Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 09:37:53 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τρελη Ευκαιρια!!  (Αναγνώστηκε 19343 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 03, 2011, 04:26:27 μμ »

Αγαπητοι φιλοι καταρχην θα ηθελα να επικρατηση η συνεση , η λογικη και η καλη διαθεση για να συνεχισετε την κουβεντα!!
Ολους τους χρηστες πρεπει να τους βλεπουμε καλοπροαιρετα οι παλιοι!!
Γιαννη ο συνονωματος σου ο Γιαννης ειπε οτι ειναι καπου συντονιστης , σκεφτηκες μηπως οτι αυτο το σαιτ ισως δεν ειναι συλλεκτικο??
Γιατι λοιπον να συνεχιζουμε κατι σκεφτωμενοι παντα αρνητικα!!
Εγω (και εγω ανθρωπος ειμαι μπορει να βγω εξω απο τα ρουχα μου που λεμε) αυτες τις μερες μπορει να τα ειπα καυστικα σε ενα δυο θεματα με νεους χρηστες , ΑΛΛΑ παντα τους εδινα την προτροπη να διαβασουν τα οσα εχουν γραφτει κατα καιρους!!
Σε καμια περιπτωση δεν θα ηθελα να γινω προσκομα να σταματησουν να γραφουν ή να γινουν συλλεκτες!!
Αγαπητοι φιλοι σκοπος αυτου του σαιτ εξ αρχης ηταν να υπαρχει ομονοια μεταξυ των μελων.
Οραμα μου ειναι να μεγαλωση η συλλεκτικη οικογενεια και να διαδωθει σε περισσοτερους Ελληνες!!
Ολοι εμεις οι παλιοι εχουμε ενα χρεος προς τους νεους να τους διδαξουμε τα οσα ξερουμε.
Και οι νεοι απο την πλευρα τους πρεπει να σεβοντε τον χωρο που βρηκαν.
Μια παροιμια λεει οτι η γλωσσα κοκκαλα δεν εχει και κοκκαλα τσακιζει!!
Ας ειμαστε ολοι προσεχτικοι και στο πως μιλαμε και στο πως φερομαστε και ας δειχνουμε οσο γινετε περισσοτερη αγαπη προς τον συναθλητη μας!!
Συναθλητες ειμαστε και οχι ανταγωνιστες!!
Φιλικα herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 03, 2011, 04:30:22 μμ »

Κυριε Νικο μια και το θεσατε σαν προταση προς τον καθενα σας λεω απο προσωπικης πειρας διοτι τα ειχα δει, υπαρχουν ατομα που εχουν εικοσαρικα του 60 σε μασουρακια και οχι μονο ενα μασουρακι στα χερια τους!!
Και ενα και δυο και τρια!!
Θα σας πω και ποιος κοινος γνωστος μας τα εχει στην Αθηνα αν θελετε να παρετε!!
Την τιμη που ηθελε καποτε δεν σας την λεω διοτι απο τοτε το ασημι εχει κανει φτερα και πεταει Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 03, 2011, 05:24:51 μμ »

φιλε βασιλη,το ξαναεγραψα,δεν θα με πειραζε,να ρωταγε τιμες,για διαφορους λογους,αλλα να ρωταει,ποιον να πιστεψει τελικα?για την αξια των νομισματων του,γιατι εχει απο τρεις τετραδες να πουλησει?και στο τελος αφου θυμωσα,(σιγουρα,δεν ηταν φρονιμο και για μενα),αλλα να του λεω και μετα να με αμφισβητει,τοτε,γιατι ξαναρωταει,οχι εμενα,αλλα και τα αλλα μελη,οπως ο κυριος ηρακλειωτης,που μαλιστα το σχολιασαμε,με χιουμορ,τον τυπο,που πουλουσε 500ευρω τριανταρι!!!στο τελος ο κυριος γιαννηςμεγαρα,προσθετει,οτι συμμετεχει σε δυο,ακομα ιστοσελιδες,και στην μια μαλιστα ειναι συντονιστης!!!και εγω τωρα, πρεπει να απολογουμε?τα συμπερασματα δικα σας.βοηθας,τα ακους,και μετα σε βγαζουν και,χαμηλου επιπεδου συνομιλητη!!!ισως εχουν δικιο,η πρεπει να γραφτω στην κυπ,(για να δω,τι σκεφτεται,ο καθενας,)απλως σεν ξαναμιλαω,για μη συλλεκτικα νομισματα,και τελειωνει,η υποθεση,χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 03, 2011, 05:45:31 μμ »

φιλε βασιλη,το ξαναεγραψα,δεν θα με πειραζε,να ρωταγε τιμες,για διαφορους λογους,αλλα να ρωταει,ποιον να πιστεψει τελικα?για την αξια των νομισματων του,γιατι εχει απο τρεις τετραδες να πουλησει?και στο τελος αφου θυμωσα,(σιγουρα,δεν ηταν φρονιμο και για μενα),αλλα να του λεω και μετα να με αμφισβητει,τοτε,γιατι ξαναρωταει,οχι εμενα,αλλα και τα αλλα μελη,οπως ο κυριος ηρακλειωτης,που μαλιστα το σχολιασαμε,με χιουμορ,τον τυπο,που πουλουσε 500ευρω τριανταρι!!!στο τελος ο κυριος γιαννηςμεγαρα,προσθετει,οτι συμμετεχει σε δυο,ακομα ιστοσελιδες,και στην μια μαλιστα ειναι συντονιστης!!!και εγω τωρα, πρεπει να απολογουμε?τα συμπερασματ.
γιωργο το αναφερει καθαρει,οτι συμετεχει σε αλλα δυο,στα οποια το ενα ειναι συντονιστης,αρα σε τι αλλα δυο να συμετειχε,αθλητικα?,να πουλησει ηθελε,και εκανε τον ασχετο,ξερεις πολλους νεους να εχουν απο μια τετραδα για πουλημα απο το καθενα?τι να πω,σιγουρα ο θυμος ειναι κακος συμβουλος,αλλα μερικες φορες,ζητω συγνωμη απο την παρεα αν παραφερθηκα,γιαννηςτ
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 03, 2011, 06:51:54 μμ »

φιλε βασιλη,το ξαναεγραψα,δεν θα με πειραζε,να ρωταγε τιμες,για διαφορους λογους,αλλα να ρωταει,ποιον να πιστεψει τελικα?για την αξια των νομισματων του,γιατι εχει απο τρεις τετραδες να πουλησει?και στο τελος αφου θυμωσα,(σιγουρα,δεν ηταν φρονιμο και για μενα),αλλα να του λεω και μετα να με αμφισβητει,τοτε,γιατι ξαναρωταει,οχι εμενα,αλλα και τα αλλα μελη,οπως ο κυριος ηρακλειωτης,που μαλιστα το σχολιασαμε,με χιουμορ,τον τυπο,που πουλουσε 500ευρω τριανταρι!!!στο τελος ο κυριος γιαννηςμεγαρα,προσθετει,οτι συμμετεχει σε δυο,ακομα ιστοσελιδες,και στην μια μαλιστα ειναι συντονιστης!!!και εγω τωρα, πρεπει να απολογουμε?τα συμπερασματα δικα σας.βοηθας,τα ακους,και μετα σε βγαζουν και,χαμηλου επιπεδου συνομιλητη!!!ισως εχουν δικιο,η πρεπει να γραφτω στην κυπ,(για να δω,τι σκεφτεται,ο καθενας,)απλως σεν ξαναμιλαω,για μη συλλεκτικα νομισματα,και τελειωνει,η υποθεση,χαιρετω,γιαννηςτ.
Ενταξει ,ολους μας πειραζει το να ερμηνευωνται οσα λεμε ποικιλοτροπως ,σε ολα τα φορουμ συμβαινουν διαφορα που εχουν να κανουν οπως καλα ξερεις οχι με τον τροπο επικοινωνιας για ανταλαγη συγκεκριμενων αποψεων αλλα με τον χαρακτηρα των συνομιλητων,διαπιστωνω απο την γενικη παρουσιαση των γραφωμενων σου πως εισαι ατομο με καλες γνωσεις και σωστα τοποθετημενες  αποψεις γενικα αλλα στο συγκεκριμενο αντικειμενο ,χωρις να θελω να μειωσω τον τροπο εκφρασης του φιλου που η ερωταπαντησεις σας δημιουργησαν ενταση,σορυ.αλλα δες το απλα ,διαφορα αντιληψεων ,αλλα μετρα αντιληψης εσυ ,αλλα ο φιλος ,στην ουσια μαλλον κακια στιγμη οδηγησε σε απολογια σου,μου εχουν τυχει παρομοιες καταστασεις ασχετα αν ειχα δικιο σε οτι υποστηριζα η οχι με επιχειρηματα που εγω νομιζα σωστα αλλα ο συνομιλητης οχι.πολλα εγραψα .επειμενω οτι σωστα φερεσαι και βοηθουν οι γνωσεις σου,καλο βραδυ.
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 03, 2011, 07:03:59 μμ »

Kαι οσο για την αγγελια με το 30 δραχμο με τα 500 ευρω,ετσι επειδη ενοιωσα να προσβαλωμαι ως αναγνωστης, απο καιρο ειχα επικοινωνησει με την διαχειρηση της σελιδας που ειχε αναρτηθει η αγγελια και παραπονεθηκα  και στον πωλητη με μυνημα αναφερωντας οτι ειναι παραπλανητικη διαφημιση πωλησης ,δεν εγινε τιποτα,οι δε αρμοδιοι τησ σελιδας ειχαν το θρασσος να μου απαντησουν με μυνημα οτι δεν μπορουν να ελεγξουν την αξια του προιοντως για να καταργησουν την αναρτηση,περι ηθικης αυτουργιας αν το προιον πουληθει εστω σε καποιον αφελη πρεπει να τους μιλησει καποιος.ας τα βλεπει αυτα ο καθε ενας απο μας και να καταργει οτι του ειναι αχρηστο απο ανθρωπο εως αντικειμενο,
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 03, 2011, 09:19:11 μμ »

δεν βρισκεις ακρη σου λεει,δημοκρατια εχουμε!οσο θελω,τα πουλαω,500,1000,δοξα τω θεω ατομα με αποριες υπαρχουν,οπως,και ανευθυνουπευθυνοι,αρκει να κονομανε εις βαρος των νεων ,και απειρων συλλεκτων.ας κατεβουν ωρισμενοι κυριακοι στο μοναστηρακι,που εμποροι 10 ωρες στον ηλιο,δεν πουλανε ουτε,των 10 ευρω νομισμα,και μετα ας μιλησουν,για συλλεκτισμο,τιμες,κριση,και αγωνια,για τον επιουσιον.ξερω εμπορους που τις αλλες μερες ψαχνουν για μεροκαματο,σιγουρα,εκ του ασφαλους ολοι γινονται τιμητες.αλλα δεν ξερουν πως βρισκουν μερικοι νεοι συλλεκτες,απο το υστερημα τους λιγα ευρω,να χαρουν!!! ενα καινουργιο αποκτημα,ασχετα αν μερικα κορακια,επιβιωνουν,στην αγνοια τους.χαιρετω ολην την παρεα,και το κλεινω εδω,ο καθενας ειναι ελευθερος,να πουλησει,η να αγορασει,οσο του κοβει,καληνυχτα, και ευχομαι σε ολους καλο υπολοιπο καλοκαιρι,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 06, 2011, 02:19:51 μμ »

Θα ηθελα ολοι να διαβασετε με προσοχη το παρακατω μηνυμα που ελαβα :

Απ: (Χωρίς τίτλο)
« Εστάλη στον/στην: herakliotis στις: Αύγουστος 04, 2011, 10:12:52 μμ »
« Έχετε προωθήσει ή απαντήσει σε αυτό το μήνυμα. » Παράθεση Απάντηση Διαγραφή   

--------------------------------------------------------------------------------

Αγαπητέ κύριε Γιώργο, καλησπέρα και σε εσάς.

Συγνώμη για την καθυστέρηση της απάντησης μου, αλλά δεν είχα τον χρόνο να κάτσω να γράψω, λόγω εργασιών στο σπίτι μου και διότι σήμερα τελικά αξιώθηκα να διαβάσω το μήνυμα σας.
Έχετε απόλυτο δίκιο, στο ότι κρινόμαστε απ' τα γραφόμενα μας. Έτσι κι εγώ....έπεσα στην παγίδα! Το παρόν θέμα, το διάβασα δύο φορές και βλέποντας ότι κινούταν στα πλαίσια του χιούμορ και του σχολιασμού, κάποιων υπερβολών, έκανα το λάθος να παραθέσω κι εγώ μια ερώτηση λίγο ειρωνικού ύφους. Ίσως αν έβαζα μια φατσούλα   ή  , στο τέλος ή κάπου ενδιάμεσα, να μην υπήρξε αυτή η αντίδραση απ' τον κύριο Γιάννη.
Εξ' άλλου, αναφέροντας σε παρένθεση, (πραγματική τρέχουσα), εννοούσα αυτήν που πρέπει και όχι αυτήν που βάζουν κάποιοι ξεδιάντροποι στις διάφορες αγγελίες. Αλλά όπως προείπατε, δεν έχει σημασία πως εννοούμε εμείς τα γραφόμενα μας, αλλά πως θα τα εκλάβουν οι υπόλοιποι, που θα τα διαβάσουν. Δεν έχω σκοπό να πουλήσω, (κακώς δεν το ανέφερα), απλά μου έχουν φυλάξει ''προίκα '' οι γονείς μου μερικά κομμάτια. Βλέποντας το πόστ σου, (είμαι πλούσιος!!!), θέλησα να συμμετάσχω στο χιουμοριστικό κλίμα, αλλά δεν το έκανα σωστά, προκαλώντας το όλο αποτέλεσμα.
Οι χαρακτηρισμοί όμως που ειπώθηκαν για το πρόσωπό μου, (και μετά το συγνώμη του κυρίου Γιάννη...απ' τον κύριο Γιάννη), με κάνουν να πιστεύω, πως το συγνώμη του είναι ''στάχτη στα μάτια''. Δεν ζήτησα να μου πει σε καμία περίπτωση συγνώμη. Απ' την μέρα που γεννήθηκε η συγνώμη, ''πέθανε'' ο σεβασμός! Κάτι που προσπαθώ καθημερινά να κερδίσω απ' τους συνανθρώπους μου, αλλά και όπου αξίζει, να τον μοιράσω απλόχερα!!!
Ως εκ' τούτου, επιθυμώ και σας παρακαλώ, να σβήσετε όλα όσα έχω γράψει στο φόρουμ, (ποστ, αγγελίες κ.λ.π.) και να προβείτε στην διαγραφή του λογαριασμού μου. Θα συνεχίσω να σας διαβάζω, ως απλός επισκέπτης.
Ζητώ ταπεινά και ειλικρινά, ένα μεγάλο συγνώμη, για την αναστάτωση που προκάλεσα....χωρίς να το θέλω!!!
Σας ευχαριστώ πολύ που με φιλοξενήσατε στην κοινότητα σας και κυρίως για την ευαισθησία που εσείς προσωπικά, δείξατε στο θέμα.

Καλή και εποικοδομητική συνέχεια.

Με εκτίμηση
   Γιάννης         
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 06, 2011, 02:29:31 μμ »

Το νεο μελος μας αυτο μου ζηταει την διαγραφη του απο την σελιδα διοτι καποιοι του εγιναν προσκομα!!
Καθισα και σκεφτηκα πολυ αν θα επρεπε να σας το αναφερω ή οχι.
Τελικα και επειδη ειμαι ανοιχτος ανθρωπος τα λεω ολα και τα καλα και τα κακα (ειναι στην φυση μου και δεν αλλαζει) ειπα να μπει αυτο το μηνυμα στο φορουμ (αφου πηρα πρωτα την αδεια απο το μελος) για να αφυπνιστουμε ολοι οι παλιοι στον τροπο που μιλαμε πολλες φορες!!
Αληθεια τι επιζηταμε??
Να γινουμε περισσοτεροι οι συλλεκτες ή να συρικνωθουμε??
Να εχουμε μια καλη σχεση με ολα τα μελη ή να μας δαχτυλοδειχνουν και να μας αποφευγουν??
Οπως εχω πει και αλλες φορες ο τροπος που μιλαμε ο τροπος που φερωμαστε εντυπωνετε σε ατομα που μας διαβαζουν και βγαζουν μια αποψη για τον καθενα μας.
Εσεις τι αποψη θελετε να εχουν οι αλλοι γα εσας??
Ευχομε το παρον και το προηγουμενο μηνυμα να ειναι ενα μνημειο οροσημο και η ταφοπλακα τετοιων καταστασεων!!
Φιλικα herakliotis  
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2011, 06:43:16 μμ από herakliotis » Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 07, 2011, 12:03:06 μμ »

εγω σαν γιαννης  του ζηταω,και παλι  συγνωμη,και θα ηθελα να ξαναγυρισει στην ιστοσελιδα.αλλα ηθελα να του πω οτι εγραψα οτι εγραψα,γιατι δεν μπηκε απο την αρχη εκει που επρεπε να απευθυνθει,δηλαδη,στις πωλησεις,η στις εκτιμησεις ον λαιν,και οχι να μας μπερδευει.δεν εχω κρατησει ποτε μου κακια σε ανθρωπο,ποσο μαλλον σε ενα ατομο με το ιδιο χομπυ.ισως και εγω, να υπερεβηκα τα εσκαμενα,ειλικρινα,θελω να ξαναγυρισει,γιατι αν θυμασθαι,και εγω στην αρχη,ωσπου,να γνωριστω με τα παιδια,λογω μιας αντιδικιας (ανευ λογου),ηθελα να αποχωρησω.θα στεναχωρηθω να ειμαι η αιτια,οπου ενας φιλος,θες η κακια ωρα,θες εγω?να αποχωρησει απο την παρεα μας.εγω θεωρω το επεισοδιο ληξαν,και καλω να ξαναγραψει ο συνονοματος γιαννης.γιαννηςτ.ΥΓγιαννη, το συγνωμη  που ειπα, δεν ειναι σταχτη η οτιδηποτε νομιζεις,αν ειδες οτι λεω ,το λεω φανερα,συλλεκτης ειμαι ουτε πουλαω,ουτε εχω συμφερον απο εσενα.σιγουρα δεν καταλαβα τις προθεσεις σου,αλλα δεν ειμαι και μαγος να ξερω,γιατι απαντας ,οπως απαντησες.η συγνωμη, ισως μερικες φορες, να δειχνη και ενα αληθινο τροπο αλλαγης αποψης,λογω λαθους ,κανεις μας δεν ειναι τελειος,και αν νομιζεις οτι δεν την αξιζω,τουλαχιστον,αποριψε με απο το υπολοιπο φορουμ,με αληθινη εκτιμηση,να εισαι καλα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2011, 01:16:19 μμ από giannist » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences