Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 01:57:01 πμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΠΑΤΗ (?) ΣΕ ΝΟΜΙΣΜΑ 10 ΛΕΠΤΑ 1922  (Αναγνώστηκε 55346 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
rubirosa
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1431



Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 02:30:49 μμ »

 Γιώργο και μένα μου φάνηκε περίεργο, τώρα ο Νίκος να μπήκε στην αναζήτηση της ΤΗΙΝ & FAT.
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 02:59:04 μμ »

Τον ukboke τον γνωρίζω 20 χρόνια και έχω δει μέρος της συλλογής του και αισθάνθηκα τυχερός γιατί δεν μου γύρισε η γλώσσα ,ας είχαμε την συλλογή του και να μην σώναμε να την πιστοποιήσουμε ποτέ.
Δεν ήταν πολέμιος τον πιστοποιήσεων απλά ήθελε να περάσει το μήνυμα: μάθεται τα μάτια σας να βλέπουν το νόμισμα, μην περιμένεται μασημένη τροφή από τις εταιρείες πιστοποίησης,γιατί θα περάσει το φιλέτο raw από μπροστά σας και θα το χάσετε, όσο για τις γνώσεις του, έδειξε στο site δείγμα γραφής και αντι αυτον τον ανθρωπο να τον αξιοποιήσουμε, με τον καλύτερο τρόπο,  επειδή είχε κάποιες ενστάσεις για τα σλαμπ, τον πήρατε από τα μούτρα, λες και σας έβρισε ή λες και είστε μέτοχοι των εταιρειών πιστοποίησης και θα είχαται διαφυγόντα κέρδη, λες και είναι ιερό και όσιο τα σλαμπ.
Μακάρι να ξανάμπαινε στην παρέα μας αλλά δεν το βλέπω να γίνεται.


Κριμα.
herakliotis(Γιώργο), το καλοκαίρι ήθελα να εξαφανιστώ απο το forum.
Μιλήσαμε τηλεφωνικά και παρέμεινα γιατί ήσουν Σωστός και κατανόησα πλήρως τα λεγόμενα -συμβουλές σου.
Γιατί λοιπόν δεν κάνεις μια προσπάθεια και με το μέλος "ukboke " μήπως και έχουμε την τύχη οι νεότεροι να τον έχουμε και πάλι εδώ και μας φωτίσει νομισματικά??
Ο άνθρωπος απ΄ότι κατάλαβα είναι Respect από πολλούς και είναι κρίμα να μην βρίσκεται σε τούτη την παρέα μιας και μέλος της ήταν.
Καταγράφηκε

strataras
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 334


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 03:04:19 μμ »

Εγώ δεν θα υποστηρίξω,ούτε τον Διονύση,ούτε τον Νίκο,Γιάννη,Γιώργο.
Εγώ θα υποστηρίξω την κοινή λογική και με επιχειρήματα.
Το θέμα είναι:Η ερώτηση εάν υπάρχει απάτη σε νόμισμα 10 λεπτά 1922.
Δεν θα το κρίνω εγώ,μιας και δεν γνωρίζω πολλά για τις ποικιλίες του 10 λεπτά 1922.
Το πιο ισχυρό επιχείρημα το οποίο δεν χωρά αμφισβήτιση,είναι ότι το πρόβλημα είναι στο κουτί,στο χαρτάκι που γράφει τα χαρακτηριστικά του,το λάθος που έκανε ο grader,και η εταιρία πιστοποίησης.
Το λάθος της εταιρίας θα το πληρώσει ο πωλητής;
Εάν ήταν ασλαμπάριστο το νόμισμα και το παρουσίαζε έτσι ο πωλητής,τότε ναι,το φταίξιμο θα ήταν του πωλητή εάν έκανε λάθος στην εκτίμησή του ή την κατάστασή του.
Και εγώ εάν το είχα,και το πουλούσα,θα το παρουσίαζα ότι γράφει το κουτί.
Δεν ξέρω εάν το νόμισμα είναι λεπτό ή χοντρό,εάν έκανε λάθος η εταιρία,ή όχι,αυτό θα φανεί στο σπάσιμο του κουτιού και στην νέα πιστοποίηση.
Πολλές φορές έχουν κάνει λάθη οι εταιρίες πιστοποίησης,να βάζουν λάθος καρτελάκια,και να πιστοποιούν μα'ι'μού,πλαστά νομίσματα.
Για τα λάθη των εταιριών θα τα πληρώσουν οι αγοραστές-πωλητές;
Τι λέτε ρε;
Τέλος,θα αναφέρω πως είχα συναλλαγή με τον Διονύση και έμεινα κατά πολύ παραπάνω ικανοποιημένος.Και στο μέλλον θα ήθελα να ξανά έχω συναλλαγή μαζί του.
Αλλά θα συμφωνήσω και με τον κ.Γιώργο.Εάν ο κύριος Νίκος είναι όντως πολύ μεγάλος και παλαιός συλλέκτης,εγώ θα τον παρακαλούσα,να παραμείνει στο φόρουμ,και να μας μεταφέρει τις γνώσεις του από την εμπειρία του.
Να λυθεί η παρεξήγηση,και να τον έχουμε κοντά μας.Δύσκολο μεν,αλλά και όχι ακατόρθωτο δε.
Βρείτε τα και να κάνουμε καινούργια αρχή.
Να δυναμώσει το φόρουμ.
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 03:36:50 μμ »

Για να δούμε και λίγο το ήθος και την καρδιά του Διονύση σήμερα στη λέσχη πήρα και τον 13χρονο υιό μου.
Του άρεσε μία Κουκαμπούρα και όταν ρώτησε το Νιόνιο πόσο τη δίνει αυτός του απάντησε 25€.
Ο υιός μου του είπε ότι έχει μόνο 10€ πάνω του και ο Νιόνιος του την έδωσε.
Εγώ εκείνη την ώρα μιλούσα με τον Τυράσκη.
'Οταν μου ήλθε και μου είπε κοίτα Πατέρα τι μου έδωσε ο κύριος Διονύσης με 10€, πήγα αμέσως να του δώσω τη διαφορά.
Η απάντησή του ήταν, είναι για το παιδί ρε Λιάκο.
Αυτός είναι ο χαρακτήρας και το ήθος του Διονυσάκη.
Τα υπόλοιπα είναι εκ του περισσού.
Έχω κάνει άπειρες συναλλαγές με τον Διονυσάκη και πάντα είμασταν και οι δύο ευχαριστημένοι.

  
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 11:42:32 μμ »

Για να δούμε και λίγο το ήθος και την καρδιά του Διονύση σήμερα στη λέσχη πήρα και τον 13χρονο υιό μου.
Του άρεσε μία Κουκαμπούρα και όταν ρώτησε το Νιόνιο πόσο τη δίνει αυτός του απάντησε 25€.
Ο υιός μου του είπε ότι έχει μόνο 10€ πάνω του και ο Νιόνιος του την έδωσε.
Εγώ εκείνη την ώρα μιλούσα με τον Τυράσκη.
'Οταν μου ήλθε και μου είπε κοίτα Πατέρα τι μου έδωσε ο κύριος Διονύσης με 10€, πήγα αμέσως να του δώσω τη διαφορά.
Η απάντησή του ήταν, είναι για το παιδί ρε Λιάκο.
Αυτός είναι ο χαρακτήρας και το ήθος του Διονυσάκη.
Τα υπόλοιπα είναι εκ του περισσού.
Έχω κάνει άπειρες συναλλαγές με τον Διονυσάκη και πάντα είμασταν και οι δύο ευχαριστημένοι.

  

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λόγια αλλά είσαι ψεύτης .
Πρώτον μιλάγες με τον βασιλακοπουλο και όχι με τον τυρασκη
Δεύτερον και βασικότερο . Ο γιος σου ειναι πολυ πιο σβελτος και άμεσος στις συναλλαγές απο εσένα . Ξέρει τι θέλει , ξέρει πόσο να το πληρώσει και γι αυτο έχω κάνει περισσότερες συναλλαγές με τον γιο σου παρα με σένα . Χαχαχα

Ηλία σε ευχαριστω για τα καλα σου λόγια . Δεν έχουν αξια τα 15 ευρω μπροστά στην χαρα που είδα στην φάτσα του όταν του είπα "" Οκ δικό σου με 10 ευρω ""
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
dimitra
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 537


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 12:23:49 πμ »

E, να σου στειλω και τον δικο μου γιο να σου παρει κανενα ελληνικο νομισμα Μεγάλο χαμόγελο Γλώσσα
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 06:48:02 πμ »

Μήπως σε κόρες υπάρχει καλύτερη έκπτωση;  Γλώσσα
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
panosk
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 09:18:26 πμ »


       Τελικα ισως ειναι οντως χρησιμο να λεγονται καποια πραγματα απο προσωπικες εμπειριες για το
ηθος και τον χαρακτηρα ενος ατομου ...γιατι στον γραπτο λογο μπορει πανευκολα να δημιουργηθει λαθος
εντυπωση κ να διαστρεβλωθει η αληθεια απο μια κουβεντα που μπορει να πεταξει ετσι καποιος οπως καλη ωρα σ'αυτο το post...

    Σε οσες συναλλαγες εχω κανει με τον Διονυση ,ηταν κατι παραπανω απο αψογος ,κατι παραπανω απο Κυριος!
Καταρχην μου ανοιξε το σπιτι του κ με δεχτηκε ,χωρις καλα καλα να με γνωριζει...
Η συναλλαγη μας τωρα ,
μετα απο τις διαπραγματευσεις ,κ απο απανωτες εκπτωσεις που μου εκανε ,κ αφου δωσαμε τα χερια ,εκλεισε σε μια τιμη στην οποια ημουν πολυ ευχαριστημενος ....Αφου εβγαλα λοιπον να του δωσω τα χρηματα,ας πουμε πχ 500 ευρω,
μου επιστρεφει το ενα 50ευρο κ..τον κοιταω με απορια ? Τι ειναι αυτο του λεω?!?  "Αυτο ειναι ετσι,
επειδη μου ηταν πολυ ευχαριστη η συναλλαγη μας κ δεν επρηξε ο ενας τον αλλον με γκρινιες κτλ.. κ περασαμε
καλα κ καναμε καλη παρεα..."!

Μπορει ο Διονυσης να μην το θυμαται καν ,το πιθανοτερο, αλλα κατι τετοια ειναι που σου μενουν κ κανουν τη διαφορα απο ανθρωπο σε ανθρωπο σ'αυτο το χωρο...
Εγω, αυτο που ειχα συναντησει μεχρι εκεινη την στιγμη ,ηταν εμποροσυλλεκτες κορακια ,παλιους ή ακομα ενεργους με τη φιλοσοφια " δαγκωσε-γδαρε το νεο οσο πιο πολυ μπορεις,αυτος φταιει κ ειναι υπευθυνος αμα δε
ξερει τι πληρωνει, φατου οσο πιο πολλα μπορεις.."
..Ε..,ο Διονυσης απεχει κατα πολυ απο κατι τετοιο...






Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 10:02:32 πμ »

Μήπως σε κόρες υπάρχει καλύτερη έκπτωση;  Γλώσσα

για την κορη σου φανη εχω εναν καλο γαμπρο . Τον γιο μου . Ομορφαντρας ψηλος (1μετρο προς το παρον αλλα θα ψηλωσει και αλλο) με καλη προικα και ενα αλμπουμ γεματο με χρυσα νομισματα
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 10:03:42 πμ »

E, να σου στειλω και τον δικο μου γιο να σου παρει κανενα ελληνικο νομισμα Μεγάλο χαμόγελο Γλώσσα


Στον γιο σου θα κανω δωρο την ευχη μου να βρει μια καλη νυφη σαν τγν μαμα του Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 10:04:39 πμ »

για την κορη σου φανη εχω εναν καλο γαμπρο . Τον γιο μου . Ομορφαντρας ψηλος (1μετρο προς το παρον αλλα θα ψηλωσει και αλλο) με καλη προικα και ενα αλμπουμ γεματο με χρυσα νομισματα

Κι εγώ που έχω 2 κορούλες ;; Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 10:05:05 πμ »


       Τελικα ισως ειναι οντως χρησιμο να λεγονται καποια πραγματα απο προσωπικες εμπειριες για το
ηθος και τον χαρακτηρα ενος ατομου ...γιατι στον γραπτο λογο μπορει πανευκολα να δημιουργηθει λαθος
εντυπωση κ να διαστρεβλωθει η αληθεια απο μια κουβεντα που μπορει να πεταξει ετσι καποιος οπως καλη ωρα σ'αυτο το post...

    Σε οσες συναλλαγες εχω κανει με τον Διονυση ,ηταν κατι παραπανω απο αψογος ,κατι παραπανω απο Κυριος!
Καταρχην μου ανοιξε το σπιτι του κ με δεχτηκε ,χωρις καλα καλα να με γνωριζει...
Η συναλλαγη μας τωρα ,
μετα απο τις διαπραγματευσεις ,κ απο απανωτες εκπτωσεις που μου εκανε ,κ αφου δωσαμε τα χερια ,εκλεισε σε μια τιμη στην οποια ημουν πολυ ευχαριστημενος ....Αφου εβγαλα λοιπον να του δωσω τα χρηματα,ας πουμε πχ 500 ευρω,
μου επιστρεφει το ενα 50ευρο κ..τον κοιταω με απορια ? Τι ειναι αυτο του λεω?!?  "Αυτο ειναι ετσι,
επειδη μου ηταν πολυ ευχαριστη η συναλλαγη μας κ δεν επρηξε ο ενας τον αλλον με γκρινιες κτλ.. κ περασαμε
καλα κ καναμε καλη παρεα..."!

Μπορει ο Διονυσης να μην το θυμαται καν ,το πιθανοτερο, αλλα κατι τετοια ειναι που σου μενουν κ κανουν τη διαφορα απο ανθρωπο σε ανθρωπο σ'αυτο το χωρο...
Εγω, αυτο που ειχα συναντησει μεχρι εκεινη την στιγμη ,ηταν εμποροσυλλεκτες κορακια ,παλιους ή ακομα ενεργους με τη φιλοσοφια " δαγκωσε-γδαρε το νεο οσο πιο πολυ μπορεις,αυτος φταιει κ ειναι υπευθυνος αμα δε
ξερει τι πληρωνει, φατου οσο πιο πολλα μπορεις.."
..Ε..,ο Διονυσης απεχει κατα πολυ απο κατι τετοιο...



Και εσυ μου κουρδισες τη  κιθαρα οποτε πατσισαμε  Σαρκασμός





« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2014, 10:08:06 πμ από ANTONIO1967 » Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 10:06:43 πμ »

για την κορη σου φανη εχω εναν καλο γαμπρο . Τον γιο μου . Ομορφαντρας ψηλος (1μετρο προς το παρον αλλα θα ψηλωσει και αλλο) με καλη προικα και ενα αλμπουμ γεματο με χρυσα νομισματα

Κι εγώ που έχω 2 κορούλες ;; Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα

προλαβε αλλος λυπαμαι κωστα . Εσενα θα σου κανω δωρο μια λιστα γαμου στο μαγαζι μου με 20% εκπτωση αντι για 10 που ειναι κανονικα
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 12:37:49 μμ »

Μήπως σε κόρες υπάρχει καλύτερη έκπτωση;  Γλώσσα

για την κορη σου φανη εχω εναν καλο γαμπρο . Τον γιο μου . Ομορφαντρας ψηλος (1μετρο προς το παρον αλλα θα ψηλωσει και αλλο) με καλη προικα και ενα αλμπουμ γεματο με χρυσα νομισματα
  DONE! Και με Ιονικά και Γεωργιο σε BU αντί για χρυσά βολευόμαστε  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 03:39:49 μμ »

Πλην αγενης.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences