Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 11:33:42 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αγορές από sixbid.com  (Αναγνώστηκε 11084 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΓιώργοςΠ.
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 115


Προφίλ
« στις: Απρίλιος 05, 2014, 01:51:12 μμ »

Καλησπέρα !!!  Σαρκασμός

θα ήθελα να μου πειτε πως κάποιος μπορεί αν μπορεί να αγοράσει από αυτό το site
http://www.sixbid.com με ποιύς τρόπους και πως και αν πληρώνει δασμούς στο τελωνείο διότι όπως κατάλαβα τα προϊόντα προέρχονται εξ Αμερικής. και αν συμφέρει να αγοράσει κανεις από εκεί διότι παρατήρησα πως τα αγγλικά τουλάχιστον sovereign που ενδιαφέρουν εμένα έχουν αρκετά καλές τιμες.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων Σαρκασμός
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 05, 2014, 02:24:46 μμ »

το σιτε αυτο ειναι ενας κομβος δημοπρασιων.
ολοι οι οικοι(οι περισσοτεροι τουλαχιστον) διαφημιζουν εκει τα προιοντα τους.οι τιμες που βλεπεις εκει ειναι estimate του οικοι που 99,9% ειναι πολυ χαμηλα για να τραβηξουν κοσμο. το νομισματα κλεινουν σε σημαντικα υψηλοτερες τιμες. Επισς δεν θα πρεπει να ξεχνας οτι στην τιμη που βλεπεις πρεπει να πληρωσεις και την προμηθεια του δημοπρατη.που ειναι εως και 23%. Σε νομισμα που αγορασα προσφατα απο οικο και εκλεισε 480(αρχικη τιμη 250) πληρωσα στο ταμειο 600 + προμηθειες παυπαλ που θα μπορουσα βεβαια να αποφυγω αν πληρωνα private banking αλλα δεν το εκανα συνειδητα αφου το παυπαλ ειναι οτι καλκυτερο εχει εφευρεθει για μας τους αγοραστες. Επισης νομιζω οτι και το sixbid αν χτυπησεις μεσω αυτου σου κραταει 3% αν δεν κανω λαθος.

Επισης αν αγορασεις απο αμερικη υπαρχει πιθανοτητα να περασει τελωνειο και να χρεωθεις τους δασμους. Για νομισματα συλλεκτικα ειναι ο μονος τροπος να  αγορασεις κερματα ποιοτικα απο τους οικους. Με τους κινδυνους βεβαια να μην εκλειπουν.Για να αγορασεις  κερματα χρυσα κοντα στην bullion τιμη τοτε σιγουρα θα βγεις χαμενος.
Αλλα για να μην μιλαμε υποθετικα δειξε μας ενα παραδειγμα για ενα νομισμα που κατα την γνωμη σου εκλεισε σε τιμη που θα μπορουσε να θεωρηθει ευκαιρια.;
Καταγράφηκε
ΓιώργοςΠ.
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 115


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 05, 2014, 02:29:46 μμ »

Θα με ενδιέφερε αρκετά αυτό το δύλιρο
http://www.sixbid.com/browse.html?auction=1231&category=25922&lot=1132084

(Για το άμεσο μέλλον μεν .. αλλά να ξέρω πως γίνεται δε)
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 05, 2014, 02:33:37 μμ »

πρεπει να δουμε ποσο θα κλεισει στις 10 του μηνος γιανα πουμε αν εκλεισε καλα ή οχι.Παντως η τιμνη κατα την αποψη μου θα ειναι 2500$ + προμηθειες(δεν θυμαμαι ποσα χρεωνει ο heritage 15-20%;)
επισης η εταιρια που το δημοπραττει ειναι στο τεξας οποτε κανονικα υποκειται σε δασμους. κανενα κλεισμενο δεν εχεις να μας δειξεις;
Καταγράφηκε
ΓιώργοςΠ.
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 115


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 05, 2014, 02:36:37 μμ »

κοιτάω για παρόμοιο κλισμένο τώρα αλλά δεν βλέπω ..  Απορία
Καταγράφηκε
ΓιώργοςΠ.
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 115


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 05, 2014, 02:47:39 μμ »

http://coins.ha.com/c/item.zx?saleNo=3032&lotNo=25040
Βρήκα το ίδιο το νόμισμα
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3537


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 05, 2014, 03:02:20 μμ »

Εντελώς φιλικά φίλε μου οι τιμές αυτές δεν αντιπροσωπεύουν την αξία του νομίσματος. XF details 2500 $??
Τις προάλλες πουλήθηκε στην λέσχη από τον Βασίλη ένα δύλιρο του 23 σε MS , σε πολύ καλή τιμή.

Κατά την άποψη μου οι δημοπρασίες από οίκο αξίζουν όταν πάς να χτυπήσεις μοναδικά νομίσματα που δεν τα βρίσκεις στο ebay και έχεις τον παρά στο χέρι. Είσαι έτοιμος να τα ακουμπήσεις χοντρά αλλά παίρνεις κάτι καλό.

Κοπές -Proof κυρίως .

Επίσης ο Ανάργυρος έχει δίκιο και για το τελωνείο. Τα περισσότερα καλά νομίσματα υπάρχουν στην αμερική. Οπότε αναγκαστικά θα πληρώσεις φόρο καθώς έρχονται full ασφαλισμένα.

Καταγράφηκε

chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 05, 2014, 03:08:42 μμ »

Ξεκινάνε χαμηλά, αλλά στο τέλος τα χάνεις (στην τιμή εννοώ) όταν θα αποφασίσεις να αγοράσεις από εκεί να είσαι προετοιμασμένος να υποστείς όλο το πακέτο(έξοδα, τελωνεία). 
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 05, 2014, 03:58:21 μμ »

δεν ξερω ποσο θα κλεισει το κερμα απλως μια υποθεση εκανα για τις 2500!
στον heritage γιωργο θα χτυπησω και εγω κατι κερματα με χρωματα μοναδικα. Δεν θελω να σε αποτρεψω απο το να χτυπησεις.
καντο και σαν εμπειρια
Καταγράφηκε
ΓιώργοςΠ.
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 115


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 05, 2014, 06:11:55 μμ »

δεν ξερω ποσο θα κλεισει το κερμα απλως μια υποθεση εκανα για τις 2500!
στον heritage γιωργο θα χτυπησω και εγω κατι κερματα με χρωματα μοναδικα. Δεν θελω να σε αποτρεψω απο το να χτυπησεις.
καντο και σαν εμπειρια
Σαν εμπειρία είναι πολλή καλή ιδέα  Κλείσιμο ματιού. Αλλά ξέρει κανείς πόσο περίπου είναι το μαλλί του τελωνείου ;;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2014, 06:24:08 μμ από ΓιώργοςΠ. » Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 05, 2014, 06:16:03 μμ »

μπαμ και κατω
Καταγράφηκε
ΓιώργοςΠ.
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 115


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 05, 2014, 06:24:28 μμ »

μπαμ και κατω

Κατάλαβα  Έκπληξη
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 05, 2014, 06:38:26 μμ »

Όπως είδες ξεκίνησε στα 1000 και έχει ήδη φτάσει στα 1400 $. Αλλά στην Heritage εκτός από τα έξοδα δημοπρασίας έχει και δασμούς και τελικά δεν ξέρεις που θα φθάσει. Πάντως δεν νομίζω να φτάσει τόσο ψηλά XF Details with hairlines and contact marks;  Αλλα οι φωτογραφίες τους δεν δείχνουν κάτι τέτοιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 05, 2014, 06:49:13 μμ από Sroussos » Καταγράφηκε
ΓιώργοςΠ.
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 115


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 05, 2014, 06:41:09 μμ »

Oπότε το ξεχνάω και βολέβομαι με καμια άλλη ..... και μόλς κερδίσω το εκατομμύριο βουτάω  Γλώσσα
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 05, 2014, 06:54:06 μμ »

δεν ξερω ποσο θα κλεισει το κερμα απλως μια υποθεση εκανα για τις 2500!
στον heritage γιωργο θα χτυπησω και εγω κατι κερματα με χρωματα μοναδικα. Δεν θελω να σε αποτρεψω απο το να χτυπησεις.
καντο και σαν εμπειρια
\
Ελπίζω Ανάργυρε να κερδίσεις  για να μάθουμε ακριβώς πόσο τελικά είναι όλα τα έξοδα με τους δασμούς . Συνέχεια e-mail μου στέλνουν μα δεν τόλμησα ακόμη να χτυπήσω λοταρία τους.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences