Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 23, 2024, 01:12:13 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1/2 1855 οθωνας  (Αναγνώστηκε 23964 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 11, 2011, 10:28:52 μμ »

Μανο για μενα κακος απο πλευρα του Μιμμη που δεν κρατησε στοιχεια του νομισματος οσο το ειχε στα χερια του γυμνο!!
Ακομη και σε κοπιες κινεζικες κραταω το βαρος της την διαμετρο της και τα κανω αντιπαραθεση με τα γνησια για να δω τι αποκλισεις εχουν και που!!
Ποσο μαλον νομισματα ψευτικα που εχουν γινει στο παρελθον!!
Πολλα θα μπορουσαν να γινουν ποιο πιστευτα αν το διαστασιολογιο ή το βαρος εφερνε το νομισμα στα στανταρ ενος αλλου ιδιου νομισματος που το εχει καποιος συλλεκτης στα χερια του!!
Και για μενα ενα αλλο κακο που εκανε ο Μιμμης ειναι που το νομισμα πριν φυγει για σλαμπ δεν δοθηκε πχ στην ΠΝΕ να το δουν μερικα μελη οπως ο Δημητρης ο Κωστας ο Κολοκυθας Ωραιοπουλος κτλ κτλ να μας ελεγαν και αυτοι την αποψη τους!!
Τωρα ο καθενας μπορει να λεει το μακρυ του και το κοντο του , αλλα ο Μιμμης το εχει μεσα σε σλαμπ Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 12, 2011, 09:41:11 πμ »

Μιμμη παρατηρησα σημερα το πρωι της δημοπρασιες της ΠΝΕ και ειδα αυτα τα δυο λοτ
το πρωτο αυθεντικο <  http://www.nomisma.gr/auction/OpenImage.aspx?Title=Lot195&Image=LotImages/115/Normal/2176.jpg  >

και το δευτερο ψευτικο <  http://www.nomisma.gr/auction/OpenImage.aspx?Title=Lot196&Image=LotImages/115/Normal/2078.jpg
 >  παρατηρησε καλα το ψευτικο , εχει τα ιδια ακριβως σημαδια με το δικο σου , τον ιδιο λακκο στο πιγουνι , το ιδιο σημαδι στο ( Σ ) !!
Τυχαια ολα αυτα??
Θα ηθελα και την αποψη του φιλου Μανου πανω σε αυτα που λεω.
Ο Βασιλης εχει καθε λογω να καλυψη την εταιρια που αντιπροσωπευει αν εκανε μια πατατα αλλα ολοι εμεις αμεροληπτα μπορουμε να εχουμε μια ορθη αποψη των γεγονοτων!!

Y.Γ Για να τα δειτε καντε κοπη και αντιγραφη ολον τον συνδεσμο οπως τον δειχνω μεσα στα < > σε νεα σελιδα διοτι για καποιον λογο το συστημα παιρνει μονο τον μισο!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
mimisss
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 475


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 12, 2011, 09:57:36 πμ »

καλημερα φιλε μου  Χαμόγελο γιωργο δεν εχω κανενα αγχος αν το νομισμα ειναι γνησιο η οχι  Χαμόγελο στο λεω με αγαπη και το ξερεις ... οπως εγραψα και στον δημητρη στο αλλο forum η εχω στα χερια μου ενα πολυ δυσκολο ελληνικο νομισμα πιστοποιημενο απο την pcgs ως γνησιο με χαμηλη τιμη κτησης !! η ... το μοναδικο  αναγνωρισμενο επισημο λαθος της pcgs σε ελληνικο νομισμα !  Χαμόγελο απλα ο λογος που το εβγαλα σε δημοσια συζητηση ειναι για να ακουστουν ολες οι αποψεις απο ολους και να μαθουμε πραγματα και εμεις οι νεωτεροι συλλεκτες !! ριξε μια ματια σε αυτο το κομματι ( ενημερωση ) σε αλλο forum το τι γραφει ο κυριος ορφεας ... νομιζω οτι ειναι πολυ ενδιαφεροντα αυτα που γραφει αλλα κυριος ο τροπος με τον οποιο τα εκφραζει !!!  Χαμόγελο φιλικα μιμις
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 12, 2011, 06:21:48 μμ »

Οσο για το φιλο giannist και μονο που ειπες οτι αν επεφτε ενα σπανιο θα το πιστοποιουσες για να κονομησεις, αναιρει ολα περι ρομαντισμου κλπ κλπ
φιλε heretic77,οσο αν φασκω και αντιφασκω?,διαβασε καλα, και αλλες φορες που εχω μιλησει,για τις πιστοποιησεις,παντα στηριζω την ρομαντικη μου αποψη,αλλα αν μου πεσει,κανενα νομισμα ανω των δυναμεων μου να το κρατησω,δεν θα μου κακοπεσει να το σλαμπαρω,γιατι σημερα αν δεν ειναι πιστοποιημενη μια σπανιοτητα,οι σημερινοι συλλεκτες και ισως εχουν δικιο,θελουν και μια αναγνωριση επισημη, που την προσιδουν οι πιστοποιησεις.δεν ειμαι πλουσιος,και με την σημερινη κριση,ενα 100ρικο χρυσο του 1875δοκιμιο,θα το πουλαγα ευχαριστως,το γιατι εγω ο ρομαντικος?ειναι αλλη υποθεση.παντως αν προσεξες, δεν ειμαι κατα των πιστοποιησεων,εμενα προσωπικα δεν μου αρεσουν,ετσι εμαθα τοσα χρονια,ειναι λιγο δυσκολο να αλλαξω συνηθειες.δεν ειμαι ικανος, να κρινω τι θεωρει ο διπλανος μου, σωστο για να τον κριτικαρω,παντα μιλαω,για τον εαυτο μου,τωρα σωστη η λαθος?το κρινω εγω,οπως κανει και ο καθενας μας,τελος το να επιβαλει καποιος την γνωμη του στους αλλους, δεν ειναι φρονιμο,σε χαιρετω, οπως και ολην την παρεα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 15, 2011, 08:49:11 μμ »

Δεν εχω τιποτα προσωπικο εννοειται αυτο. Και φυσικα μπορει να εχει κανει λαθος η εταιρεια, υπαρχει κανεις που δε κανει λαθη? Το θεμα ειναι η συχνοτητα τους και η συγκριση με την προτερα κατασταση.
Αλλα ξαναρωταω φιλολογικα πια το ερωτημα. Αυτοι οι παλιοι συλλεκτες-που ειναι κατα των σλαμπ- οταν πανε καποτε να πουλησουν, τοτε ειμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ να δω σε τι τιμες θα το κανουν και αν σλαμπαρουν τη συλλογη η οχι.

Πρωτα απο ολα ειναι αγενες να πιανεις στο στομα σου ατομο που δεν συμετεχει στα φορουμ και δεν εχει τη δυνατοτητα να σου απαντησει, τωρα για την αξια του ζαχαρια σαν συλλεκτη και ανθωπο δε θα σου πω εγω ας σου πουν αλλοι που τον ξερουν καλυτερα!

οσο για τις εταιριες πιστοποιησης που φωναζεις οτι στις θιγουμε τι να σου πω? αν δεν εχεις καταλάβει οτι δημηουργουν πλουτο και οτι εχουν παρει τη θεση του εμπορακου στο μοναστηρακι και οτι οι βαθμοι που βαζουν ειναι αλοπροσαλοι. ειδικα δε καποια σλαμπ της PCGS που εχω δει τον τελευταιο καιρο αστο καλυτερα!
απο κει και περα τι να σου πω δικαιωμα σου και εσενα να μαζευεις σλαμπ αλλα και εμας να διαφωνουμε!

θα μπορουσα να πω οτι στα σπανια νομισματα ισως να χρειαζονται κτλ αλλα με αυτα που βλεπω δεν το λεω ουτε αυτο! δεν ξερουν τι τους γινεται και στο φιναλε δεν τους ενδιαφερει βρε αδερφε! το νομισμα του μημη ειναι μουφα και το οτι το πιστοποιησε η PCGS κατ εμε ειναι σφαλμα καραμπινατο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 15, 2011, 09:56:00 μμ »

και να επισημανθεί ιδιαίτερα οτι το νόμισμα είναι μούφα σε αντίθεση με τον ιδιοκτήτη του!
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 15, 2011, 10:18:43 μμ »

Αυτο το <μου> τις θιγετε, πραγματικα ειναι πολυ ευγενικο.
Ειδικα απο καποιον που με εχει αποκαλεσει <οψιμαδι> χωρις να με ξερει.
Οσο για τον Ζαχαρια, αυτος πως βγαινει στο σαιτ της ΠΝΕ και κατηγορει κοσμο και κοσμακη?
Και ποιος σου ειπε εσενα οτι τον εκρινα ως συλλεκτη και ως ανθρωπο? Που το ειδες αυτο να καταλαβω?
Τονισα το μενος του προς τις εταιρειες που ειναι αληθεια και ΔΗΜΟΣΙΑ δηλωση του. Αρα καμια προσωπικη επιθεση προς αυτον.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 15, 2011, 10:24:20 μμ »

Γιαννη αυτο ακριβως λεω και εγω, κανενας δε πρεπει να επιβαλλει τη γνωμη του σε κανεναν. Αυτο ας το καταλαβουν και καποιοι εδω. Εγω χεστηκα για τις εταιρειες, συγγενεις μου ειναι? Αλλα το οτι θελω να εχω τα νομισματα μου πιστοποιημενα ειναι επιλογη μου και οταν βλεπω τετοιο μενος λογικο ειναι να υπερασπιστω την επιλογη αυτη.
Αυτο για το να πιανει κανεις τα νομισματα ποτε μου δε το καταλαβα, οτι και να μου πει καποιος αλλα στην τελικη το σεβομαι. Εχω δεκαδες VF νομισματα και τα πιανω οποτε θελω, αλλα το BU μου δε θα το πιασω. Αλλα σε αυτο δε λεω τιποτα, οτι θελει κανει ο καθενας.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 15, 2011, 10:58:25 μμ »

και να επισημανθεί ιδιαίτερα οτι το νόμισμα είναι μούφα σε αντίθεση με τον ιδιοκτήτη του!

Αυτο πολυ μου αρεσε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός

Παιδια λαθη γινονται!! Κανενας δεν ειναι αλαθητος!!
Και ο Μανος εχει μια σωστη κριση ετσι οπως το κοιταει!!
Αγοραζει κατι απο μακρια (συνηθως) και ξερει πανω κατω τι αγοραζει!!Σου λεει αντε να πεσω κατω δυο βαθμους απο λαθος εκτιμηση!!
Και οσοι δεν θελετε τα σλαμπ παλι απο την πλευρα σας εχετε μια αποψη και το κανετε!!
Αλλα υπαρχουν και περιπτωσεις που το σλαμπ επιβαλετε οταν ο αλλος ειναι μακρια!!
Προσωπικο παραδειγμα , οταν πηρα τα μονολεπτα απο τον Αμερικανο και ειπα οτι ειναι ακυκλοφορητα ποιος με πιστεψε?? κανενας!!
Μετα το σλαμπαρισμα και τους κορυφαιους βαθμους ολοι το πιστεψατε μετα!! Εγινε ετσι ή οχι??

Απλα αυτο που πρεπει ολοι να εμπεδωσουμε ειναι οτι κοιταμε το νομισμα που αγοραζουμε και οχι το σλαμπ
η εταιρια μπορει να κανει ΛΑΘΟΣ το εξασκημενο ματι ομως ΟΧΙ!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 15, 2011, 11:29:08 μμ »

καλησπερα σε ολην την παρεα,φιλε heretik77,χωρις ιχνος υπερφιαλου νεοελληνα,σου γραφω σαν συλλεκτης,με την απολυτη εννοια του ορου.μαζευω νομισματα απο το 1975,πριν την λεσχη κλπ,οταν οι συλλεκτες ειχαν αλλη νοοτροπια,και ηταν πιο πολυ, συλλεκτες, και οχι,οπως τωρα μαζεουμε για να μαζευουμε.οταν καποιος απο την προεφηβεια,ασχολειται με ενα χομπυ ,οπως εγω,του γινεται τροπος ζωης,θυμαμαι τοτε μαζευα για αρχη χαλκινα,και αργυρα του γεωργιου του πρωτου.το πιστευεις?οτι ξυπναγα το βραδυ αργα,για να ξαναδω,να ξαναχαιδεψω,ενα καινουργιο αποκτημα μου?αυτο λεγεται ερασιτεχνισμος,δηλαδη,γινεσαι εραστης του αντικειμενου που αγαπας,δεν ξερω αν το εχεις νοιωσει?ερωτας δεν ειναι μονο η σχεση με το αλλο φυλλο,αλλα με καθετι που αγαπας,οπως οι ηθοποιοι,οι τεχνιτες,και γενικα αυτοι που αγαπανε αυτο το οποιο ασχολουνται.ισως καποτε καταλαβεις τι σημαινει,να το πιανω στο χερι μου,να βλεπω ολες τις λεπτομερειες(εχεις προσεξει?τις οδοντοσεις του αργυρου φοινικα να αντιληφθεις την προτογονη σχεδον χαραξη τους που ειναι ανομοια και λιγο πλαγια?σεβομαι οτι ξοδευεις χρηματα και θελεις μια επιβεβαιωση,για αυτα που εδωσες,και ειναι λογικο,αλλα ασε και μερικους να τα αγγιζουν,και ας χανουν,δεν το κανουν απο αγνοια,οσο για τον κυριο ζαχαρια, τον γνωρισα στον φιλο μας τον λεωνιδα την κυριακη,θα σου γραψει εντυπωσεις του, ελπιζω.οταν δεν γνωριζουμε καποιον, ειναι ασχημο να τον σχολιαζουμε,με ειλικρινεις ευχες σε χαιρετω,οπως και ολην την παρεα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 16, 2011, 06:31:49 πμ »

Μα δε τον σχολιασα τον ανθρωπο, αντε παλι.....
Σχολιασα την αποψη του για τις εταιρειες, και απο τη στιγμη που μιλαει δημοσια πρεπει να δεχεται και αυτος την κριτικη
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 16, 2011, 10:20:07 πμ »

φιλε heretic77,μην εισαι οξυθυμος,δεν εννοουσα εσενα συγκεκριμενα,αλλα ολους μας,βαζω και τον εαυτο μου μεσα,γιατι και εγω μερικες φορες,θες απο ραδιοαρβυλα σχολια,η γενικα το ελληνικο κουτσομπολιστικο μας ιδιωμα,αναφερομαστε σε καποιον, που ουτε καν τον γνωριζουμε φυσιογνωμικως,του σερνουμε τα εξ αμαξης.δεν εχω τιποτε προσωπικο μαζι σου,πιστεψε με,τωρα αν διαφωνουμε για τις πιστοποιησεις,δεν υπαρχει λογος να φανατιζομαστε,και να χαλαμε τις καρδιες μας, ανευ λογου.αν νομιζεις οτι αισθανεσαι θιγμενος σου ζητω προσωπικα συγνωμη,οσο,για τον κυριο ωραιοπουλο το ανεφερα,επειδη τυχαινει να τον γνωριζω τον κυριο,απο την λεσχη,και εχω διαπιστωσει,οτι ειναι πολυ απλος και δεκτικος,και ειδικα  με τους νεους συλλεκτες ειναι αρκετα φιλικος,και τους βοηθα με τις γνωσεις του.τωρα αν καποιος εχει προσωπικα μαζι του,εγω δεν εχω λογους ουτε να τον υπερασπιζομαι,ουτε τιποτα αλλο.και ουτε πιστευω εχει αναγκη, την δικη μου υπερασπιση.εχει τοσα ομορφα πραγματα, το πραγματικα σοβαρο και γεματο γνωσεις χομπυ μας, που ειναι κριμα να τσακωνοματε με ασημαντα,και χωρις λογω θεματα.θα χαιρομουν,δεν ξερω που μενεις?να τα λεγαμε και απο κοντα,ισως καποτε  βρεθουμε για εναν καφε.ελπιζω να πιστευεις οτι ειμαι ειλικρινης και, ατομο που μπορει καποιος να κανει διαλογο μαζι μου,σε χαιρετω φιλικα,γιαννηςτ.   
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 16, 2011, 03:52:16 μμ »

Γιαννη ασε το μην το παλευεις!!
Επειδη με τον Μανο-Δημητρη (heretic77) εχω κανει μια συναλλαγη μαζι του και μιλησαμε και στο τηλεφωνο ή με μηνυματα ορισμενες φορες τον καταλαβαινω απολυτα τον αγανακτισμο του!!
Απο οτι μου εχει πει <αιρετικο τον εχουν πει , οψιμαδι τον εχουν πει> και ποιος ξερει ποσα αλλα!!
Και ομως το παιδι προσπαθει να εχει παντα τα καλυτερα νομισματα-χαρτονομισματα στα χερια του!!
Δεν καθεται να τα δειχνει αριστερα και δεξια , κανεις δεν ξερει τι και τι εχει στα χερια του , και επειδη καποια μερα γραφτηκε στα φορουμ (οπως εδω) και αρχισε να μιλαει με ζηλο για τα πιστευω του περι νομισματων-σλαμπ καποιοι επεσαν πανω του να τον φανε!!
Επειδη αντιδρουσε στα οσα του ελεγαν τον ειπαν αιρετικο , νεος , απειρο , οψιμαδι κτλ κτλ!!
Δεν ηταν σωστο αυτο!!
Ο καθενας μπορει να εχει αντιθετη αποψη απο τον καθε μεγαλο <δασκαλο νομισματικης> !!
Και οι δασκαλοι θα πρεπει να σεβωνται και τα πιστευω των νεων και ας πατουν στραβα!! (κατα τα δικα τους πιστευω)
Για μενα ο Μανος ειναι πολυ σωστος συλλεκτης , διαβασμενος καλα και ξερει τι ψαχνει!!(μακαρι αρκετοι νεοι να εκαναν τοσο στοχευμενη συλλογη διχως κακες-παθητικες αγορες)
Και καλα κανει και υποστηριζει τις θεσεις του οπου και αν βρισκεται!!
Τωρα το αν καποιοι <δασκαλοι> ειναι σωστοι ή οχι στον τροπο που φεροντε σε καποιους νεους συλλεκτες  σαν παρατηρητης βλεπω να γινετε ενας διαχωρισμος!!
Δλδ καποια μεγαλα ονοματα των Αθηνων με φουλ σλαμπ στις συλλογες τους να ειναι κωλος και βρακι μαζι τους ενω καποιοι αλλοι απο επαρχια (οπως ο Μανος) να τους εχουν στο φτυσιμο και να νευριαζουν μαζι τους αν εχουν διαφορετικη αποψη-γραμμη απο αυτα που λενε (οι δασκαλοι) !!
Γενικα ματια εχουμε ολοι και βλεπουμε και ας ειμαστε απο <χωριο> Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 16, 2011, 03:57:24 μμ »

Σε ευχαριστω Γιωργο για ολα  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 16, 2011, 06:09:20 μμ »

σιγουρα σε ολους αρεσει να εχουν αυλοκολακες,μηπως τους δωσουν κανενα κοκκαλακι,(καταλαβαινεις τι εννοω),εγω εχω παψει να ασχολουμε με αυτα.ολοι ξερουμε τι γινεται,καθε υποψηφιος σβορωνος,εχει τα τσιρακια του,και δια της βοης που λεμε περναει ο λογος τους.με τον φιλο heretik77,δεν εχουμε τιποτε να μοιρασω,οπως και με ολα τα παιδια.μπορει να ειμαι χρονια στο αθλημα,αλλα ξερω να σεβομαι και αυτον που ξεκινα να συλλεγει,οπως και ολους.τα εχω περασει και εγω,σε εποχες που το νομισμα ηταν μια κλειστη καστα,χωρις ιντερνετ,βιβλια,δημοπρασιες κλπ.εκει να δεις αντιμετωπιση απο μερικους(σιγουρα λιγοι κομπλεξικοι,χαλανε το παιχνιδι,και οι αλλοι ακολουθουν).εχω να πω στον φιλο heretik77 ,οτι αμα τα βαζει μεσα του,θα τα σιχαθει και θα τα παρατηση,εγω ξερεις ποσες φορες σκεφτηκα να τα πουλησω ολα,απο μερικα κορακια,που μου εκαναν τον φιλο μεχρι να τους εξυπερετησω,και μετα μου την λεγανε .δεν βαριεσαι,σκοπος ειναι να κανεις το κεφι σου,σιγουρα γυρω μας υπαρχουν και σωστα ατομα,χαιρετω,φιλικα γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences