Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 08:59:19 μμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 δραχμη 1868  (Αναγνώστηκε 27114 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
vs(g)oldcoins
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 323



Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 03:19:21 μμ »

αν υπάρχει δραχμή 68 με 250 ευρώ σε κουτί ms 62 θα ήθελα να το δω.......

Έχεις δίκαιο η πιο φθηνή σε MS62 που έχω στο αρχείο μου είναι 280.
Συντηρητικές οι τιμές που έβαλα ελέω δύσκολων καιρών...
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #91 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 03:20:56 μμ »

Συγνώμη που επεμβαίνω άλλα ο Κώστας έχει δίκιο, όταν δίνεις μία τιμή θα πρέπει να έχεις τα κότσια και να ανταπεξέλθεις μετά σε αυτήν. Δεν μπορούμε να πετάμε βαρελότα, απλά για να έχουμε να λέμε κάτι, και όταν έρθει ο χρόνος να αποδείξουμε τα λεγόμενά μας, να θεωρούμε ότι οι τιμές ισχύουν για τα νομίσματα των άλλων και όχι για τα δικά μας. Μου χει τύχει άπειρες φορές, τουλάχιστον εγώ όταν δίνω τιμή σε αξιολόγηση βάζω την τιμή στην οποία εγώ θα πουλούσα ή θα αγόραζα. Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα...
Γιάννη τι να αποδείξουμε και σε ποιον και γιατί?Έβαλα 3-4 λινκ με τιμές  που έκλεισαν .Για να το πω πρέπει να έχω μια και εγω για να την  πουλήσω αν μου πει κάποιος ότι δεν είναι έτσι Πιστοποιημένα και φτηνά τι παραπάνω να πω .Αν κάποιος το ήθελε ας το έπαιρνε ΦΤΗΝΑ από εκει.Και  θα ξαναπώ δεν εχω δραχμές αλλα εχω πενταδραχμα όποιος θελει ας μου δημόσια πόσα δίνει .

ετοιμασε τα για looking και τα βρισκουμε Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός εχω ελειψη στα του 1875 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Οκτώβριος 10, 2014, 03:22:23 μμ »

Συγνώμη που επεμβαίνω άλλα ο Κώστας έχει δίκιο, όταν δίνεις μία τιμή θα πρέπει να έχεις τα κότσια και να ανταπεξέλθεις μετά σε αυτήν. Δεν μπορούμε να πετάμε βαρελότα, απλά για να έχουμε να λέμε κάτι, και όταν έρθει ο χρόνος να αποδείξουμε τα λεγόμενά μας, να θεωρούμε ότι οι τιμές ισχύουν για τα νομίσματα των άλλων και όχι για τα δικά μας. Μου χει τύχει άπειρες φορές, τουλάχιστον εγώ όταν δίνω τιμή σε αξιολόγηση βάζω την τιμή στην οποία εγώ θα πουλούσα ή θα αγόραζα. Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα...
Γιάννη τι να αποδείξουμε και σε ποιον και γιατί?Έβαλα 3-4 λινκ με τιμές  που έκλεισαν .Για να το πω πρέπει να έχω μια και εγω για να την  πουλήσω αν μου πει κάποιος ότι δεν είναι έτσι Πιστοποιημένα και φτηνά τι παραπάνω να πω .Αν κάποιος το ήθελε ας το έπαιρνε ΦΤΗΝΑ από εκει.Και  θα ξαναπώ δεν εχω δραχμές αλλα εχω πενταδραχμα όποιος θελει ας μου δημόσια πόσα δίνει .

ετοιμασε τα για looking και τα βρισκουμε Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός εχω ελειψη στα του 1875 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Δεν κάνουν για σένα  Φιλί Φιλί Φιλί Φιλί Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #93 στις: Οκτώβριος 18, 2014, 10:44:19 μμ »

http://www.ebay.com/itm/GREECE-1873-DRACHMA-SILVER-GRECE-GEORGE-I-ARGENT-RARE-NGC-XF45-NICE-PATINA-/331342188181?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2047675.l2557&nma=true&si=O1ZQRRcebT4YMzxt7Oc1Gs4r0YM%253D&orig_cvip=true&rt=nc
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #94 στις: Οκτώβριος 18, 2014, 10:49:35 μμ »

Παίδες και εγώ έχω πουλήσει δραχμή 1868 μς63 στα 350 ευρώ στο eBay ....και τι να λέει Απορία? παλιά ήταν au58. Ξεκολλάτε και μαζεύετε κανά νόμισμα ...εδώ ξεκόλλησα εγώ ... Αλλά  πλέον συλλέγω μετάλλια , που σλαμπαρονται πιο δύσκολα και έχω το κεφάλι μου ήσυχο  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Οκτώβριος 19, 2014, 09:43:42 πμ »

Παίδες και εγώ έχω πουλήσει δραχμή 1868 μς63 στα 350 ευρώ στο eBay ....και τι να λέει Απορία? παλιά ήταν au58. Ξεκολλάτε και μαζεύετε κανά νόμισμα ...εδώ ξεκόλλησα εγώ ... Αλλά  πλέον συλλέγω μετάλλια , που σλαμπαρονται πιο δύσκολα και έχω το κεφάλι μου ήσυχο  Σαρκασμός Σαρκασμός
οπα ......αυτο ομολογω δεν το ειχα δει.........φιλαρακι καλημερα για κανε το λιγο πιο λιανα σε παρακαλω.....ms63 που παλια ηταν au58?δηλαδη?ηταν 58αρι εσπασε - σταλθηκε και γυρισε 63αρι?
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Οκτώβριος 19, 2014, 09:55:04 πμ »

Ναι Μιχαλη.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Οκτώβριος 19, 2014, 09:58:21 πμ »

Ναι Μιχαλη.
Ε ρε γλέντια...
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Οκτώβριος 19, 2014, 10:00:13 πμ »

Σιγά ρε Μαικ. Αν ήξερες σε ποσα νομίσματα έχει γίνει....
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Οκτώβριος 19, 2014, 10:08:05 πμ »

Αυτο ομως λειτουργει καμια φορα και αντιστροφα, παει καποιος για μεγαλυτερο βαθμο και καθεται στον αξονα, το σπορ του "σπαω-ξαναστελνω" εχει τα ρισκα του. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Οκτώβριος 19, 2014, 10:37:22 πμ »

Αυτο ομως λειτουργει καμια φορα και αντιστροφα, παει καποιος για μεγαλυτερο βαθμο και καθεται στον αξονα, το σπορ του "σπαω-ξαναστελνω" εχει τα ρισκα του. Κλείσιμο ματιού
+10
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Οκτώβριος 19, 2014, 10:42:52 πμ »

Θα συμφωνησω με ολους αλλα απο 58 σε 63 ξερω γω ειναι καπως δυσκολοχωνευτο....κατι σαν λαγο στιφαδο να πουμε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #102 στις: Οκτώβριος 19, 2014, 12:06:24 μμ »

Αν δεν κανω λαθος την εχει ξαναπει την ιστορια ο διονυσης,ηταν πολυ παλια πιστοποιηση.Και μου φαινεται δεν ηταν μονο ενα νομισμα!!
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #103 στις: Οκτώβριος 19, 2014, 12:59:06 μμ »

Θα συμφωνησω με ολους αλλα απο 58 σε 63 ξερω γω ειναι καπως δυσκολοχωνευτο....κατι σαν λαγο στιφαδο να πουμε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
ποιος ηταν όμως σωστός βαθμός;
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #104 στις: Οκτώβριος 19, 2014, 01:17:27 μμ »

Αυτο ομως λειτουργει καμια φορα και αντιστροφα, παει καποιος για μεγαλυτερο βαθμο και καθεται στον αξονα, το σπορ του "σπαω-ξαναστελνω" εχει τα ρισκα του. Κλείσιμο ματιού
Και πληρώνω και 25άρια (τουλάχιστον  Κλείσιμο ματιού) συνέχεια.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences