Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 02:05:27 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: εκτιμηση 2 συλλογων τησ MAILink  (Αναγνώστηκε 7599 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
tasos141
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 11:32:36 πμ »

καλημερα σε ολα τα μελη του φορουμ.θα ηθελα μια εκτιμηση για τισ δυο συλλογεσ ασημενιων νομισματων τισ MAILink .η πρωτη συλλογη ειναι αρχαια ελληνικα αγωνισματα αποτελουμενη απο 12 ασημενια νομισματα 30 γραμμαριων το καθενα απο ασημι 999 με εγγραφα γνησιοτητασ και αριθμο συλλογησ. η δευτερη συλλογη ειναι αρχαια ολυμπιακα αγωνισματα αποτελουμενη απο 12 ασημενια νομισματα 30 γραμμαριων το καθενα απο ασημι 999 με εγγραφα γνησιοτητασ και αριθμο συλλογησ.ευχαριστω εκ των προτέρων .

ΥΓ οι συλλογεσ ειναι προσ πωληση εφοσον ενδιαερπουν τα μελη του φορουμ.
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 02:54:14 μμ »

καλημερα σε ολα τα μελη του φορουμ.θα ηθελα μια εκτιμηση για τισ δυο συλλογεσ ασημενιων νομισματων τισ MAILink .η πρωτη συλλογη ειναι αρχαια ελληνικα αγωνισματα αποτελουμενη απο 12 ασημενια νομισματα 30 γραμμαριων το καθενα απο ασημι 999 με εγγραφα γνησιοτητασ και αριθμο συλλογησ. η δευτερη συλλογη ειναι αρχαια ολυμπιακα αγωνισματα αποτελουμενη απο 12 ασημενια νομισματα 30 γραμμαριων το καθενα απο ασημι 999 με εγγραφα γνησιοτητασ και αριθμο συλλογησ.ευχαριστω εκ των προτέρων .

ΥΓ οι συλλογεσ ειναι προσ πωληση εφοσον ενδιαερπουν τα μελη του φορουμ.
Τασο με μπερδεψες,περιγραφεις δυο ιδιες συλλογες η κανω λαθος;τα αρχαια ολυμπιακα αγωνισματα γνωριζω διοτι εχω τα μεταλλια και εγω οπως εσυ με πιστοποιητικα κ,λ,π,στην σελιδα της εταιριας που αναφερεις εμφανιζωνται τα ιδια με την αναφορα αρχαια ελληνικα αγωνισματα,τελος παντων το θεμα διευκρινιζεται αν χρειαστει,ισως γνωριζεις οτι πωλουνται στα 565 ευρω τα οποια δεν προκειται να παρει ευκολα καποιος  κατα την αποψη μου χωρις αυτο να σημαινει πως εχω εμπαθεια με την συγκεκριμενη εταιρια ,απλα και μονο επειδη ειναι ιδιωτικη χαραξη και πωληση και οχι επισημη του ελληνικου κρατους δεν θεωρω οτι μπορει να παρει καποιος λιγο πανω απο την τιμη μεταλλου,εχουν καλη τρισδιαστατη χαραξη και γενικα εμφανιση οπως και πολυ καλη κασσετινα αλλα υπεραξια μην ψαχνεις κατα την αποψη μου ,προς αποδειξη οσων αναφερω αν γνωριζεις τις σελιδες που προωθω νομισματα θα τα δεις  κατω απο 400 ευρω και ουδεις αγορασε για πανω απο 1 χρονο,,καλο θα ηταν να τα βαλεις στην σελιδα των πωλησεων με φωτογραφιες και ισως τα δωσεις σε οποιαδηποτε επιθημιτη τιμη νομιζεις ,καλο σου απογευμα
Καταγράφηκε
methodios
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 498


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 03:05:10 μμ »

αν κατάλαβα καλά πουλάς 24 ασημένια νομίσματα συνολικού βάρους 720 γραμμαρίων .με σημερινές τιμές αξίζουν σαν μέταλο 595 euro .κάνω λάθος?
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 03:43:39 μμ »

αν κατάλαβα καλά πουλάς 24 ασημένια νομίσματα συνολικού βάρους 720 γραμμαρίων .με σημερινές τιμές αξίζουν σαν μέταλο 595 euro .κάνω λάθος?
Οχι βεβαια ,λαθος καταλαβες ,η μαιλινκ πουλαει την μια 565 ευρω,εγω κατω απο 400 την μια με τα 12 μεταλλια,οχι τις δυο,αν μπεις στο σαιτ της εταιριας θα δεις τιμες
Καταγράφηκε
methodios
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 498


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 03:47:10 μμ »

ok
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 10:01:01 μμ »

αγαπητε φιλε μεθοδιε,δυστηχως τα ιδιωτικης κοπης μεταλλια η ψευδονομισματα,ειναι μονο για αισθητικη!επενδυση,κατα τα αλλα τιμη μεταλλου!πολοι εδω και πολλα χρονια(αντικα,κλπ)εχουν χασει σημαντικα ποσα,σε διαφορες θεματικες σειρες!χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
methodios
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 498


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 13, 2012, 10:08:19 μμ »

αγαπητε φιλε μεθοδιε,δυστηχως τα ιδιωτικης κοπης μεταλλια η ψευδονομισματα,ειναι μονο για αισθητικη!επενδυση,κατα τα αλλα τιμη μεταλλου!πολοι εδω και πολλα χρονια(αντικα,κλπ)εχουν χασει σημαντικα ποσα,σε διαφορες θεματικες σειρες!χαιρετω,γιαννηςτ.
δεν διαφωνώ γιάννη εγώ θα έδινα και ένα πριμιουμ  έως 5% λόγο ομορφιάς
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 14, 2012, 08:23:35 πμ »

σιγουρα εχεις δικιο,αλλα σε αυτες τις εποχες ,ειδικα οι εμποροι τα αγοραζουν φθηνωτερα και απο τιμη μεταλλου.η απαντηση ειναι η γνωστη!ποτε θα πουληθουν?ποτε θα παρω τα χρηματα μου πισω,κλπ.συνηθως εχουν και δικιο,οταν η αγορα εχει πεσει κατακορυφα,ειδικα για τετοιες πολυτελειες,για σημερα!γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
miker
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 8


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 13, 2013, 03:12:37 μμ »

Aν είναι 30 γραμμάρια το κάθε νόμισμα, 400 ευρώ δεν είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή; Με τη σημερινή τιμή μετάλλου τα 12 βγαίνουν στα 228 ευρώ + η κασετίνα + η αξία της χάραξης (την οποία πόσο υπολογίζετε περίπου;).
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 13, 2013, 03:36:58 μμ »

Aν είναι 30 γραμμάρια το κάθε νόμισμα, 400 ευρώ δεν είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή; Με τη σημερινή τιμή μετάλλου τα 12 βγαίνουν στα 228 ευρώ + η κασετίνα + η αξία της χάραξης (την οποία πόσο υπολογίζετε περίπου;).
πριν 8 μηνες......πια ηταν η τιμη??
Καταγράφηκε
miker
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 8


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 13, 2013, 04:42:40 μμ »

1.26 usd/eur * 34.5 usd = 43.47
Σήμερα 26.15 usd * 1.31 usd/eur = 34.25
Έχει πέσει 21.2% σε ευρώ.
Δηλαδή αν υποθέσουμε ότι η συλλογή των 12 πουλήθηκε 400 τον Σεπτέμβρη του 2012, σήμερα η implied τιμή πώλησης είναι 315.2 ευρώ, με 228 ευρώ την αξία λιωσίματος.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences