Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 03:05:17 μμ
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11 12
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Οργάνωση ομάδας Ευρώ  (Αναγνώστηκε 129662 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
chronos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 274


Προφίλ
« Απάντηση #135 στις: Ιούλιος 05, 2016, 02:27:19 μμ »

Ευχαριστώ Βαγγέλη για τις πληροφορίες. Να διευκρινίσω κάποια πράγματα: Πρώτον, ζητώ συγγνώμη που μπερδεύτηκα με το θέμα αυτού του ποστ. Όντως δεν πουλάω τα νομίσματα. Με πληροφόρησαν όμως κάποιοι φίλοι ότι υπάρχουν συλλέκτες τέτοιων αντικειμένων, όπως θήκες κ.α.. Σκέφτηκα λοιπόν απλά να διαθέσω αυτά τα αντικείμενα σε τέτοιους συλλέκτες, δεδομάνου ότι εχω μαζέψει πάρα πολλά, που δεν τα χρειάζομαι.

Δεύτερον, ευχαριστώ και πάλι για την ενημέρωση σχετικά με τις τιμές που επικρατούν πλέον στο eBay. Δεδομένου ότι είμαι εντελώς καινούριος σε αυτού του είδους τις πωλήσεις, πρέπει πρώτα να δω τι τιμές υπάρχουν γενικά στην αγορά, αν υπάρχουν. Όσο για την τιμή του σετ που αναφέρω (450 ευρώ), είναι η τιμή που το είχα αγοράσει εγώ, πριν από κάποια χρόνια, σε ένα ταξίδι μου στο Λουξεμβούργο, από ένα γνωστό κατάστημα της πόλης. Υπέθεσα, λοιπόν, ότι η θήκη κοστίζει περίπου το 10% της συνολικής τιμής. Δεν είχα αντιληφθεί ότι η τιμή τού σετ έχει πέσει πλέον.

Ευχαριστώ, λοιπόν και πάλι! Πριν δοκιμάσω να πουλήσω κάτι, θα δω πρώτα προσεκτικά τι τιμές πρέπει να βάλω. Ίσως στο eBay να βρω πιο εύκολα αγοραστές, θα δούμε. Ίσως πάλι τα διαθέσω όλα μαζί με μια συνολική τιμή, είτε σε αυτό το φόρουμ είτε στο eBay.

Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω τρόπο να διαγράψω την παραπάνω δημοσίευσή μου, οπότε αν μπορεί κάποιος να μου πει πώς γίνεται, θα μου ήταν χρήσιμο.
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #136 στις: Ιούλιος 05, 2016, 04:06:40 μμ »

Ευχαριστώ Βαγγέλη για τις πληροφορίες. Να διευκρινίσω κάποια πράγματα: Πρώτον, ζητώ συγγνώμη που μπερδεύτηκα με το θέμα αυτού του ποστ. Όντως δεν πουλάω τα νομίσματα. Με πληροφόρησαν όμως κάποιοι φίλοι ότι υπάρχουν συλλέκτες τέτοιων αντικειμένων, όπως θήκες κ.α.. Σκέφτηκα λοιπόν απλά να διαθέσω αυτά τα αντικείμενα σε τέτοιους συλλέκτες, δεδομάνου ότι εχω μαζέψει πάρα πολλά, που δεν τα χρειάζομαι.

Δεύτερον, ευχαριστώ και πάλι για την ενημέρωση σχετικά με τις τιμές που επικρατούν πλέον στο eBay. Δεδομένου ότι είμαι εντελώς καινούριος σε αυτού του είδους τις πωλήσεις, πρέπει πρώτα να δω τι τιμές υπάρχουν γενικά στην αγορά, αν υπάρχουν. Όσο για την τιμή του σετ που αναφέρω (450 ευρώ), είναι η τιμή που το είχα αγοράσει εγώ, πριν από κάποια χρόνια, σε ένα ταξίδι μου στο Λουξεμβούργο, από ένα γνωστό κατάστημα της πόλης. Υπέθεσα, λοιπόν, ότι η θήκη κοστίζει περίπου το 10% της συνολικής τιμής. Δεν είχα αντιληφθεί ότι η τιμή τού σετ έχει πέσει πλέον.

Ευχαριστώ, λοιπόν και πάλι! Πριν δοκιμάσω να πουλήσω κάτι, θα δω πρώτα προσεκτικά τι τιμές πρέπει να βάλω. Ίσως στο eBay να βρω πιο εύκολα αγοραστές, θα δούμε. Ίσως πάλι τα διαθέσω όλα μαζί με μια συνολική τιμή, είτε σε αυτό το φόρουμ είτε στο eBay.

Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω τρόπο να διαγράψω την παραπάνω δημοσίευσή μου, οπότε αν μπορεί κάποιος να μου πει πώς γίνεται, θα μου ήταν χρήσιμο.

Δεν υπάρχει πρόβλημα για το ποστ σου... δεν υπάρχει τρόπος να το σβήσεις και δεν χρειάζεται.
Σίγουρα υπάρχουν και άτομα που ίσως τις χρειάζονται τις θήκες.
Αν θέλεις να δεις πόσο περίπου στοιχίζουν κάποια από τα πράγματα που έχεις μπορείς να ανοίξεις ποστ στο online - εκτίμηση (που είναι το πιο κατάλληλο) από εκεί και πέρα και μέσα εδώ στα ευρώ ίσως αν άνοιγες ποστ να μην ήταν τόσο άσχετο. Πάντως εδώ που το έγραψες δεν ήταν το σωστό μέρος... χωρίς να δημιούργησες και πρόβλημα φυσικά  Χαμόγελο απλά είπα να το επισημάνω νωρίς για να μην γεμίζει ο συγκεκριμένος τομέας με άσχετα.
Αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε σε κάτι εδώ είμαστε πάντως... (απλά γράψε στο κατάλληλο τομέα).
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #137 στις: Ιανουάριος 08, 2017, 07:27:26 μμ »

Βαγγέλη, και λοιπά μέλη της ομάδας, συνειδητοποίησα ότι έχει πιο ενδιαφέρον (και είναι και πιο οικονομικό) να βρίσκω τις συλλεκτικές εκδόσεις των 2€ -σε οποιαδήποτε κατάσταση- παρά να τις αγοράζω.
Φυσικά κάποια στιγμή θα 'χτυπήσω την πόρτα' της ομάδας γιατί θα υπάρχουν κενά στην συλλογή μου.

Βαγγέλη σε ευχαριστώ για την υπομονή που επέδειξες απέναντί μου και ευελπιστώ ότι σύντομα θα έχουμε και πάλι επικοινωνία.

Καλή συνέχεια.
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #138 στις: Ιανουάριος 09, 2017, 12:32:13 πμ »

Βαγγέλη, και λοιπά μέλη της ομάδας, συνειδητοποίησα ότι έχει πιο ενδιαφέρον (και είναι και πιο οικονομικό) να βρίσκω τις συλλεκτικές εκδόσεις των 2€ -σε οποιαδήποτε κατάσταση- παρά να τις αγοράζω.
Φυσικά κάποια στιγμή θα 'χτυπήσω την πόρτα' της ομάδας γιατί θα υπάρχουν κενά στην συλλογή μου.

Βαγγέλη σε ευχαριστώ για την υπομονή που επέδειξες απέναντί μου και ευελπιστώ ότι σύντομα θα έχουμε και πάλι επικοινωνία.

Καλή συνέχεια.

Καλή συνέχεια στην αναζήτηση και στην συλλογή. Όντως έχει το ενδιαφέρον του, το να ψάχνεις στα κυκλοφορημένα, αρκεί βέβαια να περνούν αρκετά από τα χέρια σου. Αν χρειαστείς κάτι εδώ είμαστε.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
Foumantsou
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 247


Προφίλ
« Απάντηση #139 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 12:21:10 μμ »

Καλημέρα σε όλους , για να μην ανοίγω καινούριο θέμα εχω μια απορία με το 2 ευρω προυφ της Σλοβακίας του 2013. Απο ότι διάβασα βγήκε σε 10000 κομμάτια και κανένα δεν ήταν διαθέσιμο για το κοινό , ολα για την τράπεζα.
Αξίζει να το πάρει κάποιος για την συλλογή , τι πιστεύετε ? και μέχρι ποσά λεφτά θα δίνατε για να το αποκτήσετε εάν το θέλατε? ευχαριστω..
Καταγράφηκε

What goes up must come down!
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #140 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 05:11:24 μμ »

Καλημέρα σε όλους , για να μην ανοίγω καινούριο θέμα εχω μια απορία με το 2 ευρω προυφ της Σλοβακίας του 2013. Απο ότι διάβασα βγήκε σε 10000 κομμάτια και κανένα δεν ήταν διαθέσιμο για το κοινό , ολα για την τράπεζα.
Αξίζει να το πάρει κάποιος για την συλλογή , τι πιστεύετε ? και μέχρι ποσά λεφτά θα δίνατε για να το αποκτήσετε εάν το θέλατε? ευχαριστω..


Το αν αξίζει είναι σχετικό. Ότι θέλει κάνει ο καθένας. Εγώ το έχω.
Από Ότι βλέπω κλείνει στα 125€ στο Γερμανικό ebay. Σε ανοιχτές πωλήσεις το δίνουν 220€.
[url]http://www.ebay.de/sch/Slowakei/168806/i.html?_from=R40&_nkw=2+2013+pp&_in_kw=1&_ex_kw=&_sacat=168806&LH_Complete=1&_udlo=&_udhi=&_samilow=&_samihi=&_sadis=10&_fpos=&LH_SALE_CURRENCY=0&_sop=12&_dmd=1&_ipg=50/[url]
Το δύσκολο είναι αυτό του 2016 που έχει μόνο 1.000 κομμάτια για επίσημα πρόσωπα.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
Foumantsou
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 247


Προφίλ
« Απάντηση #141 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 05:42:03 μμ »

Οι τιμές που λες ειναι για το προυφ στο φακελάκι να φανταςτω γιατι διάβασα ότι έχουν βγει και 300 κομμάτια σε ξύλινα κουτάκια. Του 16 που λες δεν το εχω δει...πάω να το τσεκάρω τωρα.
Καταγράφηκε

What goes up must come down!
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #142 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 11:42:29 μμ »

Οι τιμές που λες ειναι για το προυφ στο φακελάκι να φανταςτω γιατι διάβασα ότι έχουν βγει και 300 κομμάτια σε ξύλινα κουτάκια. Του 16 που λες δεν το εχω δει...πάω να το τσεκάρω τωρα.

Για την κάψουλα στο φακελάκι μιλάω... άλλωστε το νόμισμα μας ενδιαφέρει, όχι η συσκευασία.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
sakis73
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 305


Προφίλ
« Απάντηση #143 στις: Ιανουάριος 28, 2017, 11:07:46 μμ »

Χαιρετω την ομαδα του Ευρω. Θελω να ρωτισω εαν υπαρχουν επετιακα δυευρα απο μασουρια, που περισευουν.Ευχαριστω Σακης
Καταγράφηκε
nerwnas
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 177


Προφίλ
« Απάντηση #144 στις: Ιανουάριος 29, 2017, 05:56:52 πμ »

Καλως ηρθες στην ομαδα. Μπορεις να επικοινωνησεις με το Βαγγελη για να μπεις και εσυ σε αυτην. Ισως να εχει και παλαιοτερα να σε βοηθησει . Γενικα να ξερεις οτι αν ψαχνεις ακυκλοφορητα απο αλλες χωρες ( λογικα εκει αναφερεσαι) μην περιμενεις να τα βρεις στην τιμη εκδοσης. Ολα σχεδον εχουν αποκτηθει με μεταφορικα που ανεβαζουν Λιγακι το κοστος. Αλλα θα δεις και μονος οτι ειναι το πιο συμφερον .
Καταγράφηκε
sakis73
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 305


Προφίλ
« Απάντηση #145 στις: Ιανουάριος 29, 2017, 09:22:17 μμ »

ΟΚ θα εποικηνωνησω ευχαριστω.
Καταγράφηκε
netkostas
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 42


Προφίλ
« Απάντηση #146 στις: Φεβρουάριος 22, 2017, 09:50:09 μμ »

λοιπον εγω μαζευω 2 ευρα απο την αγορα απλα προσεχω να ειναι σε καλη κατασταση κι εχω κανει αυτη την σειρα...( βλεπετε φωτο) ειναι περιπου 90 2 ευρα...!!! εχω μαζεψει και καποια μονοευρα και αλλα αλλα ειμαι "κολλημενος" με το μεγεθος του 2 ευρου...
Ειμαι απο Ηρακλειο
Καταγράφηκε
netkostas
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 42


Προφίλ
« Απάντηση #147 στις: Φεβρουάριος 22, 2017, 09:51:45 μμ »

φοτο 2
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #148 στις: Φεβρουάριος 22, 2017, 09:57:07 μμ »

Αυτές οι θήκες από τι υλικό είναι;
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
netkostas
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 42


Προφίλ
« Απάντηση #149 στις: Φεβρουάριος 22, 2017, 10:11:44 μμ »

πλαστικο γιατι? δε κανει??
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11 12
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences