Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 06:10:49 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μια εκτιμηση για ενα αυστοουγγρικο χρυσο νομισμα 1915 !!!!  (Αναγνώστηκε 3167 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Duffy
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 28, 2011, 08:14:37 μμ »

Τι βρισκει κανεις στα μπαυλα την σημερον ημερα  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καλησπερα σε ολους και καλως σας βρηκα.
Φωτογραφιες δν με αφηνει το συστημα να ανεβασω (230κβ).............το νομισμα ειναι χρυσο και επανω του γραφει οτι ειναι αυστροουγγρικο φραγγο του 1915.
μεχρις στιγμης εχω ακουσει πολλες γνωμες αλλα καμια "δεν με ικανοποιησε"και το λεω αυτο γιατι ολων οσων τα ματια το ειδαν αρχισαν να γιαλιζουν και μετα μου λεγανε τυπικα "ε κοιτα να δεις μεχρι καμια 300αρα παει...."
οποτε μυριστικα απατη......
Εμενα με ενδειαφερει η πωληση και για αυτο θα ηθελα το θεμα να μην ξεφυγει οσο ειναι δυνατον  Σαρκασμός
Ρωτηστε με οτι θελετε και δεν το εχω αναφερει.
και σε οποιον ενδειαφερετε να πει μια γνωμη σας στελνω με email.......

Τροποποιηση:ευχαριστω για τις οδηγιες  Χαμόγελο

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 28, 2011, 08:29:40 μμ από Duffy » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 28, 2011, 08:22:23 μμ »

Πηγαινε στην φωτο και κανε  ανοιγμα με Ζωγραφικη !!
Στην ζωγραφικη πανω πανω  διαβαζεις Αρχειο Επεξεργασια Προβολη Εικονα ΠΑΤΑ το εικονα και επελεξε αλλαγη μεγεθους !! Κανε τα τετραγωνακια που εχουν 100 + 100 κανε τα 50 + 50 και κανε αποθηκευση οταν θα πατησης Χ !! Η εικονα σου εχει μικρυνει και μπορεις να την ανεβασεις!!
Αν σου φαινωντε βουνο στειλε την σε εμενα στο μαιλ μου να σου την φτιαξω!!
Αλλα ειναι ευκολο αυτο που σου ειπα, , , ,
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 28, 2011, 10:42:26 μμ »

Αγαπητε φιλε αφουσε ενδιαφερει η πωληση και σου δινουν 300 ευρω πουλα το διχω δευτερη σκεψη Κλείσιμο ματιού
Το νομισμα εφοσον ειναι τρυπιο δεν εχει αξια παρα μονο την αξια του μεταλλου που περιεχει.
Ειναι ενα αυστριακο δουκατο επανακοπη,3,49 γραμμαρια και κοβοταν απο το 1920-1936.Η ποσοτητα που κοπηκε συμφωνα με τον κατραλογο ξεπερνα το 1.000.000 κομματια αλλα με την συχνοτητα και την ποσοτητα που βλεπω να πουλιεται  στο εμποριο το τιραζ πιστευω οτι ειναι τουλαχιστον δεκαπλασιο.Ακομα και τελειο η αξια του ειναι 160-170 ευρω.Για το δικο σου δυσκολα θα δωσει γνωστης πανω απο 120 ευρω.Ενα απο τη δικη μου συλλογη.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 28, 2011, 10:43:08 μμ »

Υ.Γ συγνωμη για την ανωμαλη προσγειωση
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 09:28:23 πμ »

επισης το συγκεγκριμενο,εκτος της μιας τρυπας,εχει και αλλη,που εχει βουλωθει,μαλλον λογω λαθους? του αρχικου τρυπηματος.συμφωνω και εγω, με τις παραπανω αποψεις του αναργυρου.σε οποιοδηποτε μαγαζι με νομισματα,πιστευω,οτι υπαρχει, και σε πολυ λογικες τιμες.γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences