Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 08:52:59 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 δραχμές 1844!! αλλά τρύπιο!  (Αναγνώστηκε 12178 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 02, 2014, 02:20:50 μμ »

Εγω παντως ειδα ατρυπητο f-vf στα 700 ολα μαζι απο οικο στο εξωτερικο και το ειχαν στα απουλητα!!κανενας δεν το πηρε!!

σε αυτα τα χρηματα κ κατι παραπανω βρισκεις κανονικο

κανονικο λεμε ατρυπητο!!
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 02, 2014, 02:30:10 μμ »

ναι
Καταγράφηκε

lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 02, 2014, 02:55:05 μμ »

Το είχα δείξει και στον Παναγιώτη!! Αν λέω ψέματα ας το πει!!
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 02, 2014, 03:06:57 μμ »

1100 δολλαρια περιπου στο Heritage ..τον Ιανουαριο  Στριφογύρισμα ματιών

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 02, 2014, 03:17:41 μμ »

Το είχα δείξει και στον Παναγιώτη!! Αν λέω ψέματα ας το πει!!
Ναι , το επιβεβαιώνω μου το είχες δείξει και όντως είχε μείνει στα απούλητα.
Μλμ πάντα για κανονικό όχι τρύπιο και ήτο όμορφο ξέχωρα της κατάστασης του Λευτέρη ,  σωστά;;
Καταγράφηκε

lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 02, 2014, 03:26:30 μμ »

Το είχα δείξει και στον Παναγιώτη!! Αν λέω ψέματα ας το πει!!
Ναι , το επιβεβαιώνω μου το είχες δείξει και όντως είχε μείνει στα απούλητα.
Μλμ πάντα για κανονικό όχι τρύπιο και ήτο όμορφο ξέχωρα της κατάστασης του Λευτέρη ,  σωστά;;

Yes και είχαμε συμφωνήσει και στον βαθμό!!ηταν ένα κανονικό ατρυπητο f-vf  τάλιρο του 44!!
Ήταν στον wag!! Έχω κρατήσει λίνκ αλλά δεν το εμφανίζει πια!!
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 02, 2014, 03:28:42 μμ »

1100 δολλαρια περιπου στο Heritage ..τον Ιανουαριο  Στριφογύρισμα ματιών
Σωστά κ καλή τιμή, ΑΛΛΑ θα μου επιτρέψετε να θεωρώ ΑΚΥΡΕΣ τις εν λόγω συγκρίσεις Έκπληξη Στριφογύρισμα ματιών
Τα τελευταία 2 χρόνια δεν μπορώ να διανοηθώ την σύγκριση τιμών Ελληνικών Νομισμάτων με τις τιμές κλεισίματος στον Heritage.
Τα κομμάτια φεύγουν τσάμπα λόγω του ότι το κοινό δλδ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ δεν μπορούμε να τα χτυπάμε λόγω τελωνείου και fees,fixing rate κτλ.
Αλήθεια , το κομμάτι αυτό στον Καραμίτσο θα έκλεινε τόσο???
Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια............και όταν πουλάω ή Αναβαθμίζω κάτι δεν δέχομαι να μου λένε , μα ξέρεις πριν 2-3 μήνες έκλεισε τόσο στον Heritage (παπαριές καμαρωτές που έλεγε και ο Rakosyllekths κάποτε )............στον Kuenker (δλδ Ευρώπη και όχι extra fees τελωνείου) Τάληρο Γεωργίου Α΄raw UNC έφτασε με τα fees τα 5κ. Τι λέτε για αυτό??? Στον Heritage πιστεύω πέραν των dealers  δεν θα το χτύπαγε Έλληνας συλλέκτης (φίλος μου το είχε bidαρει πέριξ τα 3Κ αν θυμάμαι λόγω KUenker)
Καταγράφηκε

zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 02, 2014, 03:43:45 μμ »

Στον stacks bowers φεύγουν καλύτερα τα Ελληνικά παρότι Αμερική διότι μπορείς να κανονίσεις Registered mail δλδ έρχεται στην πόρτα σου άνευ Τελωνειακού κόστους.......δεν το έχω κάνει προσωπικά αλλά έτσι έχω ακούσει από άλλους συλλέκτες.να μια εξαίρεση από Αμερική για σύγκριση τιμών.
Καταγράφηκε

haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 02, 2014, 03:55:16 μμ »

Παναγιωτη, ακυρες ειναι γενικως οι συζητησεις περι τιμων σε δυσκολα κοματια, (εστω και μπαλωμενα).
Γιατι ο καθενας σκεφτεται με τον δικο του τροπο που ειναι διαφορετικος παντα.
Αλλη η τιμη ενος νομισματος οταν πας στην λεσχη να το πουλησεις σε εναν εμποροσυλλεκτη.
Αλλη η τιμη οταν το ψαχνεις καιρο και το αγοραζεις τελικα απο εναν εμποροσυλλεκτη.
Αλλη η τιμη οταν σου ειναι αδιαφορο, αλλα οταν πεσει στην πλωρη σου , το συζητας.
Αλλη η τιμη οταν το πουλας η το αγοραζεις απο ενα μαγαζι.
Αλλη η τιμη στο e bay που εχουν προσβαση να πονταρουν ολοι.(και απο επαρχια,και απο μικρες πολεις που δεν εχουν αλλη δυνατοτητα να βρουν δυσκολο κοματι)
Αλλη η τιμη σε εναν οικο δημοπρασιων με fees ,τελωνεια κλπ, που ουτως η αλλως δεν εχουν προσβαση ολοι.
Και αλλη η τιμη οταν το αγοραζεις απο εναν φιλο σου η το ανταλλασεις με κατι που αυτος εχει.
 Οι τιμες λοιπον για το ιδιο νομισμα μπορει να διαφερουν κατα πολυ.
 Τωρα αν μας φυγει ψηλα ενα νομισμα και απο τα νευρα μας τα βαζουμε με οσους εχουν δινουν παραπανω χρηματα για αυτο, ειναι αλλο θεμα..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 02, 2014, 03:58:21 μμ »

Haros με κάλυψες, αν δεν έγραφα από το iPhone θα έγραφα και άλλα  παρόμοια με τα δικά σου.
Συμφωνώ.
Καταγράφηκε

lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 02, 2014, 04:05:12 μμ »

Το ηθικο δίδαγμα είναι ότι ο καθένας αγοράζει σύμφωνα με τις κ....ς του!!
Άμα αρέσει σε κάποιον κάτι και τα σκάει σε μας περισσεύει!!πολλά ,λίγα ,δεν είναι δικά μας!!
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 02, 2014, 06:58:01 μμ »

Ηθικό δίδαγμα ότι όποιος έχει πολλά λεφτά δεν ξέρει τι να τα κάνει δημιουργώντας...ας πούμε νομισματικό προηγούμενο   Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός  και ανεβάζοντας και άλλο τις τιμές σε όλα τα νομίσματα του αυτού είδους τουλάχιστον...δηλαδή αν αυτό σου πει ο καθένας...αφού αυτό το τρύπιο  πουλιέται 500 ευρώ πόσο θα πρέπει να πουληθεί ένα πλήρες κομμάτι στην ίδια κατάσταση 3; 5; 8; ή 10 χιλιάδες ευρώ; Αλλά αν γίνονται παιχνίδια μεταξύ κάποιων ... Κλείσιμο ματιού εκείνο είναι άλλη υπόθεση!  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού και δεν έχω τίποτα με τον πωλητή για κάποιους έξυπνους συλλέκτες λέω... Κλείσιμο ματιού και ο νοών νοεί τω.  Κλείσιμο ματιού. Και τέλος το θέμα για μένα.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 02, 2014, 07:04:59 μμ »

Ηθικό δίδαγμα ότι όποιος έχει πολλά λεφτά δεν ξέρει τι να τα κάνει δημιουργώντας...ας πούμε νομισματικό προηγούμενο   Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός  και ανεβάζοντας και άλλο τις τιμές σε όλα τα νομίσματα του αυτού είδους τουλάχιστον...δηλαδή αν αυτό σου πει ο καθένας...αφού αυτό το τρύπιο  πουλιέται 500 ευρώ πόσο θα πρέπει να πουληθεί ένα πλήρες κομμάτι στην ίδια κατάσταση 3; 5; 8; ή 10 χιλιάδες ευρώ; Αλλά αν γίνονται παιχνίδια μεταξύ κάποιων ... Κλείσιμο ματιού εκείνο είναι άλλη υπόθεση!  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού και δεν έχω τίποτα με τον πωλητή για κάποιους έξυπνους συλλέκτες λέω... Κλείσιμο ματιού και ο νοών νοεί τω.  Κλείσιμο ματιού. Και τέλος το θέμα για μένα.
Ο νοων νοειτω Μπαμπη μου ο μη νοων ανοητευει  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 02, 2014, 08:51:02 μμ »

Eγώ, από τα σχόλια, κατάλαβα ότι κάποιος/κάποιοι επιτήδειοι έχουν στην κατοχή τους μασούρια ολόκληρα με βουλωμένα τάλληρα του ’44 και θέλουν να ανεβάσουν τεχνητά τις τιμές των βουλωμένων, ώστε να ρίξουν τα αποθέματά τους στην αγορά. –Τί μασούρια ; Τσουβάλια, πες καλύτερα.

Στο σημείο αυτό, κλείνω και το ματάκι, πολύ πονηρά.

Εξυπακούεται ότι η εκτόξευση  της τιμής των βουλωμένων τάλληρων του ‘44, θα συμπαρασύρει προς τα πάνω και τις τιμές των τρύπιων τάλληρων του ’44, οπότε όποιος έχει κάνα τρύπιο τάλληρο του ’44 –πόσο μάλλον βουλωμένο τάλληρο του ’44- ας μη βιαστεί να το σκοτώσει το κομμάτι. Αμαρτία είναι, να φύγει τζάμπα, λίγο πριν από το boom των βουλωμένων, αλλά  και τρύπιων τάλληρων του ’44.


Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 02, 2014, 08:55:20 μμ »

μα γιατι το παλευουμε το θεμα,του ανθρωπου του αρεσε το ηθελε και μπουμπουνισε οσα μπουμπουνισε,το ηθελε τα εσκασε και το πηρε,εμας γιατι να μας κοφτει?δανεικα του τα δωσαμε?
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences