Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 03:40:16 πμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Υπάρχει λόγος για τόσο ακριβό;  (Αναγνώστηκε 24077 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Ιούνιος 11, 2014, 01:48:28 μμ »

να και η αποδειξη για την  τραγωδια που ζω
Καλά, εσύ νομίζεις τυχαία ο κ. Σταματόπουλος  στον οπισθότυπο του φετινού 10ευρω έβαλε τις μάσκες;
Να μη βλέπουμε την τραγωδία που ζεις!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
+1
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Ιούνιος 11, 2014, 01:56:02 μμ »

+2
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Ιούνιος 11, 2014, 02:01:53 μμ »

+3
Καταγράφηκε

athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Ιούνιος 11, 2014, 02:03:13 μμ »

Αριθμητική πρόοδος με λόγο το +1. Το βρήκα;
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Ιούνιος 11, 2014, 02:07:11 μμ »

Αριθμητική πρόοδος με λόγο το +1. Το βρήκα;

+32,0111
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Ιούνιος 11, 2014, 02:47:01 μμ »

Αριθμητική πρόοδος με λόγο το +1. Το βρήκα;

to +1 εχει καταχωριθει και πατενταριστει απο τον ζαλαδα
Καταγράφηκε

d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #66 στις: Ιούνιος 11, 2014, 03:08:08 μμ »

Απο πολλούς εμπόρους των Αθηνών βγήκα ελαφρωμενος κατα πολλά 100ευρα μερικές φορές και χιλιαρικα αλλα απο κανέναν δεν βγήκα κρατώντας απόδειξη . Για ποιους φόρους μιλάμε ?
Κ. Γιώργο μην κρίνετε εξ ίδιων τα αλλότρια που και για ενα κερμα των 60 λιρών δίνετε απόδειξη . Δεν ειναι παντού το ίδιο .
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Ιούνιος 11, 2014, 04:18:19 μμ »

Απο πολλούς εμπόρους των Αθηνών βγήκα ελαφρωμενος κατα πολλά 100ευρα μερικές φορές και χιλιαρικα αλλα απο κανέναν δεν βγήκα κρατώντας απόδειξη . Για ποιους φόρους μιλάμε ?
Κ. Γιώργο μην κρίνετε εξ ίδιων τα αλλότρια που και για ενα κερμα των 60 λιρών δίνετε απόδειξη . Δεν ειναι παντού το ίδιο .
 Σωστοτατο αυτο που λες, αλλα περαν της εφοριας που την σκαπουλαρουν, τα μαγαζια εχουν εξοδα πολλα που σιγουρα δεν εχει ο ανεπισημος εμποροσυλλεκτης.
  Βεβαια,για να τα λεμε ολα, οι επισημοι εμποροι ειναι σημεια "υποδοχης" νομισματων απο γριες και γερους, ασχετους και σχετικους κλπ, και ολοι οι παροικουντες την Ιερουσαλημ ξερουμε σε τι τιμες τους τα παιρνουν...
  Το κερδος φυσικα θεμιτο, αλλα ολοι γνωριζουμε τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις.

  Ευτυχως που με το ιντερνετ εχει ξυπνησει ο κοσμος και βρισκει ευκολοτερα και ο ασχετος την αξια ενος νομισματος που κατεχει, καθως και τροπους για να το διαθεσει.
  Αν οι εντοπιοι εμποροι ηταν ολοι σωστοι επαγγελματιες, με αρχες και φιλοτιμο (μερικοι ειναι) , ειχαν φροντισει να εκσυγχρονισουν τον τροπο που δουλευουν και την νοοτροπια τους (εχει δικιο ο Ποδαρας σε αυτο) , τοτε δεν θα υπηρχε χωρος για τον εμποροσυλλεκτισμο, ο οποιος απλως καλυπτει μια υπαρκτη αναγκη της αγορας.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
robin_hood59
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 111



Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Ιούνιος 11, 2014, 04:54:37 μμ »

Κατ' αρχας Λεωνίδα ελπίζω να μην σου κατέστρεψα το κινητό. Αν το έκανα δεσμεύομαι να σου το αντικαταστήσω Κλάμα.
 Επιπλέον, για δραχμή του 33 raw 600 ευρώ είναι υπεραρκετά ακόμα και για νόμισμα που βγάζει μάτια.
Επειδή δεν πιστεύεις τα λεγόμενά μου θα σου πω ακριβώς τι έχει γίνει. Ο Λεό και δυό-τρείς άλλοι ξέρουν την ιστορία. Πριν τρια χρόνια αγόρασα τάλληρο 1875 με 600 ευρώ για MS και βγήκε AU53 PCGS. Στη συνέχει πήγα και του είπα ότι με κορόιδεψες και θέλω πίσω τα λεφτά μου. Δεν μου επέστρεψε τα χρήματα και μου είπε να πάρω ίσης αξίας άλλο νόμισμα. Τη δραχμή της φωτό την πωλούσε 750 ευρώ. Μου έκανε και χάρη. Δεν είχα τότε την σημερινή μικρή εμπειρία των τριών ετών. Αυτά για την ιστορία. Τη δραχμή την πατινάρω και θα την κρατήσω γιατί είναι η πρώτη μου.
Κώστας
Ας προσεχες.  Δεν αγορασες ipad!  Χαμόγελο

μην μου πηραζεις το παιδι
τι θελεις να εξαφανιστουν οι καταθεσης σου  Κλείσιμο ματιού
Μη φοβάσαι Λεό κανενός οι καταθέσεις δεν κινδυνεύουν σας το έχω πει εδώ και πολλά χρόνια.
Κουβέντα να γίνεται και νομίζω είναι πολύ καλή. Εγώ αυτό που θα συμβούλευα (άν μου επιτρέπετε) να πωλούν οι έμποροι σε ΣΩΣΤΕΣ τιμές. Κομμάτια καλά υπάρχουν και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.
Καταγράφηκε

Το λακωνιζειν εστι φιλοσοφειν
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Ιούνιος 11, 2014, 07:35:06 μμ »

Κατάλαβα.

Προφανώς έχετε όλοι δίκιο.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
KVASSOS
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 269



Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Ιούλιος 23, 2014, 05:11:51 μμ »

Δεν εχω δει Εμπορο(με την Εννοια του ορου,ΦΠΑ,ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ,ΚΛΠ)!!!!!να ζητα πισω Χρηματα απο λαθος δικο του!!!το Αντιθετο μπορει?χαιρετω,γιαννης.
Έχει συμβεί και αυτό φίλε μου. Παλιότερα. Κάποιοι απο την νομισματική ένωση ίσως να θυμούνται για μια κυπριακή συλλογή.

Μην γινεσαι κακος Χρηστο....... Σαρκασμός ;DΑσε ησυχους τους αδερφους καραμαζωχ, καθως και τον φιλο που εχει αρκετα προβληματα με την υγεια του.
Καταγράφηκε

ΜΕΑ FIDES INVIOLABILIS
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences