Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 01:09:13 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Υπάρχει χρυσό 100άρικο;  (Αναγνώστηκε 2887 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« στις: Ιούλιος 16, 2014, 11:03:29 πμ »

Είναι δυνατόν να υπάρχει χρυσό νόμισμα με 4,5 ευρώ;
http://www.ebay.com/itm/GREECE-GREEK-COIN-100-DRACHMA-30mm-ALEXANDER-THE-GREAT-GOLD-VERGINA-X-FINE-/321461374299?pt=UK_Coins_European_RL&hash=item4ad8974d5b
Λέτε ν' αρχίσουμε τα reports;
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 16, 2014, 11:15:04 πμ »

Δεν υπάρχει...
Πολλοί το αναφέρουν έτσι λόγω του υλικού κατασκευής, που ονομάζεται και 'Nordic Gold'.
http://en.wikipedia.org/wiki/Nordic_gold
Πάραυτα, θα έπρεπε να το αναφέρει ξεκάθαρα, και να μην παίζει με τις λέξεις. Αλλά και πάλι η τιμή είναι τέτοια που προφανώς δεν παραπέμπει σε χρυσό. Για report... δεν ξέρω... ο καθένας ότι αποφασίσει.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 16, 2014, 11:45:38 πμ »

Μπα, με την τιμη που εχει βαλει στο buy it now δεν υπαρχει θεμα να προσπαθησει να ξεγελασει καποιον για να το παρει για χρυσο...
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 16, 2014, 11:46:37 πμ »

Κώστα, αυτός (ή αυτή μάλλον) έχει γεμίσει το ebay.com με κατοστάρικα αναγράφοντας ότι είναι χρυσά με τιμές από 1,5 μέχρι 4 ευρώ. Επίσης δραχμή του 1973 με την κουκουβάγια την πουλά ως χρυσή. Φαντάζομαι ότι δεν θα "τσιμπίσει" κανένας μ' αυτές τις τιμές, αλλά αναρωτιέμαι τι θέλει να επιτύχει με τέτοιες περιγραφές!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 16, 2014, 04:59:15 μμ »

είχα μαζί της μια συναλλαγή στο ebay η οποία μόνο καλή δεν ήταν . της πλήρωσα 2 5000αρα με σιπινγκ 2- 2,5 ευρώ δεν θυμάμαι ακριβώς δεν μου ήλθαν ποτέ , μου είπε ότι τα έστειλε με απλή επιστολή (0,90 ευρω), και αν θέλω να πληρώσω άλλο ένα να μου στείλει δυο άλλα με συστημένο .  το έκανα γιατί με έπιασε το πατριωτικό μου , την μεθεπομένη μου ήρθε συστημένο με δυο αρκετά φθαρμένα 5000αρα τις έκανα ουδέτερη αναφορά. αν ήταν Κινέζος θα είχα πάρει τα λεφτά μου πίσω από την αρχή  . πάντως η κυρία θέλει προσοχή για τον τρόπο αποστολής , και αν κάτι πάει στραβά ....κανένα έλεος  Θυμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences