Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 12:39:19 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 10 ΛΕΠΤΑ 1831 COPY  (Αναγνώστηκε 29046 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« στις: Ιούνιος 27, 2011, 06:42:19 μμ »

Το νου σας!!!Αρχισαν τα οργανα........

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160610818110&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 27, 2011, 07:05:41 μμ »

συγνωμη δεν θελω να οξυνω τα πνευματα, αλλα στο σημερινο,θεμα δεκαλεπτο κοπια του 1831,ειδατε που ο πωλητης ειχε απο ολα τα αγαθα,οθωνες,γεωργιους,λουδοβικους υπερσπανιους.οπως με το αλογο κλπ,δεν ειμαι εξπερ,αλλα οταν εχω δει,και πιασει,μερικες κοπιες,δεν πρεπει να το πω?και αν ειδατε ηταν ολα εκτος τα χαλκινα του οθωνα, χαμηλων καταστασεων,χαιρετω,και συγνωμη που σας ζαλισα.για να μην επιμενουν μερικοι,αν δεν γνωριζουν.ο δημητρης σιγουρα ειπε την αποψη του,γιατι ειναι στο κεντρο του νομισματος,αλλα ωρισμενοι ,που μιλουν για υπερσπανια,ας ειναι πιο εγκρατεις,παντα καλοπροαιρετα και χωρις ιχνος κακεντρεχειας,χαιρετω και παλι,γιαννηςτ.υγ το γλωσοφαγα, και τους πιασαν και οι κινεζοι,αν ειναι κινεζοι,οι δεκαρες του 1831?πρωτη φορα βλεπω αυστηρα ακυκλοφορητο,αν και διακρινεται ευκολα.θα δουμε την συνεχεια.
Καταγράφηκε
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 27, 2011, 07:06:17 μμ »

thanks Νίκο! είμαστε καλά προετοιμασμένοι..!  Κλείσιμο ματιού
Υ.Γ. για πες μας αν θες τί απεικονίζει το αβαταρ σου  Άνεση
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 27, 2011, 07:09:13 μμ »

Αυτη αν δεν κανω λαθος ειναι η ποικιλια < τσιν τσιν εις υγειαν του κοροιδου>
Ευχαριστουμε Νικο , προσωπικα δεν την ειχα δει .
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 27, 2011, 07:10:06 μμ »

thanks Νίκο! είμαστε καλά προετοιμασμένοι..!  Κλείσιμο ματιού
Υ.Γ. για πες μας αν θες τί απεικονίζει το αβαταρ σου  Άνεση

Ειναι το κρεμαστο ρολοι που χαρισε ο Κυβερνητης στον Κολοκοτρωνη.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 27, 2011, 07:29:41 μμ »

γιωργο θυμασαι που σε ελεγα για μια του 31 που το στηθος σε αγκυλωνει?ιδου,την αλλη πλευρα,δεν ξερω αν  ενδιαφερεσαι να την αγορασεις ακομα?το μονολεπτακι,το δευτερο το σκοτωνεις,ειναι πανεμορφο.δεν ξερω αν θα το ξαναδεις 200 ευρω+ μεταφορικα,κλπ.σιγουρα οσα ξερει ο νοικοκυρης,κλπ.σε χαιρετω,γιαννης
Καταγράφηκε
okamisa
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 264

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 27, 2011, 07:32:38 μμ »

thanks Νίκο! είμαστε καλά προετοιμασμένοι..!  Κλείσιμο ματιού
Υ.Γ. για πες μας αν θες τί απεικονίζει το αβαταρ σου  Άνεση

Ειναι το κρεμαστο ρολοι που χαρισε ο Κυβερνητης στον Κολοκοτρωνη.
Έκπληξη  Άνεση Άνεση Άνεση
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 27, 2011, 07:38:09 μμ »

Γιαννη ναι σε συνομιλια που ειχαμε ειπες ακριβως αυτα τα λογια.
Τωρα τα ερωτηματα για εμενα ειναι αλλα Π,Χ τα υπολοιπα Ελληνικα νομισματα του Πωλητη ειναι γνωστες και κατεγραμενες Κινεζικες κοπιες , αρα και το παρον 10λεπτο λογικα προερχετε απο την Κινα και αυτο!!
Γιατι ομως δεν το πλασαραν τα Κινεζακια στην αγορα και το εβγαλε Βελγος??
Το ευτυχημα απο την αλλη πλευρα ειναι οτι το εκαναν τοσο καλο στην εμφανιση που κανει μπαμ απο μακρια σαν αντιγραφο!!
Και απο την αλλη αφου το βλεπουμε πρωτη φορα σε δημοπρασια (τουλαχιστον εγω) εσυ που το ηξερες οτι υπηρχε τοσο καλο  αντιγραφο?? Μηπως εισαι ο πρακτορας των Κινεζων στην Ελλαδα??  Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 27, 2011, 07:43:47 μμ »

γιωργο θυμασαι που σε ελεγα για μια του 31 που το στηθος σε αγκυλωνει?ιδου,την αλλη πλευρα,δεν ξερω αν  ενδιαφερεσαι να την αγορασεις ακομα?το μονολεπτακι,το δευτερο το σκοτωνεις,ειναι πανεμορφο.δεν ξερω αν θα το ξαναδεις 200 ευρω+ μεταφορικα,κλπ.σιγουρα οσα ξερει ο νοικοκυρης,κλπ.σε χαιρετω,γιαννης

Οσο αφορα τα μονολεπτα αλλα και αλλα σπανια νομισματα καλο θα ειναι να τα κρατησουμε να τα μεταβιβασουμε στα παιδια μας!!!
Φανταζεσε την κορη μου σε 20 χρονια να λεει << Τα ειχε αγορασει ο μπαμπας μου πριν την επιδρομη των Κινεζων και ειναι ολα αυθεντικα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο >>
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 27, 2011, 09:49:04 μμ »

Γιαννη ναι σε συνομιλια που ειχαμε ειπες ακριβως αυτα τα λογια.
Τωρα τα ερωτηματα για εμενα ειναι αλλα Π,Χ τα υπολοιπα Ελληνικα νομισματα του Πωλητη ειναι γνωστες και κατεγραμενες Κινεζικες κοπιες , αρα και το παρον 10λεπτο λογικα προερχετε απο την Κινα και αυτο!!
Γιατι ομως δεν το πλασαραν τα Κινεζακια στην αγορα και το εβγαλε Βελγος??
Το ευτυχημα απο την αλλη πλευρα ειναι οτι το εκαναν τοσο καλο στην εμφανιση που κανει μπαμ απο μακρια σαν αντιγραφο!!
Και απο την αλλη αφου το βλεπουμε πρωτη φορα σε δημοπρασια (τουλαχιστον εγω) εσυ που το ηξερες οτι υπηρχε τοσο καλο  αντιγραφο?? Μηπως εισαι ο πρακτορας των Κινεζων στην Ελλαδα??  Γλώσσα Γλώσσα
μαλλον δεν ειναι κινεζικο ειναι ευρωπαικο,μαλλον απο ιταλια,κινεζικα ειναι τα χαλκινα(οθωνα) ,αλλα μαλλον και αυτο,που εχει ειναι σε καταστασεις ακυκλοφορητες,ενω τα ευρωπαικα εινα φθαρμενα, ξεχασα στην ιστοσελιδα του κυριου καραμιτσου,αναφερει προς πωληση στα νομισματα του οθωνα, που δεν εχουν πουληθει, το ταλληρο του λουδοβικου,με την ασπιδα χωρις κανενα θεμα. τελιως κενη.οτι γραφω, βουταω την πενα μου (αλληγορικα)πρωτα στο μυαλο μου, και μετα στο γραπτο μου.αυτο δεν απευθυνεται ουτε σε σενα, ουτε συτον δημητρη.αλλα σε ατομα με τεκμηριομενη αποψη,αλλα μονο στα λογια.οπως ειπες θα χασουμε τα αυγα και τα πασχαλια, με αυτα που συμβαινουν,χαιρετω ολην την παρεα και οσο μπορειτε,προσοχη στις σοβαρες αγορες,γιαννηςτ.υγ.γιαννηςτ -πρακτωρ οοο,λιγα μαλλια ευτυχως εχω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2011, 10:01:22 μμ από giannist » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 25, 2011, 07:12:53 μμ »

Πριν λιγες μερες παρελαβα το δικο μου αντιγραφο και σας το δειχνω μια και ο Βελγος βαζει μονο τον οπισθοτυπο φωτο!! (Ειχε τους λογους του) Σαρκασμός
Οπως θα δειτε απο τον Εμπροσθοτυπο κανει καραμπαμ η πλαστοτητα του και πιστευω οτι δεν θα βρεθει κανεις συλλεκτης να την πατηση!!
Καταρχην το νομισμα στην περιμετρο ειναι πολυ ασχημα κομενο και δειχνει προχειροτητα!!
Επισεις το <κατεβασμα> στο στηθος του Φοινικα το προδιδει !!
Και το πολυ γελιο πεφτει οταν διαβαζεις την λεξη ΠΟΛΙΤΕΙΑ !! Ξεκιναει με Η  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Γλώσσα

Υ.Γ Για οσους θελουν τα στοιχεια του νομισματος εχει :
Διαμετρο 31,27
Παχος 2,20
Βαρος 13,27
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 25, 2011, 08:27:34 μμ »

αμεσως να το βγαλουμε κοπια? το η ειναι ποκιλια,αμα σου λεω,οτι γερασες.παντως πραγματικα κανουν μπαμ απο χιλιομετρο.μαλλον δεν ειχαν γνωσεις,για το πως κοβοντουσαν οι καποδιστριες?η τα πουλανε μονο σαν δειγματα,τι να πεις,ολα πιθανα,αυτο που φοβαμαι μηπως γινουν ,η εχουν γινει,αναπαλαιωσεις,εκει θα γινει μεγαλος χαμος τουλαχιστον για τους νεους,που δεν εχουν την απαιτουμενη εμπειρια,χαιρετω,καλο βραδυ σε ολην την παρεα, γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 07:44:25 μμ »

http://www.ebay.com/itm/GREECE-COPPER-COIN-10-LEPTA-1831-UNCIRCULATED-VERY-RARE-/271297993085?pt=US_World_Coins&hash=item3f2a9ed97d

 Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
johnmak
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1068



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 07:49:14 μμ »

Είναι η πανσπάνια ποικιλία ΗΟΛΙΤΕΙΑ. Μου αρέσει που έχει και reserve price και όμως έχει φτάσει στα 100 δολλάρια!!!
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 14, 2013, 07:54:16 μμ »

Μπράβο που το εντοπίσατε και το αναφέρατε. Να κάνουμε όλοι report να το ξαποστείλουμε το λαμόγιο!
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences