Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 01:24:48 μμ
Σελίδες: 1 ... 34 35 [36] 37 38
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 Φοίνικας 1828  (Αναγνώστηκε 171475 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #525 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:23:58 μμ »

Παιδιά στις 50 σελίδες καίγεστε.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #526 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:24:30 μμ »

Έλα απάντησέ μας τώρα πως βρέθηκε ο Αυστραλός με τους δύο φοίνικες.

Κι εσύ έχεις βρεθεί με δύο Φοίνικες. Κι εγώ έχω βρεθεί με δύο Φοίνικες. Ο Μπάμπης, έμαθα,  έχει βρεθεί και με τρεις Φοίνικες. Ή κάτι παίζει με το τιράζ ή απλά μερικοί γουστάρουν Φοίνικες με τα χίλια.

Στα σοβαρά τώρα, φαντάζεσαι ότι μπορώ να απαντήσω εγώ στο ερώτημά σου ; Γιατί δεν ρωτάς απευθείας τον Αυστραλό ; Φαίνεται ότι τον εκτιμάς και τον εμπιστεύεσαι απεριόριστα.
Δεν έχω κάποια απορία, γι' αυτό.  Εσύ είπες ότι είναι άλλος ο Φοίνικας, όχι εγώ.
Καταγράφηκε

dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #527 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:26:09 μμ »

Πως εφτασε στα χερια του Αυστραλου ΤΟ ΣΛΑΜΠ ΤΟΥ MS62 με το φοινικα του "Coll " θα σε ξαναρωτησω ....και μη μου ξαναπαντησεις ...ταχυδρομικως ... Κλείσιμο ματιού
[/b][/size]

Λάθος ερώτηση. Θεωρείς σαν δεδομένο ότι το Slab με τον MS 62 Φοίνικα περιήλθε στην κατοχή του Αυστραλού ταυτόχρονα με τον Φοίνικα του Coll.

Θυμίζω ότι μέχρι να δημιουργηθεί το ζήτημα, έχει περάσει 1 (ολογράφως : ένα) ολόκληρο έτος από τη στιγμή της αρχικής πώλησης.

-Ξέρεις πόσους Φοίνικες σου αγοράζω εγώ μέσα σ' ένα χρόνο ;
Τον τύπωσε με 3D εκτυπωτή από την φωτογραφία του Coll?Απορία??  Καταπληκτικό!
Καταγράφηκε

Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #528 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:31:08 μμ »

Τον τύπωσε με 3D εκτυπωτή από την φωτογραφία του Coll?Απορία??  Καταπληκτικό!

Tον να τον αγόρασε, οποτεδήποτε μέσα στο ένα ολόκληρο έτος που μεσολάβησε, θα σε εξέπληττε ιδιαίτερα ; Νομίζω μάλιστα  ότι θα του ερχόταν αρκετά πιό φτηνά από έναν 3D εκτυπωτή, σε κάθε περίπτωση.
Καταγράφηκε
iceman
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 331



Προφίλ
« Απάντηση #529 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:32:50 μμ »

Δηλαδή Mefisto επιμένεις ότι δεν είναι το ίδιο κέρμα??
Καταγράφηκε
bpikou
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 582


Προφίλ
« Απάντηση #530 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:32:59 μμ »

Αγαπητέ mefisto, επειδή προσπαθώ να σε παρακολουθήσω και δεν μπορώ! Εξήγησε σε παρακαλώ πως εσύ πιστεύεις ότι έκανε την απάτη ο Αυστραλός.  Επίσης για ποιο λόγο αποφάσισε να κάψει το νόμισμα του σκαρφιζόμενος όλη αυτή την ιστορία;
Καταγράφηκε
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #531 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:33:01 μμ »

Έχει δίκιο ο Pepos, στις 50 σελίδες καιγόμαστε. Κι επειδή οι σελίδες τρέχουν με καταιγιστικό ρυθμό, πάμε σε μια σύνδεση με τα προηγούμενα :


Αυτό το σημάδι που έχω κυκλώσει υπάρχει και στο άλλο του Αυστραλού?
 Πιστεύω είναι σημάδι-ταυτότητας.
Καταγράφηκε
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #532 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:38:25 μμ »

Αγαπητέ mefisto, επειδή προσπαθώ να σε παρακολουθήσω και δεν μπορώ! Εξήγησε σε παρακαλώ πως εσύ πιστεύεις ότι έκανε την απάτη ο Αυστραλός.  Επίσης για ποιο λόγο αποφάσισε να κάψει το νόμισμα του σκαρφιζόμενος όλη αυτή την ιστορία;

Μάλλον παραβλέπεις ότι προσπάθησε αρχικά να τον πουλήσει στο ebay έναντι 4.081 ευρώ. Εάν τα κατάφερνε, δεν θα το έλεγα ακριβώς "κάψιμο" του νομίσματος.  Το ότι η δουλειά βρώμησε και τελικά αναγκάστηκε να τον κατεβάσει και να τον πουλήσει ως raw, είναι ένα άλλο θέμα. Όλ' αυτά ένα χρόνο μετά την αρχική αγορά του MS62, υπενθυμίζω για πολλοστή φορά.
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #533 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:40:18 μμ »


Στα σοβαρά τώρα, φαντάζεσαι ότι μπορώ να απαντήσω εγώ στο ερώτημά σου ; Γιατί δεν ρωτάς απευθείας τον Αυστραλό ; Φαίνεται ότι τον εκτιμάς και τον εμπιστεύεσαι απεριόριστα.

Στα σοβαρά τώρα, γιατι δε ρωτας τον Βασιλακη σε ποιον πουλησε τον Row Φοινικα να σου πει ? Φαίνεται ότι τον εκτιμάς και τον εμπιστεύεσαι απεριόριστα.
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #534 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:44:36 μμ »

Παιδιά στις 50 σελίδες καίγεστε.


Εχουμε λαβει τα μετρα μας   Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #535 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:45:26 μμ »

To επειχειρημα μου αυτο Δημητρη απευθυνεται ΜΟΝΟ στους απειρους οπου μπορουν να δουν την ομοιoτητα πρωτου και τριτου μονο και δεν μπορουν να διακρινουν  οτι ΚΑΙ το δευτερο ειναι το αυτο Κλείσιμο ματιού
Ας πουμε δηλαδη οτι απευθυνεται στον συναδελφο Μefisto.


Δεν είναι κακό, ορισμένοι, να παραδεχτείτε ότι κάνατε λάθος. Το νόμισμα στο slab του Ρακοσυλλέκτη προφανέστατα δεν είναι το ίδιο με του Coll και αυτό δεν το λέω εγώ, το λένε και άλλοι με πολύ μεγαλύτερη γνώση από τη συντριπτική πλειοψηφία εδώ μέσα και εν τέλει το αποδεικνύουν οι φωτογραφίες. Μπορούμε  βέβαια ν’ ανταλλάξουμε καμιά χιλιοστή μηνύματα, διατεινόμενοι εκατέρωθεν ότι το  νόμισμα είναι ή δεν είναι το ίδιο.


Δηλαδή δε βλέπεις και τώρα τις ομοιότητες;  Μεγάλο χαμόγελο

Να σε ρωτήσω; Πως έδωσες 2500 ευρώ για ν' αγοράσεις MS62 φοίνικα; Με τέτοια παρατηρητικότητα το αγόρασες; Μήπως πρέπει να δείξεις και το δικό σου, για να μαζεψουμε και άλλο υλικό;

Παιδιά, να με συγχωρείτε. Μπορείτε να μου πείτε αν το στάδιο μετά του "εκτίθεμαι" είναι το "ξεφτιλίζομαι";

Λοιπόν, γνώμη μου είναι ότι το θέμα έχει μετατραπεί σε ιλαροκωμωδία. Φυσικά, έχετε οι πάντες βγάλει το συμπέρασμα ότι τα νομίσματα είναι τα ίδια και ότι ακολούθησε τη διαδρομή: Ρακοσ. το έδειξε γυμνό σε Coll, Coll δεν τσίμπησε, σλαμπαρίστηκε σ' εταιρεία που έχει έδρα στις παρυφές του Λεκανοπεδίου, ανέβηκε στο ebay ως MS62, το πήρε ο Αυστραλός κλπ κλπ.

Από εδώ και στο εξής θα μαζευτούν στοιχεία και καλώ σύμπασα τη συλλεκτική κοινότητα να βοηθήσει στη συλλογή των στοιχείων αυτών για τα περαιτέρω...
Καταγράφηκε
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #536 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:46:22 μμ »

Αμήν
Καταγράφηκε
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #537 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:51:20 μμ »

Να σε ρωτήσω; Πως έδωσες 2500 ευρώ για ν' αγοράσεις MS62 φοίνικα; Με τέτοια παρατηρητικότητα το αγόρασες; Μήπως πρέπει να δείξεις και το δικό σου, για να μαζεψουμε και άλλο υλικό;

Παιδιά, να με συγχωρείτε. Μπορείτε να μου πείτε αν το στάδιο μετά του "εκτίθεμαι" είναι το "ξεφτιλίζομαι";


Όντως εκτίθεσαι και ξεφτιλίζεσαι. Τον δικό μου Φοίνικα τον έχω ήδη βγάλει φόρα-παρτίδα από τις πρώτες σελίδες του θέματος, ακριβώς "για να μαζέψετε υλικό". Με τέτοια παρατηρητικότητα, φιλοδοξείς να υποδυθείς και τον ντετέκτιβ ; Ασ' το καλύτερα.
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #538 στις: Ιούλιος 17, 2014, 03:58:37 μμ »

Απ τις φωτογραφιες εγω, ως εντελως ασχετος που ειμαι, βλεπω οτι του coll με του αυστραλου ειναι το ιδιο νομισμα. Σε πολλα σημεια περαν των κυκλωμενων εχουν τα ιδια σημαδια. Του ρακοσυλλεκτη δεν μπορω να το διακρινω, αλλα δεν εχει και μεγαλη σημασια απ οτι καταλαβαινω...
Βασικα και το εκκεντρο πατημα που ειπατε, ειναι αυτο που φαινεται ιδιο και στις 3 φωτος...
και εγώ τα ίδια βλέπω, 1η και 3η
Καταγράφηκε
Κώστας Κ.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 501


Προφίλ
« Απάντηση #539 στις: Ιούλιος 17, 2014, 04:02:11 μμ »

Να σε ρωτήσω; Πως έδωσες 2500 ευρώ για ν' αγοράσεις MS62 φοίνικα; Με τέτοια παρατηρητικότητα το αγόρασες; Μήπως πρέπει να δείξεις και το δικό σου, για να μαζεψουμε και άλλο υλικό;

Παιδιά, να με συγχωρείτε. Μπορείτε να μου πείτε αν το στάδιο μετά του "εκτίθεμαι" είναι το "ξεφτιλίζομαι";


Όντως εκτίθεσαι και ξεφτιλίζεσαι. Τον δικό μου Φοίνικα τον έχω ήδη βγάλει φόρα-παρτίδα από τις πρώτες σελίδες του θέματος, ακριβώς "για να μαζέψετε υλικό". Με τέτοια παρατηρητικότητα, φιλοδοξείς να υποδυθείς και τον ντετέκτιβ ; Ασ' το καλύτερα.

Μήπως χάνεις την ψυχραιμία σου, λέω μήπως. Δε θυμάμαι να χρησιμοποίησα β' ενικό στις λέξεις "εκτίθεσαι και ξεφτιλίζεσαι"
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 34 35 [36] 37 38
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences