Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 01:58:35 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1879 Morgan Silver Dollar Value και 100-50 δραχμές εκτίμηση  (Αναγνώστηκε 9919 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 11, 2014, 11:02:17 μμ »

"Τσιμπάτε στον κάθε βλάκα που σας κάνει πλάκα"

Σου θυμίζουν τιποτα αυτα τα λόγια;

Δικά σου είναι.

Τότε ηταν ενα ακριβό νομιςμα και δεν το εφτανες φαίνεται και όσοι ασχοληθήκαμε, απλα για σένα τιμπησαμε.

Τώρα που είναι φτηνά τσιμπήσες εσύ αλλα στην ουσία το ίδιο έκανες.

Ολα τα αλλα δεν ξέρω γιατί και σε ποιον τα λες, πέστα  ομως να το βγάλεις αν θέλεις.



Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 11, 2014, 11:16:28 μμ »

εγραψα το παραπανω σε ενα νομισμα που εκανε μερικες χιλιαδες ευρω,και προφανως ή καποιος μας εκανε πλακα ή ηταν ενας απο τους ασπονδους φιλους μας. Το Ασπονδυλους θα τους ταιριαζε καλυτερα βεβαια.
Εδω προκειται για δυο χουντες και ενα μετριο μοργκαν.Αναμνηστικα δηλαδη με 10000 τιραζ που μπορει δυνητικα να βρισκονται σε καθε σπιτι ακομα και ασχετων,και ενα κομματι του σωρου-μοργκαν.
τι να τσιμπησω; για ενα ζευγαρι νομισματα των 100-150 ευρω;
Παράθεση
Ολα τα αλλα δεν ξέρω γιατί και σε ποιον τα λες, πέστα  ομως να το βγάλεις αν θέλεις.
δεν καταλαβαινω τι εννοεις με τα παραπανω. τα γραφομενα μου ηταν ξεκαθαρα.εννοω ακριβως αυτα που γραφω
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 11, 2014, 11:40:45 μμ »

Ναι μπορεις να εννοείς αυτα που γράφεις αλλα γιατί τα γράφεις σε εμένα δηλαδή;

Βγάζεις κάτι άλλο σε λάθος ενότητα και σε λάθος άνθρωπο.

Τέλος παντων όπως νομίζεις. Να θυμάσαι ομως πίσω απο τις οθόνες υπάρχουν άνθρωποι. Έχουν αισθήματα, έχουν καλές και κακες στιγμές, μπορει να είναι πιο μορφωμένοι και πιο έξυπνοι απο εσένα ( η λιγότερο) μπορει να είναι διαφορετικοί σε οποιαδήποτε επαγγελματική μορφή. Σε καμία περιπτωση ομως δεν μπορεις να εκστομιζεις ο,τι σου κατέβει γενικεύοντας.

Εγω δεν το ανέχομαι . Να ξέρεις οτι θα με έχεις παντα απέναντι σου αν συνεχίσεις να το κανεις.

Ομως θα ειμαι  δίπλα σου αν θέλεις να συνεργαστούμε αρμονικά και επιτρέποντας στον άλλον να είναι αυτος που είναι απο συλλέκτης εώς εμποροσυλλεκτης εώς έμπορος. Και να εχει τις απόψεις του. Χωρίς κρίσεις και σχόλια.

Καλό σου βράδυ.

ΥΓ. Το όνομα μου το ξέρεις, θα το εκτιμούσα να μου συστηθεις και εσύ.

Και μια ακόμη τροποποίηση στο αρχικό. Το ξεκίνησα για να πω οτι μην παραπονιομαστε οτι το στέκι το έχουν κάνει τόπο συναλλαγής και αγοροπωλησιων οταν εμείς οι ίδιοι δίνουμε και τροφοδοτουμε αυτή την εντύπωση δίνοντας τιμές όσο μικρής αξίας και να είναι. Στο κάτω κάτω κάτω ως διαχειριστής έπρεπε να πας το θέμα στην ενότητα on line εκτίμηση.

Ας το αξιόλογουσαν όσοι ήθελαν εκεί.

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 11, 2014, 11:56:38 μμ από gkounto » Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 11, 2014, 11:59:01 μμ »

 Απορία
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 12, 2014, 12:12:47 πμ »

Αγαπητε Gkounto, δεν σε ξερω προσωπικα, αλλα απο τα γραφομενα στο σαιτ  καταλαβαινω οτι εισαι ενας αξιοπιστος εμπορος νομισματων με εδρα την Αγγλια.
Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι πειραχτηκες απο την οποια εκτιμηση τιμων ζητησε ενα μελος για καποια τελειως κοινα νομισματα.
Δηλαδη ειναι οι τρεχουσες τιμες νομισματων καποιο μεγαλο μυστικο που το κατεχουν μονο οι εμποροι?
Οσο για την παροτρυνση που θα επρεπε, κατ εσε, να δινεται σε οποιονδηποτε να παει τα νομισματα του να τα πουλησει σε καποιον εμπορο, να με συμπαθας, αλλα οι εμποροι εδω στην Ελλαδα ειναι Παναγια βοηθα οταν παει καποιος (ασχετος η σχετικος) τα νομισματα του για πωληση.
Αν αυτο δεν το γνωριζεις, μπορει να στο βεβαιωσει οποιοσδηποτε συλλεκτης περασε τετοια πορτα με τετοιον σκοπο.
Η συμφεροτερη ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΜΕΡΗ συναλλαγη ειναι αυτη που γινεται απο συλλεκτη σε συλλεκτη.
Αρκει να ειναι τιμια, καθαρη, και με γνωση του αντικειμενου της συναλλαγης.
Αυτο μπορει να δυσαρεστει καποιους εμπορους, αλλα ειναι ετσι.
Φιλικα.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 12, 2014, 09:22:48 πμ »

Αγαπητέ haros, θεωρητικά έχεις δίκιο σ' αυτα που λες. Ιδανικά έτσι θα έπρεπε να είναι. Ισως το έθεσα λιγο άκομψα.

Να το ξαναπώ λοιπον λιγο καλύτερα. Αυτο που με ενοχλεί είναι οτι απο τη μια να λέμε οτι το Στεκι είναι ομάδα συλλεκτών και όχι εμπόρων και απο την αλλη να ενθαρρύνουμε (ασυνείδητα;) με την συμπεριφορά μας ακριβώς αυτο, τις αγοραπωλησίες. Αν θυμάμαι καλα (και θυμάμαι καλα) το πνεύμα των πωλήσεων θεσπίστηκε σαν εργαλείο ώστε κάποιος να μπορει μέσω της πώλησης να χρηματοδοτήσει μια αναβάθμιση ας πούμε. Και όχι σαν εμπόριο.

Πες μου τώρα εσύ στο συγκεκριμένο βλέπεις κάτι τέτοιo; Εγω όχι. Αν διαβάσεις προσεκτικά αυτα που αρχικά έγραψε (δεν ειμαι συλλέκτης ...να πουλησω θέλω..)  πες μου έχουν σχέση με το πνεύμα που είχε στο μυαλό του ο ιδρυτής και ιδιοκτήτης;

Παντα φιλικά διακείμενος και προς τον epop φυσικα.

Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Μάιος 12, 2014, 09:44:47 πμ »

Εδώ μέσα μπορούν και αγοράζουν και οι έμποροι νομίζω πως έχουμε αρκετους, αν  θέλουν και από τι θυμάμαι έχεις αγοράσει και συ εδώ μέσα κ. Γιώργο, και σε ποίον έμπορα να προτείνεις που θα του δώσει κοντά στην τρέχουσα τιμή;
Είμαι δε  σίγουρος πως δεν μας δουλεύει και πως πραγματικά ζήτησε να μάθει πόσο περίπου κάνουν τα νομίσματα και γιαυτό απάντησα και γω , και επιπλέον οι πωλήσεις συντηρούνται εδώ μέσα γιατί στις περισσότερες των περιπτώσεων οι δοσοληψίες που γίνονται εδώ είναι συμφέρουσες και για τους δυο πωλητή και αγοραστή.  
Καταγράφηκε
δολλάριο USA κέ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 8


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Μάιος 12, 2014, 11:03:41 πμ »

Παιδιά δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης.Εγώ προσωπικά έμαθα πολλά για τα νομίσματα,αλλά επειδή-επαναλαμβάνω-δεν είμαι συλλέκτης,επιθυμώ να πουλήσω τα νομίσματα που βρέθηκαν στα χέρια μου.Ο έμπορος θα είναι η τελευταία λύση πώλησης. Γι αυτό απευθύνθηκα στο φόρουμ μήπως κάποιος ενδιαφέρεται.Όλοι κερδισμένοι να βγούμε.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Μάιος 12, 2014, 12:33:29 μμ »

Παιδιά δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης.Εγώ προσωπικά έμαθα πολλά για τα νομίσματα,αλλά επειδή-επαναλαμβάνω-δεν είμαι συλλέκτης,επιθυμώ να πουλήσω τα νομίσματα που βρέθηκαν στα χέρια μου.Ο έμπορος θα είναι η τελευταία λύση πώλησης. Γι αυτό απευθύνθηκα στο φόρουμ μήπως κάποιος ενδιαφέρεται.Όλοι κερδισμένοι να βγούμε.
+1   ουτως η αλλως το στεκι Συλλεκτων!!! πλεον εχει χασει την αρχικη του πορεια!ποιος ευθυνεται?ας το ψαξουν οι Υπευθυνοι!!!χαιρετω την παρεα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
δολλάριο USA κέ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 8


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάιος 14, 2014, 11:37:00 πμ »

Εγώ αγαπητοί φίλοι συνεχίζω να θέλω να πουλήσω τις χούντες με 120 ευρώ και το μοργκαν με 15 ευρώ.Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου.
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Μάιος 14, 2014, 11:48:29 πμ »

Πηγαινε λοιπον  στην κατηγορια ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ  διαβασε

 http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=4918.0 

Βαλε αυτά που θες να πουλησει και περιμενε ενδιαφερομενους είναι τοσο απλα.
Και αν δεν πωληθουν προχωρας στις δημοπρασίες μπορει να δοθουν πιο ευκολα εκει .
Καταγράφηκε
δολλάριο USA κέ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 8


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Μάιος 14, 2014, 02:41:08 μμ »

yiorgos131313, ευχαριστώ πολύ.Το έκανα μόλις τώρα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences