Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 01:51:23 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΘΥΡΙΔΑ ΘΗΣΑΥΡΟΦΥΛΑΚΙΟΥ ΤΡΑΠΕΖΗΣ  (Αναγνώστηκε 39044 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Μάρτιος 29, 2013, 10:16:27 μμ »

Ρε παιδια, απορω πως μερικοι απο σας ειναι τοσο αφελεις... Οι τυποι ειναι αδισταχτοι, εχουν πουλησει γη και υδωρ. καθε μερα ακους τα χειροτερα, μετρα επι μετρων, πουλανε δημοσιες επιχειρησεις, κοβουν απο παντου, αργουν τις συνταξεις επειδη ''ειναι αργια για τους καθολικους!!!'' και εσεις πιστευετε οτι δεν θα βαλουν χερι στο χρυσο? ποιος θα τους εμποδισει? ο νομος? το συνταγμα που το εχουν κανει κουρελι? ποιος? καλυτερα να μου τα παρουν απ το σπιτι μου, παρα απ την θυριδα...τουλαχιστον θα εχω ενα τροπο να αμυνθω.
Τα περί πανευρωπαϊκής αργίας σήμερα είναι κοινοτική οδηγία και ισχύει σε όλη την Ευρώπη παρακαλώ.
Φιλε μου αθεος ειμαι (αλλα κ να μην ημουν) απο ποτε στην ''χριστιανικη ελλαδα'' ακολουθουμε καθολικες διαταξεις? θα μας τρελανουν εντελως...  οπως λεει κ η παροιμια ''αφορμη γυρευει ο χαρος για να παρει τον κουμπαρο'' αλλα καλα να παθουμε...
Καταγράφηκε
soilworker
Νέος
*
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 44



Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Μάρτιος 31, 2013, 10:18:23 πμ »

Συμφωνώ 100% μαζί σου φίλε peppo αλλά λύσε μου μια απορία: πώς βάζει χέρι το κράτος στην όποια ποσότητα πολύτιμου μετάλλου ενός ιδιώτη? Εγώ για παράδειγμα αγοράζω σήμερα λιρόνια από τράπεζα, άρα η ενέργεια καταγράφεται, και το βράδυ πλερώνω στα μπουζούκια με αυτά (λέμε τώρα!!). Μόνο αν τα έχεις σε θυρίδα πιστεύω ότι μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο και φυσικά για τις όποιες μελλοντικές συναλλαγές οι οποίες θα διέπονται προφανώς από διαφορετική νομοθεσία (υποχρεωτική δήλωση στην εφορία κ.λπ.).
Καταγράφηκε
SPAWN
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 46


Al Simmons


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Απρίλιος 01, 2013, 12:35:45 μμ »

Καλημερα,καλο μηνα,σημερα και εγω μετα απο πολη ψαξημο ανηξα θυρηδα.στην εθνικη ειναι αυτοματα με που την ανυξης ασφαλεισμενη για 3000 ευρω,απο εκη και περα αν θελης επιπλεον ασφαληση μπωρης να το κανης εως το ποσο τον 28.000 ευρω (με κοστος γυρο στα 17 ευρω επιπλεον) το κοστος ειναι 50 ευρω εγγυηση εφαπαξ ποσο που σου επιστρεφετε οταν παραδοσης την θυρηδα.
Η eurobank ειναι η πιο ακριβη με ετησιο μυσθομα απο 247 ευρω.
και η πιο οικονομικη η τραπεζα αττικης με 40 ευρω εγγυηση και 49 ευρω ετησιο μισθωμα
(ολες η παραπανω τιμες αφορανε μικρες θυριδες)
Τωρα για το θεμα της ασφαλειας θεωρο οτι ολες η θυριδες τον κεντρικον καταστηματων ειναι το ειδιο ασφαλεις.
συγουρα παντως ειναι πιο ασφαλει μια θυριδα απο το σπιτι σου.
ελπηζω να βοηθησα.
Καταγράφηκε

The Dark Ages
SPAWN
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 46


Al Simmons


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Απρίλιος 01, 2013, 12:41:01 μμ »

τελος να πω γενικοτερα σε ολους τους φιλους/ες του φορουμ οτι πλεον εχη εξελυχτη η εγγλυματηκοτητα και αυτη που μπουκερνουν στα σπιτια γυνοντε ολο και πιο εφευρετικη...πρωτα μπενανε μεσα κανανε το σπιτι ανω κατω και αν ειχες καλα καβατζομενα τα κοσμηματα σου μπωρη και να τα εσωνες...τωρα η τυποι τη κανουν...μπενουν στα σπιτια με μυχανημα και βρησκουν καρφι τα πολυτημα μεταλα...με απλα λογια χτυπανε γρηγορα και χειρουργικα.(αυτα τα λιγα ετσι ενυμεροτηκα αφου λογο της δουλιας μου εχω καπια σχετικη γνωση για τα παραπανω που γραφω.)
Καταγράφηκε

The Dark Ages
ntasaef4
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 197


si vis pacem, para bellum


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Απρίλιος 02, 2013, 07:54:00 μμ »

τελος να πω γενικοτερα σε ολους τους φιλους/ες του φορουμ οτι πλεον εχη εξελυχτη η εγγλυματηκοτητα και αυτη που μπουκερνουν στα σπιτια γυνοντε ολο και πιο εφευρετικη...πρωτα μπενανε μεσα κανανε το σπιτι ανω κατω και αν ειχες καλα καβατζομενα τα κοσμηματα σου μπωρη και να τα εσωνες...τωρα η τυποι τη κανουν...μπενουν στα σπιτια με μυχανημα και βρησκουν καρφι τα πολυτημα μεταλα...με απλα λογια χτυπανε γρηγορα και χειρουργικα.(αυτα τα λιγα ετσι ενυμεροτηκα αφου λογο της δουλιας μου εχω καπια σχετικη γνωση για τα παραπανω που γραφω.)

Τι δουλειά κάνεις φίλε μου?
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Απρίλιος 02, 2013, 07:58:44 μμ »

τελος να πω γενικοτερα σε ολους τους φιλους/ες του φορουμ οτι πλεον εχη εξελυχτη η εγγλυματηκοτητα και αυτη που μπουκερνουν στα σπιτια γυνοντε ολο και πιο εφευρετικη...πρωτα μπενανε μεσα κανανε το σπιτι ανω κατω και αν ειχες καλα καβατζομενα τα κοσμηματα σου μπωρη και να τα εσωνες...τωρα η τυποι τη κανουν...μπενουν στα σπιτια με μυχανημα και βρησκουν καρφι τα πολυτημα μεταλα...με απλα λογια χτυπανε γρηγορα και χειρουργικα.(αυτα τα λιγα ετσι ενυμεροτηκα αφου λογο της δουλιας μου εχω καπια σχετικη γνωση για τα παραπανω που γραφω.)

Τι δουλειά κάνεις φίλε μου?

Νομίζω ότι κάπου αναφέρει πως είναι σεκιουριτάς.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
SPAWN
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 46


Al Simmons


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Απρίλιος 02, 2013, 09:51:16 μμ »

ναι πραγματι σεκιουριτας ειμαι,και επιδη τα τελευτεα 11 χρονια ειμαι φυλακας σε κτιριο δοιηκησης μεγαλης τραπεζας ειποχρεοτηκα παρευρησκομε σε ολα τα σχετικα σεμιναρια που κανη η τραπεζα οποτε επετρεψε μου να ξερω καπια πραγματα πανω στο θεμα της φυλαξης αφου αυτη ειναι και η δουλια μου αλωστε.
Καταγράφηκε

The Dark Ages
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:40:13 μμ »

ς...τωρα η τυποι τη κανουν...μπενουν στα σπιτια με μυχανημα και βρησκουν καρφι τα πολυτημα μεταλα...με απλα λογια χτυπανε γρηγορα και χειρουργικα.

Αφου, απο τον νομο, απαγορευεται να ψαχνεις χρυσο και αρχαια ακομη κ στο σπιτι σου Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 14, 2013, 08:55:26 μμ »

Πήγα σήμερα στην θυρίδα μου.Μολις τελείωσα η υπάλληλος με ενημέρωσε ότι άλλαξε η πολιτική της τραπεζας όσο αφορά τα κλειδιά.Πριν η χρέωση ήταν 40 ευρώ και τώρα λόγω αλλαγής κλειδαρα η χρέωση θα ειναι ........................................200 ευρώ.Έλεος ρε παιδιά.200 ευρώ για ένα κλειδι; Θυμός Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 14, 2013, 08:58:34 μμ »

εθνική γιάννη?  Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 14, 2013, 09:50:59 μμ »

Όχι φίλε μου στο ΤΤ. Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences