Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 03:01:03 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1830 Πεντε Λεπτα!!  (Αναγνώστηκε 18296 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 04, 2010, 03:48:48 μμ »

.Εχει δει κανεις κατι παρομοιο??




Αν πω ΟΧΙ θα μεινω στην ιδια ταξη?
Ευγε Νικο!! ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 04, 2010, 08:33:43 μμ »

Θωμα καλοριζικη η πενταρα!!!Ακριβουτσικα αλλα την πετυχες!! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 04, 2010, 11:36:23 μμ »

Ευχαριστω Γιωργο να σε καλα ειναι η 234-D.b κατα chase και ειναι σχετικα δυσκολη Very rare κατα τον chase

να τη δουν και οι φιλοι μας

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160461707060&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 05, 2010, 02:06:14 πμ »

Για μενα ειναι απλως Scarce και πολυ ακριβη μαλιστα για την κατασταση της και την ποικιλια της.Αν ηταν very rare να εισαι σιγουρος θα ημασταν πολλοι εκει ψηλα.......
Καλοριζικο παντως Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 05, 2010, 07:36:08 πμ »

Εγω  Θωμα θα σου δωσο μια συμβουλη...........
Να κοιτας ή να μαθεις να ψυχολογεις--μαντευεις το χτυπημα που κανει ο φιλος σου Δημητριος που ετσι και αλλιως απο αυτον κοιτας να μαθεις πεντε πραγματα!!!! (Κακος κατε εμε υπαρχουν και αλλοι με πολλες γνωσεις και κανουν ποιο <τιμιο> παιγνιδι)
Απο προχτες που ηταν πρωτος , πανω πανω στην δημοπρασια λεγαμε οτι το χτυπημα του ηταν 100-120 ευρω!! Πεσαμε μεσα την προβλεψη μας!! Αρα το νομισμα επρεπε να παει το πολυ μεχρι 150-160!!
Βλεπεις ο <φιλος> σου ενω τις εχει ολες αυτες τις ποικιλιες δεν αφηνει Καποδιστρια για Καποδιστρια αχτυπητο για να μην κλεισουν χαμηλα!!
Λες και θα παρει ποσοστα απο τους πωλητες Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Τελος παντων το νομισμα απο την στιγμη που πατησε τα 170 ηταν υπερβολικα ακριβο , εξου και δεν ειδες δικο μου τελιωτικο χτυπημα!!
Στη δεκαρα ομως του 44 το ειδες το χτυπημα μου  Κλείσιμο ματιού
Αυτα Χαμόγελο
Αντε χωσε την τωρα στο αλμπουμ μαζι με τις υπολοιπες και παρατηρησε καλυτερα τα <χτυπηματα> των <δασκαλων> σου!! Απο αυτα θα μαθεις πολλα για το πως σκεφτονται Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 05, 2010, 12:46:34 μμ »

κοιταξτε να δειτε φιλοι μου επιδη συμβουλευτηκα και αλλον συλλεκτη καποδιστρια και μαλιστα με μεγαλο αρχειο και με σημειωσεις για το ποσες φορες εμφανιζεται η καθε ποικιλια εδω και πολλα χρονια σας διαβεβαιω οτι το νομισμα δεν ειναι καθολου ακριβο το αντιθετο μαλιστα.

επισης το νομισμα αν και FINE ηταν ομορφο και μου αρεσε και επιδη ο καποδιστριας ειναι η αδυναμια μου εδωσα το κατι παραπανω (κατα την αποψη σας) να το παρω και να το βαλω στη συλλογη μου, ενεκα του γεγονοτος οτι ειχα καιρο να βαλω νεα ποικιλια στην συλλογη μου οπως και να το κανουμε μια στερηση την ειχα ο χριστιανος  Μεγάλο χαμόγελο

Γιωργο ο φιλος μου που λες που δεν ειναι φιλος μου χτυπαει για να μεταπουλησει και να βγαλει κερδος οποτε αστο καλυτερα και δεν ειναι καθολου δασκαλος μου και δεν ξερω τι ενωεις με αυτο!  Στριφογύρισμα ματιών  εχω ατομα να συμβουλευτω στον καποδιστρια που εχουν πολλες γνωσεις και εγκυρη γνωμη!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 05, 2010, 03:21:13 μμ »

Ο Γιωργος ξερει τι σου λεει Θωμα αλλα μαλλον δεν μπορεις να τον καταλαβεις.
Οσο αφορα τον << συλλεκτη καποδιστρια και μαλιστα με μεγαλο αρχειο και με σημειωσεις για το ποσες φορες εμφανιζεται η καθε ποικιλια εδω και πολλα χρονια>> απλως να φυλαγεσαι απο αυτον και ας διαβαζει το forum.
Εξαλου γνωριζουμε οτι οοοοοολοι αυτοι κατοπιν συννενοησης ανεβαζουν τις τιμες στις δημοπρασιες μεταξυ τους και τους βολευει να αγοραζει ο καθε Θωμας με 232 ευρω αυτο το νομισμα και τον παροτρυνουν για να μπορουν μετα να του πουλησουν απο το τηλεφωνο καποιο αλλο με περισσοτερα και οταν βρεθει κατι καλο ο καθε θωμας δε θα μπορει να το χτυπησει γιατι θα χρωσταει το προηγουμενο ετσι με μια μικρη συννενοηση μεταξυ τους θα τα μοιραζονται ολα με χαμηλες τιμες και απαχαιωμενους κωδικους τους στο Ebay αφου αυτοι εχουν τις γνωσεις και εσυ.... τις συμβουλες τους.
Οταν φτασεις στο σημειο Θωμα να αξιολογεις ΜΟΝΟ ΣΟΥ τον Καποδιστρια τοτε θα με καταλαβεις.

Παντα φιλικα Νικος.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 05, 2010, 04:48:59 μμ »

Θωμα καλα εκανες και την αγορασες ΑΛΛΑ την ακριβοπληρωσες!!
Αυτο που σου ειπα παραπανω δεν το καταλαβες και θα στο ξαναπω,,,,,
Μελετησε καλα πως χτυπανε τα νομισματα οι <δασκαλοι> <καθηγητες> πες τους οπως θες και κανε το ιδιο!!
Οταν μπεις στο νοημα, στον τροπο που σκεφτοντε θα εισαι πλεον τσακαλι και θα σε βλεπουν θελοντας και μη σαν υπολογησημο αντιπαλο!!
Για να μην επεκταθω παραπανω και κατηγορηθω για ανταγωνισμο και διαφορα αλλα που τα απεχθανωμε εγω σαν Γιωργος σου λεω να <χωνεις> το χρημα σου με συνεση!!
Και αυτο το λεω για το ευρυτερο καλο ολων των συλλεκτων!!
Αλλου θα χανουμε , αλλου θα κερδιζουμε , αλλα οταν χανωμε και βλεπουμε οτι το πηρε ο γνωστος μας αξιζει να του πουμε ενα συγχαρητηρια!!
Δεν σημαινει οτι επειδη το χασαμε θα κατεβασουμε τα μουτρα κατω!!
Ολων μας οι συλλογες σιγα σιγα θα χτιστουν και θα γινουν ομορφες!!
Απλα να ειμαστε συνετοι και να μην αφησουμε την ζηλια και τον συναγωνισμο να κανει το χομπυ μας δυσβασταχτο μαρτυριο οσων αφορα τα υψηλα χρηματικα ποσα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 06, 2010, 02:44:34 μμ »

Ο Γιωργος ξερει τι σου λεει Θωμα αλλα μαλλον δεν μπορεις να τον καταλαβεις.
Οσο αφορα τον << συλλεκτη καποδιστρια και μαλιστα με μεγαλο αρχειο και με σημειωσεις για το ποσες φορες εμφανιζεται η καθε ποικιλια εδω και πολλα χρονια>> απλως να φυλαγεσαι απο αυτον και ας διαβαζει το forum.
Εξαλου γνωριζουμε οτι οοοοοολοι αυτοι κατοπιν συννενοησης ανεβαζουν τις τιμες στις δημοπρασιες μεταξυ τους και τους βολευει να αγοραζει ο καθε Θωμας με 232 ευρω αυτο το νομισμα και τον παροτρυνουν για να μπορουν μετα να του πουλησουν απο το τηλεφωνο καποιο αλλο με περισσοτερα και οταν βρεθει κατι καλο ο καθε θωμας δε θα μπορει να το χτυπησει γιατι θα χρωσταει το προηγουμενο ετσι με μια μικρη συννενοηση μεταξυ τους θα τα μοιραζονται ολα με χαμηλες τιμες και απαχαιωμενους κωδικους τους στο Ebay αφου αυτοι εχουν τις γνωσεις και εσυ.... τις συμβουλες τους.
Οταν φτασεις στο σημειο Θωμα να αξιολογεις ΜΟΝΟ ΣΟΥ τον Καποδιστρια τοτε θα με καταλαβεις.

Παντα φιλικα Νικος.

ωπα ρε παιδια για ηρεμιστε λιγο γιατι πολυ φορα πηρατε! πρωτα απ ολα το ατομο που λεω εγω δεν ειναι το ατομο που ενωεις εσυ! και για να μην στοχοποιω συγκεκριμενα ατομα θα σας πω απλα οτι γνωριζω για το ποιον πολλων ατομων και δεν ειμαι ξεκαρφωτος εχω φιλους, εχω πληροφοριες, τα λεφτα αυτα που εβαλα ειχα αποφασισει να τα βαλω (sniper) οταν το νομισμα ηταν 90 ευρω! οταν γυρισα σπιτι απλα ειδα οτι το ειχα κερδισει.

Εχετε δικιο γι'αυτα που λετε οτι συμβαινουν και ξερω και αλλα να σας πω αλα αν κατσω να κανω αυτο που λετε δε θα παρω ποτε νομισμα! το ειπα και στο Γιωργο στο τηλ οτι ειναι το πρωτο νομισμα (με πολλα χτυπηματα) που κερδιζω μετα απο 20-25 απωλειες τι να κανω να περιμενω ποτε θα διορθωθει η ελληνικη λαμογοφαρα για να παρω το νομισμα 30-50 ευρω λιγοτερα? πραγματικα δεν καταλαβαινω την επιμονη σας με το συγκεκριμενο θεμα. δεχομαι απλα τη γνωμη σας οτι πηγε ψηλα αν και δε συμφωνω!

Μιας και βλεπω Νικο οτι εχεις αποψη περι τιμων για πεσ μου τη γνωμη σου ποσο πιστευεις πρεπει να πληρωθει μια 231 σε F ? 
Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 06, 2010, 04:55:30 μμ »

Θωμα την 231 την εχω σε  VF και την πηρα πριν 4 μηνες 320 Ευρω.
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 06, 2010, 10:04:47 μμ »

αν λες αυτη του κωστα νομιζω οτι ητν πιο κατω σε κατασταση αλα δεν ειμαι και σιγουρος.

Παντως το θεμα με καποιους που χαλιοντε αν φυγει φτηνα ενα νομισμα δεν αφορα μονο πωλητες οπως στην περιπτωση που ειπατε. Γνωστος καποδιστριακιας της αθηνας με τον οποιο μαλιστα εχω και φιλικες σχεσεις δεν αφηνει κανενα νομισμα χωρις να το χτυπησει για να μην το παρουν λεει τσαμπα! αντε βαλε του μυαλλο δεν μπορει να καταλαβει οτι με το να πεσουν οι τιμες γενικα θα παρει και αυτος φτηνα μαζι με τους αλλους!

Παντως προς την κατευθυνση αυτη (να εχουμε οσο γινεται πιο φτηνα νομισματα) νομιζω πως πρεπει να κανουμε πρωτα την αυτοκριτικη μας τι κανουμε εμεις δηλαδη γι'αυτο και μετα να δουμε τι θα κανουμε με ολους αυτους τους κεραταδες που εχουν γινει οι νταβατζηδες του συλλεκτισμου!

Πιστευω γενικα οσον αφορα τους συλλεκτες που κανουμε ποικιλιες καποδιστρια ειμαστε πολυ λιγοι αλα δυστυχως κατι μερικοι που ειναι παθιασμενοι κατι ολα αυτα τα λαμογια και τα νομισματα μενουν ψηλα!

στο μελλον θα βγουν πολλες νυχτεριδες προς πωληση υπομονη θελει
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 09, 2010, 11:38:50 πμ »

Γεια σε όλους,

Διαβάζοντας όσα γράφτηκαν πιο πάνω αντιλαμβάνομαι ότι δεν χρειάζεται να συστηθώ.  Παρακολουθώ το forum καιρό τώρα αλλά είπα να γραφτώ τώρα που αρχίζει να αποκτάει ενδιαφέρον Χαμόγελο  Έχω ανεβάσει και σχετικό Post στο άλλο forum νομισμάτων με link οπότε φαντάζομαι ότι θα πλακώσει κι άλλη πελατεία προς τα εδώ Χαμόγελο  Τα όσα γράφτηκαν πιο πάνω μου θυμίζουν τα όσα έγραφα εγώ όταν ξανασχολήθηκα με τα νομίσματα το 2000 και συμμετείχα τότε σε συζητήσεις.  Ελπίζω μέσα από το forum να έχουμε την ευκαιρία να ανταλλάξουμε απόψεις γιατί τα πράγματα δεν είναι πάντα όπως παρουσιάζονται.

Φιλικά

Δημήτρης Ποδάρας
Καταγράφηκε

dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 09, 2010, 11:45:50 πμ »

Εγω  Θωμα θα σου δωσο μια συμβουλη...........
Να κοιτας ή να μαθεις να ψυχολογεις--μαντευεις το χτυπημα που κανει ο φιλος σου Δημητριος που ετσι και αλλιως απο αυτον κοιτας να μαθεις πεντε πραγματα!!!! (Κακος κατε εμε υπαρχουν και αλλοι με πολλες γνωσεις και κανουν ποιο <τιμιο> παιγνιδι)
Απο προχτες που ηταν πρωτος , πανω πανω στην δημοπρασια λεγαμε οτι το χτυπημα του ηταν 100-120 ευρω!! Πεσαμε μεσα την προβλεψη μας!! Αρα το νομισμα επρεπε να παει το πολυ μεχρι 150-160!!
Βλεπεις ο <φιλος> σου ενω τις εχει ολες αυτες τις ποικιλιες δεν αφηνει Καποδιστρια για Καποδιστρια αχτυπητο για να μην κλεισουν χαμηλα!!
Λες και θα παρει ποσοστα απο τους πωλητες Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Τελος παντων το νομισμα απο την στιγμη που πατησε τα 170 ηταν υπερβολικα ακριβο , εξου και δεν ειδες δικο μου τελιωτικο χτυπημα!!
Στη δεκαρα ομως του 44 το ειδες το χτυπημα μου  Κλείσιμο ματιού
Αυτα Χαμόγελο
Αντε χωσε την τωρα στο αλμπουμ μαζι με τις υπολοιπες και παρατηρησε καλυτερα τα <χτυπηματα> των <δασκαλων> σου!! Απο αυτα θα μαθεις πολλα για το πως σκεφτονται Κλείσιμο ματιού

Το νόμισμα δεν το χτύπησα ψηλότερα γιατί το έχω σε καλή κατάσταση.  Δεν με πείραζε όμως να το ξαναπάρω σε μια εξευτελιστικά χαμηλή τιμή εξού και το χαμηλό χτύπημα.  Σαν γενικός τύπος πενταλέπτου είναι καλή ποικιλία και η τιμή που την πήρε ο Θωμάς πολύ καλή.  Πάντα υποστήριζα χαμηλές τιμές για να μπορώ να αγοράζω και εγώ χαμηλά.  Η ιστορία όμως δείχνει ότι η αγορά καθορίζει της τιμές και αυτό δεν ελέγχεται με τίποτα!  Αν νομίζεις Θωμά ότι την πήρες ακριβά και δεν την θέλεις, στην αγοράζω στην τιμή που την πήρες.

Δημήτρης
Καταγράφηκε

epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 09, 2010, 12:23:56 μμ »

    Δημητρη μπορει να μη γνωριζομαστε απο κοντα,αλλα εγω διαβαζω με μεγαλο ενδιαφερον ολα τα ποστ σου στο αλλο φορουμ.Αυτο το κανω γιατι εχω διαπιστωσει απο τα λεγομενα σου οτι εισαι βαθυς γνωστης του ελληνικου νομισματος.Ειναι  χαρα μας εδω στο στεκι που μας εκανες την τιμη να γραφτεις  και να γραψεις και δυο λογια.Εγω προσωπικα θα διαβαζω παντα τα ποστ σου  γιατι μπορω να μαθω μεσω αυτων αρκετα πραγματα.
    Στο στεκι μπορει να μην ειμαστε εξπερ στα νομισματα οπως εσεις στο Greek coins, αλλα αγαπαμε το νομισμα σαν ερασιτεχνες, και προσπαθουμε να μαθουμε οτιδηποτε γυρω απο αυτο.
    Για αυτο θα σε παρακαλουσα οταν εχεις την διαθεση και ειναι καποιο νομισματικο θεμα που σε κεντριζει, να γραφεις και στο στεκι μας.
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 09, 2010, 01:25:10 μμ »

Εγω  Θωμα θα σου δωσο μια συμβουλη...........
Να κοιτας ή να μαθεις να ψυχολογεις--μαντευεις το χτυπημα που κανει ο φιλος σου Δημητριος που ετσι και αλλιως απο αυτον κοιτας να μαθεις πεντε πραγματα!!!! (Κακος κατε εμε υπαρχουν και αλλοι με πολλες γνωσεις και κανουν ποιο <τιμιο> παιγνιδι)
Απο προχτες που ηταν πρωτος , πανω πανω στην δημοπρασια λεγαμε οτι το χτυπημα του ηταν 100-120 ευρω!! Πεσαμε μεσα την προβλεψη μας!! Αρα το νομισμα επρεπε να παει το πολυ μεχρι 150-160!!
Βλεπεις ο <φιλος> σου ενω τις εχει ολες αυτες τις ποικιλιες δεν αφηνει Καποδιστρια για Καποδιστρια αχτυπητο για να μην κλεισουν χαμηλα!!
Λες και θα παρει ποσοστα απο τους πωλητες Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Τελος παντων το νομισμα απο την στιγμη που πατησε τα 170 ηταν υπερβολικα ακριβο , εξου και δεν ειδες δικο μου τελιωτικο χτυπημα!!
Στη δεκαρα ομως του 44 το ειδες το χτυπημα μου  Κλείσιμο ματιού
Αυτα Χαμόγελο
Αντε χωσε την τωρα στο αλμπουμ μαζι με τις υπολοιπες και παρατηρησε καλυτερα τα <χτυπηματα> των <δασκαλων> σου!! Απο αυτα θα μαθεις πολλα για το πως σκεφτονται Κλείσιμο ματιού

Το νόμισμα δεν το χτύπησα ψηλότερα γιατί το έχω σε καλή κατάσταση.  Δεν με πείραζε όμως να το ξαναπάρω σε μια εξευτελιστικά χαμηλή τιμή εξού και το χαμηλό χτύπημα.  Σαν γενικός τύπος πενταλέπτου είναι καλή ποικιλία και η τιμή που την πήρε ο Θωμάς πολύ καλή.  Πάντα υποστήριζα χαμηλές τιμές για να μπορώ να αγοράζω και εγώ χαμηλά.  Η ιστορία όμως δείχνει ότι η αγορά καθορίζει της τιμές και αυτό δεν ελέγχεται με τίποτα!  Αν νομίζεις Θωμά ότι την πήρες ακριβά και δεν την θέλεις, στην αγοράζω στην τιμή που την πήρες.

Δημήτρης

Πριτς που θα παρεις την πενταρα μου!  Μεγάλο χαμόγελο  εκτος του οτι τον εμπροσθοτυπο αυτον τον ειχα μονο σε ενα σχεδον κατεστραμενο κοματι ειναι και σαν ποικιλια καλη! οσο θυμαμαι εκεινο το κοτοπουλακι (αλλη ποικιλια παλι στο γαλικο) που το εφτασαν 800 ευρω τοτε μια χαρα το πηρα και αυτο και το αλλο που πηρα απο σενα!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences