Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 04:28:45 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αξιολογηση ΦΠΗΚ  (Αναγνώστηκε 2572 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
sotoscr
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 8


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 25, 2014, 12:50:59 μμ »

Καλησπερα σας και παλι. αυτη την φορα θα ηθελα να αναφερθω στους ΦΠΗΚ που εχω. χρονολογουνται απο το 1988 απο οταν ξεκινησε η μητερα μου στα ελτα μεχρι το 2009. και ηθελα να ρωτησω επειδη δεν γνωριζω την συγκεκριμενη αγορα, αν υπαρχει αγοραστικο κοινο και ποσο μπορουν να εκτιμηθουν πανω κατω για να παρω μια ιδεα. μονο μην με βαλετε στη διαδικασια να τους ανεβασω σε φωτο διοτι τετοια δυνατοτητα προς το παρον δεν υπαρχει διοτι ζω στην αθηνα λογω εργασιας και οι φακελοι ειναι επαρχια (πυργος ηλειας για ακριβεια). καποια στιγμη ελπιζω να μπορεσω.
Καταγράφηκε
DleogR
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 213


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 30, 2014, 10:40:52 μμ »

Συγνώμη που θα σε στεναχωρήσω αλλά αν βρεις κάποιον να τούς πάρει 25 λεπτά τον έναν να είσαι πολύ ευχαριστημένος. Εγώ τούς αγοράζω 20 λεπτά. Επίσης επειδή είδα το ποστ σου για τον Σαμπάνη.... ουδέποτε
έχω δει να πωλείτε Σαμπάνης 18000 ευρώ. Έπρεπε να είσαι εγκεφαλικά ανάπηρος για να πάρεις Σαμπάνη τόσο ακριβά. Όσο για τις σημερινές τιμές για Σαμπάνη το 20αρι το φύλο το όφσετ το δίνω εγώ 100 ευρώ σε όποιον ενδιαφέρετε. Οπότε φίλε μου η συμβουλή μου είναι η γίνε φιλοτελιστής και αγάπησε τα η πούλα τα όσο είναι ακόμα καιρός. Ούτως η άλλος όλοι οι ταχυδρομικοί έπαιρναν "δώρα" από τα ΕΛΤΑ και οι ταχυδρομικοί είναι πάααααααρα πολλοί ¨)
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 08:14:25 πμ »

Συγνώμη που θα σε στεναχωρήσω αλλά αν βρεις κάποιον να τούς πάρει 25 λεπτά τον έναν να είσαι πολύ ευχαριστημένος. Εγώ τούς αγοράζω 20 λεπτά. Επίσης επειδή είδα το ποστ σου για τον Σαμπάνη.... ουδέποτε
έχω δει να πωλείτε Σαμπάνης 18000 ευρώ. Έπρεπε να είσαι εγκεφαλικά ανάπηρος για να πάρεις Σαμπάνη τόσο ακριβά. Όσο για τις σημερινές τιμές για Σαμπάνη το 20αρι το φύλο το όφσετ το δίνω εγώ 100 ευρώ σε όποιον ενδιαφέρετε. Οπότε φίλε μου η συμβουλή μου είναι η γίνε φιλοτελιστής και αγάπησε τα η πούλα τα όσο είναι ακόμα καιρός. Ούτως η άλλος όλοι οι ταχυδρομικοί έπαιρναν "δώρα" από τα ΕΛΤΑ και οι ταχυδρομικοί είναι πάααααααρα πολλοί ¨)
+1.000.000!!!    μια βολτα στην Αγορα θα σε πειση!!Χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
sotoscr
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 8


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 04:08:28 μμ »

Συγνώμη που θα σε στεναχωρήσω αλλά αν βρεις κάποιον να τούς πάρει 25 λεπτά τον έναν να είσαι πολύ ευχαριστημένος. Εγώ τούς αγοράζω 20 λεπτά. Επίσης επειδή είδα το ποστ σου για τον Σαμπάνη.... ουδέποτε
έχω δει να πωλείτε Σαμπάνης 18000 ευρώ. Έπρεπε να είσαι εγκεφαλικά ανάπηρος για να πάρεις Σαμπάνη τόσο ακριβά. Όσο για τις σημερινές τιμές για Σαμπάνη το 20αρι το φύλο το όφσετ το δίνω εγώ 100 ευρώ σε όποιον ενδιαφέρετε. Οπότε φίλε μου η συμβουλή μου είναι η γίνε φιλοτελιστής και αγάπησε τα η πούλα τα όσο είναι ακόμα καιρός. Ούτως η άλλος όλοι οι ταχυδρομικοί έπαιρναν "δώρα" από τα ΕΛΤΑ και οι ταχυδρομικοί είναι πάααααααρα πολλοί ¨)

προσωπικα ειπα οτι δεν ξερω που κυμαινονται οι τιμες καθολου. 18.000 πουληθηκαν καποια οταν πρωτοβγηκε και κανανε καποιοι σαν τρελοι για να τα παρουν. και σαφως ειναι υπερογκο ποσο αλλα αυτο ειναι δικαιωμα του καθενος ποσα θα δωσει και δεν μπορω να τον πω ''εγκεφαλικα αναπηρο'' επειδη δινει τετοια ποσα. τσεπη του και καπελο του. τα ''δωρα'' ειναι γνωστο. θα συμφωνησω.
Καταγράφηκε
DleogR
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 213


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 01, 2014, 07:14:16 μμ »

Φίλε μου αν και η απάντηση σε ότι είπες μόλις είναι πλεονασμός θα σου πω το εξής γιατί φτάνει ποια με τις φήμες. Όταν βγήκε το συγκεκριμένο φυλλαράκι ήμουν γενικός γραμματέας τις ΦΕΠ και με πολύ καλές σχέσεις μέσα στο κεντρικό ταχυδρομείο Πειραιά. 2 μέρες μετά την απόσυρση στο μοναστηράκι πουλιόντουσαν Σαμπάνιδες φυλλαράκια με 45 ευρώ, ΟΥΔΕΠΟΤΕ πουλήθηκε Σαμπάνις 18 η 8 η 800 ευρώ. Τις ιστορίες αυτές τις έβγαλαν κάποιοι που είχαν φυλλαράκια και ήθελαν να τα πουλήσουν πιο ακριβά στηριζόμενοι στην και καλά σπανιότητα. Για να γίνω όμως ακόμα πιο κατανοητός ενώ τα φυλλαράκια αποσύρονταν τα ταχυδρομεία πούλαγαν αβέρτα κουβέρτα και αυτό σαν αποτέλεσμα έχει να είναι το ποιο κοινό φυλλαράκι που υπάρχει όσο και να μην θέλουμε να το πιστέψουμε !
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences