Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 11:43:54 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΘΥΡΙΔΑ ΘΗΣΑΥΡΟΦΥΛΑΚΙΟΥ ΤΡΑΠΕΖΗΣ  (Αναγνώστηκε 38888 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ROMMEL
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 28



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 17, 2012, 03:38:11 μμ »

Ανάργυρε συγγνώμη τώρα το δα...

Έχεις δίκιο και εγώ αυτό προτίθεμαι να κάνω...

Είναι μεγάλη ασφάλεια η θυρίδα, σε σχέση με το σπίτι...
Καταγράφηκε

Έρρωσθε & γρηγορείτε...
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 17, 2012, 03:58:57 μμ »

Σε σπιτι γνωστων μου μπηκαν και βρηκαν ολα τα κοσμηματα και χρυσαφικα που υπηρχαν,

τα οποια ηταν κρυμενα σε 5 διαφορετικα σημεια  Έκπληξη

Σας λεει κατι αυτο    Απορία  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 17, 2012, 06:00:01 μμ »

Και εγω σε θυριδα τα εχω.Σε προχθεσινη επισκεψη μου στην θυριδα μου δοθηκε ενα χαρτι απο τον υπαλληλο το οποιο αναφερει περιγραμματικα οτι σε περιπτωση πτωχευσης η θυριδα σφραγιζεται και θα ανοιχτει μολις ληξει η περιοδος πτωχευσης. >:(Δηλ για οσο διαρκει η περιοδος πτωχευσης στην θυριδα απαγορευεται η προσβαση.Οποιος ενδιαφερεται μπορω να του στειλω με πμ το ονομα της τραπεζας αν και νομιζω οτι θα ειναι συμφωνημενη τακτικη ολων των τραπεζων
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Μάιος 17, 2012, 08:25:22 μμ »

Και αν βγει και κανένα φιρμάνι κατά την περίοδο πτώχευσης ότι δημεύεται ο χρυσός για λόγους εθνικής ανάγκης και στήριξης της εθνικής οικονομίας τότε τι γίνεται?
Θα σου την ανοίξουν παρουσία κρατικού λειτουργού και θα σου δώσουν ένα χαρτάκι με τις ευχαριστίες τους και την υπόσχεση αποζημίωσης όταν τα πράγματα θα επανέλθουν σαν τους μικροομολογιούχους τώρα που θα τα πάρουν όταν θα έχουν πεθάνει (2042).
Και μην πείτε ότι ούτε οι Γερμανοί στην κατοχή δεν τις πείραξαν, γιατί εδώ μιλάμε για εθνική ανάγκη και στο κάτω κάτω οι Γερμανοί τα πήραν όλα και άφησαν τα ψίχουλα.
Πήραν βέβαια και κάτι "ψιλά" από τον χρυσό μας και οι "φίλοι" μας οι Άγγλοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2012, 08:59:24 μμ από pepos » Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάιος 17, 2012, 08:50:43 μμ »

Οτι προβλεποταν παντα  για το θεμα που συζητατε , προβλεπεται φυσικα και τωρα.
Το πλεον σηματικο ομως ειναι οτι αυτη την στιγμη γινεται μια συντονισμενη προσπαθει απο αλητηριους να ριξουν το τραπεζικο συστημα για ιδιο πολιτικο οφελος. Αυτο ειναι ακρως επικινδυνο.

Ο νοων νοειτω
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 27, 2013, 07:27:16 μμ »

Όσα λέγαμε εδώ και ένα χρόνο τουλάχιστον για την ασφάλεια των θυρίδων σήμερα, μετά τις τελευταίες εξελίξεις στις τραπεζικές καταθέσεις των κυπριακών τραπεζών, μήπως πρέπει να αναθεωρηθούν; Μήπως ξυπνήσουμε μια μέρα και μάθουμε ότι ακόμα κι εκεί μπορεί να μπει χοντρό χέρι; Σε συζήτηση γνωστός μου, που δουλεύει στην εθνική, μου είπε ότι έχουμε να δούμε κι άλλες εκπλήξεις. Δεν ξέρω, αλλά μου φαίνεται πως, αργά ή γρήγορα, θα έχουμε άσχημα γεγονότα.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
athanas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 592


🖖🏻


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 27, 2013, 08:12:22 μμ »

Αλλο οι θυριδες άλλο οι τραπεζικές καταθέσεις έτσι δεν ειναι;
Καταγράφηκε
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 579


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 29, 2013, 07:45:13 μμ »

Με αυτο το πλευρο να κοιμαστε, Σικοστε τα πριν σας τα σικοσουν Κλάμα Κλάμα Κλάμα
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μάρτιος 29, 2013, 07:46:35 μμ »

Με αυτο το πλευρο να κοιμαστε, Σικοστε τα πριν σας τα σικοσουν Κλάμα Κλάμα Κλάμα

Φανη μου αρεσει ο τροπος που σκεφτεσε  Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 579


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 29, 2013, 07:52:56 μμ »

Μα πιος τους εχει εμπιστοσηνη, χρονια τωρα, και ποτε δεν εμπιστευωμουν τις τραπεζες ,αυτοι ειναι οι κλεφτες και οχι ο καιμενος λαος
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 29, 2013, 08:00:34 μμ »

Ρε παιδια, απορω πως μερικοι απο σας ειναι τοσο αφελεις... Οι τυποι ειναι αδισταχτοι, εχουν πουλησει γη και υδωρ. καθε μερα ακους τα χειροτερα, μετρα επι μετρων, πουλανε δημοσιες επιχειρησεις, κοβουν απο παντου, αργουν τις συνταξεις επειδη ''ειναι αργια για τους καθολικους!!!'' και εσεις πιστευετε οτι δεν θα βαλουν χερι στο χρυσο? ποιος θα τους εμποδισει? ο νομος? το συνταγμα που το εχουν κανει κουρελι? ποιος? καλυτερα να μου τα παρουν απ το σπιτι μου, παρα απ την θυριδα...τουλαχιστον θα εχω ενα τροπο να αμυνθω.
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 29, 2013, 08:34:31 μμ »

Δείτε ρε παιδιά πως δουλεύουν μεθοδικά εδώ και χρόνια.
Αυτά που ζούμε είναι αποτέλεσμα σχεδίου δεκαετιών.
Χρεώσανε το δημόσιο τις δεκαετία του '80.
Χρεώσανε τους ιδιώτες από το '95 μέχρι το 2009.
Μετά άρχισαν το πλιάτσικο, μας παίρνουν το λίπος που έχουμε σε μετρητά με εξοντωτικούς φόρους, στραγγίζουν την αγορά από ρευστό και κουρεύουν τους μισθούς με στόχο τη πτωχοποίηση και την εξαφάνιση της μεσαίας τάξης, βάζουν χαράτσια και διάφορα άλλα με στόχο την ακίνητη περιουσία.
Μαζεύουν το μέταλλο με τα ενεχυροδανειστήρια και το φυγαδεύουν στο εξωτερικό
Μας έβαλαν στο Αγγλικό δίκαιο (το πιο σκληρό και απεχθές οικονομικό δίκαιο στον κόσμο) που ακόμη δεν έχει καταλάβει ο λαός τι εστί αυτό, θα το καταλάβει βέβαια όταν οι τράπεζες θα περάσουν στα χέρια των ξένων πιστωτών (βλέπε ακίνητη περιουσία).
Εν ολίγοις μας μετατρέπουν σιγά και μεθοδικά σε σύγχρονους σκλάβους.
Οι λογικές επόμενες κινήσεις είναι ο πραγματικός πλήρης έλεγχος της διακίνησης μαύρου χρήματος μέσω της ηλεκτρονικής παρακολούθησης όλων των συναλλαγών και της υποχρεωτικής συναλλαγής μέσω των τραπεζικών ιδρυμάτων, μετά θα έλθει κάποιο είδος κουρέματος των καταθέσεων στο πνεύμα που ακούσαμε τις τελευταίες ημέρες περί συνεισφοράς των μετόχων και καταθετών στα λάθη των τραπεζών.
Ακολουθεί η απαγόρευση κατοχής και διακίνησης χρυσού και η υποχρεωτική κατάθεση αυτού στο κράτος καθώς και το άνοιγμα των θυρίδων.
Τέλος αφού μας έχουν μετατρέψει σε ζωντανούς νεκρούς και παραδεχθούν πως όλες οι προσπάθειες που έκαναν για τη σωτηρία του παρόντος συστήματος απέτυχαν, θα καταστρέψουν το Ευρώ και το Δολλάριο και θα εμφανίσουν ένα νέο οικονομικό σύστημα με νέο παγκόσμιο (ΗΠΑ, Καναδάς, Ευρώπη) νόμισμα προφανώς βασισμένο σε κανόνα χρυσού που θα τον έχουν μέχρι τότε σχεδόν όλον στην κατοχή τους.
Το Ευρώ είναι δυστυχώς ο Δούρειος Ίππος για να πετύχουν τους στόχους τους στην Ευρώπη, δεν μπορούσαν να το κάνουν με την κάθε χώρα να έχει το Εθνικό της νόμισμα.
Το "ακραίο" αυτό σενάριο το πρωτοδιάβασα αρχές δεκαετίας του '90 σε "περιθωριακά" έντυπα που προειδοποιούσαν για τα κακά που μας περιμένουν αν επικρατήσει το σενάριο της παγκοσμιοποίησης.
Υπάρχει βέβαια και το αντίπαλο δέος, να δούμε ποιός θα επικρατήσει.
Αν νομίζετε πως η περιουσία σας είναι ασφαλισμένη είτε με τη μορφή χαρτιού και μελάνης είτε με τη μορφή ενός κουτιού (θυρίδας) που τα κλειδιά τα έχει το τραπεζικό σύστημα σε δικό του χώρο, είναι σαν να λέτε πως έχετε βάλει το λύκο, κλέφτη, ληστή, τοκογλύφο να φυλάει τα πρόβατα (την περιουσία σας).
Εγώ πάντως δεν τους εμπιστεύομαι ούτε φύλαξη εγγράφων πολύ περισσότερο δε για τους κόπους μου.
Έχουν βέβαια αμολήσει όλους τους εγκληματίες και έχουν γεμίσει την Ελλάδα με παρανόμους απ' όλα τα μέρη της υφηλίου για να φοβόμαστε στα ίδια μας τα σπίτια και να τους τα πηγαίνουμε οικειοθελώς.
Σε αυτό το κράτος ζούμε.

      
Καταγράφηκε
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 579


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 29, 2013, 08:35:33 μμ »

Εστάλη στις: Σήμερα στις 08:00:34 μμΣτάλθηκε από: mpifteki  
Εισαγωγή παράθεσης
Ρε παιδια, απορω πως μερικοι απο σας ειναι τοσο αφελεις... Οι τυποι ειναι αδισταχτοι, εχουν πουλησει γη και υδωρ. καθε μερα ακους τα χειροτερα, μετρα επι μετρων, πουλανε δημοσιες επιχειρησεις, κοβουν απο παντου, αργουν τις συνταξεις επειδη ''ειναι αργια για τους καθολικους!!!'' και εσεις πιστευετε οτι δεν θα βαλουν χερι στο χρυσο? ποιος θα τους εμποδισει? ο νομος? το συνταγμα που το εχουν κανει κουρελι? ποιος? καλυτερα να μου τα παρουν απ το σπιτι μου, παρα απ την θυριδα...τουλαχιστον θα εχω ενα τροπο να αμυνθω.
    

Ετσει ακριβος θα τους κερασω και ενα mpifteki xa xa xa Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 29, 2013, 08:35:58 μμ »

Ρε παιδια, απορω πως μερικοι απο σας ειναι τοσο αφελεις... Οι τυποι ειναι αδισταχτοι, εχουν πουλησει γη και υδωρ. καθε μερα ακους τα χειροτερα, μετρα επι μετρων, πουλανε δημοσιες επιχειρησεις, κοβουν απο παντου, αργουν τις συνταξεις επειδη ''ειναι αργια για τους καθολικους!!!'' και εσεις πιστευετε οτι δεν θα βαλουν χερι στο χρυσο? ποιος θα τους εμποδισει? ο νομος? το συνταγμα που το εχουν κανει κουρελι? ποιος? καλυτερα να μου τα παρουν απ το σπιτι μου, παρα απ την θυριδα...τουλαχιστον θα εχω ενα τροπο να αμυνθω.
Τα περί πανευρωπαϊκής αργίας σήμερα είναι κοινοτική οδηγία και ισχύει σε όλη την Ευρώπη παρακαλώ.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 29, 2013, 08:38:36 μμ »

Ηλια στο εχω πει? Δεν στο εχω πει ε?
Μου αρεσει ο τροπος που σκεφτεσε  Κλείσιμο ματιού

<< Εν ολίγοις μας μετατρέπουν σιγά και μεθοδικά σε σύγχρονους σκλάβους.>>
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences