Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 07:06:47 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 50 δραχμες αμφιβόλου γνησιότητας.  (Αναγνώστηκε 4210 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 07:36:00 μμ »

Και πριν αλλεκτωρ λαλήσει τρις... Κύριε Γιάννη σκοπεύω μέσα στις επόμενες μέρες να ανεβάσω φωτογραφία 50δραχμου του 70 που έστειλα για πιστοποίηση στην PCGS και μου γύρισε με ... παράσημο αμφιβολίας. Το συγκεκριμένο νόμισμα ήταν δώρο σε 'μένα απο τις αρχές της 10ετίας του 90. Η γνώμη σας και οι λεπτομέρειες που θα επισημάνετε θα είναι σε όλους χρήσιμες.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 09:32:40 μμ »

σε παρακαλω μην με μπλεκεις, εγω επα οτι επα,και παραπανω!!!ας μιλησουν οι ειδικοι,χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 09:37:56 μμ »

σε παρακαλω μην με μπλεκεις, εγω επα οτι επα,και παραπανω!!!ας μιλησουν οι ειδικοι,χαιρετω,γιαννηςτ.
εχω επισημανει την γνωμη μου σε παλαιωτερο αρθρο,και μου απηντησαν,οτι μονο χρυσα εχουν κοπει κοπιες,για να το λενε κατι θα ξερουν? απο μενα,χαιρετω,ολην την παρεα,αν μου ζητησεις την γνωμη μου μονο τοτε, θα απαντησω,χαιρετω,ολην την παρεα, γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 05:08:11 μμ »

Φιλε μου περιμενουμε της φωτογραφιες του επιμαχου και ο μπαρμπα Γιαννης θα μιληση!!
Μολις το δει θα το σκαναρη με τα αετησια ματια του (δυο φορες , μια Χ30 και μια Χ60) θα θυμηθει ενα δυο που ειχε δει και απομνημονευση πριν σαραντα χρονια οταν ηταν νεος εικοσι χρονων και θα μας πει τι θυματε απο τα τοτε χρονια!! Γλώσσα Φιλί
Οσο για τις κακιουλες που λεει οτι <<οτι μονο χρυσα εχουν κοπει κοπιες>>  δεν εχει διαβασει ακομη ολο το φορουμ για να δει τι λεει εδω :
 http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=455.0 Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 08:26:48 μμ »

γιωργο, ξερεις καλα οτι εχω την αφελεια(γιατι στις μερες μας, αφελεια ειναι!)να λεω στα ισια την γνωμη μου,εστω και αν ειναι λαθος.κανεις μας δεν ειναι τελειος.μπορει για πεντε λεπτα να ειμαι νευριασμενος,αλλα μετα το ξεχναω.δεν κραταω κακια ποτε μου,(σε σοβαρα πραγματα), ποσο μαλλον? για το χομπυ μας, που ειναι ο συλλεκτισμος,μην πω τροπος ζωης.σιγουρα θα θυμασαι που ειχες,μια σειρα αργυρα της χουντας πολυ ομορφα, που σου επα οτι ειναι και γνησια!μετα δεν θυμαμαι ποιος εφερε το θεμα, οτι κοπιες της χουντας εχουν βγει μονο χρυσα,ενω εγω επεμενα οτι βγηκαν και κοπιες ,και με επεκριναν παλι,οπως με την δεκαρα την ακυκλοφορητη του καποδιστρια του 31! οταν επεμενα,με βγαζατε ολοι τρελο,κλπ δειξτη μας? κλπ.πες μου, καπου, που εχω βγει λαθος?ισως με το διλεπτο του 1900, να εφταιγε ο φωτισμος?η εκτυπωση? τι να πω.εγω το ειδα και θυμηθηκα τα φιλαρακια μας. σιγουρα βιαστηκα και ζητησα συγνωμη,λογω αλλων περιπτωσεων αποδεδειγμενων,με ψευτικες πιστοποιησεις.με το φιλο αναργυρο, παραφερθηκα και ειπαμε και οι δυο μας, πραγματα ανεπιτρεπτα,αλλα απο μερους μου θεωρω το γεγονος ληξαν και τον θεωρω,καλο ατομο με παιδειακαι συνεση.ο θυμος παντα ειναι κακος συμβουλος.σε χαιρετω,θελω να τηλεφωνηθουμε για καποια κομματια που σιγουρα θα σε ενδιαφερουν,σε χαιρετω οπως και ολην την παρεα, γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 08:29:37 μμ »

Φιλε μου περιμενουμε της φωτογραφιες του επιμαχου και ο μπαρμπα Γιαννης θα μιληση!!
Μολις το δει θα το σκαναρη με τα αετησια ματια του (δυο φορες , μια Χ30 και μια Χ60) θα θυμηθει ενα δυο που ειχε δει και απομνημονευση πριν σαραντα χρονια οταν ηταν νεος εικοσι χρονων και θα μας πει τι θυματε απο τα τοτε χρονια!! Γλώσσα :-
μπαρμπα γιωργη,οσα δεν φτανει η αλεπου,πηδαει και τα φτανει.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences