Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 10:18:35 πμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1830 Πεντε Λεπτα!!  (Αναγνώστηκε 18351 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 23, 2010, 10:50:39 μμ »

Ριξτε μια ματια εδω http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=360226664554&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
Τα βαζω παντα μετα την ληξη μην κανω χαλαστρα σε κανεναν και με βριζει απο μεσα του Μεγάλο χαμόγελο
Πως σας φαινεται?? Θωμα περιμενω σχολια  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 12:01:38 πμ »

Οχι ρε Γιωργο  να τα βαζεις απο νωρις να τα παιρνουμε και εμεις μυρωδια Σαρκασμός
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 12:02:17 πμ »

Γιωργο πλακα κανω ετσι μη μου ρθεις με  καμμια πιστολα! Ντροπή
Καταγράφηκε
smartmorpheus
Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 12:34:52 πμ »

Αυτο το νομισμα το χτυπησαμε πολλοι αλλα καποιος ειχε φαει κολημα γιαυτο αποτυχαμε....
Ε φιλαρακι μου Θωμα?Απορία Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 08:58:24 μμ »

κατα τη γνωμη μου δεν αξιζει πανω απο 450 ευρω το ηθελα και εγω αλλα δυστυχως πηγε ψηλα. ξερουμε και ποιος το πηρε αλλα δεν εχει σημασια. η συγκεκριμενη ποικιλια υπαρχει σε σχεδιο μεταλιου και σε σχεδιο νομισματος με το δευτερο να ειναι αρκετα πιο σπανιο την πληροφορια αυτη δεν την ειχαμε αν και προσπαθησαμε, πιθανον να την ειχε ο τελικος αγοραστης!
Καταγράφηκε
Georgios K
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 50


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 09:18:26 μμ »

Πολλές φορές σε μια δημοπρασία χρειάζοντε απλά 2 άτομα που είναι έτοιμα να δώσουν το κάτι παραπάνω για να ξεφύγει ένα νόμισμα . Το ίδιο νόμισμα μετά από λίγο καιρό μπορεί να το δεις να κλείνει πολύ πιο χαμηλά αλλά και πολύ ψηλότερα.
Ετσι είναι αυτά και η τσέπη του καθένα πάει μέχρι όπου βαστάει.
Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 24, 2010, 10:53:59 μμ »

Παντως η σπανιοτερη ολων ειναι αυτη με μικρο δισκο και σε σχεδιο νομισματος σε συγκριση με αυτην σε σχεδιο μεταλιου υπολογιστε περιπου 1 προς 10 οσο αφορα την σπανιοτητα.Οι διαφορες εχουν να κανουν με την διαμετρο του δισκου απο 26mm εως 28.5mm αλλα και το σχεδιο οπως προειπαμε.Φυσικα οι biders ειναι γνωστοι αν δεν την ειχα θα εμπαινα και θα μεγαλωνε το οφελος του πωλητη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 12, 2010, 12:24:36 πμ »

Γιατι ξαναμπηκε αραγε???    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=360234297379&ssPageName=STRK:MEWAX:IT   
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 12, 2010, 04:02:35 μμ »

Πιθανον δεν το πληρωσε ο αγοραστης!!Γιατι αν ηταν καρτουλα δικια του ο τελευταιος και το εβγαλε τοσο συντομα ξανα για πωληση θα ηταν βλακωδες εκ μερους του.... Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 14, 2010, 12:05:18 πμ »



απο πληροφοριες που εχω το νομισμα ειναι σχεδιο μεταλιου το πιο κοινο δηλαδη και επισης ειναι καθαρισμενο εξου και οι πρασινιλες, επισης η κατασταση του ειναι πολυ χαμιλη ασχετα αν φαινεται ομορφουλι στη φωτογραφια! παιδια μην τρελαθουμε το νομισμα ειναι απλα ενα F+ . ο αγοραστης το επεστρεψε πισω γι'αυτο και ξαναβγαινει. 800 ευρω ειναι πολλα λεφτα τα εχουμε ισοπεδωσει ολα μου φαινεται μερικοι παρασυρονται απο το παθος τους και κανουν τρελες!

παντως εμενα και αυτο μια χαρα μου εκατσε

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150408286260&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 14, 2010, 12:23:12 πμ »

Μαλλον μας πηραν χαμπαρι οι ξενοι για το παθος μας εγω αυτο βλεπω γενικως.Καλη η 496 common βεβαια η πιο χαρακτηριστικη αφου ειναι η μονη με τα φτερα του φοινικα πανω απο τα γραμματα.Καλοριζικο Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 14, 2010, 10:18:01 πμ »

Μαλλον μας πηραν χαμπαρι οι ξενοι για το παθος μας εγω αυτο βλεπω γενικως.Καλη η 496 common βεβαια η πιο χαρακτηριστικη αφου ειναι η μονη με τα φτερα του φοινικα πανω απο τα γραμματα.Καλοριζικο Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Πανω σε αυτο που λες Νικο μπορω να πω τι εχω κανει εγω με εναν φιλο μου!!Μοιραζουμε τις δημοπρασιες!!Συζηταμε τα παντα και αν κατι ενδιαφερει και τους δυο ο ενας υποχωρει για να μην ανεβασουμε την τιμη!!Αν αυτο το εκανε η <Παρεα> που χτυπαει αλυπητα οτι <Πτηνο> πεταει στο ebay και μοιραζοντουσαν τις δημοπρασιες οι φοινικες δεν θα ειχαν τοσο μεγαλη τιμη!!Και δυστηχως αυτο το φαινομενο συνμπαρασυρει και τις χαμηλοτερες καταστασεις που χτυπαμε διαφοροι αλλοι αναμεσα τους και εγω....
Θωμα πολυ ωραιο!!Καμια σχεση με την ποικιλια που εχω εγω!!Το δικο σου στα φτερα εχει μια μεγαλοπρεπεια αλλο πραγμα!!Εδω που τα λεμε 20 λεπτα το ενα 20 λεπτα το αλλο , αλλα ο σχεδιασμος απεχει μακραν ....  
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 14, 2010, 01:47:40 μμ »

δεν ειναι η ιδια ποικιλια νομιζω αν και δεν ειναι και τοσο καθαρη η φωτο σου. Παντως παιδια ειδικα στις ευκολες ποικιλιες υπομονη χρειαζεται, βγαινουν συνεχεια το συμφερων ολων ειναι να πεσουν οι τιμες ειδικα τωρα που το χρημα εχει δυσκολεψει τοσο πολυ! τωρα αν μερικοι σε καθε μπιντ γουσταρουν να χωνουν χιλιαρικο με γεια τους με χαρα τους ας συρουν μοναχοι το χορο! εγω τα χτυπαω ολα στην τιμη που θελω να δωσω και αν κατσει εκατσε! βεβαια εχω 2-3 φιλους καποδιστριακηδες που συνενοουμαστε ενωειτε!

Βρε κρητιτσοι ανοιξτε και ενα θεμα με μαντιναδες ωρε που μου αρεσουν!!!  Σαρκασμός

Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 14, 2010, 02:01:38 μμ »


Βρε κρητιτσοι ανοιξτε και ενα θεμα με μαντιναδες ωρε που μου αρεσουν!!!  Σαρκασμός

Ποσοι νομιζεις οτι ειναι Κρητικοι εδω μεσα??? Κρητικοι - Κρητικοι ειμαστε πεντε ατομα!!θα δουμε τί μπορουμε να κανουμε και στον τομεα αυτο Θωμα να σε ψυχαγωγησουμε λιγο   Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 04, 2010, 03:25:33 μμ »

5 λεπτα 1830, pearl circle. VERY RARE die cutting error. Λειπει το νουμερο “5” στον οπισθοτυπο του νομισματος.Εχει δει κανεις κατι παρομοιο??



Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences