Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 11:47:08 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 20 ΔΡΧ 1973  (Αναγνώστηκε 3856 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
BIKH
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 19


Προφίλ
« στις: Αύγουστος 18, 2011, 01:20:28 μμ »

Παρακαλώ, μπορεί κάποιος να μου πει αν η Σελήνη έχει ή δεν έχει πέπλο στον δεξί της ώμο σ'αυτό το εικοσάρικο του 1973;
Καταγράφηκε
BIKH
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 19


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 18, 2011, 04:08:09 μμ »

Ρωτάω, γιατί έχω εικοσάρικα όπου φαίνεται πολύ αχνά η γραμμή του πέπλου.Το συγκεκριμένο, νομίζω ότι είναι η περίπτωση που αναφέρει ο ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΣ στον κατάλογο του 2007, στη σελίδα 305, Νο. Τ156. Θα ήθελα μια δεύτερη γνώμη, για να το κατατάξω ανάλογα στη συλλογή μου. Ευχαριστώ.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 18, 2011, 06:27:00 μμ »

Λιγο παρακατω το βιβλιο γραφει να προσεχουμε διοτι η γραμμη του πεπλου μπορει να υπαρχι αλλα να αχνοφαινετε!!
Οπως και να εχει το βιβλιο το εχετε διαβαση αρκετα καλα απο οτι βλεπω εχετε και το νομισμα στα χερια σας και μπορειτε να κρινετε καλυτερα (διοτι απο το σκαναρισμα δεν μπορουμε να πουμε και πολλα)
το καλυτερο θα ηταν και αυτο το νομισμα μαζι με την δραχμη του 88 οταν θα πατε στην ΠNE να τα κρατατε μαζι σας και εκει θα σας δωσουν τις καταλληλες απαντησεις!!
Η γραμμη δειχνει να μην υπαρχει στην φωτο αλλα μια δυο ακομη αποψεις απο ατομα που θα το πιασουν στα χερια τους δεν βλαπτουν Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 19, 2011, 10:52:50 πμ »

εγω νομιζω απο την συχνοτητα που παρουσιαζονται,πιο δυσκολη,ειναι με τα κυμματα και μετα με την στραβη χρονολογια.με το πεπλο,η χωρις, δεν ειναι και  μεγαλη σπανιοτητα.σε αυτα τα εικοσαρικα υπαρχουν τοσες διαφορες,που μονο τα κυμματα και η χρονολογια,εχουν ενδιαφερον,για μενα παντα.χαιρετω γιαννηςτ,παντως στην φωτο,ενω φαινεται να μην υπαρχει πεπλο, κατι στο υπολοιπο πεδιο μου φαινεται πειραγμενο? αριστερα απο το προσωπο, σαν να αλλαζει το χρωμα?ισως φταιει και  η φωτο,οπως λεει και ο γιωργος,σιγουρα αν δεν δεις κατι απο κοντα,μονο υποθετεις.γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
BIKH
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 19


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 19, 2011, 11:08:01 πμ »

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα μαζέψω όλα τα "διαφορετικά" μου και θα επισκεφθώ κάποια στιγμή την ΠΝΕ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences