Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 06:36:01 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αγνωστο συλεκτικο ειδος ζηταω τη βοηθεια σας  (Αναγνώστηκε 4156 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
nick1967
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 89


Προφίλ
« στις: Ιούνιος 18, 2014, 04:35:01 μμ »

Kαλησπερα   ζηταω  τη  βοηθεια  σας τυχαια  εχουν  πεσει στα  χερια  μου δεν  ασχολουμε  με αυτο  το  συλεκτικο  ειδος.
Ευχαριστω πολυ  .
Νικος
Καταγράφηκε
nick1967
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 89


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 18, 2014, 04:36:42 μμ »

Δεν  χωρουσε  στο  προηγουμενο  μηνυμα
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 18, 2014, 10:01:41 μμ »

Φίλε, στην 2η φωτογραφία, τελευταία σειρά, το δεύτερο, είναι Ελληνικό τηλεφωνικό κέρμα.
Τρίτη φωτογραφία, 1η σειρά, το τελευταίο, είναι Ιταλικό τηλεφωνικό κέρμα.
Αυτό με το δελφίνι είναι -μάλλον- από κάποιο θεματικό πάρκο που έχει να κάνει με θαλάσσια ζώα, προφανώς λειτουργούσε σαν εισιτήριο εισόδου σε κάποιο σόου με δελφίνια.
Καταγράφηκε
nick1967
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 89


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 18, 2014, 10:25:55 μμ »

Ευχαριστω  εχουν  καποια  αξια αυτα οπως εχουν  τα  νομισματα η να μην ασχοληθω καθολου .
Νικος
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 18, 2014, 10:28:19 μμ »

οι φωτογραφιες δεν βοηθανε και πολυ... αλλα τα τοκεν σου ειναι απο παιχνιδια σε λουνα παρκ κτλ, εχεις μεσα ιταλικο τηλεφωνικο τοκεν, εχεις ενα τοκεν που ειναι για φλιπερακι (2η φωτο, τελευταια σειρα το 3ο) και αλλα τετοια!

πολυ ομορφα κομματακια! Χαμόγελο

το αλλο δεν ειναι τηλεφωνικο ελληνικο κερμα αλλα ειναι κερμα εισοδου parking.

να ξερεις... τοκεν υπαρχουν για εισοδο σε χωρους, για να παιζεις παιχνιδια, για να παιρνεις τηλεφωνο, για να βαζεις σε παρκομετρα ή να ανοιγεις την μπαρα σε παρκινγκ, υπαρχουν σε καζινο, τοκεν ιεναι και αυτα της βασιλοπιτας (αν και κανονικα... δεν ειναι... τα λεμε τοκεν..), αλλα υπαρχουν τοκεν ακομα και για μηχανηματα, πχ αυτοματους πωλητες, για μηχανηματα καθαρισμου αυτοκινητου (εχω δει τετοια για να παιρνει μπρος ηλεκτρικη σκουπα σε βανζιναδικο-πλυντηριο αυτοκινητων, ωστε να καθαριζεις το αμαξι σου απο μεσα....), οπως επισεις υπαρχουν και για τα καροτσακια των σουπερμαρκετ!
τοκεν θα δεις φυσικα και για προοθητικους λογους και για διαφημιση οπως και για αγορες πχ ποτου σε συγκεκριμενο μπαρ...
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 18, 2014, 10:33:03 μμ »

για την αξια που λες... δε μαζευουν πολλοι τοκεν... ετσι δεν ειναι ακριβα... δεν τα εχω ψαξει τα δικα σου ενα ενα αλλα δεν νομιζω να εχεις κατι ακριβο...

λιγα ειναι τα ακριβα τοκεν.. και αυτα ειναι μονο γι αυτους που τα μαζευουν...

δεν παυουν να ειναι ομορφα παντως... καλλιστα μπορεις να εχεις μερικα στην συλλογη σου!

θα κλεισω λεγοντας.. οτι μπορει πολλα να ειναι ξενα τοκεν... αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν ηταν σε χρηση και στην ελλαδα! αυταπ ου εχουν πανω εναν αετο... και τα εχεις στις φωτο σου... ειναι νομιζω ολλανδικα.. ασχετα αν φερνουν προς αμερικανικα! το ενα απο αυτα πιθανον να ηταν και σε χρηση στην ροδο πριν χρονια οταν στο φαλιρακι κατι ολλανδοι ειχαν κανει ενα μικρο λουνα παρκ... εχω ενα παρομοιο... αλλα δεν μπορω να πω με ακριβεια οτι ειναι το ιδιο μιας και εχει πολλες ποικιλιες το τοκεν αυτο! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 18, 2014, 11:26:14 μμ »


το αλλο δεν ειναι τηλεφωνικο ελληνικο κερμα αλλα ειναι κερμα εισοδου parking.

Δεν είναι;
 Αναποφασιστικότητα
Για να το γράφει ο Νίκος, έτσι λογικά είναι...
Πάντως ήμουν σίγουρος οτι ήταν ΤΚ.
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 18, 2014, 11:40:53 μμ »

μοιαζουν πολυ γιατι εχουν παρομοιες ραβδωσεις... μαλλον ειναι και παρομοιος ο μηχανισμος αναγνωρισης... οποτε...

την ειχα πατησει κι εγω στην αρχη με ενα που εχω που δεν εγραφε τιποτα πανω του αλλα ηταν ετσι... τελικα βρηκα οτι ηταν για να ανοιγει η μπαρα σε παρκινγκ...
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 18, 2014, 11:48:31 μμ »

Thanks Νίκο για τις απαντήσεις!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences