Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 04:50:37 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ύποπτο τάλιρο 1901 ή είμαι εγώ καχύποπτος;!-)  (Αναγνώστηκε 4041 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 15, 2014, 11:38:26 πμ »

www.ebay.com/itm/201168193947
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 15, 2014, 11:47:41 πμ »

Βγάζει μάτι!!!
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 15, 2014, 11:58:08 πμ »

Παντως Καλη Δουλεια!!!ομως,οπως σωστα ομως γραφει και ο Μιχαλης(ρουθουνι Γεωργιου,ημερομηνια,κλπ)βγαζει ματι αν το δει κανεις καλυτερα!!!Χαιρετω,γιαννης.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 15, 2014, 04:53:12 μμ »

Πλακώστε τον και αυτόν στα Reports!
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 15, 2014, 09:16:01 μμ »

Παντως Καλη Δουλεια!!!ομως,οπως σωστα ομως γραφει και ο Μιχαλης(ρουθουνι Γεωργιου,ημερομηνια,κλπ)βγαζει ματι αν το δει κανεις καλυτερα!!!Χαιρετω,γιαννης.

Σωστότατος!
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 15, 2014, 09:18:01 μμ »

Πλακώστε τον και αυτόν στα Reports!


+ 1 βαράτε κόσμε!
Καταγράφηκε
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 15, 2014, 09:41:09 μμ »

Θα γίνω αιρετικός πάλι.

Από τη φωτό δεν φαίνεται πλαστό. δεν κατάλαβα που το είδατε.

Ένα τριμμένο (tooled) τάλληρο είναι.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 16, 2014, 08:03:57 πμ »

 Η ταπεινη μου Γνωμη Νικο μου ειναι  οτι το νομισμα ειναι Κοπια!!!Απο το Θυρεο(Πρωτη Κορωνα και Κατεβαινοντας φαινονται πολλα ασαφη?αλλα Τονισμενα σημεια,στην κουρτινα,κλπ),στα Γραμματα? της Περιφερειας και η φθορα που λειπει? απο το Ριμ(που κανομικα επρεπε να Υπαρχει!!!).Φυσικα δεν Κατεχω το Αλαθητω του Παππα,καθε απαντηση Δεκτη!!!Σε Χαιρετω,γιαννης.
Καταγράφηκε
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 16, 2014, 10:02:56 πμ »

Η ταπεινη μου Γνωμη Νικο μου ειναι  οτι το νομισμα ειναι Κοπια!!!Απο το Θυρεο(Πρωτη Κορωνα και Κατεβαινοντας φαινονται πολλα ασαφη?αλλα Τονισμενα σημεια,στην κουρτινα,κλπ),στα Γραμματα? της Περιφερειας και η φθορα που λειπει? απο το Ριμ(που κανομικα επρεπε να Υπαρχει!!!).Φυσικα δεν Κατεχω το Αλαθητω του Παππα,καθε απαντηση Δεκτη!!!Σε Χαιρετω,γιαννης.

Γιάννη, αυτό που βλέπω είναι ένα κακοποιημένο και φθαρμένο νόμισμα. Δεν ξέρω πως δεν βλέπεις το rim.
Όσο αφορά τα τονισμένα σημεία στη κουρτίνα, εγώ δεν τα βλέπω. Μόνο φθορές βλέπω και γραντζουνιές στο πεδίο. Στα πλαστά το πεδίο είναι χωρίς γραντζουνιές αλλά με πόρους.

Φυσικά ούτε κι εγώ διεκδικώ το αλάθητο. Απλά μη δ΄ψσουμε την εντύπωση σε νέους συλλέκτες ότι κάθε φθαρμένο είναι και πλαστό.

Καλό που γίνεται η κουβέντα για να εμπλουτίζουμε όλοι τη γνώση μας...
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 16, 2014, 11:06:46 πμ »

Η ταπεινη μου Γνωμη Νικο μου ειναι  οτι το νομισμα ειναι Κοπια!!!Απο το Θυρεο(Πρωτη Κορωνα και Κατεβαινοντας φαινονται πολλα ασαφη?αλλα Τονισμενα σημεια,στην κουρτινα,κλπ),στα Γραμματα? της Περιφερειας και η φθορα που λειπει? απο το Ριμ(που κανομικα επρεπε να Υπαρχει!!!).Φυσικα δεν Κατεχω το Αλαθητω του Παππα,καθε απαντηση Δεκτη!!!Σε Χαιρετω,γιαννης.

Γιάννη, αυτό που βλέπω είναι ένα κακοποιημένο και φθαρμένο νόμισμα. Δεν ξέρω πως δεν βλέπεις το rim.
Όσο αφορά τα τονισμένα σημεία στη κουρτίνα, εγώ δεν τα βλέπω. Μόνο φθορές βλέπω και γραντζουνιές στο πεδίο. Στα πλαστά το πεδίο είναι χωρίς γραντζουνιές αλλά με πόρους.

Φυσικά ούτε κι εγώ διεκδικώ το αλάθητο. Απλά μη δ΄ψσουμε την εντύπωση σε νέους συλλέκτες ότι κάθε φθαρμένο είναι και πλαστό.

Καλό που γίνεται η κουβέντα για να εμπλουτίζουμε όλοι τη γνώση μας...

+1 Σιγουρα Νικο μου,αφου δεν το εχουμε Μπροστα μας,απλως λεμε την Γνωμη μας!!!σε Χαιρετω,γιαννης.       υγ.Αλιμονο!!!δεν θελω να απαξιωσω την Αγορα αλλα ενας νεος Συλλεκτης σιγουρα πρεπει να ρωτα και καποιον πιο ειδικο!!!σε τετοιες Αγορες.οσο για τις αγορες ον λαιν? σιγουρα εχει και ενα Ρισκο!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2014, 11:15:48 πμ από giannist » Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences