Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 18, 2024, 09:19:13 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 2 Δραχμές 1926  (Αναγνώστηκε 2720 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
cellophan
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 380



Προφίλ
« στις: Αύγουστος 11, 2014, 11:01:04 μμ »

Βρήκα και ένα ταλαιπωρημένο διφραγκάκι. Είναι VF?



Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 11, 2014, 11:13:05 μμ »

οπως το ειπες ταλαιπωρημενο με πολλα χτυπηματα στην περιμετρο.Κοινο νομισμα το οποιο δεν ειναι καθολου δυσκολο να το βρεις ακυκλοφορητο!!
Καταγράφηκε
cellophan
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 380



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 11, 2014, 11:19:26 μμ »

Δεν πειράζει εγώ το αγαπάω ήδη...... Μεγάλο χαμόγελο. Τα λατρεύω τα ταλαιπωρημένα νομίσματα. Το ξέρω πως δεν διεκδικεί δάφνες και collector's sportsmanship award αυτό που θα πω, αλλά το ακυκλοφόρητο νόμισμα έχει αξία, αλλά το ταλαιπωρημένο έχει ψυχή. Το ένα σου λέει ποιες σελίδες της ιστορίας να διαβάσεις ενώ το άλλο σε καθίζει δίπλα στο τζάκι και σου τις διηγείται.......τέλος πάντων, θα την κρατήσω.
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 11, 2014, 11:24:26 μμ »

Δεν πειράζει εγώ το αγαπάω ήδη...... Μεγάλο χαμόγελο. Τα λατρεύω τα ταλαιπωρημένα νομίσματα. Το ξέρω πως δεν διεκδικεί δάφνες και collector's sportsmanship award αυτό που θα πω, αλλά το ακυκλοφόρητο νόμισμα έχει αξία, αλλά το ταλαιπωρημένο έχει ψυχή. Το ένα σου λέει ποιες σελίδες της ιστορίας να διαβάσεις ενώ το άλλο σε καθίζει δίπλα στο τζάκι και σου τις διηγείται.......τέλος πάντων, θα την κρατήσω.

να το κρατησεις και να το χαιρεσαι με υγεια!!
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 11, 2014, 11:29:47 μμ »

Δεν πειράζει εγώ το αγαπάω ήδη...... Μεγάλο χαμόγελο. Τα λατρεύω τα ταλαιπωρημένα νομίσματα. Το ξέρω πως δεν διεκδικεί δάφνες και collector's sportsmanship award αυτό που θα πω, αλλά το ακυκλοφόρητο νόμισμα έχει αξία, αλλά το ταλαιπωρημένο έχει ψυχή. Το ένα σου λέει ποιες σελίδες της ιστορίας να διαβάσεις ενώ το άλλο σε καθίζει δίπλα στο τζάκι και σου τις διηγείται.......τέλος πάντων, θα την κρατήσω.
ειλικρινα μου αρεσε ο τροπος που προσεγγισες το θεμα...αν καταφερεις και κρατησεις ετσι καθαρη την καρδια σου θα απολαμβανεις στον μεγαλυτερο δυνατο βαθμο την συλλογη σου γιατι δεν θα σε κυριεψει η ανθρωπινη ματαιοδοξια και θα χαιρεσαι και με τα καλα και με τα μικρα και ασημαντα...καλη συνεχεια σου ευχομαι
Καταγράφηκε
cellophan
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 380



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 12, 2014, 09:47:43 πμ »

Δεν πειράζει εγώ το αγαπάω ήδη...... Μεγάλο χαμόγελο. Τα λατρεύω τα ταλαιπωρημένα νομίσματα. Το ξέρω πως δεν διεκδικεί δάφνες και collector's sportsmanship award αυτό που θα πω, αλλά το ακυκλοφόρητο νόμισμα έχει αξία, αλλά το ταλαιπωρημένο έχει ψυχή. Το ένα σου λέει ποιες σελίδες της ιστορίας να διαβάσεις ενώ το άλλο σε καθίζει δίπλα στο τζάκι και σου τις διηγείται.......τέλος πάντων, θα την κρατήσω.
ειλικρινα μου αρεσε ο τροπος που προσεγγισες το θεμα...αν καταφερεις και κρατησεις ετσι καθαρη την καρδια σου θα απολαμβανεις στον μεγαλυτερο δυνατο βαθμο την συλλογη σου γιατι δεν θα σε κυριεψει η ανθρωπινη ματαιοδοξια και θα χαιρεσαι και με τα καλα και με τα μικρα και ασημαντα...καλη συνεχεια σου ευχομαι

Σε ευχαριστώ Μιχάλη. Καλή συνέχεια και σε σένα.

Σταύρος.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences