Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:09:57 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΚΕΡΜΑΤΑ Ο.Τ.Ε ΚΑΙ Α.Ε.Τ.Ε  (Αναγνώστηκε 23294 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 01, 2014, 01:19:27 πμ »

Νίκο, αυτά τα κόλπα τα ξέρουν όσοι ασχολούνται με..... κέρματα.  Σαρκασμός   Σαρκασμός   Σαρκασμός

Αρα λοιπόν βγάλαμε και άλλες ποικιλίες...

Ερώτηση: Η 'πλάγια ανατροπή', τί ακριβώς είναι;
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 01, 2014, 01:28:01 πμ »

ειναι το medal strike που λεμε για τα νομισματα!

στο coin strike η πισω μερια ειναι αναποδα απο την εμπρος... αυτο αν γυρισεις το κερμα για να δεις την πισω μερια.. απο τα πλαγια!

στο medal strike αν το γυρισεις απ οτα πλαγια... θα δεις την πισω οψη ισια!

τα ευρω ειναι ολα medal strike... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 01, 2014, 01:33:24 πμ »

Αψογα!
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Με βλέπω να ψάχνω πάλι αύριο.....
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 01, 2014, 12:34:48 μμ »

ισως πριν αρχισουμε τις διαφορες μελετες κλπ,θα επρεπε να μαθουμε τα γενικα περι νομισματικης!οπως και αν κατι εχει ξαναγραφει στην ιστοσελιδα αρκετες φορες!!!!Αναρωτιεμε?γιατι φυλαμε τα παλαια αρθρα!και οταν χρειαζομαστε κατι φωναζουμε!ΝΙΚΟ(Συλλεκτης!!!) βοηθα!!!σιγουρα ο Αγαπητος Νικος βοηθα παντα!αλλα μαλλον χωρις λογο αρκετες φορες!μερικοι βαριουντε και να ψαχνουν!!!για κατι που υποτιθετε?ΑΓΑΠΟΥΝ!!!!Χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 01, 2014, 03:44:16 μμ »

Μανώλη περιμένω φωτογραφίες. .  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Μάιος 01, 2014, 11:13:14 μμ »

ισως πριν αρχισουμε τις διαφορες μελετες κλπ,θα επρεπε να μαθουμε τα γενικα περι νομισματικης!οπως και αν κατι εχει ξαναγραφει στην ιστοσελιδα αρκετες φορες!!!!Αναρωτιεμε?γιατι φυλαμε τα παλαια αρθρα!και οταν χρειαζομαστε κατι φωναζουμε!ΝΙΚΟ(Συλλεκτης!!!) βοηθα!!!σιγουρα ο Αγαπητος Νικος βοηθα παντα!αλλα μαλλον χωρις λογο αρκετες φορες!μερικοι βαριουντε και να ψαχνουν!!!για κατι που υποτιθετε?ΑΓΑΠΟΥΝ!!!!Χαιρετω,γιαννηςτ.
Κανείς δεν φώναξε βοήθεια.
Οταν κάνεις μια συζήτηση με κάποιον που γνωρίζει, όπως αυτή που έγινε στα παραπάνω post, είναι πολύ φυσιολογικό να ρωτάς αν κάτι δεν ξέρεις αυτόν με τον οποίο κάνεις την συζήτηση.
Οταν ο Νίκος έγραψε ότι θα κοιτάξει να βρει για τα διαφορετικά υλικά, δεν περίμενα την απάντηση του, έψαξα και εγώ. Αλλά, προφανώς, είναι πιο δύσκολο να βρεις κάτι στα 'τυφλά' απ' ότι να βρεις κάτι όταν ξέρεις πού -έστω και στο περίπου- να κοιτάξεις.
Και εγώ συμφωνώ ότι πρέπει να ψάχνουμε και να μην τα περιμένουμε όλα στο πιάτο αλλά, τί να κάνουμε, κάποιες φορές ζητάμε να μας ανοίξουν τα μάτια κάποιοι που ξέρουν 5 πράγματα παραπάνω.


Υ.Γ. Σπύρο φωτογραφίες μόλις μπορέσω.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάιος 02, 2014, 04:21:38 πμ »

ισως πριν αρχισουμε τις διαφορες μελετες κλπ,θα επρεπε να μαθουμε τα γενικα περι νομισματικης!οπως και αν κατι εχει ξαναγραφει στην ιστοσελιδα αρκετες φορες!!!!Αναρωτιεμε?γιατι φυλαμε τα παλαια αρθρα!και οταν χρειαζομαστε κατι φωναζουμε!ΝΙΚΟ(Συλλεκτης!!!) βοηθα!!!σιγουρα ο Αγαπητος Νικος βοηθα παντα!αλλα μαλλον χωρις λογο αρκετες φορες!μερικοι βαριουντε και να ψαχνουν!!!για κατι που υποτιθετε?ΑΓΑΠΟΥΝ!!!!Χαιρετω,γιαννηςτ.
Κανείς δεν φώναξε βοήθεια.
Οταν κάνεις μια συζήτηση με κάποιον που γνωρίζει, όπως αυτή που έγινε στα παραπάνω post, είναι πολύ φυσιολογικό να ρωτάς αν κάτι δεν ξέρεις αυτόν με τον οποίο κάνεις την συζήτηση.
Οταν ο Νίκος έγραψε ότι θα κοιτάξει να βρει για τα διαφορετικά υλικά, δεν περίμενα την απάντηση του, έψαξα και εγώ. Αλλά, προφανώς, είναι πιο δύσκολο να βρεις κάτι στα 'τυφλά' απ' ότι να βρεις κάτι όταν ξέρεις πού -έστω και στο περίπου- να κοιτάξεις.
Και εγώ συμφωνώ ότι πρέπει να ψάχνουμε και να μην τα περιμένουμε όλα στο πιάτο αλλά, τί να κάνουμε, κάποιες φορές ζητάμε να μας ανοίξουν τα μάτια κάποιοι που ξέρουν 5 πράγματα παραπάνω.


Υ.Γ. Σπύρο φωτογραφίες μόλις μπορέσω.  Κλείσιμο ματιού
μηπως? αν κοιταξεις στα διαφορα αρθρα!καταλαβεις οτι γραφω την Αληθεια! αν οντως στην αναγκη για μασημενη τροφη!!!ολοι καλουν τον γνωστο ΕΞΩΓΗΙΝΟ-ΧΟΥΛΚ,ΚΛΠ!!!αντι να ψαξουν μονοι τους!!!ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΣ ολοι μπορουμε να κανουμε!!!!χαιρετω χωρις ιχνος ιδιοτελειας αλλα ΑΥΤΟΣΕΒΑΣΜΟΥ!!!γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Μάιος 02, 2014, 04:22:37 πμ »

Νίκο, αυτά τα κόλπα τα ξέρουν όσοι ασχολούνται με..... κέρματα.  Σαρκασμός   Σαρκασμός   Σαρκασμός

Αρα λοιπόν βγάλαμε και άλλες ποικιλίες...

Ερώτηση: Η 'πλάγια ανατροπή', τί ακριβώς είναι;
καταλαβες?χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μάιος 02, 2014, 01:39:59 μμ »

Πολύ ωραίο θέμα!
Σπύρο, τα στοιχεία τα πήρες από τον κατάλογο του Γεωργιάδη ή από κάποια άλλη πηγή;
Δυστυχώς φωτογραφίες δεν μπορώ ακόμα να ανεβάσω από το κινητό μου. Πάντως με την 1η ευκαιρία θα σας δείξω και τα δικά μου αποκτήματα.
 

Καλησπέρα Μανώλη, και σε ευχαριστώ πολύ! !
Στοιχεία πήρα και από τον κατάλογο του Κ.Γεωργιαδη, και από έναν φίλο μου που ασχολείται και γενικά Μανώλη δεν έγραψα κάτι καινούργιο απλά προσπαθώ να μαζέψω όλα αυτά που υπάρχουν σε ένα θέμα έτσι ώστε  να λύνονται απορίες που τυχόν υπάρχουν και θα υπάρχουν και από παλιά, αλλά και απο νέα μελη (νέους συλλέκτες).
με την πρώτη ευκαιρία θα χαρώ πολύ να ανεβάσεις φωτογραφίες απλά εάν σου είναι εύκολο να είναι μεμονωμένα και εάν έχεις βρει ποιο είναι βάζε και το ταμπελακι του απο πάνω!  Κλείσιμο ματιού


 

Αυτό το θέμα έχει ανοιχτεί όπως γράφω και παραπάνω ...για τον λόγο που έχω γράψει. !!!Κανείς δεν είπε ότι τα έβγαλε από το μυαλό του, και
κανείς δεν γεννήθηκε που να τα γνωρίζει όλα, και όλοι αυτά που λέμε από κάπου τα έχουμε διαβάσει που τα έχει γράψει κάποιος άλλος. ..
όλα αυτά χωρίς ίχνος αντιπαραθεσης προς κανέναν, απλά θα παρακαλούσα να μην συνεχιστεί η παραπάνω κουβέντα στο θέμα που ανοίχτηκε για να μπορεί να δώσει έστω και αυτές τις λιγοστές πληροφορίες σε αυτόν που θα της χρειαστεί! !
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Μάιος 02, 2014, 10:55:55 μμ »

ισως πριν αρχισουμε τις διαφορες μελετες κλπ,θα επρεπε να μαθουμε τα γενικα περι νομισματικης!οπως και αν κατι εχει ξαναγραφει στην ιστοσελιδα αρκετες φορες!!!!Αναρωτιεμε?γιατι φυλαμε τα παλαια αρθρα!και οταν χρειαζομαστε κατι φωναζουμε!ΝΙΚΟ(Συλλεκτης!!!) βοηθα!!!σιγουρα ο Αγαπητος Νικος βοηθα παντα!αλλα μαλλον χωρις λογο αρκετες φορες!μερικοι βαριουντε και να ψαχνουν!!!για κατι που υποτιθετε?ΑΓΑΠΟΥΝ!!!!Χαιρετω,γιαννηςτ.
Κανείς δεν φώναξε βοήθεια.
Οταν κάνεις μια συζήτηση με κάποιον που γνωρίζει, όπως αυτή που έγινε στα παραπάνω post, είναι πολύ φυσιολογικό να ρωτάς αν κάτι δεν ξέρεις αυτόν με τον οποίο κάνεις την συζήτηση.
Οταν ο Νίκος έγραψε ότι θα κοιτάξει να βρει για τα διαφορετικά υλικά, δεν περίμενα την απάντηση του, έψαξα και εγώ. Αλλά, προφανώς, είναι πιο δύσκολο να βρεις κάτι στα 'τυφλά' απ' ότι να βρεις κάτι όταν ξέρεις πού -έστω και στο περίπου- να κοιτάξεις.
Και εγώ συμφωνώ ότι πρέπει να ψάχνουμε και να μην τα περιμένουμε όλα στο πιάτο αλλά, τί να κάνουμε, κάποιες φορές ζητάμε να μας ανοίξουν τα μάτια κάποιοι που ξέρουν 5 πράγματα παραπάνω.


Υ.Γ. Σπύρο φωτογραφίες μόλις μπορέσω.  Κλείσιμο ματιού
μηπως? αν κοιταξεις στα διαφορα αρθρα!καταλαβεις οτι γραφω την Αληθεια! αν οντως στην αναγκη για μασημενη τροφη!!!ολοι καλουν τον γνωστο ΕΞΩΓΗΙΝΟ-ΧΟΥΛΚ,ΚΛΠ!!!αντι να ψαξουν μονοι τους!!!ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΣ ολοι μπορουμε να κανουμε!!!!χαιρετω χωρις ιχνος ιδιοτελειας αλλα ΑΥΤΟΣΕΒΑΣΜΟΥ!!!γιαννηςτ.
Συγνώμη, αλλά δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα τί ακριβώς εννοείς συνforumίστα μου.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Μάιος 02, 2014, 11:00:43 μμ »

Νίκο, αυτά τα κόλπα τα ξέρουν όσοι ασχολούνται με..... κέρματα.  Σαρκασμός   Σαρκασμός   Σαρκασμός

Αρα λοιπόν βγάλαμε και άλλες ποικιλίες...

Ερώτηση: Η 'πλάγια ανατροπή', τί ακριβώς είναι;
καταλαβες?χαιρετω,γιαννηςτ.
Οχι, εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω.
Και ειλικρινά δεν θα με ενδιέφερε -πλέον- να καταλάβω.

Ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου να μου απαντήσεις, αλλά όπως εσύ δεν είσαι στο μυαλό μου για να καταλάβεις τί εννοώ εγώ, άλλο τόσο και εγώ δεν είμαι στο δικό σου για να καταλάβω τί εννοείς εσύ.
Πάντως, αν δεν κάνω λάθος, στο συγκεκριμένο forum είμαστε για να ρωτάμε και να απαντάμε.
Χωρίς ιδιοτέλεια.
Καλό ξημέρωμα.
Μανώλης.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Μάιος 03, 2014, 06:49:47 πμ »

Νίκο, αυτά τα κόλπα τα ξέρουν όσοι ασχολούνται με..... κέρματα.  Σαρκασμός   Σαρκασμός   Σαρκασμός

Αρα λοιπόν βγάλαμε και άλλες ποικιλίες...

Ερώτηση: Η 'πλάγια ανατροπή', τί ακριβώς είναι;
καταλαβες?χαιρετω,γιαννηςτ.
Οχι, εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω.
Και ειλικρινά δεν θα με ενδιέφερε -πλέον- να καταλάβω.

Ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου να μου απαντήσεις, αλλά όπως εσύ δεν είσαι στο μυαλό μου για να καταλάβεις τί εννοώ εγώ, άλλο τόσο και εγώ δεν είμαι στο δικό σου για να καταλάβω τί εννοείς εσύ.
Πάντως, αν δεν κάνω λάθος, στο συγκεκριμένο forum είμαστε για να ρωτάμε και να απαντάμε.
Χωρίς ιδιοτέλεια.
Καλό ξημέρωμα.
Μανώλης.
+1
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Μάιος 07, 2014, 02:07:01 μμ »

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=1011.15

παρε μερικα στοιχεια και απο εδω
Καταγράφηκε

splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Μάιος 07, 2014, 02:50:03 μμ »

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=1011.15

παρε μερικα στοιχεια και απο εδω

 Ευχαριστώ Λεωνίδα Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
KOKO-27
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 618


god of war


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 08:30:57 μμ »

εμενα παντως οι μεγαλες του οτε είναι 22,5 χιλ.
το 21 χιλ. από που προκυπτει Απορία
Καταγράφηκε

δεν χανω ποτε.... η κερδιζω η μαθαινω.
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences