Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 12:02:24 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Μάρκο Φινλανδίας 1994  (Αναγνώστηκε 17024 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 15, 2014, 11:53:23 μμ »

1. Ούτε εγώ τηλεφωνήθηκα με τον Βασίλη.
2. Ούτε εγώ κάλυπτα τον Κατσουράνη.
Καταγράφηκε
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 16, 2014, 12:12:25 πμ »

Γειά σου Mefisto. Θα ήθελα να σημειώσω ότι τον χαρακτηρισμό ''σηματικό μέλος στεκιού'' το έθεσα με βάση το αξίωμα που κατέχει κάποιο μέλος στο στέκι και το υπολογίζω από τον αριθμό των αστέρων που έχει το μέλος στο προφίλ του όπου ο μέγιστος αριθμός είναι τα 5 αστέρια και την ιδιότητά του (χρυσό μέλος, αργυρό, χάλκινο). Με το σύστημα ιεραρχίας έχει να κάνει και έτσι λειτουργώ. Εσύ που θεωρείσαι ο ίδιος σημαντικό μέλος, αν και με βάση το σύστημα ιεραρχίας που υπάρχει στο στέκι είσαι ''νέο μέλος'' όπως και εγώ, δεν θα διαφωνούσα αν έχεις πράγματι εμπεριστατωμένες γνώσεις σε έναν τομέα. Αλλά αυτό δεν φαίνεται μέχρι να αναδείξεις το ταλέντο σου και να αναρριχηθείς με τον καιρό τα σκαλοπάτια και να μεγαλώσεις τα πολυπόθητα αστέρια. Είναι σαν να είσαι στον στρατό ως φαντάρος αλλά πολύ μαχητικός και γενναίος. Αλλά στα μάτια του Στρατηγού που έχει 5 αστέρια στους ώμους του (λέμε τώρα), είσαι απλά ένας φαντάρος σαν τους άλλους. Όταν μπείς σε στρατιωτικές ασκήσεις και γυαλίσεις το μάτι του Στρατηγού με τις ικανότητές σου, τότε θα σε απονήμει με τιμητικό αστέρι και ανεβαίνεις αξίωμα και πάει λέγοντας...

Όντως οι φωτογραφίες αδικούν το νόμισμα λόγω κακής ανάλυσης της ψηφιακής μου αλλά δεν θα ξαναναρτήσω άλλες φωτογραφίες γιατί δεν έχει νόημα πια. Εξάλλου με βάση τις πληροφορίες που απέκτησα για το συγκεκριμένο νόμισμα, θα το εκτιμήσω ο ίδιος. Να μάθω επιτέλους να αξιολογώ και μόνος μου ένα νόμισμα.  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 16, 2014, 12:20:24 πμ »

Έχει μια βάση αυτό που λες, αλλά δεν είναι σωστό κριτήριο.

Πολλά αστέρια έχουν όσοι μιλάνε πολύ και αυτό δεν δείχνει τίποτα.

(Δεν είναι κακό το να μιλάει κανείς πολύ, εξαρτάται από τον χαρακτήρα του.)
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 16, 2014, 12:25:45 πμ »

Καμμία σχέση τα αστέρια με την "σημαντικότητα" ενός μέλους .

Τα αστέρια ανεβαίνουν όσο πιο πολύ μιλάς , όσα μηνύματα ανεβάζεις , και όχι με βάση την ποιότητα των λεγομένων σου .

Επίσης στρατηγός δεν γίνεσαι αν δεν έχεις πολιτικό μέσον . Το πολύ να φτάσεις μέχρι συνταγματάρχης , άντε  το πολύ-πολύ ταξίαρχος !

Επίσης θέλω να τονίσω ότι δεν έχω μιλησει τηλεφωνικά με τον Βασίλη ! Ούτε sms ούτε mail ανταλλάξαμε !

Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 16, 2014, 12:35:25 πμ »

Σωστά αλλά αυτοί που μιλάνε πολύ, έχουν πάθος για τον συλλεκτισμό και τους αρέσει να ασχολούνται με τα του συλλεκτισμού. Και καλά κάνουν. Όταν έχεις αγιάτρευτο πάθος για συλλεκτισμό, δεν σε σταματά τίποτα. Πάρε παράδειγμα εμένα που έχω εκατοντάδες δείγματα ορυκτών...αν το στέκι είχε την πλειοψηφία των μελών ενδιαφέρον προς τα ορυκτά αντί για τα νομίσματα, τότε θα ήμουν πολυλογάς και πολύ συχνά και πυκνά θα έμπαινα στην ιστοσελίδα για να μοιραζόμαστε τρελά πάθη για τα ορυκτά.  Σαρκασμός και θα είχα και 5 χρυσά αστέρια!  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 16, 2014, 12:52:26 πμ »

Όταν μπείς σε στρατιωτικές ασκήσεις και γυαλίσεις το μάτι του Στρατηγού με τις ικανότητές σου, τότε θα σε απονήμει με τιμητικό αστέρι και ανεβαίνεις αξίωμα και πάει λέγοντας...

Nα σου πω τηn αλήθεια, φίλε μου Αντώνη, εγώ δεύτερη θητεία δεν υπηρετώ, ο κόσμος να χαλάσει. Και την πρώτη που την υπηρέτησα, είκοσι δύο ολόκληρους μήνες, τι κατάλαβα δηλαδή ; -Ναύτης μπήκα, ναύτης βγήκα. Ούτε δίοπος δεν αξιώθηκα να γίνω, ο καψερός. Το ίδιο θα γίνει κι εδώ. Γνωρίζω ήδη πως θα εξελιχθεί η σταδιοδρομία μου. 

Αλλά κι εσύ μην το παίρνεις κατάκαρδα για τα χρυσά αστέρια που δεν έχεις. –Σάμπως θα σου τα αναγνωρίζανε για συντάξιμα ; Οπότε μη χολοσκάς ιδιαίτερα.
Καταγράφηκε
iceman
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 331



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 16, 2014, 01:29:54 πμ »

Γειά σου Mefisto. Θα ήθελα να σημειώσω ότι τον χαρακτηρισμό ''σηματικό μέλος στεκιού'' το έθεσα με βάση το αξίωμα που κατέχει κάποιο μέλος στο στέκι και το υπολογίζω από τον αριθμό των αστέρων που έχει το μέλος στο προφίλ του όπου ο μέγιστος αριθμός είναι τα 5 αστέρια και την ιδιότητά του (χρυσό μέλος, αργυρό, χάλκινο). Με το σύστημα ιεραρχίας έχει να κάνει και έτσι λειτουργώ. Εσύ που θεωρείσαι ο ίδιος σημαντικό μέλος, αν και με βάση το σύστημα ιεραρχίας που υπάρχει στο στέκι είσαι ''νέο μέλος'' όπως και εγώ, δεν θα διαφωνούσα αν έχεις πράγματι εμπεριστατωμένες γνώσεις σε έναν τομέα. Αλλά αυτό δεν φαίνεται μέχρι να αναδείξεις το ταλέντο σου και να αναρριχηθείς με τον καιρό τα σκαλοπάτια και να μεγαλώσεις τα πολυπόθητα αστέρια. Είναι σαν να είσαι στον στρατό ως φαντάρος αλλά πολύ μαχητικός και γενναίος. Αλλά στα μάτια του Στρατηγού που έχει 5 αστέρια στους ώμους του (λέμε τώρα), είσαι απλά ένας φαντάρος σαν τους άλλους. Όταν μπείς σε στρατιωτικές ασκήσεις και γυαλίσεις το μάτι του Στρατηγού με τις ικανότητές σου, τότε θα σε απονήμει με τιμητικό αστέρι και ανεβαίνεις αξίωμα και πάει λέγοντας...

Όντως οι φωτογραφίες αδικούν το νόμισμα λόγω κακής ανάλυσης της ψηφιακής μου αλλά δεν θα ξαναναρτήσω άλλες φωτογραφίες γιατί δεν έχει νόημα πια. Εξάλλου με βάση τις πληροφορίες που απέκτησα για το συγκεκριμένο νόμισμα, θα το εκτιμήσω ο ίδιος. Να μάθω επιτέλους να αξιολογώ και μόνος μου ένα νόμισμα.  Χαμόγελο

Θα σταματήσω τις εκτιμήσεις σε ερωτήσεις νέων μελών. Το χρόνο μου χάνω μου φαίνεται. Κανείς τους δεν θα με παίρνει στα σοβαρά. Είμαι ένας απο αυτούς...
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 16, 2014, 01:59:00 πμ »

εγω γραφω ετσι επειδη εχω πολλα αστερια και θελω να τα βλεπω,ετσι για να σκασετε!!
Γατακια φανταρακια!!

ΥΓ ουτε γω ξαναπαω φανταρος!!18 μηνες ηταν αρκετοι Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 16, 2014, 02:00:42 πμ »

πω πω!!!πενταστερος εγινα ο κερατουκλης!!
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 16, 2014, 08:03:50 πμ »

Άντε και επτάστερος Λευτέρη  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 16, 2014, 08:13:59 πμ »

Γειά σου Ταξίαρχε lefmaggo!  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 16, 2014, 08:27:12 πμ »

Φίλε μου Mefisto αν και ήσουν 22 μήνες ναύτης, τουλάχιστον είχες την ''Αλίκη'' σου στο ναυτικό?? ''Πέρασες'' καλά? Αν ναι, τότε είσαι μεγάλος και τρανός. Ακόμα και να βρισκόμαστε σε δύσκολες και ανούσιες καταστάσεις, να είμαστε πάντα αισιόδοξοι και με θετική ενέργεια. Και πάντα με ωραία διάθεση.
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:07:22 πμ »

Καλημέρα σε όλους, απ΄ότι βλέπω το θέμα έχει ξεφύγει αρκετά από την αρχική του τοποθέτηση. Δεν χρειάζεται να πούμε περισσότερα, παρακαλώ τα περιττά να σταματήσουν γιατί θα δημιουργηθούν παρεξηγήσεις.

Ευχαριστώ
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:11:52 πμ »

Chris αν δεν κάνουμε και λιγο χιούμορ η συμμετοχή μας θα γινει μονότονη

Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 16, 2014, 10:27:49 πμ »

Δεν διαφωνώ καθόλου μαζί σου Θοδωρή σχετικά με την χιουμοριστική πλευρά, να μη ξεφύγει απλά και ξέρεις καλά ότι ο γραπτός λόγος παρανοείται  πολύ εύκολα.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences