Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 10:03:03 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ποικιλία 1 ΛΕΠΤΟΝ 1848, 1851-57  (Αναγνώστηκε 6511 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 04:58:48 μμ »

Έκανα λάθος και διόρθωσα τον κατάλογό μου.
Και ζητώ και πάλι συγνώμη, που βασίστηκα σε αναξιόπιστες πηγές.


Ζητάω συγνώμη, διότι έχω την ευθύνη όλων όσων υπάρχουν στον κατάλογό μου, και οφείλω να διασταυρώνω και να επαληθεύω από αξιόπιστες πηγές. Και τελικά αποδείχθηκε ότι έκανα λάθος.

Δε θα ασχοληθώ με τους χαρακτηρισμούς του Δημήτρη. Ούτε θα τους επιστρέψω, διότι δεν ξέρω αν αξίζει.
Ευτυχώς ή δυστυχώς ο κατάλογος http://www.mycoins.gr ... υπάρχει, ασχέτως αν κάποιοι δεν το θέλουν.

Ήρθε ένας συλλεκτάκος και είδε αυτό που εδώ και 6 1/2 χρόνια υπάρχει στο site της ΠΝΕ... και το διασταύρωσε και με το site greekcoins.gr.
Και τι πιο αξιόπιστο από το site της ΠΝΕ ;;
Δυστυχώς όμως και τα 2 site, και κυρίως αυτό της ΠΝΕ που είναι η αξιόπιστη πηγή, αποδεικνύουν την αναξιοπιστία τους.

Θα επαναλάβω...
Είναι ντροπή, να ανεβαίνουν στο site της ΠΝΕ, πειραγμένα νομίσματα.
Υπάρχει εδώ και 6 1/2 χρόνια, και κανείς από τους υπεύθυνους, δεν έχει εντοπίσει το ''πρόβλημα''. Ακόμη και ο Δημήτρης, εγκαλεί εμένα για δικό του ατόπημα. Δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει, αλλά δεν φιλοξενώ εγώ το νόμισμα στο site μου. Έκανα τις απαραίτητες διορθώσεις αποδεχόμενος το λάθος μου και ζήτησα συγνώμη.

Αντί λοιπόν να ζητηθεί μια συγνώμη, για τα 6 1/2 χρόνια κοροϊδίας και να διορθωθεί το λάθος σας...
Ζητάτε να απολογηθώ για τις λάθος πηγές μου, που είστε εσείς ;;
Πως περιμένετε να ασχοληθεί κάποιος σοβαρά, όταν συμβαίνουν τα παραπάνω ;;
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 06:49:47 μμ »

Παιδια χαλαρωστε.... Παρακαλω τους φιλους Δημητρη και Κωστα να μην συνεχισουν τον καυγα.

Αγαπητε φιλε Κωστα GK μην κατηγορεις την πνε ετσι απροκλητα.. Δεν ειμαι μελος εκει αλλα αν ημουν κοντα να μπορω να πηγαινω εστω μια Κυριακη το μηνα θα ημουν σιγουρα μελος της. Η πνε μαζι με το στεκι ειναι πιστευω η οαση των συλλεκτων μεσα στο χαος!

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2014, 06:57:39 μμ από ANTONIO1967 » Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 08:56:00 μμ »

Εγώ είμαι μέλος της ΠΝΕ, αλλά ποιον να κατηγορήσω ;;

Δεν έχω καμία σχέση με τα νομίσματα που κυκλοφορούν στο site της ΠΝΕ και η διασταύρωση της ποικιλίας έγινε μέσω της ΠΝΕ και του forum greekcoins.gr. Μόλις διαπίστωσα το πρόβλημα, ζήτησα συγνώμη, διέγραψα την ποικιλία από τον κατάλογό μου, και ενημέρωσα όσους μπορούσα, μέσω των forum. Το δικό μου κομμάτι στην ιστορία έχει λήξει.

Αυτοί λοιπόν ας αναλάβουν την ευθύνη όλων όσων λένε ή δείχνουν στα site τους.

Και ιδού η απάντηση για το πως βρέθηκε η φωτογραφία, από γραφόμενα του Δημήτρη σε άλλο site :
'' Δεν την έχει κάνει ο Γιάννης. Την φωτογραφία αυτή την είχα αποθηκεύσει από το site που είχε φτιάξει ένας Γερμανός για τα ελληνικά νομίσματα. Είχα δώσει στον Γιάννη αρκετές φωτογραφίες τότε από το αρχείο μου. Δεν φταιει αυτός. ''

Εγώ θα πρέπει να δώσω εξηγήσεις για το σφάλμα του ;;

Μίλησα για αναξιοπιστία και ντροπή.

Οι χαρακτηρισμοί αυτοί, δεν έχουν καμία σχέση με τους μειωτικούς χαρακτηρισμούς που κάνει ο Δημήτρης για το πρόσωπό μου, ούτε εξύβρισα... ούτε αναφέρθηκα σε γεγονότα άσχετα.

Η αξιοπιστία κερδίζεται με την υπεύθυνη στάση και τη σταθερότητα.
Η ντροπή απορρέει από τη έλλειψη των παραπάνω.

Δεν είναι ντροπή να υπάρχουν τέτοιες φωτό στο site της ΠΝΕ ;;
Είναι δυνατόν να απολογούμαι εγώ ο γελοίος, για λάθος των υπευθύνων της ΠΝΕ ;;
Πως μπορεί να ασχοληθεί κάποιος σοβαρά, να αντλήσει πληροφορίες, όταν γίνονται αυτά ;;
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 09:12:03 μμ »

Κωστα ο καταλογος του Στρατουδακη του 2002 εχει κανει φωτοσοπ σε νομισματα για να κλεισει ημερομηνιες. Δεν τον κατηγορησε κανενας και ολοι αγορασαμε εκεινο το βιβλιο. Εμενα δεν μου φαινεται τοσο τραγικο.
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 10, 2014, 09:33:30 μμ »

Αν ήταν μόνο στο site του Δημήτρη... κομμάτια να γίνει.
Εξ άλλου αν ήταν μόνο εκεί, δε θα ανέβαζα σε καμία περίπτωση την ποικιλία.

Επαναλαμβάνω... έκανα διασταύρωση και το λάθος μου ήταν ότι στηρίχθηκα σε λάθος πηγή.
Είναι δεδομένο ότι, το site της ΠΝΕ, είναι πηγή άντλησης στοιχείων και δεδομένων.
Δεν επιτρέπεται να 'ανεβαίνουν' στοιχεία και δεδομένα εκεί, χωρίς τον απαραίτητο έλεγχο.

Αλλά... γιατί απολογούμαι εγώ ;;
Ας απολογηθεί ο υπεύθυνος του λάθους.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
KVASSOS
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 269



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 10:17:05 πμ »

O Γιαννης Ζησσοπουλος ηταν ιδιοκτητης του forum greekcoins.gr oταν εγινε αυτο το λαθος.Ανεβασε πρωτα αυτην την φωτογραφια στο τοτε site του και αργοτερα οταν εγινε προσπαθεια για καταλογο Ελληνικων νομισματων στο site της ΠΝΕ, πηρε την ευκαιρη φωτοτογραφια και την ανεβασε  στο site της ΠΝΕ.
     
Καταγράφηκε

ΜΕΑ FIDES INVIOLABILIS
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 14, 2014, 02:39:53 μμ »

Παιδια χαλαρωστε.... Παρακαλω τους φιλους Δημητρη και Κωστα να μην συνεχισουν τον καυγα.

Αγαπητε φιλε Κωστα GK μην κατηγορεις την πνε ετσι απροκλητα.. Δεν ειμαι μελος εκει αλλα αν ημουν κοντα να μπορω να πηγαινω εστω μια Κυριακη το μηνα θα ημουν σιγουρα μελος της. Η πνε μαζι με το στεκι ειναι πιστευω η οαση των συλλεκτων μεσα στο χαος!


+1
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences