Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 01:00:45 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δραχμή MS 64  (Αναγνώστηκε 16108 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 12:38:42 πμ »

Κανεις ενα μεγαλο λαθος ομως οταν συνδεεις παλαιοτητα με τιμη, εδω υπαρχουν χαλκινα αρχαια νομισματα οχι 180 αλλα 1800 χρονων που κανουν 10 ευρω. Αυτο που μετραει στα συλλεκτικα ΔΕΝ ειναι η παλαιοτητα, αλλα η σπανιοτητα και η κατασταση, αντε σε καποιες περιπτωσεις και η μοδα.
Επισης, οπως προσβληθηκες εσυ εκ μερους ολων αυτων που μαζευουν vf κομματια , αλλο τοσο προσβαλλομαι εγω απο τους πολεμιους της πιστοποιησης, που μαλιστα μας εχουν βρισει χυδαια με αχαρακτηριστους ορους,100 φορες χειροτερα απο οτι εσενα, και μαλιστα απο προβεβλημενο στελεχος της ΠΝΕ. Εμεις τι πρεπει να κανουμε δηλαδη, να τον πιασουμε και να τον πυροβολησουμε? Ολες οι αποψεις πρεπει να ναι σεβαστες, ο Βολταιρος τα ειπε αυτα χρονια πριν. Κακως τσατιστηκες τοσο.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 01:05:30 πμ »

Δεν συνδεω την παλαιοτητα με την τιμη μονο ,μιλαμε για συγκεκριμενα  νομισματα συγκεκριμενης καταστασης και συγκεκριμενου τιραζ ,γνωστου για 1832 -33 ,αγνωστου για 1833 Α 1834 και συγκεκριμενης εμφανισης η αφανειας ,ηδη εχω παρει αρκετες αποψεις με mail και δεν συνηγορουν  με τα 10 ευρα και τα 30 ευρα , δειτε ολες τις πωλησεις και δημοπρασιες  παγκοσμιως τα τελευταια 1-2 χρονια για δραχμες 1832-1834 και τα στοιχεια μιλουν μονα τους,και τελος αγαπητε μου φιλε με το συμπαθειο αλλα αν εκανα κακως που προσβληθηκα θα μου επιτρεψεις να το κρινω μονο εγω ,διοτι εγω ειμαι ο δεκτης ειρωνικων και υβριστικων  σχολιων για οσα νομισματα αναρτησα,οποιος τα παραβλεπει συνηγορει με τον ειρωνικα γραφωντα. 
Καταγράφηκε
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 08:52:33 πμ »

Πάντως φίλε diaylosark έχεις βάλει απέναντί σου όλο τον κόσμο? Γιατι? Εξέθεσες τα νομίσματα που κατά γενική ομολογία είναι αξιόλογα και τις απόψεις σου και καλά έκανες. Από εκειί και πέρα θα έπρεπε και βάσει της κοινωνικής σου εμπειρίας να είσαι έτοιμος να ακούσεις τα πάντα. Η γκάμα ξεκινάει από τον εκθειασμό και φτάνει μέχρι την ειρωνεία. Εσύ γιατι σώνει και καλά θες μόνο την καλή πλευρά?
Η εμμονή σου σε μεγάλη εμπορική αξία, ενώ σου επισημάνθηκε πολλαπλώς οτι στη παρούσα στιγμή αυτό είναι μάλλον ανέφικτο, θυμίζει το ρητό "ου με πείσεις καν με πείσεις".
Απ' την άλλη μεριά εμένα μου φέρνει στο νου μια περίοδο προ 15 ετίας (λίγο πριν το internet σαρώσει τα πάντα), όπου ο μέσος έμπορος προσπαθούσε να με πείσει ότι αυτές ήταν οι καλύτερες δυνατές καταστάσεις που μπορούσα να βρώ και μου πουλούσε τον κούκο αηδώνι. Ανέφερες ότι ασχολήσε 25 χρόνια με το marketing, αλήθεια τέτοια αδιαλαξία σε χαρακτηρίζει και στον τομέα σου?
Τέλος μην παραπονιέσαι για ειρωνικά και καυστικά σχόλια απο κανέναν. Όταν μετά από αρνητική εκτίμηση των νομισμάτων σου ξεκινάς με ... πεθαμένους που θα στείλουν νομίσματα για πιστοποίηση και κινέζους σε πλαστικά φέρετρα, τότε επιτρέπεις στον καθένα να σου απαντήσει με τον τρόπο που χειρίζετε καλύτερα. 
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 09:38:59 πμ »

Άδιαλαξια;τι; Θα αστειευεστε φυσικα ,μην το κουραζουμε πολυ ,ενοχλει καποιους το ειπαν με τροπο,εξεφρασα αποψεις με κοσμιο τροπο,δεχτηκα λασπη ,δηλαδη τι πρεπει να τον κερασω και καφε ; οσο για τα νομισματα κανενας και ιδιαιτερα εγω δεν ειπα ποια ειναι η θελω να ειναι η αξια τους ,αφηστε και αλλους αν θελουν να πουν κατι παραπανω .σχετικα με τα 25 χρονια που εχω στην πλατη και ανεφερα ουδεν σχολιο,μονο ερωτηματικο για την αστοχη αναφορα που δεν εχει σχεση αντικειμενικα με τα προαναφερωμενα.εξοργιζωμαι ομως με αυτους που λενε ανοησιες*δεν καταπινωνται οι ηλιθιωδεις αναφορες φιλε * και ολοι ξερουμε ποιοι ειναι αυτοι,ευχαριστω .
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences