Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 01:54:39 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΠΑΤΗ (?) ΣΕ ΝΟΜΙΣΜΑ 10 ΛΕΠΤΑ 1922  (Αναγνώστηκε 55034 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 10:15:12 μμ »

Τώρα έλαβα και άλλο μήνυμα στο εμπει οτι δεν λέγεται Νίκος αλλά Ηλίας και οτι έβαλε άλλους να μου πουν οτι τον λένε Νίκο . Και εδώ συστήνεται ακόμα ως Γιάννης . Εγω σου απαντώ απο εδώ και πάλι οτι Νίκο,Ηλία, η Γιάννη οτι είσαι γάτακι..... Ε γάτακι ..
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 10:17:31 μμ »

Διονυση καποτε ειχαμε ενα παλιο συλλεκτη με το ονομα ukobke και μικρο το Νικος
προκειται για το ιδιο ατομο;

Στο εμπει ειναι elkobke αναργυρε και συστήθηκε ως Νίκος . Μαλλον το ίδιο άτομο ειναι . Πάντως ούτε Νίκος ούτε Ηλίας ούτε Γιάννης του ταιριάζει ..... Μαγδαλινη έπρεπε να τον λέγανε τέτοια π.....α που ειναι .
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 10:17:47 μμ »


Τελικά Θανάση μου ο Ανάργυρος τα είπε καλύτερα απ΄όλους μας :

Στην Κυριολεξία "παλιά καραβάνα"! Μεγάλο χαμόγελο Χτύπησε στο σημείο που έπρεπε και δυστυχώς δεν πρόσεξα εγώ (thin-fat). Ευτυχώς κι ο Διονύσης ξεκαθάρισε γρήγορα τα πράγματα και επιβεβαίωσε την εκτίμηση που έχει στο στέκι.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Mefisto
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 10:21:21 μμ »

Έλα βρε Διονύση, δείξε κι εσύ λίγη κατανόηση ! Είναι νέος σου λέει- ο άνθρωπος, εάν όχι στην ηλικία, πάντως στα νομίσματα σίγουρα. Σου λέει «εδώ πάνε τα γατόνια  να με πιάσουνε κορόϊδο και να μου πουλήσουνε τη λιανή τη δεκάρα για χοντρή».

-Τουλάχιστον, στην επικοινωνία που είχατε, σου εξήγησε πόσο χοντρή τηνε θέλει ;  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 10:23:35 μμ »

Τώρα έλαβα και άλλο μήνυμα στο εμπει οτι δεν λέγεται Νίκος αλλά Ηλίας και οτι έβαλε άλλους να μου πουν οτι τον λένε Νίκο . Και εδώ συστήνεται ακόμα ως Γιάννης . Εγω σου απαντώ απο εδώ και πάλι οτι Νίκο,Ηλία, η Γιάννη οτι είσαι γάτακι..... Ε γάτακι ..
αυτο το γατακι ειναι ολα τα λεφτα....γελαω μονος μου... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 10:25:12 μμ »

Διονυση καποτε ειχαμε ενα παλιο συλλεκτη με το ονομα ukobke και μικρο το Νικος
προκειται για το ιδιο ατομο;

Aναργυρε ο Νικος οπου αναφερεσε ειναι αρκετα σοβαρο και ωριμο ατομο.
Εαν ηθελε να πει τιποτα στον Διονυση καλιστα θα επιανε τον ιδιο και θα του μιλουσε!!
Μην συγχεουμε ονοματα παρακαλω!!
Υπαρχουν εκατονταδες (Νικος) οπως και εκατονταδες (Γιαννηδες)
οποιος μιλαει καθαρα και ντομπρα μιλαει επωνυμα και δεν κρυβετε πισω απο ψευτικα ονοματα
η πετωντας ενα Νικος και ενα Γιαννη !!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 10:25:22 μμ »

Εγω εχω μια απορια σχετικη ασχετη.
Ενταξει ο συναδελφος αφου πιθανον να την ειχε και στο χερι πριν την πιστοποιηση προφανως και γνωριζει περι τινος προκειται, ομως εχω την εξης απορια.......Μπορει να φανει με το ματι μεσα σε σλαμπ η διαφορα;;

Υ.Σ Ειναι προσωπικη μου  απορια η οποια  σε καμια περιπτωση δεν εχει σκοπο να  διακαιολογησει  την συμπεριφορα του <κατεγγελοντος>
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 10:25:32 μμ »

Έλα βρε Διονύση, δείξε κι εσύ λίγη κατανόηση ! Είναι νέος σου λέει- ο άνθρωπος, εάν όχι στην ηλικία, πάντως στα νομίσματα σίγουρα. Σου λέει «εδώ πάνε τα γατόνια  να με πιάσουνε κορόϊδο και να μου πουλήσουνε τη λιανή τη δεκάρα για χοντρή».

-Τουλάχιστον, στην επικοινωνία που είχατε, σου εξήγησε πόσο χοντρή τηνε θέλει ;  Κλείσιμο ματιού


Φίλε μέφιστο ( συγνώμη δεν ξέρω το όνομα σου ) θα σου πω κάτι πολυ ωραίο που είχα ακούσει κάποτε αλλά σήμερα δεν το εφαρμοσα

Ποτε μην τσακωθεις με έναν ηλιθιο. Θα ρίξει την κουβέντα στο επίπεδο του και θα σε κερδίσει λόγω εμπειρίας
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 10:28:44 μμ »

Διονυση καποτε ειχαμε ενα παλιο συλλεκτη με το ονομα ukobke και μικρο το Νικος
προκειται για το ιδιο ατομο;

Aναργυρε ο Νικος οπου αναφερεσε ειναι αρκετα σοβαρο και ωριμο ατομο.
Εαν ηθελε να πει τιποτα στον Διονυση καλιστα θα επιανε τον ιδιο και θα του μιλουσε!!
Μην συγχεουμε ονοματα παρακαλω!!
Υπαρχουν εκατονταδες (Νικος) οπως και εκατονταδες (Γιαννηδες)
οποιος μιλαει καθαρα και ντομπρα μιλαει επωνυμα και δεν κρυβετε πισω απο ψευτικα ονοματα
η πετωντας ενα Νικος και ενα Γιαννη !!

Θα σε μαλωσω ...το Ηλίας ξεχασες.
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 10:31:46 μμ »

θυμαμαι Γιωργο τι .....σοβαρο ατομο ηταν. Για το ιδιο ατομο προκειται.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 10:39:52 μμ »

Αναργυρε τις προσωπικες μας αποψεις πολλες φορες καλο ειναι να τις κραταμε για εμας.
Εαν εσυ προσωπικα ηρθες σε ρηξη με τον Νικο λογω τις διαφορετικης ιδεολογιας που εχετε πανω στις συλλογες
αυτο δεν τον κανει ανεντιμο ανθρωπο.
Επειδη με τον ανθρωπο αυτο εγω προσωπικα μιλησα μαζι του μερικες φορες στο τηλεφωνο
μπορω να εκφερω μια παραπανω γνωμη για το τι ανθρωπος ειναι.

Δεν ειναι αυτος , προσωπικα το αποκλειω.

Μακαρι ατομα σαν τον Νικο να υπηρχαν και αλλα , εχει και πολλες γνωσεις και βοηθεια θα μπορουσε να δωσει σε πολλους νεους και δεν εχει κανενα λογω να τα βαλει με τον Διονυση διοτι δεν ανακατευετε με το εμποριο!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 10:40:05 μμ »

Φίλε Γιάννη γ. είσαι τυχερός. Άκου τί θα κάνεις, πάρε το νόμισμα και φέρ' το στη λέσχη να το δούμε όλοι να επιβεβαιωθείς και να τον κάνεις ρεζίλι. Κι εάν είσαι νέος στο νόμισμα μη χαλιέσαι καθόλου, ξεκίνα όπως πολύ καλά κάνεις με τις ποικιλίες του 10λεπτου , μετά πήγαινε στις οθωνικές δραχμές και στα τάληρα με παραλαγές στο έξεργο κι άσε τους Παύλους για το τέλος που είναι και δύσκολοι.
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 10:40:33 μμ »

 Ο τύπος συνεχίζει και μερικά λέει στο εμπει . Δεν ασχολούμαι άλλο . Η βλακεία του ειναι ανίκητη !
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 11:12:20 μμ »

Εγω εχω μια απορια σχετικη ασχετη.
Ενταξει ο συναδελφος αφου πιθανον να την ειχε και στο χερι πριν την πιστοποιηση προφανως και γνωριζει περι τινος προκειται, ομως εχω την εξης απορια.......Μπορει να φανει με το ματι μεσα σε σλαμπ η διαφορα;;

Υ.Σ Ειναι προσωπικη μου  απορια η οποια  σε καμια περιπτωση δεν εχει σκοπο να  διακαιολογησει  την συμπεριφορα του <κατεγγελοντος>

Χωρίς να θέλω να σε θιξω το οτι το νόμισμα το είχα στο χέρι το γνώριζε μονο ο elkobke που του το ανέφερα σε πμ στο εμπει ? εσυ πως σκεφτηκες οτι πιθανόν την είχα στο χέρι και την σλαμπαρα ?
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
JohnGrJohn
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 01, 2014, 11:19:54 μμ »

Καλησπέρα σε όλους.
Κατ αρχάς να ζητήσω συγγνώμη εάν έθιξα οποιοδήποτε. Η πρόθεση της εγγραφής μου στο site  αυτό ήταν να μάθω ωρισμένα πράγματα για νομίσματα . Έτσι τουλάχιστον νόμιζα.

Λυπάμαι εάν στενοχώρησα κάποιους που προς το παρόν ασχολούμαι με τα φτηνά νομίσματα όπως το 10λεπτο του 1922. Θα εκτιμούσα ιδιαίτερα να μου κάνατε υπόδειξη για τα ακριβά νομίσματα που προφανώς ασχολείστε, αλλά σας παρακαλώ όταν αποκτήσω την οικονομική ευμάρια των ειρωνούντων.
Επίσης λυπάμαι που ρώτησα τη διευκρίνηση αυτή.

Δυστυχώς έχω την χείριστη συνήθεια να διαβάζω πολύ πριν ασχοληθώ έμπρακτα με κάτι. Θα συμβούλευα αρκετό κόσμο (φυσικά εδώ μάλλον τα γνωρίζετε όλα ωρισμένοι ) να ενημερωθεί από το site www.mycoins.gr  Είναι αξιοθαύμαστο site  αλλά προφανώς είναι για κάποιους σαν εμένα που ασχολούνται με φτηνά νομίσματα.

Έχω μεταξύ άλλων αγοράσει πολύ φτηνά και ένα κατάλογο του Krause του έτους 2002 (ξεπερασμένος θα μου πείτε και φτηνιάρικος) όπου στη σελίδα 892 αναφέρει ως #66.2 το 10λεπτο ως thick  και με παύλα στη τιμή. Νομίζω (προφανώς λανθασμένα) ότι μια παύλα στη τιμή σημαίνει νόμισμα μεγάλης αξίας.

Δυστυχώς το έγκλημα το έκανα, γράφτηκα σε ένα υποτιθέμενο site  για νομίσματα, έκανα μια ερώτηση και διαβάζω πράγματα που δεν καταλαβαίνω, παρά μόνο ειρωνικά σχόλια.

Πραγματικά προσπάθησα να βρω το  forum  να συστηθώ και δεν το βρήκα. Ζητώ συγγνώμη που δεν το βρήκα και δεν συστήθηκα, παρά μόνο μπήκα σχεδόν κατευθεία στην ερώτηση.

Λυπάμαι εάν σας προκάλεσα αναστάτωση.

Νάσται πάντως καλά.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences