Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 01:49:47 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1/2 πιάστρα 1879  (Αναγνώστηκε 6741 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
achilleas.k.
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 23


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 06:11:54 μμ »

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!Μόνο vf ε?Μάλλον ήμουν υπερβολικός στην αρχική μου εκτίμηση για au δηλαδή  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
kypronumis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 738


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 07:31:51 μμ »

κτυπημα μου φενεται στο ριμ. 50 ευρω ειναι μια λογικη τιμη με βαση και το μεγαλο τιραζ
Καταγράφηκε
SYMEOU13
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1858


"Dust in the wind"


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 11:13:37 μμ »

Φιλε προκειται για το πιο ευκολο νομισμα της σειρας των πιαστρων μπορω να πω λογω και της ποσοτητας κοπης που είναι 250.000 για το 1879 που είναι και η πρωτη ημερομηνια κυκλοφοριας των πιαστρων στην Κυπρο. Αν δουμε και το κτυπημα που υπαρχει στο πανω μερος του νομισματος ριχνει αρκετα την αξια του. Οσο για την κατασταση εγω το βλεπω ως EF αλλα για καποιο που αρχιζει τωρα την συλλογη του είναι ένα πολύ καλο κομματι το οποιο μπορει να αλλαξει μελλοντικα με ένα ακυκλοφορητο χωρις κτυπηματα αφου είναι ευκολο να βρεθει πιστευω. Οσο για την τιμη του πιστευω γυρω στα 70-80 ευρω αν αυτο το σημειο που φαινεται ως κτυπημα δεν είναι αφαιρεση από κοσμημα που ριχνει ακομη περισσοτερο την αξια του νομισματος. Αυτά που ειπα είναι η προσωπικη μου αποψη!
Καταγράφηκε
rubirosa
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1429



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 11:16:18 μμ »

κτυπημα μου φενεται στο ριμ. 50 ευρω ειναι μια λογικη τιμη με βαση και το μεγαλο τιραζ
+1 για κατάσταση μπροστά Ε, πίσω οι κυκλικές μπίλιες γύρω από το 1/2 έχουν κατέβει δλδ ΠΩ.
Καταγράφηκε
dimitra
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 537


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 11:17:22 μμ »

αν δινει καποιος unc μιση του 79 με 250$ ας με ενοχλησει  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
achilleas.k.
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 23


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 13, 2014, 11:38:50 μμ »

Απ'ότι συμπεραίνω η αξία του νομίσματος κυμαίνεται στα 50-70 ευρώ.Δεν είναι και άσχημα  Χαμόγελο Το νόμισμα είναι φίλου και δεν το έχω δει για να εκφέρω γνώμη για το χτύπημα. Ότι έχετε δει εσείς ,έχω δει και εγώ.Γι'αυτό και απευθύνθηκα στους ειδήμονες του στεκιού. Σας ευχαριστώ όλους πολύ για τις πληροφορίες και τις γνώσεις σας που τις μοιράζετε απλόχερα σε μας τους νέους στο χώρο της συλλογή νομισμάτων.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences