Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 01:09:57 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: σφαλμα?  (Αναγνώστηκε 4392 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 28, 2014, 10:55:47 μμ »

δεν ειναι τιποτα παιδια! ουτε σφαλμα ουτε τιποτα! το νομισμα ηταν στην θαλασσα για καποιο διαστημα! το αλατι και η τριβη του νομισματος (με το κυμα) πανω στον αμμωδη πυθμενα εφερε αυτο το αποτελεσμα! στιβαδες μεταλλου εφυγαν και υπαρχει αυτη η παραμορφωση αλλα και αυτο που φαινεται σαν εξτρα μεταλλο!

ειχα βρει ενα αυστριακο το καλοκαιρι και ηταν ετσι και χειροτερο! πηγα να το αλλαξω στην ΤΕ και δεν το δεχονταν! το εψαξαν καλα και βρηκαν οτι ειναι μεν γνησιο αλλα οτι εχει αλλιωθει εσκεμμενα, οποτε δεν το δεχτηκαν! τους εξηγησα οτι ηταν στην θαλασσα.. αλλα... τιποτα! ε.. κι εγω το εδωσα σε σουπερμαρκετ που το πηραν μια χαρα!



Νικόλα να σου πω και εγώ στην αρχή την ίδια σκέψη έκανα. Μετά είδα ότι στο 2 euro στον οπισθότυπο
υπάρχει έξτρα μέταλλο παντού, άρα υπάρχουν εξοχές και όχι εσοχές.Τουλάχιστον αυτή την εντύπωση
μου δίνει από τη φωτογραφία. άρα πιστευω με αυτό τον συνειρμό που κάνω ότι δεν είναι
από θάλασσα,οξύ κλπ.Και κατέληξα στο πλαστό(βλέπε Δημήτρη) Μετά σκέφτηκα, πλαστό Ελληνικό
τουλάχιστον ακόμα δεν έχει εμφανιστεί. Είδα και το έξτρα μέταλλο στο αστέρι,που μοιάζει να έχει φύγει,χυθεί το μέταλλο και έχει συνέχεια στη περίμετρο,δλδ είναι ενωμένα. Γι'αυτό ζήτησα καλύτερες φωτό.
Πάντως από αυτές τις φωτό δεν μπορώ να συμφωνήσω μαζί σου,
διότι μου δίνει την εντύπωση στο 2 εξοχή μετάλλου και όχι εσοχή,που θα μπορούσε να
εξηγηθεί από τριβή κλπ.
Πολλοίς κόσμος όταν έβλεπε τέτοια σφάλματα στα ευρωνομίσματα,
τα πέταγε! Πολλοί στη θάλλασσα. Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να έχουμε συνδυασμό δύο ή και τριών
παραμέτρων σφάλματος. Νομισματοκοπείου και ανθρώπινος παράγοντας.


ΥΓ Αντουάν ο δικός μου καπνός κάνει 4.40 Τι καπνίζω; Γλώσσα
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences