Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 01:06:04 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Θέλετε να παραμείνουν ή να διαγραφούν τα θέματα που απασχόλησαν το φό  (Η ψηφοφορία έληξε: Ιούλιος 25, 2014, 09:14:17 πμ)
Να παραμείνουν. - 82 (94.3%)
Να διαγραφούν. - 5 (5.7%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 86

Σελίδες: 1 ... 4 5 [6]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ψηφοφορία.  (Αναγνώστηκε 22621 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
geopapai
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #75 στις: Ιούλιος 23, 2014, 01:15:34 μμ »

Ρε παιδιά, σαν πολύ δεν το κουράσαμε ?? ??

Τί δεν καταλαβαίνουμε? Κατ' εμέ το φορουμ είναι ένα ιδιωτικό site, με άλλα λόγια ο Γιώργος (και κάθε ιδιοκτήτης) του βάζει φωτιά και το καίει άμα γουστάρει. Όλοι εμείς εδω μέσα είμαστε ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ (και ευχαριστούμε πολύ μάλιστα). Απόψεις ανταλλάσσουμε...

Σε όποιον δεν αρέσει αυτά που γράφονται:

1. Τα κουβαδάκια του και σε άλλη παραλία.
2. Αν θίγεται επαγγελματικά, οικονομικά, ηθικά κλπ, να προσφύγει στην δικαιοσύνη...
3. Forum είναι, όχι τα πρακτικά της δίκης της 17 Νοέμβρη. Και να σβηστούν στο τελος τέλος, στα παπάκια μας... όσοι διάβασαν κατάλαβαν....

ΥΓ. Και κάτι άλλο. Μήν τα ζαλίζετε και πολύ στους διαχειριστές, λίγο σεβασμό, εθελοντικά από τον προσωπικό τους χρόνο ασχολούνται.
Καταγράφηκε

Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr
www.watchbox.gr
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Ιούλιος 23, 2014, 01:27:10 μμ »

Αναφερθηκε αρκετες φορες στα τελευταια μηνυματα του στους κινδυνους που εγκυμονει για το σαιτ η διατηρηση διαφορων θεματων επ αοριστον, η η δημιουργια black list κλπ, και εξηγησε αναλυτικα το γιατι.
Η προστασια του χωρου του ειναι δικη του υποθεση.
Μας αφορα φυσικα ολους,κατα μια εννοια, ως μελη, αλλα δεν ειναι η δικη μας καμπουρα.
Αυτο δεν το καταλαβαινεις?
Ο καθενας ειναι υπευθυνος για αυτα που γραφει και μονον.
Σημερα εσυ και εγω μπορει να γραφουμε συνεχως, αυριο να μην ξαναπατησουμε.
Σημερα εγω μπορει να γουσταρω να βλεπω αιμα ,ζαμαν φου, σαμπως το δικο μου ειναι??
Αυτος ομως που το εχει δημιουργησει, το πληρωνει και το ποναει, πρεπει να βλεπει μακροπροθεσμα και να κανει οτι νομιζει καλυτερο για την ιδιοκτησια του.
Γιαυτο ειπα, αν νομιζει οτι το θεμα μου με τα κρουγκεραντς την εκθετει σε κινδυνους, ας το διαγραψει, αν οχι , ας το αφησει.
Αν δεν σου ελυσα την απορια, λυπαμαι.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Ιούλιος 23, 2014, 01:34:56 μμ »

Ρε παιδιά, σαν πολύ δεν το κουράσαμε ?? ??

Τί δεν καταλαβαίνουμε? Κατ' εμέ το φορουμ είναι ένα ιδιωτικό site, με άλλα λόγια ο Γιώργος (και κάθε ιδιοκτήτης) του βάζει φωτιά και το καίει άμα γουστάρει. Όλοι εμείς εδω μέσα είμαστε ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ (και ευχαριστούμε πολύ μάλιστα). Απόψεις ανταλλάσσουμε...

Σε όποιον δεν αρέσει αυτά που γράφονται:

1. Τα κουβαδάκια του και σε άλλη παραλία.
2. Αν θίγεται επαγγελματικά, οικονομικά, ηθικά κλπ, να προσφύγει στην δικαιοσύνη...
3. Forum είναι, όχι τα πρακτικά της δίκης της 17 Νοέμβρη. Και να σβηστούν στο τελος τέλος, στα παπάκια μας... όσοι διάβασαν κατάλαβαν....

ΥΓ. Και κάτι άλλο. Μήν τα ζαλίζετε και πολύ στους διαχειριστές, λίγο σεβασμό, εθελοντικά από τον προσωπικό τους χρόνο ασχολούνται.

+1000000
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Ιούλιος 23, 2014, 01:35:43 μμ »

Αναφερθηκε αρκετες φορες στα τελευταια μηνυματα του στους κινδυνους που εγκυμονει για το σαιτ η διατηρηση διαφορων θεματων επ αοριστον, η η δημιουργια black list κλπ, και εξηγησε αναλυτικα το γιατι.
Η προστασια του χωρου του ειναι δικη του υποθεση.
Μας αφορα φυσικα ολους,κατα μια εννοια, ως μελη, αλλα δεν ειναι η δικη μας καμπουρα.
Αυτο δεν το καταλαβαινεις?
Ο καθενας ειναι υπευθυνος για αυτα που γραφει και μονον.
Σημερα εσυ και εγω μπορει να γραφουμε συνεχως, αυριο να μην ξαναπατησουμε.
Σημερα εγω μπορει να γουσταρω να βλεπω αιμα ,ζαμαν φου, σαμπως το δικο μου ειναι??
Αυτος ομως που το εχει δημιουργησει, το πληρωνει και το ποναει, πρεπει να βλεπει μακροπροθεσμα και να κανει οτι νομιζει καλυτερο για την ιδιοκτησια του.
Γιαυτο ειπα, αν νομιζει οτι το θεμα μου με τα κρουγκεραντς την εκθετει σε κινδυνους, ας το διαγραψει, αν οχι , ας το αφησει.
Αν δεν σου ελυσα την απορια, λυπαμαι.

+10000
Καταγράφηκε
geopapai
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 901


Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #79 στις: Ιούλιος 23, 2014, 01:57:57 μμ »

Αναφερθηκε αρκετες φορες στα τελευταια μηνυματα του στους κινδυνους που εγκυμονει για το σαιτ η διατηρηση διαφορων θεματων επ αοριστον, η η δημιουργια black list κλπ, και εξηγησε αναλυτικα το γιατι.
Η προστασια του χωρου του ειναι δικη του υποθεση.
Μας αφορα φυσικα ολους,κατα μια εννοια, ως μελη, αλλα δεν ειναι η δικη μας καμπουρα.
Αυτο δεν το καταλαβαινεις?
Ο καθενας ειναι υπευθυνος για αυτα που γραφει και μονον.
Σημερα εσυ και εγω μπορει να γραφουμε συνεχως, αυριο να μην ξαναπατησουμε.
Σημερα εγω μπορει να γουσταρω να βλεπω αιμα ,ζαμαν φου, σαμπως το δικο μου ειναι??
Αυτος ομως που το εχει δημιουργησει, το πληρωνει και το ποναει, πρεπει να βλεπει μακροπροθεσμα και να κανει οτι νομιζει καλυτερο για την ιδιοκτησια του.
Γιαυτο ειπα, αν νομιζει οτι το θεμα μου με τα κρουγκεραντς την εκθετει σε κινδυνους, ας το διαγραψει, αν οχι , ας το αφησει.
Αν δεν σου ελυσα την απορια, λυπαμαι.


1. Φαντάζομαι δεν απευθύνεσαι σε εμένα, καθώς δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα στο δικό σου ποστ.
2. συμφωνω με τα απο πάνω...
Καταγράφηκε

Nομίσματα - Χαρτονομίσματα - www.coinbox.gr
www.watchbox.gr
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Ιούλιος 23, 2014, 02:08:14 μμ »

Oχι geo,συνεχεια του διαλογου ειναι απο την προηγουμενη σελδα.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #81 στις: Ιούλιος 23, 2014, 04:35:30 μμ »

Αναφερθηκε αρκετες φορες στα τελευταια μηνυματα του στους κινδυνους που εγκυμονει για το σαιτ η διατηρηση διαφορων θεματων επ αοριστον, η η δημιουργια black list κλπ, και εξηγησε αναλυτικα το γιατι.
Η προστασια του χωρου του ειναι δικη του υποθεση.
Μας αφορα φυσικα ολους,κατα μια εννοια, ως μελη, αλλα δεν ειναι η δικη μας καμπουρα.
Αυτο δεν το καταλαβαινεις?
Ο καθενας ειναι υπευθυνος για αυτα που γραφει και μονον.
Σημερα εσυ και εγω μπορει να γραφουμε συνεχως, αυριο να μην ξαναπατησουμε.
Σημερα εγω μπορει να γουσταρω να βλεπω αιμα ,ζαμαν φου, σαμπως το δικο μου ειναι??
Αυτος ομως που το εχει δημιουργησει, το πληρωνει και το ποναει, πρεπει να βλεπει μακροπροθεσμα και να κανει οτι νομιζει καλυτερο για την ιδιοκτησια του.
Γιαυτο ειπα, αν νομιζει οτι το θεμα μου με τα κρουγκεραντς την εκθετει σε κινδυνους, ας το διαγραψει, αν οχι , ας το αφησει.
Αν δεν σου ελυσα την απορια, λυπαμαι.

Ίσως τα ελληνικά μου χρειάζονται ακόμα περισσότερη βελτίωση...


Τέλος πάντων, εγώ εξέθεσα (ή έκθεσα) τις σκέψεις μου και όποιος θέλει, ασχολείται μαζί τους...
Καταγράφηκε
gerta
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 993


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Ιούλιος 23, 2014, 06:35:25 μμ »

Να παραμείνουν..πολλες φορές μου άνοιξαν τα μάτια..τα θεωρώ σημαντικα.
Καταγράφηκε

"ΟΙΑ ΗΩ Ω ΥΙΕ ΑΕΙ ΕΙ"
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Ιούλιος 23, 2014, 09:49:00 μμ »

Παράθεση
author=gkounto link=topic=15949.msg206520#msg206520 date=1406102708]
Δεν χρειάζεται να μαλωνουμε. Αν εξαιρεςω τα περί πολέμου μεταξύ εμπόρων κατα τα αλλα ο Νίκος μίλησε σωστά και στο ίδιο μήκος μίλησα και εγω.

Εδώ είμαστε 4000+ μέλη. Στα τρία θέματα-ενότητες της ψηφοφορίας έχουν παρει μέρος με το έναν η αλλο τροπο περίπου 30-35 μέλη, εκ των οποίων 5-6 έχουν δημοςια μέσω αυτής της ιδιωτικής πλατφόρμας εκφραστεί προς τρίτους κατα έναν τροπο που ιςως κληθούν απο τις Αρχές να λογοδοτήσουν η τελος παντων να αποδείξουν αυτα που ισχυρίζονται.

Αν δεν μπορέσουν ιςως οι πράξεις τους αυτές να υπονομεύσουν το μέλλον αυτού του φόρουμ αν οι Αρχές θεωρήσουν οτι η πλατφόρμα αυτή χρησιμοποιείται για διασπορά αναποδειτκτων κατηγοριών που προσβάλλουν τρίτους.
Και τότε θα κληθούν να λογοδοτήσουν και προς τα υπόλοιπα 3.970 μέλη που δεν είχαν συμμετοχή και θα ειναι τα θύματα της ιστορίας αυτής.

Μιλάω γενικά αλλα ιςως οι σκέψεις μου να έχουν εφαρμογή εδώ, για τώρα αλλα και για το μέλλον. Οποίος θέλει να καταφερθεί εναντίον κάποιου ας χρησιμοποιεί Facebook,Twitter και δεν ξέρω τι αλλο αλλα όχι έναν ιδιωτικό φορέα την ευθύνη του οποίου δεν εχει.

Τελικά όντως αν ψηφίσετε θετικά η αρνητικά δεν εχει μεγάλη σημαςια σε αυτα που έγραψα. Η "ζημιά" ιςως εχει γίνει. Προσοχή λοιπον.

Αυτο ηταν και το τελευταίο μου post στο θέμα. Εύχομαι ειλικρινά να ξέρετε τι κάνετε.

Είναι η δεύτερη φορά που θα κάνω παράθεση Γιώργο μαζί σου μέσα σε δύο μέρες αλλά δεν μπορώ να αρνηθώ στον πειρασμό παρότι εκτιμώ πάρα πολύ τις γνώσεις σου πάνω στα νομίσματα  εδώ όμως δεν συμφωνούμε..
΄Τα λέει σωστά ο Νίκος¨ ( και φίλε Νίκο όταν γράφεσαι  σ’ένα forum κοίταξε αν έχει και κανείς άλλος το ίδιο όνομα , όταν σε διάβασα τρελάθηκα ρε τι κολοτούμπα είναι αυτή είπα αλλά κατάλαβα πως τέτοιες μεταμορφώσεις δεν γίνονται και έτσι βρήκα την διάφορα με τον nikos)
Δεν θέλω να σε παραφράσω αλλά εγώ με λίγα λόγια αυτά κατάλαβα  ότι η άποψη  σου είναι πως τέτοια θέματα  δεν πρέπει να συζητιούνται  δημόσια και ότι σ'άυτά μόνο η δικαιοσύνη πρέπει να επιλαμβάνεται και όταν αυτή αποφασίσει να τα γνωρίζουμε  ενημερωτικά τι αποφάσισε. Ούτε σε forum ούτε στην ΠΝΕ, γιατί αυτός που θα κατηγορηθεί μπορεί να τους τρέχει στα δικαστήρια και θα βγουν μπλεγμένοι. Με αυτή την λογική  καμία ιστορία δεν θα είχε αναδειχθεί και κανένας δεν θα λογοδοτούσε , ο φόβος και ο τρόμος θα κυριαρχούσαν.  Δεν θέλω να επεκταθώ παραπέρα γιατί είμαι από αυτούς που έγραψαν στα τρία θέματα  και εγώ και δεν με έπιασε κανένα στρατόπεδο για να με χρησημοποίησει  , είπα την γνώμη μου σαν ελεύθερος άνθρωπος όπως εγώ θεώρησα πως είχα χρέος να κάνω απέναντι σε όλους όσους ανήκουν στο "Στέκι", και όσοι δεν είχαν κάτι να πούν δεν εγραψαν.
Όλοι πρέπει να αντιληφθούν πως αυτές οι ιστορίες πρέπει να διαλευκανθούν  για το καλό όλων των μερών, εμπόρων , εμποροσυλλεκτών και συλλεκτών, το κουκούλωμα το επιλεκτικό ξεμπρόστιασμα τα μισόλογα ,τα κουτσομπολιά  και ο φόβος μόνο ζημία μπορούν να κάνουν σ'όλους. Είμαστε στην εποχή με πολλές επιλογές για τις αγορές μας ,  κάθε μέρα γίνονται τόσες  δημοπρασίες στο διαδίκτυο. Αν η ομίχλη σκεπάσει το τί γίνεται στην Ελληνική αγορά του νομίσματος μόνο αυτή θα είναι  χαμένη .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2014, 11:40:20 μμ από epop » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Ιούλιος 23, 2014, 10:31:55 μμ »

Ασχετο . Εχουν τα μελη δικαιωμα να ζητησουν διαγραφη γραπτων τους;;


http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=3.0
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Ιούλιος 23, 2014, 11:00:56 μμ »

Eπι του θεματος που μας απασχολει προσωπικα και σχετικα με την διαγραφη δεν μου κανει ουτε κρυο ουτε ζεστη. Επισης δεν θεωρω οτι αν παραμεινουν θα βοηθησουν μελη για την ατιμετωπιση γενικοτερων  προβληματων αφου το εν λογο προβλημα δεν ειναι η κορφη του παγοβουνου , αλλα μια μεμονομενη περιπτωση .
Ειχα αναφερει και πιο πανω οτι το βασικο ειναι η σταση των 2 εταιριων και το σημαντικοτερο αυτη της ΠΝΕ.
Ομως
Σε καμια περιπτωση δεν θεωρω οτι πρεπει να ζητησω και συγνωμη εγω ή καποιος αλλος απο οσους εγραψαν στο θεμα   για υπερβολικη ή απρεπη συμπεριφορα, το οποιο θεμα  πασιφανως ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ με μια  κατηγορια απο τον οποιο τυχαιο κανει ενα κωδικο για να συκοφαντησει εσκεμενα και αναποδεικτα ή λογω προσωπικων προβληματων καποιον.
Κατι δηλαδη που ειναι αυτονοητο οτι  πρεπει αυτοματα να διαγραφεται.
 Η οποια συγκριση ειναι ατυχης στα ματια ολων, και η σταση ορισμενων ειναι λογικο να κινησει ισως αδικως καποιες αποψιες.

Δεν μπαινω στον κοπο να ψηφισω
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences