Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 23, 2024, 11:06:05 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Μάρκο Φινλανδίας 1994  (Αναγνώστηκε 17002 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dca$h
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 15, 2014, 06:26:26 μμ »

"ξερενομασται"

Μπορούσες να πεις 'γνωριζόμαστε', για να μην μαθαίνουμε μόνο για νομίσματα αλλα και οτιδήποτε άλλο  Χαμόγελο
Σωστα Σαρκασμός Σαρκασμός τωρα που το εγραψες μου "ηρθε" στο μυολο.
Πριν... μονο αυτο το κουλο σκεφτομουν.
Ευχαριστω Νεστορα Χαμόγελο
Καταγράφηκε

m42b18 isT
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 15, 2014, 08:13:14 μμ »

Το θέμα με την εκτίμηση του νομίσματος έχει λήξει. Πήρα τις χρήσιμες απαντήσεις από 1 πολύ σημαντικό μέλος του στεκιού με κατατοπιστικές γνώσεις και είμαι καλυμμένος. Ευχαριστώ.
Καταγράφηκε
dca$h
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 15, 2014, 08:36:24 μμ »

Το θέμα με την εκτίμηση του νομίσματος έχει λήξει. Πήρα τις χρήσιμες απαντήσεις από 1 πολύ σημαντικό μέλος του στεκιού με κατατοπιστικές γνώσεις και είμαι καλυμμένος. Ευχαριστώ.
Φιλε μου ολα τα μελη του στεκιου ειναι σημαντικα. Δηλ οσοι σου καναμε σχόλιο ειμαστε ασημαντοι?
Ο καθενας μας πιστεψεμε ειναι σηματντικος Στριφογύρισμα ματιών Ελεος Στριφογύρισμα ματιών
Μηπως Αντωνη ηθελες να πεις με πολλες γνωσεις? τοτε ναι υπαρχουν μελη με παρα πολυ μεγαλη γνωση περι τα του νομισματος... αλλα οχι και πιο σημαντικα!!!!!!!!
Αυτο φιλε μου ειναι αγενεια.
Στο ξαναειπα Αυτα που γραφουμε τα βλεπει πολυς κοσμος και εμενα αυτο που ειπες μου ακουγετακαι "καπως" στραβα.
Πανος
Καταγράφηκε

m42b18 isT
antonis333
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 253



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 15, 2014, 08:44:45 μμ »

dca$h δεν το εννοούσα έτσι. Απλά πολλές γνώσεις επί του συγκεκριμένου νομίσματος μου έδωσε. Χωρίς να αποκλείω τις γνώμες των άλλων. Όλοι δώσατε γνώσεις και είπατε τις απόψεις. Και καλά κάνατε.

Φιλικά
Αντώνης
Καταγράφηκε
dca$h
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 15, 2014, 08:47:51 μμ »

Α οκ τοτε Κλείσιμο ματιού
Και φυσικα παντα φιλικα Πανος Άνεση
Καταγράφηκε

m42b18 isT
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 15, 2014, 09:07:47 μμ »

Παιδιά ας ηρεμήσουμε λίγο δεν αξίζει να χαλιόμαστε με το παραμικρό. Ευχαριστώ
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 15, 2014, 09:15:03 μμ »

Οχι Δημητρη, δεν ειναι ετσι.
Γυρνω σπιτι και βλεπω αναρτημενο το μηνυμα του αλλου,που λεει οτι κανω "ειρωνιες και αλητειες', επειδη τον ειρωνευτηκα για τον τροπο που χειριστηκε το θεμα με την νομισματαρα του..
Φυσικα και θα του απαντησω, του αναγωγου θρασιμιου με τον αναλογο τροπο.
Και αν δεν θελετε να υπαρχουν ανηρτημενες προσβολες στο φορουμ, θα επρεπε να σβησετε το ποστ του οταν το εγραψε και οχι να ειναι αναρτημενο τοσες ωρες, να γυρισω να το δω και να του απαντησω αναλογα και τοτε να τα σβησετε και τα δυο.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 15, 2014, 09:25:28 μμ »

Οχι Δημητρη, δεν ειναι ετσι.
Γυρνω σπιτι και βλεπω αναρτημενο το μηνυμα του αλλου,που λεει οτι κανω "ειρωνιες και αλητειες', επειδη τον ειρωνευτηκα για τον τροπο που χειριστηκε το θεμα με την νομισματαρα του..
Φυσικα και θα του απαντησω, του αναγωγου θρασιμιου με τον αναλογο τροπο.
Και αν δεν θελετε να υπαρχουν ανηρτημενες προσβολες στο φορουμ, θα επρεπε να σβησετε το ποστ του οταν το εγραψε και οχι να ειναι αναρτημενο τοσες ωρες, να γυρισω να το δω και να του απαντησω αναλογα και τοτε να τα σβησετε και τα δυο.
Έμπαινε Δημήτρη.
Αλλά και εσύ ρε παιδάκι μου γράψε του εκεί του ανθρώπου και μια τρίτη φορά ότι το νόμισμα είναι χαμηλής αξίας.
Αλλά αφού έψαξες να βρεις και το τιράζ χαλάλι σου. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 15, 2014, 09:27:00 μμ »

Οχι Δημητρη, δεν ειναι ετσι.
Γυρνω σπιτι και βλεπω αναρτημενο το μηνυμα του αλλου,που λεει οτι κανω "ειρωνιες και αλητειες', επειδη τον ειρωνευτηκα για τον τροπο που χειριστηκε το θεμα με την νομισματαρα του..
Φυσικα και θα του απαντησω, του αναγωγου θρασιμιου με τον αναλογο τροπο.
Και αν δεν θελετε να υπαρχουν ανηρτημενες προσβολες στο φορουμ, θα επρεπε να σβησετε το ποστ του οταν το εγραψε και οχι να ειναι αναρτημενο τοσες ωρες, να γυρισω να το δω και να του απαντησω αναλογα και τοτε να τα σβησετε και τα δυο.
Έμπαινε Δημήτρη.
Αλλά και εσύ ρε παιδάκι μου γράψε του εκεί του ανθρώπου και μια τρίτη φορά ότι το νόμισμα είναι χαμηλής αξίας.
Αλλά αφού έψαξες να βρεις και το τιράζ χαλάλι σου. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Ειμαι βιτσιοζος, το παραδεχομαι,οτι νομισμα βλεπω παει το χερι μου κατευθειαν στον numista.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 15, 2014, 09:42:34 μμ »

Οχι Δημητρη, δεν ειναι ετσι.
Γυρνω σπιτι και βλεπω αναρτημενο το μηνυμα του αλλου,που λεει οτι κανω "ειρωνιες και αλητειες', επειδη τον ειρωνευτηκα για τον τροπο που χειριστηκε το θεμα με την νομισματαρα του..
Φυσικα και θα του απαντησω, του αναγωγου θρασιμιου με τον αναλογο τροπο.
Και αν δεν θελετε να υπαρχουν ανηρτημενες προσβολες στο φορουμ, θα επρεπε να σβησετε το ποστ του οταν το εγραψε και οχι να ειναι αναρτημενο τοσες ωρες, να γυρισω να το δω και να του απαντησω αναλογα και τοτε να τα σβησετε και τα δυο.
Δημήτρη δεν το είχα δει και λογικά δεν το είχαν δει και τα αλλα παιδιά.Παιδιά και εμείς δουλεύουμε και έχουμε και οικογένειες .Δεν είμαστε υπάλληλοι για να κάνουμε 8 ωρα η 12 ωρα.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 15, 2014, 09:43:59 μμ »

Εχεις δικιο σε αυτο.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 15, 2014, 11:10:03 μμ »

Παιδια κατι πρεπει να γινει με τους νεους. Δεν ξερω τι, δεν θελω να προτεινω, δεν ειναι δουλεια μου, βρειτε το εσεις οι υπευθυνοι. Δεν ειναι δυνατον να μπαινουν να ζητανε βοηθεια και αντι να λενε ευχαριστω, να βριζουν και απο πανω!
Στο τελος απλα θα τους παρει ολους  η μπαλα και δεν θα απανταει κανεις  σε εκτιμησεις νεων μελων. ''Αλητειες''? Πραγματικα εχεις πολυ θρασσος φιλε μου...  Ξερεις ποσοι σαν και σενα μπαινουν εδω μεσα νομιζοντας πως εχουν θυσαυρο και στην ουσια εχουν απλα κερματα μηδενικης αξιας? ξερεις ποσες φορες εχει γινει παρομοια ιστορια σαν την δικη σου και στο τελος βγαινουν και φταιχτες αυτοι που βοηθανε? αν δεν ξερεις κατσε διαβασε πρωτα, μαθε 5 πραγματα οπως καναμε ολοι μας και μετα κρινε...οχι βρισε! ...κρινε! Εχει καταντησει μαστιγα πια αυτο το θεμα με την υπεροψια και την κουτοπονηρια του καθε πικραμενου που μπαινει εδω μεσα
Καταγράφηκε
malef13
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 674


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 15, 2014, 11:16:44 μμ »

Παιδια κατι πρεπει να γινει με τους νεους. Δεν ξερω τι, δεν θελω να προτεινω, δεν ειναι δουλεια μου, βρειτε το εσεις οι υπευθυνοι. Δεν ειναι δυνατον να μπαινουν να ζητανε βοηθεια και αντι να λενε ευχαριστω, να βριζουν και απο πανω!
Στο τελος απλα θα τους παρει ολους  η μπαλα και δεν θα απανταει κανεις  σε εκτιμησεις νεων μελων. ''Αλητειες''? Πραγματικα εχεις πολυ θρασσος φιλε μου...  Ξερεις ποσοι σαν και σενα μπαινουν εδω μεσα νομιζοντας πως εχουν θυσαυρο και στην ουσια εχουν απλα κερματα μηδενικης αξιας? ξερεις ποσες φορες εχει γινει παρομοια ιστορια σαν την δικη σου και στο τελος βγαινουν και φταιχτες αυτοι που βοηθανε? αν δεν ξερεις κατσε διαβασε πρωτα, μαθε 5 πραγματα οπως καναμε ολοι μας και μετα κρινε...οχι βρισε! ...κρινε! Εχει καταντησει μαστιγα πια αυτο το θεμα με την υπεροψια και την κουτοπονηρια του καθε πικραμενου που μπαινει εδω μεσα

Καλησπέρα,

Πολύ σωστά τα λέτε αλλά υπάρχουν και νέα μέλη τα οποία σέβονται και θαυμάζουν άλλα μέλη για τις γνώσεις τους και στις εκτιμήσεις δεν ζητάνε τιμές αλλά βαθμούς και καταστάσεις.

Έχετε απόλυτο δίκιο, και είμαι σίγουρος πως είναι και κουραστικό αλλά πιστεύω πως δεν είναι δίκαιο να "παίρνει η μπάλα" και τα νέα μέλη που έχουν όρεξη για πραγματικό συλλεκτισμό.

Φιλικά πάντα, Χαμόγελο
Γιάννης
Καταγράφηκε

Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 15, 2014, 11:21:18 μμ »

Απορω με τα ψεμματα σας......Φιλε σου δινω 10.000 ευρω για το νομισμα σου εχεις κι αλλα?Απορία

Υ.Γ. Νο1  Είμαι Σημαντικό μέλος του Στεκιού
Υ.Γ. Νο2  Όχι δεν με πήρε τηλεφωνο ο Βασίλης...

 Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 15, 2014, 11:43:02 μμ »

Χωρίς να κρυφτώ πίσω από ψεύτικες μετριοφροσύνες, θα δηλώσω ότι επίσης θεωρώ τον εαυτό μου Σημαντικό Μέλος του Στεκιού (εδώ που τα λέμε, δεν ξέρω και κανέναν που να θεωρεί τον εαυτό του Ασήμαντο Μέλος του Στεκιού).  

Να διευκρινίσω επίσης ότι ούτε και μένα με πήρε τηλέφωνο το γαϊδούρι ο Βασίλης. Κι εδώ που τα λέμε, θα ήταν ηλίθιο να με πάρει τηλέφωνο το γαϊδούρι ο Βασίλης, μιας και τ’ απόγευμα πίναμε καφέ παρέα στο ίδιο τραπέζι, οπότε δεν μπορώ να φανταστώ πιο γελοίο θέαμα από δύο τύπους που μιλάνε μεταξύ τους στο τηλέφωνο, ενώ κάθονται δίπλα-δίπλα.

Τώρα, ως προς το Φινλανδικό μάρκο, που πολλοί έσπευσαν επιπόλαια να το απαξιώσουν, νομίζω κατ’ αρχάς ότι το νόμισμα αδικείται από τις φωτογραφίες. Επομένως, προσωπικά δεν θα σπεύσω να προχωρήσω σε εκτίμηση, πριν δω ένα σετ αξιόλογων φωτογραφιών, που ν’ αναδεικνύουν την πραγματική κατάσταση του κέρματος.

Ή κάνουμε επιστημονική εκτίμηση ή δεν κάνουμε.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences