Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 08:07:11 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: american gold eagles  (Αναγνώστηκε 3899 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 11:43:06 πμ »

Παιδιά καλημέρα. Από πού μπορεί άραγε κάπιος να αγοράσει ένα σετ με τα τέσερα νομίσματα eagles και ποια είναι η αξία τους περίπου. Ευχαριστώ.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 01:36:20 μμ »

Ριξε μια ματια εδω... Κλείσιμο ματιού

http://www.ebay.com/sch/Coins-Paper-Money-/11116/i.html?_nkw=gold+eagle+set&_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 02, 2011, 02:17:49 μμ »

Ενοούσα εδώ στην Ελλάδα. Μου κάνει εντύπωση πως σε κανένα σάιτ όπως το @@@@@@ ή το emarket δεν βλεπω δημοπρασίες. Το ebay το ξέρω, αλλά κάπου φοβάμαι να κανω τέτιες αγορες από εξωτερικό. 
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
luders1
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 22



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 09:17:54 μμ »

Δυστυχως φιλε μου στην ελλαδα δεν υπαρχουν και πολλα μαγαζια τετοιου τυπου που να μπορεις να μπεις και να διαλεγεις οπως αλλου στο εξωτερικο...
αρκεσου στο εβαυ απο Ευρωπαικη ενωση να μην πληρωσεις ΦΠΑ τουλαχιστον και να ερθει και σχετικα συντομα...
Στην Ελλαδα ειναι λιγοι και μερικοι ειναι και ανεδεστατοι...
σε μαγαζι του κεντρου(δυο βηματα απο ομονια για να μην στοχοποιοιησω) λιαν προσφατως μπαινω μεσα με σκοπο να αγορασω και πριν προλαβω να μιλησω μου λεει μπορεις να ερθεις αργοτερα γιατι τωρα εχω δουλεια ....ετσι απλα χωρις να με ρωτησει τι ηθελα ...οποτε βγαλε ακρη αστουσ στην μοιρα τουσ τετοιοι που ειναι!!!!

Καταγράφηκε

The New Drachma is GOLD
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 09:59:05 μμ »

ποιος μαλεας ηταν αυτος που σου μιλησε ετσι??
Πεσ ποιος να του βαλω σβου.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 10:04:33 πμ »

πανω κατω, ιδιοι ειναι ολοι βασιλη,αμα δεν σε γνωριζουν κιολας?εμενα, μονο αμα εχω τιποτα ενδιαφερον,μου δινουν σημασια,και εκτος,απο τον κυρ αντωνη,που τον ξερω χρονια,και ισως?μαλλον σιγουρα,ειναι ο μεγαλυτερος εμπορος στον ελληνικο χωρο,απο ολες τις αποψεις,και με ενδιαφερον στοκ.οι υπολοιποι ειναι πιο πολυ εφε, και να εχουμε να δειχνουμε.εχει δικιο ο φιλος,και να ηθελε να αγορασει κατι (ασχετου αξιας,-ο πελατης εχει παντα δικιο-,προτιμουν να σχολιαζουν,με κανενα φιλο.παρα να εξυπερετησουν καποιον καινουργιο πελατη,λες και δεν προλαβαινουν τις συναλλαγες?).τα ξερεις πολυ καλα τα πραγματα,ο ελληνας εμπορος ενδιαφερεται μονο για το σημερα,γιαυτο τα λεφτα, φευγουν στα καθε λογης αμπαυ,χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
luders1
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 22



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:46:52 μμ »

Συμφωνω με το παραπανω...
πριν απο λιγους μηνες παμε με ενα φιλο για να αγορασει για επενδυση 100 λιρες παλι σε εναν της Ομονειας.
Παμε την παρασκευη λεει τι θελει συμφωνει την τιμη, αγοραζει και 5 κοματια, τα υπολοιπα λεει Δευτερα γιατι δεν
τα εχω εδω (τρυκ η οχι δεν με νοιαζει) Οκ λεμε θα ερθουμε δευτερα και μαντεψτε, Η τιμη επειδη ειχε παει την δευτερα 10 ευρω πανω στην ΤΕ του ζητησε 3 ευρω πανω το κοματι...
Διαπραγματευση σκληρη λες και μπαινουν καθε μερα και αγοραζουν 100λιρες και τελικα η διαφορα κλειστηκε στο 1,5ευρω συν...

Φανταστειτε να ειστε πωλητης τι εχει να γινει...μεγαλη επιτυχια!!!
 
Καταγράφηκε

The New Drachma is GOLD
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 02:25:21 μμ »

παλι καλα, αλλα μεγαλη προσοχη στα μαγαζια περιξ της ομονοιας,η απο τους γνωστους σαραφηδες.σιγουρα υπαρχουν και σοβαρα μαγαζια ,πολλων ετων,με σταθερη πελατεια,αλλα δεν παυει να εχει γινει,στις μερες μας, τεξας που λεμε.και οταν κυκλοφορεις με ενα σεβαστο ποσο σε αυτες τις περιοχες,ειναι λιγο ρισκο,περιεργα ματια συνενοησεις με διαφορα μεσα,κλπ,ειναι και αυτο μια περιπετεια,δειγμα της περιεργης εποχης μας,σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences