Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 09:06:06 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πόσο αξίζει ?  (Αναγνώστηκε 4794 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
skopelos bill
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 31


Προφίλ
« στις: Αύγουστος 24, 2011, 09:04:24 πμ »

Καλημέρα σας , αν μπορείτε παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας για αυτό το Χρυσό νόμισμα BU 1 oz, American Eagle, 1987 (MCMLXXXVII και αν αξίζει 1400€
Ευχαριστω πολυ
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 24, 2011, 11:52:00 πμ »

φιλε μπιλ, αν ειναι γνησια φυσικα αξιζει,αν εχεις και το κουτι, η τα πιστοποιητικα,ακομα καλυτερα.αφου η ουγγια καθαρου χρυσου εχει φθασει στα υψη. προσεχε μονο την γνησιοτητα,γιατι τα λεγομενα λαμογια καραδοκουν,σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
skopelos bill
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 31


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 24, 2011, 02:19:38 μμ »

http://www.electacollections.com/Images/Products/LIBERTY%201993.jpg[/ur

Ευχαριστω Γιαννηστ.
Σε αυτό το site είναι . ΥΠΆΡΧΕΙ περίπτωση να μην είναι γνήσιο ?  Απορία Απορία Απορία
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 24, 2011, 05:58:36 μμ »

ολα ειναι πιθανα,σε  μια ιστοσελιδα πωλησεων,υπευθυνος για τα νομισματα που πουλα, ειναι ο εκαστοτε εμπορος, και οχι η διευθυνση,της ιστοσελιδας,εκτος και αν ειναι αποκλειστικα απο εναν εμπορο.πχ,και στο δικο μας σαιντ, γινονται αγορες η πωλησεις,αλλα ο κυριος ηρακλειωτης,δεν ειναι υπευθυνος αν καποιο μελος κανει καποια απατη,(οπως αλλο νομισμα να δειχνη ο πωλητης και αλλο να πουλαει).βεβαια αν αυτο ανακαλυφθει,σιγουρα ο απατεωνας θα στιγματισθει,και θα πρεπει να αποβληθει,απο την ιστοσελιδα.αν και μεχρι στιγμης δεν εχει αναφερθει τετοιο κρουσμα,απο τα μελη μας.παντως σε συμβουλευω,μεγαλη προσοχη,και αγορες οσο γινεται, απο γνωστους, η σοβαρους και αναγνωρισμενους εμπορους.οι δηθεν ευκαιριες σχεδον παντα κρυβουν κατι το υποπτο,κανεις στις μερες μας,κανεις δεν ειναι χαζος,η αφελης οσο αναγκη και να εχει,εκτος και αν ειναι γνωστος και εμπιστοσυνης.,σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 24, 2011, 07:32:17 μμ »

Γιαννη δικαιωμα να γραφτει στην σελιδα εχει ο καθε Ελληνας απο οποιο μερος της γης!!
Δεν ζηταμε σε κανεναν ποινικο μητρωο.
Δεν ξερουμε τον καθενα που γραφετε!!
Αν καποια μελη μεταξυ τους θελησουν να κανουν ανταλλαγες ή καποια αγοροπωλησια αυτο ειναι στην προσωπικη εκτιμηση του καθενος αν θα εμπιστευτη τον αλλον ή οχι!!
Ο καθενας θα παρει τις προφυλαξεις που αυτος νομιζει!!
Λογος για να αποβληθει καποιος απο το σαιτ ειναι ολα αυτα που ειναι γραμμενα στους ορους χρησης και οχι οι συναλλαγες μεταξυ δυο μελων!!
Δεν προκειτε να γινουμε κριτες, δικαστες ή αστυνομοι σε καμια τετοια περιπτωση!!
Με εκτιμηση
herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
skopelos bill
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 31


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 24, 2011, 07:41:44 μμ »

 :-\Εντάξει παιδιά το πήρα το μήνυμα
Ευχαριστω.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 24, 2011, 07:53:54 μμ »

Αγαπητε Βασιλη για να μην μπερδευεσε θα σου πω κατι απο προσωπικη μου πειρα:
Αρχες του χρονου μου στελνει ενα mail ενας Γερμανος ο οποιος μου λεει οτι εχει μια μεγαλη ΕλληνοΚυπριακη συλλογη για δωσιμο και αν ενδιαφερωμε!!
Τελικως τα βρισκουμε στην τιμη και στελνω στην Γερμανια ενα αρκετα σεβαστο ποσον διχως καμια εγγυηση στα χερια μου!!
Αν με ρωτησης αν καρδιοχτυπουσα θα ειμαι ψευτης αν πω οτι δεν μου περασε απο το μυαλο οτι ισως να εχανα τα λεφτα μου!!
Καπου ομως τον εμπιστευομουν κιολας διοτι τον παρατηρουσα δυο χρονια αυτον τον Ανθρωπο!!
Ηξερα μεσα μου οτι ηταν σοβαρος συλλεκτης!!
Ολα πηγαν οπως τα ειπαμε!! Δεν ελειπε απο την συλλογη (τρια κιλα νομισματα περιπου) δεκαρα τρυπητη!!
Οτι ειπαμε παρελαβα στο ακεραιο!!
Ελληνας πριν απο μηνα που ειχε στα χερια του εφτα νομισματα τα οποια με ενδιεφεραν δεν τον εμπιστευωμουν !! Μπορει ομως να ειναι ο ποιο αγιος ανθρωπος των Αθηνων!!
Εγω το ξερω?? ΟΧΙ !!
Προτιμησα λοιπον την συναλλαγη με αυτον τον ανθρωπο να μου την κανει ΦΙΛΟΣ ΣΥΛΛΕΚΤΗΣ απο την Αθηνα!!
Και παλι ολα πηγαν κατ' ευχην!!

Στο χερι μας λοιπον ειναι τα οποια ρισκα θα παρουμε πανω στις συλλογες μας Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 24, 2011, 10:58:18 μμ »

ακομα και στο ebay λιγα εχουν γινει Απορία
Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 25, 2011, 02:54:51 μμ »

γιωργο δεν γραφω οτι πρεπει να περνας απο ανακριση,καποιο μελος που θελει να πουλησει ενα νομισμα,αλλα αν αποδειχθη,οτι ξεγελασε, η γενικα εκανε απατη, εσκεμμενα εις βαρος αλλου μελους, και ειδικα απειρου,δεν πρεπει να  υποστει τις αναλογες συνεπειες,εστω καποια επιπληξη,το λιγωτερο αν αποδειχθει,οτι λειτουργει παρανομα?αμα εγω σου δειξω μια φωτογραφια, ενος σπανιου ακυκλοφορητου, και μετα σου στειλω με αντικαταβολη,ενα λιωμα κοινο ανευ αξιας νομισμα, τι θα κανεις?θα μου πεις μπραβο που σε εξαπατησα?ισως ειναι και αυτο μια αποψη!!!,αλλο, να στο πουλησω πιο ακριβα, και αλλο να σε γελασω!!!ετσι πιστευω εγω.ισως οι αποψεις μου ειναι πλεον ξεπερασμενες, και η απατη ειναι νομιμη,τι να πω? σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 25, 2011, 03:55:13 μμ »

Γιαννη ενα νομισμα εχει δυο οψεις!!
Μια ατυχη συναλλαγη εχει δυο εκδοχες!!
Οπως ειπα και παραπανω Κριτες-Δικαστες δεν θα γινουμε σε κανεναν!!
Λαικο Δικαστηριο δεν θα στησουμε εδω μεσα οπως κανουν αλλα φορουμ!!
Ξεκατινιασματα δεν δεχωμαστε!!
Οπως ειπα παραπανω στο ματι του καθε μελους ειναι να <κοψει> τι ειναι ο απεναντινος του και ποιο βραδυ θα ερθω και με παραδειγματα για να γινει ποιο κατανοητο αυτο που λεω ΟΧΙ ΣΕ ΣΕΝΑ αλλα στους νεους φιλους οι οποιοι μπορει να δισταζουν για το οτιδηποτε!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 25, 2011, 06:11:08 μμ »

γιωργο μου σιγουρα εσενα δεν ειναι η θεση σου,να κρινεις τι πουλα η αγοραζει ενα μελος της ιστοσελιδας,ουτε δικαστης εισαι ουτε αστυνομικος.ευτυχως μεχρι στιγμης δεν εχει παρουσιαστει κρουσμα κλοπης η παρανομης συναλαγης,αλλα αμα μαθετε,(ολα τα παιδια) οτι ο γιαννηςτ,δαγκωσε το ταδε μελος και του εφαγε στην συναλλαγη,δυο τρια χιλιαρικα τι θα πειτε μπραβο του γιαννη,μαγκια.και παλι θελω να σου τονισω οτι εσυ εχεις απλως μια ιστοσελιδα,και δεν εισαι υπευθυνος τι αγοραζει η πουλα καποιος,αλλα γενικα δεν πρεπει να γινει ενας διαλογος,γιαυτην την κινηση μου?μην το παιρνεις οτι απευθυνομαι σε σενα αλλα σε ολα γενικα τα παιδια,για να αποφυγουμε αυτες τις κατινιες που συμβαινουν σε αλλα φορουμ ,μου εκανες σου εκανα κλπ.εχω παρατηρησει οτι οι αγορωπωλησιες πληθαινουν,χαιρομαι που τα μελη βοηθουν ,ο ενας τον αλλον.αλλα πρεπει να ξερουν οτι οι αγορες αφορουν τους ενδιαφερομενους,και το στεκι συλλεκτων δεν εχει σχεση με τυχον,ασχημες τροπες,αυτο θελω να διαφυλαξεις,γιατι στην πρωτη στραβη,το θυμα θα εισαι εσυ,πχστην ταδε ιστοσελιδα, μελος του με εριξε, και αλλα πολλα,ισως ειναι ανουσια αυτα που λεω,αλλα το γραφω γιατι θελω,η ιστοσελιδα να μην γινει απο στεκι συλλεκτων, αμπαυ,κλπ,σε χαιρετω,και ξερεις οτι θελω το καλυτερο για την ιστοσελιδα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences