Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 11:50:29 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ερώτηση για χρυσο  (Αναγνώστηκε 29031 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
luders1
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 22



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 09:09:34 πμ »

Δεν συμφερει αυτο με τιποτε ακομα και αν κανεισ μια πλακα που δεν εχει σταμπα επανω ποιος θα πιστεψει μετα
αν ειναι αληθινη εγω παντως δεν θα την αγοραζα.
Καταγράφηκε

The New Drachma is GOLD
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 07, 2011, 10:11:22 πμ »

προς αποφυγη παρεξηγησεως,ο βρεττανικος θυρεος,περιλαμβανει τα τεσσερα κυριωτερα βασιλεια της βρεταννιας,αν περιελαμβανε τις κτησεις,θα επρεπε να εχει πανω απο 40 εμβληματα.τωρα εχει τους δυο λεοντες, την ιρλανδικη λυρα,το εμβλημα της ουαλλιας,της αγγλιας,και της σκωτιας.τα κυριοτερα, τεσσερα βασιλεια,ευχαριστω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
PaschalisS
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 26, 2011, 04:10:04 μμ »

Μας το δωρίσανε. Μάλλον πρέπει να είναι τουρκική λίρα.
Γνωρίζει κανείς κατα προσέγγιση ποια είναι περίπου η αξία της.
Ευχαριστώ πολύ.
Καταγράφηκε
PaschalisS
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 26, 2011, 04:12:45 μμ »

Μας το δωρίσανε. Μάλλον πρέπει να είναι τουρκική λίρα.
Γνωρίζει κανείς κατα προσέγγιση ποια είναι περίπου η αξία της.
Ευχαριστώ πολύ.

Επισυνάπτω φωτογραφίες για δευκόλυνση των μελών.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 26, 2011, 08:00:31 μμ »

250-280 ευρω
Καταγράφηκε
PaschalisS
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 26, 2011, 09:41:42 μμ »

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση.

Απλά να διευκρινίσω  αν η τιμή που προαναφέρθηκε είναι τιμή αγοράς ή τιμή πώλησης?

Πού μπορεί κάποιος να τη πουλήσει αν θέλει?

Ευχαριστώ πολύ.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 27, 2011, 01:24:51 πμ »

η τραπεζα της ελλαδος αγοραζει λιρες αγγλιες και απο οτι γραφει στο δελτιο τιμων τα αλλα νομισματα τα αγοραζει με το γραμμαριο.Εγω δεν εχω ποτε πουλησει νομισματα στη ΤτΕ.Συνηθως κανω συναλλαγες με ιδιωτες.Γιατι δεν δοκιμαζεις τη τυχη σου εδω στο Στεκι στον τομεα των πωλουνται.
Καταγράφηκε
ΡΑVMK3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 649


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 27, 2011, 09:02:28 πμ »

ακομα και αν κανεισ μια πλακα που δεν εχει σταμπα επανω ποιος θα πιστεψει μετα
αν ειναι αληθινη εγω παντως δεν θα την αγοραζα.


Την τεστάρεις και μετα αγόράζεις.
Καταγράφηκε
sonic11
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 28, 2011, 10:58:10 μμ »

θελω να γραψω κατι. Μια μικρη γνωση που ισως βοηθησει καποιους.Εγραψα τα προηγουμενα γιατι αυτο που γραφω δεν εχει σχεση με το θεμα που συζητατε. Διαβασα σε ενα βιβλιο οτι η κατοχη χρυσου προσελκυει και αλλες μορφες πλουτου.Εται οπως το αντιλαμβανομαι αυτο που λεει ο συγγραφεας γινετε ελξη δια μεσω του νομου της ελξης.Το χρημα πηγαινει στο χρημα και ουτο καθεξης. Σε οτιδηποτε και να κανουμε υπαρχει ανταποδοση απο το συμπαν. Και αυτο ισχυει και στο χρυσο.Οπως ισχυει και στην αποταμιευση. Οταν αποταμιευεις προσελκυεις χρηματα απο διαφορες πηγες.Δωρα,Μπονους στη δουλεια και πολλα αλλα. Δενεχω αποταμιευσει ιδιετερα ποτε αλλα και αυτο το εχω διαβασει.Σκεφτηκα οτι ισως σας βοηθησει. Ευχαριστω.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 29, 2011, 01:22:50 μμ »

αγαπητε φιλε σονικ,αν και εγω, γενικα δεν αποταμιευω σε χρυσο,αλλα μου αρεσει η συλλογη νομισματων,κλπ,αυτα που γραφεις,δεν εχουν καμμια νομοτελειακη βαση.παντα ο χρυσος,εδω και χιλιαδες χρονια,ηταν μεσον ,δυναμης,πλουτου,συνετης εξασφαλισης των οικονομιων μιας οικογενειας, η ανθρωπου,και οπως σε ολα τα πραγματα, στο συμπαν? που αναφερεις,επικρατει παντα το -μετρον αριστον-σιγουρα ο καθενας μας,πρατει κατα συνειδησιν,γιατι αλλιως αρχιζει και χανεται,η ισοροπια των πραγματων,οπως και γενικα στην φυση.οταν στην ζωη μας βαζουμε ενα μετρο,ακολουθουμε τον νομο της ελξης,που και αυτος υποκειτε,στον νομο της ενεργειας,η δυναμης,η χρυσου οπως το θετεις.ηδη οι μερες οικονομικης κρισης,ανατρεπουν,τα λεγομενα σου, περι αρχης της ελξεως!!!μηπως πρεπει να ανατρεξεις στην αρχη της ενεργειας,που αναγκαστικα χρειαζεται,για να επελθει η ελξη,η, η απωθηση?σιγουρα αν χασουμε την αισθηση του μετρου φευγουμε,και απο την συμπαντικη νομοτελεια,που αυτο το γνωριζουν τα παντα στην φυση,και εξ ενστικτου!!!τωρα ο χρυσος σαν λογικη,και φρονιμη αποταμιευση,τι σχεση εχει,με την ανταποδοση στο συμπαν?δεν μπορω να την καταλαβω σαν λογικη.εκτος και αν εννοεις την φιλαργυρια,οποτε παραβιαζεις πορτες ανοιχτες.σε χαιρετω και σου ευχομαι καλη χρονια,σιγουρα οπως λες, ο χρυσος δεν πρεπει να μας γινεται, λογος υπαρξης,αλλα συνετου,και ασφαλη βιου.γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences