Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 02:05:58 πμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ταλιρακι φινο!!  (Αναγνώστηκε 15859 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 28, 2014, 03:41:23 μμ »

@sac. Εγώ επειδή πολυπαραξεγήθηκα (μη κάνεις λεκτικές διορθώσεις) σταμάτησα να μιλάω για "κάποιο" θέμα.

Εσύ?

"WE WANT YOU" ! (Ξέρεις ό τύπος με το μισόψηλο και το δάχτυλο να σε δείχνει......)
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 28, 2014, 03:43:52 μμ »

To ότι η πλειοψηφία των συλλεκτών - εστω τελευταία - κοτάζει το νόμισμα και δεν τρώει αμάσητα τους βαθμύς των εταιρειών συνάδει απόλυτα κ .Νίκο απο το ότι το εν λόγω τάλιρο δεν εχει πουληθεί σε Ελληνα συλλεκτη εδω και 3-4 χρόνια.
Τουλάχιστον οι συλλεκτες το θεωρούν μη θελκτικό να πω, άσχημο να πω, εν τελει το eye appeal του δεν ειναι αρεστό.

Οπότε δεν μπορείτε να λέτε ότι τρώμε αμάσητα τα των αμερικανών.
Αν δεν το είχα, αυτό το νόμισμα θα ήταν στη συλλογή μου.

Με τίποτα ! Να το έλεγε κάποιος άλλος, αλλά εσύ...

...απλά πες μας τι τιμή θα έδινες για να το πάρεις. (Δεν σε ρωτάω τι τιμή θα το έδινες)

εάν θέλεις απαντάς βέβαια, γιατί πραγματικά θίγω προσωπικά δεδομένα.
Ειλικρινά δεν σε καταλαβαίνω.  Το νόμισμα είναι φανταστικό και ο βαθμός δίκαιος.  Στα τάληρα του 1851 έχω κάνει διατριβή.  Ξέρω τι βλέπω.

Δημήτρη, εμπιστευόμεος τη κρίση σου για το νόμισμα, σε ρωτάω (εντελώς καλοπροαίρετα) πόσα χρήματα θα έδινες για το συγκεκριμένο νόμισμα.
Εγώ προσωπικά, από τη στιγμή που θεωρώ ότι υπάρχει ερωτηματικό (για μένα) με το "ξεκόλημα" ή "σπάσιμο μήτρας" (πες το όπως θες) δεν θα έδινα τίποτα. (ακόμη και για τη σφαίρα στο κούτελο, δεν θα το έπαιρνα).

Σε ρωτάω πιο συγκεκριμένα. Πόσα θα έδινες γι αυτό το νόμισμα έτσι όπως είναι,  και πόσα θα έδινες για ένα πάλι AU58  της NGC χωρίς αυτό το "θέμα" που έχει το νόμισμα.

Δες το κι αλλιώς πόσο θα συμβούλευες ένα φίλο σου να πληρώσει αυτό το συγκεκριμένο νόμισμα και πόσο ένα άλλο με την ίδια βαθμολόγηση, αλλά χωρίς το "θεματάκι" του.
Δεν μπορώ να σου το απαντήσω αντικειμενικά γιατί δεν είμαι στην αγορά για τέτοιο νόμισμα.  Αυτή την περίοδο κυνηγάω τις ευκαιρίες.  Στο μέλλον θα ασχοληθώ με το πως θα μετατρέψω αυτά που αγοράζω σήμερα σε αυτά που θέλω για την συλλογή μου.  Η τιμή του πάντως είναι λογική, αν με ρωτάς αυτό.
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences