Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 02:11:58 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΧΥΤΗ Η ΟΧΙ???  (Αναγνώστηκε 7430 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« στις: Νοέμβριος 13, 2011, 12:42:29 μμ »

Ο πωλητης ζηταει 3200 λιρες.... Εγω προσωπικα δεν θα την ακουμπουσα...
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 12:49:54 μμ »

Με 3200 λιρες ποιος την ακουμπαει?  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Αφου ολοι τις θελουν να τις αγορασουν στην χειροτερη περιπτωση  τιμη μεταλλου!!
Το ιδανικο φυσικα θα ηταν και καμια πενηνταρια ευρω κατω του μεταλλου Σαρκασμός Σαρκασμός

Υ.Γ Εχει ολα τα χαρακτηριστικα του χυτου αλλα ποτε δεν ξερεις!!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 12:50:54 μμ »

Ευχαριστω Χαμόγελο
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 01:09:20 μμ »

Με 3200 λιρες ποιος την ακουμπαει?  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Αφου ολοι τις θελουν να τις αγορασουν στην χειροτερη περιπτωση  τιμη μεταλλου!!
Το ιδανικο φυσικα θα ηταν και καμια πενηνταρια ευρω κατω του μεταλλου Σαρκασμός Σαρκασμός

Υ.Γ Εχει ολα τα χαρακτηριστικα του χυτου αλλα ποτε δεν ξερεις!!  Κλείσιμο ματιού
ναι αλλα αμα τους τυχει καμμια σπανια και θελουν να την πουλησουν ,κατεβαζουν ολα τα βιβλια ,βρισκουν σφαλματα,βρισκουν ποικιλιες και μετα ζητανε οτι τους λειπει Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 01:42:14 μμ »

Ακριβως!!

Αυτος ειναι ο Ελληνας
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 02:04:50 μμ »

Η λιρα ειναι αυθεντικη κατα την αποψη μου,και σε σχεση με το μικρο της mintage προσωπικα θα εδινα αρκετα παραπανω απο 600 ευρω.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 02:16:46 μμ »

Φιλε Βασιλη η λιρα ενω εχει πολυ καλα αναγλυφα για να ειναι ψευτικη εχει ομως και πολλα (ελατωματα) σε ορισμενα σημεια τα οποια μαζι με τα στιγματα-εξωγκωματα-μπιμπικια-πορους (οπως θες πες τα) μαζι με αυτα σου δινει την αισθηση του χυτου οπως πολυ σωστα φοβατε ο Σωκρατης!!
Παντως σαν νομισμα αν ειναι να το αγορασει καποιος (το συγκεκριμενο) καλο θα ηταν να το εχει στα χερια του για προσεχτικη εξεταση πρωτα!!

Για τους παραπανω λογους απαντησα στον Σωκρατη << Εχει ολα τα χαρακτηριστικα του χυτου αλλα ποτε δεν ξερεις!! >>
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 04:01:08 μμ »

κοιταξτε την ημερομηνια,τα υπολοιπα τα ξερετε!!!ειμαι κολλημενος,κλπ,χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 06:43:58 μμ »

κοιταξτε την ημερομηνια,τα υπολοιπα τα ξερετε!!!ειμαι κολλημενος,κλπ,χαιρετω,γιαννηςτ.

Συγχαρητήρια!  Έτσι ακριβώς.

Η γνήσια πάντως είναι κάπως έτσι......

Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 06:49:48 μμ »

Ενοειται οτι πρεπει να το πιασεις στα χερια σου γιωργο προς εξεταση ,δεν διαφωνω,απο φωτογραφια τιποτα δεν ειναι σιγουρο ,οσο για τον γιαννη που επισημαινει την χρονολογια ,επισησ δεν διαφωνω οτι απο την φωτογραφια μου φαινωνται και εμενα ελαφρως μεγαλυτερα τα γραμματα απο την αυθεντικη και ειδικα τα οποια δεκατα του χιλιοστου απο το κατω μερος των γραμματων την εως την οδοντωση,αλλα στις φωτογραφιες οπως ολοι ξερουμε μπορει να ξεγελαστουμε στις συγκρισεις απο την γωνια φωτογραφισης, παντως αν ειναι πλαστη  οντως ειναι πολυ καλη δουλεια,καλο σας βραδυ
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 08:23:33 μμ »

περα απο ολα φιλε βασιλη,η φωτογραφια φαινεται τραβηγμενη με καλη εστιαση,και οχι απο γωνια!!! που σε ξεγελαει,αλλιως θα φαινοντουσαν δοντακια της περιφερειας.κοιταξτε επισης την βαση του στεμματος,που κοντευει να καλυψει το πανω μερος του οικοσημου,γενικα την λεια επιφανεια,που ειναι γεματη,μπιμμπικια,που λεμε,και πορους,κατι ασυμβιβαστο,για την τελεια χαραξη των βρεττανικων νομισματων,που δεν επιτρεπει τετοια,προχειρα,κακοφτιαγμενα κατασκευασματα.ειδικα τα νομισματα της βικτωριανης περιοδου,πανω απο 40 χρονια,φημιζονται για την αρτιοτητα τους.χαιρετω,γιαννηςτ.υγ.παντως μια του 39, που πουλησα προσφατα σε φιλο, την εδωσα 400 ευρω,σε καλυτερη φυσικα,κατασταση.
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 13, 2011, 08:56:35 μμ »

Τελικα οσο την κοιταζω οσο προβληματιζωμαι ,ατελειες βλεπω και εγω και πορους,μαλλον ειναι πλαστη ,οσο για αυτη του 39 αν τυχει καμμια αλλη συζηταμε για καλυτερη τιμη ,ευχαριστω .καλο βραδυ
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 06:16:46 πμ »

Eμενα δεν μου αρεσει και το 9 στην ημερομηνια μου φαινεται πολυ μακρια απο τα υπολοιπα το 183...  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 05:13:48 μμ »

πρεπει να ειναι πλαστη!

η ημερομηνια ειναι χαλια! αταιριαστα νουμερα... κακοφτιαγμενα κατ εμε... εχει αυτα τα φουσκαλακια μπροστα... (ασχημα πολυ αυτα!), και νομιζω διακρινω κακοτεχνιες και στα γραμματα..

το τελειωμα του πρωτου Ν στο Britanniarum ειναι διαφορετικο με το δευτερο ή μου φαινεται;;
το ιδιο και στο πρωτο Α του GRATIA... ειναι κακοτεχνο...

το Ι στο FID ειναι ποιο παχυ;;; τι λετε;;
και δεν μου αρεσει που ειναι πως να το πω.... σαν θαμπη στο κενο ....  σαν να την ξαναεπισχυσωσαν για να φαινεται σαν 22αρα... αλλα δεν εγινε καλα...

η ημερομηνια μπορει να ειναι και φτιαγμενη.... αν ειναι γνησια.... να ειναι αλλη και την εφτιαξαν να φαινεται σαν την σπανια...

Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences