Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 02:41:48 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΠΕΝΤΟΛΙΡΟ ΚΑΙ ΣΕΤ 1826  (Αναγνώστηκε 16314 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« στις: Ιανουάριος 10, 2010, 02:52:40 μμ »

Όπως ξέρετε, υπάρχει ένα σετ χρυσων νομισματων του Βασιλεως Γεωργιου του IV του 1826. Υπάρχει επίσης μεσα στο σετ το πεντόλιρο του 1826. Θα ήθελα, εαν καποιος ξερει να μου δωσει τιμη για το σετ και για σκετο το νομισμα. Ρωταω διοτι εχω ακουσει διαφορες τιμες απο 12.000-50.000++ ευρω, για τις ιδιες καταστασεις, προοφ (65-66, οσα ειναι πιστοποιημενα). Επισης, ρωταω εντελως πληροφοριακα, δεν εχω σκοπο ουτε την ανεση να αγορασω ενα τετοιο νομισμα-σετ φυσικα (απλα ειναι το "νομισματικο" μου όνειρο και ίσως στο μακρινο μέλλλον μπορεσω να το πραγματοποιησω). Πάντως, κατι εκτος θεματος, τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο, όποιος θέλει κατι παρα πολυ και το παλευει, και με μια βοηθεια απο την θεα τυχη Σαρκασμός, μπορει να το καταφερει. Καπου ειχα ακουσει μια εκφραση: << Όταν κατι θελεις πολυ ολο το συμπαν συνομωτει για να το πετυχεις!>> Κλείσιμο ματιού 
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 10, 2010, 02:54:45 μμ »

Το σετ του 1826
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 10, 2010, 02:56:19 μμ »

και το πεντολιρο του 1826
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 10, 2010, 02:56:51 μμ »

και η αλλη πλευρα
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 10, 2010, 04:44:11 μμ »

Όπως ξέρετε, υπάρχει ένα σετ χρυσων νομισματων του Βασιλεως Γεωργιου του IV του 1826. Υπάρχει επίσης μεσα στο σετ το πεντόλιρο του 1826. Θα ήθελα, εαν καποιος ξερει να μου δωσει τιμη για το σετ και για σκετο το νομισμα. Ρωταω διοτι εχω ακουσει διαφορες τιμες απο 12.000-50.000++ ευρω, για τις ιδιες καταστασεις, προοφ (65-66, οσα ειναι πιστοποιημενα). Επισης, ρωταω εντελως πληροφοριακα, δεν εχω σκοπο ουτε την ανεση να αγορασω ενα τετοιο νομισμα-σετ φυσικα (απλα ειναι το "νομισματικο" μου όνειρο και ίσως στο μακρινο μέλλλον μπορεσω να το πραγματοποιησω). Πάντως, κατι εκτος θεματος, τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο, όποιος θέλει κατι παρα πολυ και το παλευει, και με μια βοηθεια απο την θεα τυχη Σαρκασμός, μπορει να το καταφερει. Καπου ειχα ακουσει μια εκφραση: << Όταν κατι θελεις πολυ ολο το συμπαν συνομωτει για να το πετυχεις!>> Κλείσιμο ματιού 
Aυτος ο βραζιλιανος μονο το δικο του ονειρο πραγματοποιησε.Αφου απο μποεμ εγινε πολυεκατομυριουχος.Ο Αλχημιστης του Κοελο ειναι ενα πολυ ομορφο μυθιστορημα αλλα οπως το λεει και η λεξη ειναι μυθιστορημα!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 10, 2010, 04:58:57 μμ »

Αμα ειναι να συνομωτήσει το συμπαν για να εκληρωθουν οι επιθυμιες μας κατι μου λεει οτι θα πρεπει να παρουμε χαρτακι προτεραιοτητας σαν αυτα που δινουν στις τραπεζες Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Παντως Σωκρατη μπραβο σου που εξψαξες και βρηκες αυτο το ομορφο σετ και μας το σηκωσες φωτογραφιες!!Η τιμη του δε,  χοντρα χοντρα την υπολογιζω γυρω στις 15-20 χιλιαδες λιρες Αγγλιας!!(Προχειρη εκτιμηση)
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 10, 2010, 05:00:50 μμ »

Ευχαριστω πολυ! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 10, 2010, 05:04:47 μμ »

Αμα ειναι να συνομωτήσει το συμπαν για να εκληρωθουν οι επιθυμιες μας κατι μου λεει οτι θα πρεπει να παρουμε χαρτακι προτεραιοτητας σαν αυτα που δινουν στις τραπεζες Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός

Όντως, αμα το καλοσκεφτει κανεις Σαρκασμός
Ότι πρεπει α κανουμε πρεπει να το κανουμε μονοι μας, να μην περιμενουμε τους άλλος, διοτι η ζωη δεν περιμενει Θυμός
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 10, 2010, 05:05:59 μμ »

Η τιμη του δε,  χοντρα χοντρα την υπολογιζω γυρω στις 15-20 χιλιαδες λιρες Αγγλιας!!

Πάλι καλά!!! Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 10, 2010, 11:23:49 μμ »

Οποιος θελει και μπορει ιδου το 5 λιρο του 1826.Θα το βρειτε στην δημοπρασια του kunker τελη Ιανουαριου που θα γινει στο Βερολινο.Μπορειτε βεβαια να το χτυπησετε και μεσα απο τον υπολογιστη σας.Απλως ενημερωτικα ξεκιναει απο 8000 ευρω! Κλείσιμο ματιού
http://www.sixbid.com/nav.php?p=viewlot&sid=204&lot=33
Καταγράφηκε
syllektis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 139


Ισοκράτης


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 11, 2010, 12:01:08 πμ »

Οποιος θελει και μπορει ιδου το 5 λιρο του 1826.Θα το βρειτε στην δημοπρασια του kunker τελη Ιανουαριου που θα γινει στο Βερολινο.Μπορειτε βεβαια να το χτυπησετε και μεσα απο τον υπολογιστη σας.Απλως ενημερωτικα ξεκιναει απο 8000 ευρω! Κλείσιμο ματιού
http://www.sixbid.com/nav.php?p=viewlot&sid=204&lot=33


Απλο σαιτ δημοπρασιών φαίνεται. Απο αξιοπιστία τι εντυπώσεις υπάρχουν;
Καταγράφηκε

epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 11, 2010, 12:27:43 πμ »


Το sixbid ειναι ενας ιστοχωρος οπου οι μεγαλυτεροι οικοι δημοπρασιων ανεβαζουν τις δημοπρασιες τους που προκειται να γινουν.Αυτη η δημοπρασια του kunker στο Βερολινο θα ειναι η μεγαλυτερη της χρονιας.Τα νομισματα ολα ειναι ενα και ενα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 11, 2010, 12:36:17 πμ από epop » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 11, 2010, 04:20:10 μμ »

8 χιλιαδες ευρω και διχως κασετινα?Απορία Τσ Τσ Τσ απαραδεκτον...... Σωκρατη δεν μας κανει ψαχνουμε για αλλο  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 11, 2010, 06:36:43 μμ »

8 χιλιαδες ευρω και διχως κασετινα?Απορία Τσ Τσ Τσ απαραδεκτον...... Σωκρατη δεν μας κανει ψαχνουμε για αλλο  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Συμφωνω Σαρκασμός Δεν μου κανει χωρις κασετινα, αφηστε που δεν ειναι και τελειο προοφ, εγω το θελω προοφ100 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

(αστειευομαι φυσικα Μεγάλο χαμόγελο)
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #14 στις: Ιανουάριος 11, 2010, 06:43:24 μμ »

α, μπορει να παρω και αυτο, σιγα τι ειναι 8 ψοροχιλιαρικα, να 'χω 4-5 να παιζω πεντοβολα!!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences