Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 07:36:30 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 δραχμές 1844!! αλλά τρύπιο!  (Αναγνώστηκε 12176 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« στις: Ιούνιος 02, 2014, 06:51:18 πμ »

Παρακαλώ την γνώμη σας για κατάσταση και τιμή για το πιο κάτω Οθωνικό ταληράκι...μου φαίνεται μερικοί ...ξεφεύγουν ή εγώ κάνω λάθος...και έχουμε ακόμα κάμποσες ώρες μπροστά μας ώσπου να κλείσει η δημοπρασία!! Ναι μεν δύσκολη ημερομηνία αλλά....την γνώμη σας  Σαρκασμός
http://www.ebay.com/itm/Greece-5-drachma-1844-good-very-fine-but-pierced-and-refilled-/271505600613?pt=US_World_Coins&hash=item3f36feb065
Καταγράφηκε
panosk
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 02, 2014, 07:53:00 πμ »


    Καλημερα φιλε Μπαμπη,

Θα συμφωνησω μαζι σου , η τιμη ειναι φαουλ νομιζω ηδη , και κατσε να δουμε κ που θα κλεισει!
Ειναι στα 282 ευρω τωρα που το κοιταω ,για ενα νομισμα το οποιο ναι μεν δυσκολο αλλα δεν ειναι και δραχμη
1845-1847 που να την βρεις τρυπια θα πεις  οκ θα δωσω κατι παραπανω....
       
      Για να μην ξεχνιομαστε το συγκεκριμενο μπορει να βρεθει σε μια αξιοπρεπη συλλεξιμη κατασταση ,ξερω γω
γυρω στο    Fine+   με 650-700 ευρω τωρα πια...ΧΩΡΙΣ ΤΡΥΠΑ!
Ε,    δε μπορει να δινεις 300 κ δε ξερουμε ποσο ακομα παραπανω για τρυπιο! Εισαι φαουλ κ εκτος Αγοράς!
Ασε που το εχουν επισκευασει κ ολιγον ατεχνα ,αν παρατηρησει κανεις το πως φτιαξαν τον σταυρο και ειδικα
τα  δοντακια  στο  rim! ...εχουν πολυ πλακα!
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 02, 2014, 07:54:19 πμ »

Παρακαλώ την γνώμη σας για κατάσταση και τιμή για το πιο κάτω Οθωνικό ταληράκι...μου φαίνεται μερικοί ...ξεφεύγουν ή εγώ κάνω λάθος...και έχουμε ακόμα κάμποσες ώρες μπροστά μας ώσπου να κλείσει η δημοπρασία!! Ναι μεν δύσκολη ημερομηνία αλλά....την γνώμη σας  Σαρκασμός
http://www.ebay.com/itm/Greece-5-drachma-1844-good-very-fine-but-pierced-and-refilled-/271505600613?pt=US_World_Coins&hash=item3f36feb065
Mπαμπη εχει ξεφυγει το ταλληρο κατα πολυ .Εγω θα εδινα περιπου τα μισα  Χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2014, 11:22:34 πμ από Toni-g » Καταγράφηκε
panosk
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 02, 2014, 07:58:33 πμ »

  ΑΝτωνη καλημερα,  

Σωστα το λες, εκει ειναι η τιμη ,  150 με  max , αν εχει κανεις κεφια κ χαρές κ το θελει οπωσδηποτε,  170 ευρω
ουτε σεντς πιο πανω...
   Οσον αφορα την κατασταση που ανεφερε ο Μπαμπης , το βλεπω ενα καλο VF+
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 02, 2014, 08:02:22 πμ »

νομίζω πως καποιοι που το βαράνε δεν εχουν καταλάβει τι είναι .
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
panosk
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 02, 2014, 08:04:26 πμ »


    Δικαιολογειται μονο αν δεν ξερεις  γρι  Αγγλικά ! 
Αν ειναι να δωσεις μια 300αρα ,  ε, δε κανεις κ μια μεταφρασουλα να το σιγουρεψεις ?!?! Ξερω ρε γμτ ! Τι να πω!
Καταγράφηκε
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 02, 2014, 08:13:08 πμ »

Πάντως ο πωλητής απο αυτά που ξέρω, δεν προστατεύει τα κέρματά του και πολύ πιθανό να είναι και ξένος ο highest bidder λόγω crown size.
Καταγράφηκε
panosk
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 02, 2014, 08:19:03 πμ »


     Δύο  χρειαζονται για να ανεβει ενα νομισμα οχι ενας, ναναι και οι δυο ξενοι που μαζευουν Crowns ?!?
 Μου φαινεται λιγο απιθανο....
Καλο ειναι ομως να μη μπαινουμε σε αυτην την κουβεντα των bidders,ειδικα πριν ληξει μια δημοπρασια...
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 02, 2014, 08:38:39 πμ »

οποιος εχει με τα μισα,  σαν αυτο του βασιλη, δηλαδη 141 ευρωπουλακια, αντε 150,σε  vf/xf τρυπιο,  να μου στειλει χωρις να με ρωτησει

συλλεξιμοτατο

αξιζει να βαλεις το κατι παραπανω για να το παρεις


« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2014, 08:47:07 πμ από LTZORTZAK » Καταγράφηκε

me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 02, 2014, 08:45:39 πμ »

Αν θυμάμαι, στον συγκεκριμένο, έχει πουληθεί ms62 18πιαστρο του 38 στα 113 ευρώ. Αυτή είναι η τιμή του;;
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 02, 2014, 09:52:29 πμ »

Νομίζω ξέρω κάποιο άτομο από εδώ μέσα που το έχει χτυπήσει...(όπως και διάφορα άλλα κομμάτια στο ebay)...στο έτσι μπαμ-μπουμ ... δεν γνωρίζω αν μερικοί βαράνε γιατί ξέρουν τι είναι αυτό ή είναι άσχετοι (που δεν είναι πιστεύω!) και απλώς θέλουν να το πάρουν χωρίς να νοιάζονται για το κόστος! Φυσικά είναι δυσκολότατο τεμάχιο αλλά μέχρι ποια τιμή μπαλωμένο; Με καλούς συλλέκτες που μίλησα μου είπαν κάποιες τιμές που... νομίζω ήδη ξεπεράστηκαν! Γιατί έχει ώρες ακόμα για να κλείσει και πόσο θα πάει δεν ξέρουμε ακόμα. Το ήθελα και εγώ αλλά είπαμε μέσα σε λογικά πλαίσια οπότε άστο να το πάρει κάποιος ...λεφτάς... Σαρκασμός 
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 02, 2014, 11:15:25 πμ »

Νομιζω οτι ανοιχτη δημοπρασια που ενδιαφερει προφανως και ατομα που διαβαζουν εδω μεσα ειναι τελειως ακομψο να συζητειται και να ανοιγεται  θεμα για αυτην οσο ειναι ανοιχτη.
Μπορει κανεις να το παρερμηνευσει κατα το δοκουν.
Ο πωλητης περιγραφει στον τιτλο καθαρα τι ειναι το νομισμα,ασε που η φωτο ειναι καθαρη και πρεπει να ειναι κανεις γκαβος για να μην το δει.
Προφανως λοιπον οσοι πονταρουν ξερουν ακριβως σε τι πονταρουν ,δικα τους τα λεφτα, δικο τους και το κουμαντο.
Διευκρινιζω οτι δεν με ενδιαφερει το νομισμα.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 02, 2014, 11:26:12 πμ »

Νομιζω οτι ανοιχτη δημοπρασια που ενδιαφερει προφανως και ατομα που διαβαζουν εδω μεσα ειναι τελειως ακομψο να συζητειται και να ανοιγεται  θεμα για αυτην οσο ειναι ανοιχτη.
Μπορει κανεις να το παρερμηνευσει κατα το δοκουν.
Ο πωλητης περιγραφει στον τιτλο καθαρα τι ειναι το νομισμα,ασε που η φωτο ειναι καθαρη και πρεπει να ειναι κανεις γκαβος για να μην το δει.
Προφανως λοιπον οσοι πονταρουν ξερουν ακριβως σε τι πονταρουν ,δικα τους τα λεφτα, δικο τους και το κουμαντο.
Διευκρινιζω οτι δεν με ενδιαφερει το νομισμα.
+1
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 02, 2014, 12:08:58 μμ »

Παιδια ο καθενας κρινει την τιμη συμφωνα με τα δικα του πιστευω. 

Δεν ειναι και το ευκολοτερο νομισμα, ακομη και σε τρυπιο εχει τιμη ασε που αυτο δεν εχει την τρυπα πανω στην ημερομηνια και αυτο ειναι σημαντικο. Χαμόγελο

Διαφωνω με το Δημητρη (haros) οι φωτος στο σημειο της τρυπας γυαλιζει το φλας και δεν φαινεται η ζημια απο την επιδιορθωση, πολλες γρατζουνιες πρεπει να εχει.

Θα συμφωνησω με τον Πανο (panosk) οτι η επισκευη δεν πετυχε! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
takis123
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 160


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 02, 2014, 12:52:07 μμ »

Νομιζω οτι ανοιχτη δημοπρασια που ενδιαφερει προφανως και ατομα που διαβαζουν εδω μεσα ειναι τελειως ακομψο να συζητειται και να ανοιγεται  θεμα για αυτην οσο ειναι ανοιχτη.
Μπορει κανεις να το παρερμηνευσει κατα το δοκουν.
Ο πωλητης περιγραφει στον τιτλο καθαρα τι ειναι το νομισμα,ασε που η φωτο ειναι καθαρη και πρεπει να ειναι κανεις γκαβος για να μην το δει.
Προφανως λοιπον οσοι πονταρουν ξερουν ακριβως σε τι πονταρουν ,δικα τους τα λεφτα, δικο τους και το κουμαντο.
Διευκρινιζω οτι δεν με ενδιαφερει το νομισμα.
+1
+101
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences