Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 08:43:27 πμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δημοπρασια Καραμητσου  (Αναγνώστηκε 11377 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 05, 2014, 05:20:26 μμ »

Η απομείωση των παραδοσιακών (για τον έλληνα) αξιών  συμπαρέσυρε και τα συλλεκτικά. Τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 05, 2014, 05:51:32 μμ »

Απο οτι παρατηρησα τις τιμες κλεισιματος στον Καραμητσο, απο Γεωργιο ως Παυλο που ειναι οι περιοδοι που με ενδιαφερουν, ειδα μεγαλη πτωση τιμων. Πολλα απουλητα, και αλλα εντελως χαμηλα. Τελικα αυτο που ζησαμε την δεκαετια 2000 ηταν μαλλον μια μεγαλη φουσκα. Δε μπορω να εξηγησω αλλιως αυτη την πτωση των τιμων, εκτος αν εχουμε νεα κομματια που κατεκλυσαν την αγορα. Ειδικα τα χαμηλα ms (εως 63) εχουν απαξιωθει σε σχεση με παλια.
To επηρρέασε και λίγο το ότι έγινε Τετάρτη και όχι Σάββατο. Εγώ πχ που ενδιαφερόμουν για 2-3 λόττα δεν μπόρεσα να πάω
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 06, 2014, 05:45:01 μμ »

Η απομείωση των παραδοσιακών (για τον έλληνα) αξιών  συμπαρέσυρε και τα συλλεκτικά. Τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.
Δυστυχώς κάτι τέτοιο αντιλαμβάνομαι και εγώ, δεν μπορώ να διανοηθώ ότι κάποια κομμάτια δεν χτυπήθηκαν καθόλου (π.χ 20δρχ 1833, 2δρχ 1911, 5δρχ 1876 πιστοποιημένα κ σε καλές καταστάσεις που κάποτε παρακαλάγαμε να μας βρουν)
Καταγράφηκε

dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 06, 2014, 07:02:32 μμ »

Η απομείωση των παραδοσιακών (για τον έλληνα) αξιών  συμπαρέσυρε και τα συλλεκτικά. Τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.
Δυστυχώς κάτι τέτοιο αντιλαμβάνομαι και εγώ, δεν μπορώ να διανοηθώ ότι κάποια κομμάτια δεν χτυπήθηκαν καθόλου (π.χ 20δρχ 1833, 2δρχ 1911, 5δρχ 1876 πιστοποιημένα κ σε καλές καταστάσεις που κάποτε παρακαλάγαμε να μας βρουν)
Εσείς είχατε εσφαλμένη εντύπωση για την αγορά και εσείς την συντηρουσατε.  Τώρα που σταματήσετε επανέρχονται τα πράγματα.
Καταγράφηκε

d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 06, 2014, 08:33:15 μμ »

Η απομείωση των παραδοσιακών (για τον έλληνα) αξιών  συμπαρέσυρε και τα συλλεκτικά. Τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.
Δυστυχώς κάτι τέτοιο αντιλαμβάνομαι και εγώ, δεν μπορώ να διανοηθώ ότι κάποια κομμάτια δεν χτυπήθηκαν καθόλου (π.χ 20δρχ 1833, 2δρχ 1911, 5δρχ 1876 πιστοποιημένα κ σε καλές καταστάσεις που κάποτε παρακαλάγαμε να μας βρουν)

Στο έχω ξαναπεί , μολις βγάλεις τα λεφτα απο την τσέπη όλα τα κερματα έρχονται . Εσυ γιατι παρακαλαγες  Σαρκασμός?
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 07, 2014, 08:34:10 πμ »

Η απομείωση των παραδοσιακών (για τον έλληνα) αξιών  συμπαρέσυρε και τα συλλεκτικά. Τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.
Δυστυχώς κάτι τέτοιο αντιλαμβάνομαι και εγώ, δεν μπορώ να διανοηθώ ότι κάποια κομμάτια δεν χτυπήθηκαν καθόλου (π.χ 20δρχ 1833, 2δρχ 1911, 5δρχ 1876 πιστοποιημένα κ σε καλές καταστάσεις που κάποτε παρακαλάγαμε να μας βρουν)
Εσείς είχατε εσφαλμένη εντύπωση για την αγορά και εσείς την συντηρουσατε.  Τώρα που σταματήσετε επανέρχονται τα πράγματα.
+1  Προσεξτε μερικοι,μηπως?το Νομισμα ακολουθει την πορεια και των αλλων συλλεκτικων ειδων, Φιλοτελισμου,Τηλεκαρτων,κλπ.Κατι που ειλικρινα Απευχομε!!!γιαννηςτ.υγ.μετα ολοι γνωριζουμε που θα φτασουν οι διαφορες τιμες,σπανιωτητες?κλπ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences