Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 04:28:15 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: tokens  (Αναγνώστηκε 2612 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
GIANNIS2014
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« στις: Μάρτιος 06, 2014, 07:44:41 πμ »

καλημερα μια αναγνωριση εκτιμηση παρακαλω
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 06, 2014, 03:03:40 μμ »

Νικο που εισαι?μαλλον τοκεν της γνωστης εταιριας(SHELL) ειναι,αλλα περιμενε τον εξωγηινο(NMS) για λεπτομερη και εγκυρη αναλυση!
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 06, 2014, 03:23:30 μμ »

η τετραδα ειναι ολο τοκεν της shell... παλια εβγαζαν πολλες διαφορετικες σειρες! και ειχες αλμπουμ και τα εβαζες μεσα!
τα 2 ειναι ποδοσφαιρικα με παιχτες απο το μουντιαλ το τοτε.. του 1970.... σκεψου κατι σαν τα αυτοκολητα της πανινι! χαχαχαχαχα

το ενα εχει γερμανο πανω... ισως η σειρα εδειχνε της γερμανικη ομαδα! το δευτερο ειναι πανω ολλανδος.. οποτε μαλλον εχει να κανει με αλλους παιχτες που θα ηταν στο μουντιαλ του 1970

το τριτο ειναι με τους καλυτερους παιχτες του 1969... η ομαδα ονειρο... ισως παλι μονο με γερμανους;; βλεπεις οτι εχει τον ιδιο παιχτη με το απο πανω του!

το τεταρτο ειναι απο σειρα με αμαξια! ειχε και σειρα με αεροπλανα... κουκλακια τοκεν ολα τους! Χαμόγελο

και τα 4 ειναι απο γερμανια αυτα! Χαμόγελο


το αλλο με τον κενο δισκο... ειναι 18-20 χιλιοστα;; οταν το ειδα...με εκαψε και μου θυμησε πραγματα απο τον στρατο... αααχχχ....
τετοια τοκεν αγοραζαμε απο το KΨΜ στο κεντρο διαβιβαστων στο χαιδαρι... και απεξω απο το κψμ ειχε ενα μηχανημα αυτοματου πωλιτη που εριχνες το τοκεν και διαλεγες.. καφε η σοκολατα... τι ομορφη σοκολατα που ηταν....  τα τοκεν ηταν ετσι και τελειως κενα! δεν ειχαν κανενα σχεδιο πανω τους... ειχα βρει ενα σε πολυ καλη κατασταση και το κρατουσα στην τζεπη μου για την συλλογη....οταν ηρθα πια ροδο...πηγα να το δω και συνηδητοποιησα οτι η τζεπη ειχε ξηλωθει απο κατω... και το τοκεν ειχε φυγει...  
στο στρατοπαιδο πια εδω.. ειχαν μεν μηχανημα αλλα δεν επερνε τοκεν... απλα ενα κερμα των 50 δραχμων...
λογικα ολα ειχαν αλλαξει πια κι επερναν κανονικα κερματα..

anyway.... οποτε λογικα ειναι τοκεν αυτοματου πωλητη! Χαμόγελο

το τελευταιο ειναi gaming token ή parking token... και ειναι αγγλικο...

δες εδω...

http://www.ebay.co.uk/itm/L792-PS-KNIGHT-HORSE-HEAD-CHESS-PIECE-TOKEN-COIN-SEE-PICTURES-/350827958325?nma=true&si=aCCkyr6tX7Y1D1Nf6PlFC5QJhdQ%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

κι εδω...

http://www.intercol.co.uk/acatalog/Jetons.html
Καταγράφηκε
GIANNIS2014
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 06, 2014, 10:56:18 μμ »

Που τα βρισκεις βρε θηριο..ξερεις να γκουγκλαρεις την σωστη λεξη..θες κατι απ αυτα;;
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 07, 2014, 05:48:18 μμ »

τα της shell τα ξερω απο μια ερευνα που ειχα κανει για ενα φιλο απο εδω μεσα, που τα μαζευει! εγω εχω 1-2 μονο...

το αλλο το χωρις σχεδιο... το επινικελωμενο... ειναι σε διαμετρο οσο ελεγα; 18-20 χιλιοστα; ειναι με στρογγυλεμενο τελειωμα και κενο και απο την αλλη μερια; αν ναι ειναι σαν αυτα που ελεγα ..... και μου ξυπνησε μνημες!

θα σου στειλω μηνυμα αν ειναι... Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε
GIANNIS2014
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 07, 2014, 05:55:41 μμ »

Οκ
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences