Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 11:14:21 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: κοπιες με πιστοποιηση!  (Αναγνώστηκε 26916 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 12:01:13 μμ »

Κύριε Γιάννη, εκτίμηση, σεβασμός και φιλικά αισθήματα σαφώς και υπάρχουν, γι αυτό και υπάρχει κουβέντα και διαφωνία ή συμφωνία. Αν δεν υπήρχε εκτίμηση θα σηκωνόμασταν να φύγουμε απ΄το forum. Ίσα ίσα διαφωνίες ,τσιγκλίσματα, ψιλοκαβγάδες αλλά και απαραίτητα επανασύνδεση μόνο μεταξύ φίλων μπορεί να συνυπάρχουν. Αφού εμένα μου έρχεται αντιδραστικά τώρα να πάω να σλαμπάρω όλη μου τη συλλογή, ενώ εχω δηλώσει οτι δεν θα το κάνω ποτε.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 12:47:56 μμ »

εχεις δικιο,ο καθενας πρατει συμφωνα με τον τροπο,που τον συμφερει απο ολες τις πλευρες.οταν ομως βλεπεις,διαβασε και πιο παλια θεματα,οτι δεν ειμαι πολεμιος των πιστοποιησων,αλλα βλεπω,ωρισμενες παρασπονδιες,που πραγματι μου κανουν φοβερη εντυπωση?να μην τις πω?εστω και αν κανω λαθος?τοτε γιατι λεγομασται στεκι συλλεκτων?για να λεμε ελευθερα,και με ευπρεπη τοπο,τις αποψεις μας.το -αυτος δεν ξερει τι λεει, και δεν αποδεικνυει αυτα που λεει ποτε-αν ειναι διαλογος σοβαρου συλλεκτη?και στο μεταξυ προηγουμενως, σε εκθειαζει,για την καλη οραση,και εμπειρια σου?καθενας μας συλλεγει οτι του αρεσει απο  σπιτροκουτα μεχρι διαμαντια.αναλογως  και την οικονομικη του ευχερεια παντα,πρεπει να το απαξιωνουμε,επειδη κρινει οτι αυτος εχει δικιο?σιγουρα ο καθενας λειτουργει, συμφωνα με τις αξιες, και την παιδεια,που τον διακρινει,σε χαιρετω,οπως και ολην την παρεα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 02:00:31 μμ »

ζητω συγνωμη απο το φιλο γιαννη γιατι παρεκτραπηκα και ομολογω οτι η συμπεριφορα μου δεν ηταν η δεουσα.

Υ.Γ το ποστ που αναφερεις Γιαννη το εσβησα εγω και κανενας αλλος.Την ιδια δυνατοτητα εχουν ολα τα μελη  ως προς τα γραφομενα τους.Ηταν μια κακια, που την μετανιωσα μολις  την εγραψα και για αυτο την διεγραψα.Παντως το νομισμα ειναι γνησιο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 03:32:51 μμ »

Καταρχην επειδη σαν να καταλαβα οτι εγω εσβησα κατι ενημερωνω τους παντες οτι ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ εχουν την δυνατοτητα για 6? - 8? ωρες περιπου να διορθωσουν κατι που το εγραψαν λαθος ή εν βρασμο ψυχης!!
Αν ο Αναργυρος εγραψε κατι και το εσβησε το εκανε απο οτι βλεπω μεσα στο χρονικο αυτο περιθωριο που του δινει το σαιτ σαν μελος απλο και οχι σαν συντονιστης να καταχρασθει την εξουσια που εχει προς ιδίων οφελος!!
Αυτα που λες φιλε Γιαννη εγω δεν τα ειδα δεν τα διαβασα διοτι δεν καθομε πανω απο τον υπολογιστη συνεχεια!!
Σημερα και συγκεκριμενα τωρα μπηκα μεσα απο χτες το Βραδυ!!
Εν τουτις ομως βλεπω ο Αναργυρος δεν λεει οτι δεν γραφτηκαν και εξηγει και την διαγραφη τους!!
Επειδη ομως εχει προκυψει ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ως προν την πλαστοτητα αρκετων Ελληνικων νομισματων (μια και τα μισα απο οσα βλεπεις πλαστα τα βγαζεις   Σαρκασμός ) θα επανελθω ποιο βραδυ με την δικη μου επιχειρηματολογια θα πω δεκα πραγματα και αν μπορεις δωσε απαντησεις φιλε μου Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 04:31:52 μμ »

Τωρα που εχω λιγο ευκαιρο χρονο θα σας πως τις αποψεις μου περι πλαστων για να μπουν λιγο τα πραγματα στην θεση τους και να μην υπαρχει τοση ανησυχια!!
Καταρχην θα ηθελα να δειτε το παρακατω βιντεο και να το ακουσετε με προσοχη!!
ΚΑΛΠΙΚΗ ΛΙΡΑ-ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΟΓΟΘΕΤΙΔΗΣ
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 04:43:11 μμ »

Ο Αναργυρος της ταινιας οχι του φορουμ Σαρκασμός εδωσε 100 ΧΡΥΣΕΣ ΛΙΡΕΣ για να φτιαξει μια πλαστη!!
Το ποσον αυτο δεν μπηκε τυχαια στην ταινια αυτη. Τοσο του στοιχιζαν τα τοτε μηχανηματα και εξοπλισμος.
Ας ερθουμε στο σημερα.
Ξερετε ποσο κανουν δυο μητρες για να φτιαχτει ενα πλαστο νομισμα??
ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΟΥΝ 100 ΧΡΥΣΕΣ ΛΙΡΕΣ!!
Δεν το λεω τυχαια αυτο το νουμερο και οποιος εχει φιλους που ξερουν μπορουν να ρωτησουν και να μαθουν!!
Ενα ζευγαρι μητρες απο αντιγραφεα διαμετρηματος 20-25 στοιχιζουν γυρω στα 20,000 ευρω!!
Ενα ζευγαρι μητρες διαμετρηματος 35-40 στοιχιζουν 35,000 ευρω!!
Ενας αντιγραφεας που γνωριζω υπαρχει στην Αθηνα ο οποιος ειναι λιγο φτηνος λογο της ποιοτητας που βγαζει , οπως ξερω και εναν αντιγραφεα στην Θεσσαλονικη ο οποιος βγαζει αστερια απομιμησης !!
Φυσικα τα μηχανηματα αυτα υπαρχουν για αλλους λογους αλλα αν καποιος τους πει οτι θελει να φτιαξει μητρες απο ενα νομισμα δεν θα πουν οχι μια και αυτοι θελουν τα ευρωπουλα στην τσεπη τους.
Ας παρουμε τωρα την πρωτη εκδοχη που στοιχιζει 20,000 ευρω μια αντιγραφη , (διχως το μεταλευμμα και διχως την πρεσσα παραγωγης) <δεν μιλησαμε για αυτα>
Μια αντιγραφη της ταξεως των 20,000 ευρω ΠΟΣΑ ΔΥΛΕΠΤΑ ΤΟΥ 1900 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΣΒΕΣΗ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ??
Περιμενω απαντηση απο ολους εσας τους φοβισμενους, , , ,
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 04:58:23 μμ »

Ενας φτηνος τροπος να κανεις πλαστα ειναι να αποφυγεις τις ακριβες μητρες και να κανεις χυτα νομισματα.
Στα χυτα νομισματα ομως επειδη το εκμαγειο ειναι απο ενα υλικο σαν λαστιχο ή γυψινο παιρνει ολες τις ατελιες του νομισματος που δωσαμε για αντιγραφη και επειδη οσο καλη δουλεια και να κανουν καποιοι <ποροι> μενουν ανοιχτη με αποτελεσμα να μεταδιδωντε στα νομισματα καποια μικρα και ανεπαισθητα εξογκωματα ή απο την υπερβολικη πιεση του μεταλευματος αν χυθει παραπανω να εχουμε μια παραμορφωση του σχεδιου!!
Στο πρωτο σκελος δλδ των ελλατωματων απο το πρωταρχικο νομισμα εχουμε σαν παραδειγμα την μιση του 1855 την οποια εχει ο Μιμμης στα χερια του και ταυτοχρονα υπηρχε αλλη μια μιση με τα ιδια σημαδια στην ΠΝΕ !! Μπορειτε να το δειτε εδω http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=1226.msg8956#msg8956
Την δευτερη περιπτωση των παραμορφωμενων νομισματων λογω του οτι επεσε παραπανω υλικο μεσα στο εκμαγειο μητρα δεν εχω κρατηση φωτο αλλα ειχαν βγει στο ebay παλαιοτερα ενας Οθωνας χρυσος με προβληματικο αυτι και σχεδον ενα γραμμαριο βαρος παραπανω για οσους θυμουντε και στο Εγγλεζικο υπηρχε καποιος πωλητης Πεντολιρων που στα δεκα που εβγαζε τα δεκα ειχαν τα προαναφερθεν προβληματα!!
Τα βλεπαμε με εναν φιλο και γελουσαμε , αλλα αυτος πουλουσε Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 05:05:16 μμ »

Αναλογιζομενοι λοιπον τα παραπανω γιατι αυτος που εβγαλε το δηθες πλαστο δυλεπτο της Κρητικης Πολιτειας
δεν εβγαλε μια μητρα για ενα διφραγκο ή ενα ταληρο Κρητικο να πιασει ποιο πολλους πελατες??
Γιατι βλεπουμε μονο ενα νομισμα σε αυτη την κατασταση και οχι καμια 200 τεμαχια να κανει ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟΣΒΕΣΗ ΤΩΝ ΥΛΙΚΩΝ?
Το νομισμα αυτο αν ηταν εκτος σλαμπ και σε ποιο προσιτη τιμη εγω προσωπκα σαν Γιωργος θα το επαιρνα μονο και μονο για να το μελετησω-εξετασω.
Τωρα που ειναι κλεισμενο μεσα στο σλαμπ ειναι κριμα να  σπασεις , αλλα προσωπικα λεω οτι πλαστο δεν ειναι διοτι δεν αξιζει να ασχοληθει κανεις να φτιαξει τετοια ευτελη νομισματα!!
Στα ακριβα , στα πολυ ακριβα να ειστε καχυποπτοι στα φτηνα απλα αγρυπνοι Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 07:53:21 μμ »

γιωργο πολυ ωραια ταινει η καλπικη λιρα του τζαβελλα,το πιο ωραιο, που μου εχει μεινη απο την ταινια του,ειναι που ανφερει,οτι ο καλπικος παρας ποτε δεν χανεται, μυστηριωδως?το θεμα το θεωρο ληξαν,ισως ο κακος φωτισμος?κοιτα το ετσι πως το δειχνη το αμβαυ,δεν σε προβληματιζει?δεν διακρινεις ,τιποτα,ουτε φυλλα ,η περιμετρος φαινεται σαν τις κοπιες των κινεζικων,οταν το βλεπω και 62-63αρι τι να πω?οπως κατι ελληνικα που δεν τα γνωριζουν οι ελληνες, με εμπειρια χρονων.εχεις διαβασει που γραφω οτι αυτος που γραφει τα πιστοποιημενα φερετρα,για μενα δεν ειναι σοβαρο ατομο,και ο καθενας δικαιωμα του να συλλεγει οτιδηποτε,ειμαστε μεγαλοι ανθρωποι.εχω γραψει κιολας οτι θα πιστοποιουσα ενα που θα πουλαγα υψηλης καταστασης,σιγουρα,και λογω αξιας,και για εξασφαλιση,ενος νεου συλλεκτη.αυτο σημαινει,οτι δεν ειμαι πολεμιος!!!απλως εγω ,εχω την τρελλα θες? να τα πιανω να τα επεξεργαζομαι,κλπαν αυτο ενοχλει,ειμαι πολεμιος με το ζορι.με τον φιλο αναργυρο ξεπαρασα τα ορια μου,ισως η κακια στιγμη,κλπτου ζητω συγνωμη,αλλα θα ηθελα να με σεβεται,οχι σαν μπαρμπα,αλλα σαν συνταξιδιωτη.δεν θιγομαι γιαυτα που εγραψε,αλλα γιατι ηξερα οτι εχει καποια παιδεια,ας μου ελεγε γιαννη,εισαι λαθος γιατι,κλπ.οχι τι λεει ο γιαννης ειναι,και δεν τα αποδεικνυει ποτε,χαιρετω ισως μερικες φορες πρεπει να γραφω λιγωτερα,αλλ ξερεις οτι το κανω,για την αληθεια και την γνωση.να βγαλω απο την συλλογη μου κατι αδημοσιευτο το καταλαβαινω βοηθω,αλλα να παραβιαζω,ανοιχτες πορτες?χαρετω ολους,αναργυρε ειλικρινα το θεμα το θεωρω ληξαν,(συγνωμη για την παρεκτροπη),σαν μη γενομενο,μετα τιμης, γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 11:23:24 πμ »

για να τελειωσω απο μερος μου, ενα θεμα,και αν δεν ερωτηθω,δεν ξαναμιλαω για κοπιες,κλπ.θυμασθαι οταν προτομπηκα στην ιστοσελιδα,που αναφερα μια αληθινη,περα ως περα ιστορια,για καποιον αθηναιο παραχαραχτη,νεοελληνικων και κρητικων νομισματων?ολοι οι παλιοι πανω απο εικοσι χρονια θα θυμουνται το τσιρακι του και διακινητη του.εναν ευτραφη,και με πολλες συλλεκτικες γνωσεις,που περιφεροταν,στην πλατεια κοραη,ως πλανωδιος.πουλαγε χαμηλων καταστασεων νομισματα ασημενια απο οθωνες,τεταρτα,μισα,δραχμες,ταλληρα,του γεωργιου το ιδιο,οπως και κρητικα.τα ξεχωριζες ευκολα,αν ειχες εστω λιγες γνωσεις γιατι διαφεραν στο μεγεθος,στους πορους,στα δοντακια,κλπ,οπως ειπε και ο γιωργος,ακριβως ετσι ηταν και η μιση δραχμη,η τεταρτο?του 55.αφου πλεον, εδωσε οτι εδωσε,μια μερα πηγα σε ενα μαγαζι στον αγιο φιλλιπο, που η επωνυμια του θυμιζει βασιλια των νεοελληνων(οσοι καταλαβαν καταλαβαν)εκει ειδα περιεργως?αφου ο εμπορος ειναι γνωστος για αντιγραφα ρωμαικων αρχαιων,κλπνα εχει δραχμες ακυκοφορητες σχεδον του γεωργιου,και πανακριβες απο κατι αλλες πιο φθαρμενες.μολις τα κοιταξα ειδα, οτι ο προηγουμενος παραχαραχτης,ειχε γινει εξπερ,μονο που τα δοντακια ηταν διπλοκτυπημενα,λιγοι ποροι στην επιφανεια,που σημαινει,οτι ειχε κανει σημαντικες προοδους.ερχομαστε στα εικοσαρικα του οθωνα που εκοβε συχωρεμενος εμπορος, και συγγραφεας,που παρολο τα παραπονα που του εκαναν οι αγοραστες, επειτα,τους εδινε πισω τα λεφτα τους,αλλα εμεινε κερδισμενος,γιατι για καλη του τυχη,ο χρυσος εκτιναχθηκε τοτε στα υψη.θα ηθελα να πω και αλλα με στοιχεια,αλλα θα θιξω προσωπα,και πραγματα που δεν θελω για ευνοητους λογους.ενα κοινο νομισμα περνα απαρατηρητο,ενω, σε ενα ακριβο δινουμε σιγουρα πιο μεγαλη προσοχη,που σημαινει μερικες φορες, η ποσοτητα εχει πιο μεγαλα κερδη! απο την ποιοτητα!!!το ιδιο θα προσεξουμε μια δραχμη του 1873,απο μια δραχμη του 1846?κλεινω εδω,και υποσχομαι,αν δεν ερωτηθω,δεν ξαναμιλω για κοπιες,χαρετω γιαννηςτ.υγ.αναργυρε,να ξερεις οτι θεωρω το γεγονος ληξαν,και θα χαρω να τα πουμε απο κοντα.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 12:49:18 μμ »

Τώρα μίλησες για πραγματικά γεγονότα!  Τον τύπο εκείνο στην Κοραή τον θυμάμαι (πριν από 18 χρόνια).  Τι απέγινε αυτός?
Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 01:06:52 μμ »

ειχε πλακα,τον εδειξε η τηλεοραση πριν λιγα χρονια,στις ειδησεις να μιλαει γα ενα γεγονος(φωτια,κλοπη)που εγινε στην περιοχη του,καπου στην αττικη.εχει προβλημα υγειας, αλλα τελευταια φορα που τον ειδα,στην αθηνα μου ειπε,οτι τα παρατησε,και την συλλογη του ,την πουλησε.ο βαγγελης ο ψηλος, (ξερεις ποιον εννοω),μου ειπε οτι ειχε μερικα κοινα, ασημαντης αξιας.τωρα ο θεος, και η ψυχη του? που λεμε,χαιρετω γιαννηςτ.παντως ειχε καλες γνωσεις,και καποτε, πολυ καλη συλλογη νομισματων,ποιος ξερει?
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 05:38:10 μμ »

Το νομισμα μου το εδωσε ο νομισματεμπορος Κυριτσης μαζι με αλλα 9 που διαλεξα απο το μασουρι του(τα μασουρια του)για να τα πιστοποιησω στην pcgs και να του τα επιστρεψω.
Απο τα 10 νομισματα τα 8 εγραψαν ms66 red και δυο ms67 red.
Ειναι το λιγοτερο κακοηθεια να κατηγορεις καποιον οτι πουλα ψευτικα νομισματα χωρις να εχεισ δει καν το νομισμα στο χερι.
Το νομισμα ειναι αυθεντικοτατο,ο πωλητης ειναι εντιμοτατος και ο Κυριτσης δεν πουλα ποτε ψευτικα νομισματα.
Ειναι δευτερη γενια νομισματεμπορος με στοκ να τριβετε τα ματακια σας.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 07:16:17 μμ »

φιλε μου, το ξαναλεω για πολλοστη φορα,δεν κατηγορησα κανεναν,γιατι δεν γνωριζω?εσυ σαν συλλεκτης  αν εβλεπες το εν λογω νομισμα,μα τα νομισματα που εννοω εγω,ισως και εσυ να απορουσες.φταιει,ο εντονος φωτισμος?προσεξε και εσυ αν διακρινεις, φυλλα λεπτομερειες,κλπ?,στην φωτογραφια που εκθεσες το νομισμα σου,δεν αμφιβαλω για την εντιμοτητα σου,αλλα οταν το ειδα, με παρεπεμψε στα γνωστα κινεζικα.σου ζητω συγνωμη,αλλα ξαναριξε και εσυ παλι μια ματια! και πες μου αν εχω ενα ελαχιστο δικιο?ισως πρεπει να αλλαξεις τροπο παρουσιασης,τι να πω,τον κυριο κυριτση τον γνωριζω,αλλα αμα δειτε και ωρισμενα δικα μου ,ισως ασχολειθητε με αλλο αθλημα,κλεινω σαν συλλεκτης και εγω παρα  μερικα χρονια και εγω δυο γενιες συλλεκτης 1974-75,και σιγουρα μπορει να με ξερεις,εν πασει περιπτωση,δηλωσα οτι δεν ξαναγραφω,για κοπιες,και δημοσια σου ζητω συγνωμη,και σου δινω τελειως φιλικα, και καλοπροαιρετα, μια συμβουλη,οταν δειχνης ενα νομισμα υψηλης καταστασης,βγαλε και μια φωτογραφια που να το αναδυκνειη?ενας εντονος φωτισμος καλυπτει τα παντα,απο την μερια μου σου ξαναζητω συγνωμη,και σου ευχομαι καλη συνεχεια,σε χαιρετω,γιαννηςτ.υγ.αν ειδες, ειπα οτι μπορει να ειναι και εν αγνοια σου,και οτι δεν τα βαζω με προσωπα,αλλα με καταστασεις.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 07:29:51 μμ »

O Bασιλη κυριε Γιαννη δεν ειναι ο ιδιοκτητς του νομισματος.ειναι αυτος που το πηγε στην pcgs  και το πιστοποιησε.Αλλος ειναι ο ιδιοκτητης του νομισματος.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences