Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 10:15:17 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: μια γνώμη παιδιά..  (Αναγνώστηκε 1838 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Σταθης 1982
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 57


Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 20, 2014, 11:50:09 πμ »

Καλησπέρα σας και απο μένα.. είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και αν και συλλέκτης, δεν βρήκα κάποιο πόστ με συλλογή σαν την δική μου οπότε δεν θα αναφερθώ σε μένα.

Ο λόγος του πόστ είναι πως ο πατέρας μου (πρώην υπάλληλος ΕΛΤΑ) με ρώτησε εάν μπορεί να πουλήσει τις συλλογές του απο γραμματήσημα κλπ που έχει στην κατοχή του.

Δεν τις έχω στα χέρια μου αλλα τις έχω δει, είναι όλα τα Ελληνικά γραμματόσημα απο το 1980 έως το 1992 σε πλάκες (δεν ξέρω την ορολογία αλλα δεν είναι κομμένα ένα-ένα είναι σαν σελίδες), κάποια άλλα παλαιότερα πάλι σε σειρές και κάτι άλλα που δεν πολυκατάλαβα όπως φάκελοι πρώτης κυκλοφορίας κλπ..

Έχει κάτι απο αυτά αξία ώστε να τα φωτογραφίσω και να τα ανεβάσω μήπως και πουληθούν?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 20, 2014, 01:10:03 μμ »

Αγαπητε Σταθη δυστηχως οι χρονολογιες των Γραμματοσημων που Αναφερεις δεν εχουν Καμμια Σπανιωτητα η εστω καποια σημαντικη Αξια!!Ομως δεν Παυει να ειναι μια Ομορφη Συλλογη και ισως? ενας λογος να γινεις και εσυ Φιλοτελιστης.Οι τιμες των Γραμματοσημων ειχε πεσει Αισθητα και πριν την Οικονομικη Κριση για διαφορους λογους(ΕΛΤΑ,εμποροσυλλεκτες,κλπ).Στην Θεση σου δεν θα τα πουλουσα!!και ειδικα σημερα.Απο οτι καταλαβα εχεις σειρες σε Φυλλα(δηλαδη οπως εκτυπωνονται) και Φακελους Πρωτης Ημερας Κυκλοφοριας και ελπιζω να μην εχουν φθορες,λερωματα,κλπ.Ισως ακομη καποιος Φιλος να ενδιαφερεται για σειρες,η ΦΠΗΚ τους οποιους δεν εχει!!και αν φυσικα εσυ δεν θελεις να τα Κρατησεις!!!Σε Χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σταθης 1982
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 57


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 20, 2014, 01:22:04 μμ »

Καταρχάς Γιάννη σε ευχαριστώ για την απάντηση..

Μακάρι να μπορούσα να γίνω και εγώ ένας απο εσάς αλλα το μόνο που με ενδιαφέρει πλέον είναι το να ζήσω την οικογένεια μου, δεν μου περισσέυει ούτε μιά ώρα ή 1 ευρω για οτιδήποτε άλλο.. δυστυχώς...

Παρόλα αυτά εάν κάποιος ανδιαφέρεται έστω και για κάποια "μή σημαντική αξία" Γιάννη, θα χαρώ να μου μιλήσει..

ευχαριστώ και πάλι..
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 20, 2014, 01:24:00 μμ »

Στάθη όταν τα δεις γράψε μας τι έχει ακριβώς. Στο περίπου δεν βγαίνει τίποτα, φιλικά.
Καταγράφηκε
DleogR
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 213


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 22, 2014, 12:44:14 μμ »

Σου έχω στείλει μήνυμα φίλε.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences