Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 12:33:39 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1954 - 5 - Δραχμες !!  (Αναγνώστηκε 6363 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« στις: Ιούλιος 05, 2011, 04:20:03 μμ »

Να βαλω και εγω κατι στην  Online εκτίμηση , μονο εσεις θα βαζετε??
Δειτε αυτη την δημοπρασια  http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140568665040&ssPageName=STRK:MEWNX:IT
Το ταληρο αυτο ειναι το κανονικο δεν ειναι η ποικιλια !!
Το πηρα μονο και μονο επειδη γιαλυζε τοσο πολυ (του κουζουλου το ματι στην γιαλαδα επεσε)
για να δω ποσο ντιπ εχει φαει και σημερα που το παρελαβα αμφιβαλλω αν αυτη η γιαλαδα προερχετε απο ντιπ!!
Σας επισυναπτω και μερικες φωτο δικες μου και θα ηθελα να μου πειτε αν η παρατεταμενη εμβαπτιση σε ντιπ φερνει αυτο το αποτελεσμα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 05, 2011, 04:22:12 μμ »

Με την μηχανη δυσκολευτηκα αρκετα διοτι το νομισμα αν και δεν ειναι ακυκλοφορητο εχει καταντηση καθρεπτης με αποτελεσμα να φαινετε μεσα του ο φακος αν το εβαζα κατακορυφα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 05, 2011, 04:42:10 μμ »

Καλησπερα  Χαμόγελο Η γνωμη μου ειναι οτι εχει γυαλιστει επιμονα με ''silvo'' (προιον καθαρισμου μεταλλων το οποιο πωλειται και στα σουπερμαρκετ). Αυτο δινει αυτη την καθρεπτιζουσα λαμψη (κατα την γνωμη μου παντα).
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 05, 2011, 04:49:24 μμ »

Καλη σκεψη αλλα θα ειχε πανω του χαρακιες ελαφριες απο το πανι που θα το περνουσαν!!
Δεν εχει πανω του ουτε μια γραμμη απο αυτες που αφηνει το πανι!!
Το κοιταξα με φακο 60Χ !!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
chrysos
Επόπτες
Χάλκινο μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 05, 2011, 05:05:49 μμ »

Το έχουν επινικελώσει Απορία  Αλλά ρε Γιώργο, το βιβλίο μου γιατί δεν το ανοίγεις να βγάλεις μια φωτογραφία τις προκοπής.  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 05, 2011, 05:19:34 μμ »

Σωστος ο κυριος Νικος!! Εκει εχω καταληξει και εγω.
Το ερωτημα τωρα : Ενα κανονικο ταληρο (το δυσκολο δλδ) σε καλη κατασταση αλλα επινικελωμενο αξιζε καποιος να το παρει για πεντε δολαρια ή οχι??
Ποσο ευκολα θα το βρει καποιος σε XF+ κατασταση??
Για να μαθαινουμε δηλαδη και ποσο ευκολα ή δυσκολα το συνανταμε, προσωπικα εγω μονο σε vg-f καταστασεις το βρισκω σε αναλογια ενα κανονικο προς εφτα ρουφηγμενα!! 
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 05, 2011, 10:20:18 μμ »

εχει δικιο ο κυριος χρυσος,το νομισμα για εμενα εχασε καθε αξια,αν και ουτως η αλλως, δεν ηταν ακυκλοφορητο.καποιος επιτηδιος το επινικελωσε(φαινεται καθαρα το γεμισμα του μεταλλου)αλλα ουτως η αλλως πιο πολλα τα μεταφορικα, παρα η αξια του.ειχε πολλα σημαδια στο προσωπο, και ηθελε να του φυγει οσο οσο,κριμα γιατι και πριν ειχε καποια αξια,λογω καλης σχετικα ενφανισης.πανε με αλχημειες να κονομησουν,και τα καταφερνουν,επειδη βιαζομαστε.χαιρετω,γιαννηςτ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 05, 2011, 10:32:28 μμ από giannist » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 05, 2011, 11:26:33 μμ »

Φιλε Γιαννη το νομισμα οτι ηταν αχρηστο το ηξερα, απλα ηθελα να το παρω για να το δω απο κοντα, οσο για τα εξοδα ειχε γινει συνενοηση με τον πωλητη και μου πηρε 1,9 δολλαρια!!
Στο συνολο εδωσα δεν εδωσα 3,5 ευρω ? ουτε που θυμαμε Στριφογύρισμα ματιών
Σαν νομισμα το εχω ηδη σε πολυ καλη κατασταση και σε σλαμπ και εκτος σλαμπ , απλα εκεινη την μερα ειπαμε (του κουζουλου αμα του σφηνωθει . . . . .)  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 06, 2011, 06:49:30 πμ »

καλημερα σε ολην την παρεα,γιωργο δεν το εγραψα για σενα (το επιτηδιουςκλπ),ξερω εσυ την πλακα σου εκανες, στο κατω κατω τι πληρωσες?σιγα το ποσο,λεω,γενικα για περιπτωσεις που ωρισμενοι καμουφλαρουν ενα κοινο νομισμα η τρυπιο,η χαμηλης καταστασης,για δηθεν ευκαιρια!!!στις δημοπρασιες αυτα! ειναι που δεν μου αρεσουν στο ιντερνετ.βαζουν καταλληλους φωτισμους κλπ,για να πασαρουν,καμμια μουφα.οπως προσπαθουσα μια φορα να διακρινω μια κοπια εικοσαρικο του1833,ηταν τοσο μικρη και η μεγενθυνση,που μετα βιας εβλεπες το προσωπο.ισως το εχει ακομα το abay,και ζητα δεν ξερω ποσες χιλιαδες $,αντε να το αγορασεις και μετα να βρεις ακρη?σιγουρα για χαβαλε το να δωσεις ενα μικρο ποσο,δεν λεει τιποτα,αλλα να βγαζουν μηνιατικα με ενα νομισμα, ειναι λιγο παραλογο,χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 06, 2011, 08:16:59 πμ »

γιωργο και εγω θα το αγοραζα
δεν αγοραζεις μονο για συλλογη αλλα και οτι αου αρεσει να το βλεπεις και αυτο ειναι πολυ ωραιο
Καταγράφηκε

Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 06, 2011, 02:43:50 μμ »

το νομισμα ειναι γυαλισμενο αυτο ακριβως αυτο που ειπε και ο σωκρατης! μπραβο σωκρατη!  Κλείσιμο ματιού  καμια αμφιβολια περι αυτου
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences