Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 03:35:43 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΘΑ ΠΕΣΕΙ Η ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΠΕΙΝΑ...  (Αναγνώστηκε 5986 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« στις: Ιανουάριος 19, 2010, 10:38:57 μμ »

Γεια σας. Παρατηρησα μια δημοπρασια σε γνωστο σαιτ ξενων δημοπρασιων ενα XF/AU δύλιρο του 1902 με μολις 399 ευρω αρχικη τιμη...και χωρις καμια ποσφορα μεχρι στιγμης... Κριμα που δεχεται πληρωμη μονο με paypal...

Να και η δημοπρασια:

http://cgi.ebay.com/1902-Gold-2-Double-Sovereign_W0QQitemZ330396767137QQcmdZViewItemQQptZUK_Coins_BritishMilled_RL?hash=item4ced2e93a1

Αληθεια, μιας και ανοιξε το θεμα ποιες ειναι οι γνωμες σας σχετικα με το μελλον των νομισματων και των συλλεκτων;
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 10:51:06 μμ »

ΤΟ νομισμα θελει ακομα 4 μερες μεχρι να τελειωσει η δημοπρασια.Το site to παρακολουθουν εκατομμυρια.Να σε σιγουρος οτι το νομισμα θα τελειωσει αρκετα υψηλοτερα.Συνηθως οι περισσοτεροι χτυπουν στα τελευταια λεπτα
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 10:57:13 μμ »

Σωστο και αυτο. Παντως, πρεπει να 'ναι καλουτσικη ευκαιρια γιατι απ'οτι εχω παρατηρησει δεν κλεινουν και με τεραστια διαφορα, δηλαδη, κατα την γνωμη μου παντα, δεν θα κλεισει στα 800-900 ευρω (ισως)...
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 11:02:42 μμ »

εκει ισως και λιγο πιο κατω
Καταγράφηκε
syllektis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 139


Ισοκράτης


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 12:09:25 μμ »

Γεια σας. Παρατηρησα μια δημοπρασια σε γνωστο σαιτ ξενων δημοπρασιων ενα XF/AU δύλιρο του 1902 με μολις 399 ευρω αρχικη τιμη...και χωρις καμια ποσφορα μεχρι στιγμης... Κριμα που δεχεται πληρωμη μονο με paypal...

Να και η δημοπρασια:

http://cgi.ebay.com/1902-Gold-2-Double-Sovereign_W0QQitemZ330396767137QQcmdZViewItemQQptZUK_Coins_BritishMilled_RL?hash=item4ced2e93a1

Αληθεια, μιας και ανοιξε το θεμα ποιες ειναι οι γνωμες σας σχετικα με το μελλον των νομισματων και των συλλεκτων;


Όπως πολύ σωστά είπαν οι προηγούμενοι, όλοι περιμένουν την τελευταία στιγμή να "χτυπήσουν".

Προσωπικά εγώ έχω φάει ΤΑ ξενύχτια για να αγοράσω κάτι. Η καρδιά χτυπά τρελλά όταν βλέπεις το counter να μηδενίζει τον χρόνο σε 10-9-8-7...... δευτερόλεπτα, να κάνεις bid και να προσεύχεσαι να είσαι ο νικητής.

Εχω φάει και απογοήτευση όταν το σύστημα σέρνεται εξαιτίας μεγάλης κίνησης σε μια δημοπρασία, και για 2-3 δευτερόλεπτα να το χάνει κυριολεκτικά μέσα απο τα χέρια σου.

Οσο για το μέλλον των συλλογών το βλέπω λαμπρό, κυρίως σε ό,τι αφορά ασήμι-χρυσό.
Καταγράφηκε

Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 02:51:08 μμ »

Έχω τελεια νεα σχετικα με την  συγκεκριμενη δημοπρασια!!! Μεγάλο χαμόγελο Επικοινωνισα με τον πωλητη και του προτεινα μια ανταλλαγη με δυο ασημενια κηροπηγεια και μου ειπε πως ενδιαφερεται!!! Μεγάλο χαμόγελο Επιτελους, εκανα μια ανταλλαγη!!! Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 08:46:11 μμ »

Aληθεια !Πολυ χαιρομαι Σωκρατη!Επιτελους βρηκες καποιον να ανταποκριθει στις ανταλλαγες που ζητας.Ποιος θα τα στειλει πρωτος στον αλλο? Σφραγισμένα χείλη
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 09:40:02 μμ »

Ευχαριστω πολυ! Περιμενω μυνημα του σχετικα με την αποστολη, αλλα το πιο λογικο θα ητανε να τα εστελνα εγω πρωτος μιας και εχω μηδενικη αξιολογηση και αυτος γυρω στις 250 μονο θετικες, χωρις καμια αρνητικη. Παντως αν πετυχει η συναλλαγη και ειναι ολα καλα, θα του κανω προταση και για ενα μεξικανικο 50πεσος που εχει, για ενα ασημενιο κυπελο του Ζολωτα (αυτο που σας ειχα αναφερει).
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 10:53:06 μμ »

Eλπιζω Σωκρατη ολα να πανε καλα και να ευοδωθουν οι ανταλλαγες που θελεις να κανεις
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 08:06:06 πμ »

Σας ευχαριστω παρα πολυ. Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 22, 2010, 09:49:40 μμ »

Φτουυυυυ    Λύπη Λύπη Απ'οι φαινεται ο πωλητης δεν ενδιαφερεται τελικα, μιας και δεν μου εστειλε email και κάποιος άλλος έκανε προσφορα... Δεν πειραζει ομως...καθε εμποδιο για καλο...θα 'ρθουν και άλλα πιο ωραια, χαλαρα! που λεει και το τραγουδι. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences