Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 01:49:01 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Την γνωμη σας για τα παρακατω "Παυλακια"..! :-)  (Αναγνώστηκε 4793 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 31, 2014, 10:56:15 πμ »

Billaras μπές εδώ και κάνε κάποιες συγκρίσεις περί ακυκλοφόρητου Παύλου.(οι φώτο κάποιες θέλουν αλλαγή αλλά μπορείς να συγκρίνεις τις λεπτομέρειες του νομίσματος)

http://www.pcgs.com/SetRegistry/Composite.aspx?c=5713

http://www.pcgs.com/SetRegistry/MemberImageGallery.aspx?m=39939&Page=1
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2014, 11:11:52 πμ από zobels » Καταγράφηκε

ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 31, 2014, 11:05:07 πμ »

Σωστος εισαι ellinas...αυτο ειναι τσιλικο..και μαλλον ακυκλοφορητο,ε;
Ναι ειναι υψηλο ακυκλοφορητο κανε συγκριση να δεις διαφορες
Καταγράφηκε
BILARAS
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 52


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 31, 2014, 03:06:20 μμ »

Ενταξει,τις διαφορες τις ξεχωριζω και τις ψαχνω...αυτο που ρωταω σε καθε εκτιμηση ειναι η αξια των δικων μου,για το λογο του οτι δεν ξερω στην κατασταση που ειναι τα δικα μου τι αξιζουν.Αν δω ενα νομισμα σαν αυτο,μπαινω στον πινακα και βλεπω την αξια του.Δεν μπορω να κανω το ιδιο ομως με τα δικα μου,κι αυτο γιατι δεν μπορω να εκτιμησω σε τι κατασταση ειναι...γι'αυτο ρωταω τι αξιζουν,παρακαλω απαντηστε σ´αυτο το κομματι.
Καταγράφηκε
kostas1
Επισκέπτης
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 31, 2014, 03:14:15 μμ »

εγω θα σου προτεινα να μην ανοιγεις ενα θεμα για καθε διαφορετικο νομισμα που εχεις,αλλα να βγαλεις οσα εχεις για εκτιμηση σε μια φωτο( η σε οσες τα χωρεσουν) και να σου πουμε ποια απο αυτα αξιζουν κατα 99% δεν εχεις νομισματα ακυκλοφορητα(ετσι ειναι για ολους Μεγάλο χαμόγελο) οποτε τα μονα που μπορει να αξιζουν λιγο παραπανω ειναι οσα θα ειναι ασημενια.
Καταγράφηκε
panosk
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 31, 2014, 06:14:14 μμ »


   Ολα τα παιδια σε κατευθυνουν πολυ σωστα Bilara κ συμφωνω κι εγω απολυτα μαζι τους!
Και το πιο ευστοχο ειναι οτι σε παρεπεμψαν στα ακυκλοφορητα για να κανεις κι εσυ ο ιδιος την αντιπαραβολη σου
με τα δικα σου νομισματα κ να αντλησεις γνωση απο αυτο...

Τωρα για το ερωτημα σου περι αξιας...αυτο που ισχυει γενικως για νομισματα κυκλοφοριας απο  1954  και μετα ειναι:
          Εκτος των ασημενιων ,ολα τα υπολοιπα αν δεν ειναι ακυκλοφορητα εχουν μηδαμινη αξια...
..ειναι του κιλου που λεμε ....  Μπορει να συναντησεις δηλ ανετα ,δημοπρασιες με 100 , 200 ή και παραπανω
τετοια νομισματα κυκλοφορημενα απο 1954 και μετα , να πωλουνται 2 και 3 ευρω ολα μαζι   κ να μην τα παιρνει και κανεις!
Καταγράφηκε
BILARAS
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 52


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 31, 2014, 09:00:12 μμ »

Ok,ευχαριστω για την βοηθεια παιδια..
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences