Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 12:27:24 πμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εκτίμηση Νομισμάτων  (Αναγνώστηκε 15655 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 30, 2011, 05:42:31 μμ »

Και οπως πολυ σωστα αναφερε ο Αναργυρος καλο ειναι να μην φευγουμε απο το θεμα μας!!
Το θεμα που ζητουσε την βοηθεια μας ο νεος συλλεκτης Γιαννης ειναι αν αξιζουν καποια νομισματα να πιστοποιηθουν και ρωτησε ποιο πολυ οτι τον ενδιαφερει η δραχμη του 33 !!
Γιαυτο και εγω του απαντησα επι τουτου για την δραχμη του 33 !! Στα υπολοιπα μεσες ακρες, πανω κατω συμφωνουμε ολοι!!
Επειδη ξερω οτι ο Μιμμης σλαμπαρει ορισμενα νομισματα και θελωντας να ακουστη η γνωμη του θα τον ρωτησω : Αν εσυ Μιμμη ειχες αυτη την δραχμη στα χερια σου θα την σλαμπαρες??
Πες στον φιλο μας τι θα εκανες αν ηταν δικια σου!!
Ξερω οτι θα εχεις σωστη και αντικειμενικη απαντηση!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 31, 2011, 03:50:16 μμ »

Το θεμα του φιλου καθαριστικε οσο γινοταν!!
Καποια αποσπασματα που εμειναν (ειδικα του Μιμμη) αν και ασχετα με το θεμα καλο θα ειναι να τα στοχαστουμε ολοι μας!!
Απο την πλευρα μου κανω το καλυτερο δυνατον να μεγαλωση η συλλεκτικη κοινοτητα και να μπουν και νεοι ανθρωποι μεσα ρωτωντας και μαθαινωντας!!
Προσφατος εντος εισαγωγικων (μαλωσα) με μερικους απο εσας που σας λενε <παρεα μου> για ενα ατομο το οποιο μου ειναι εντελως αγνωστο (aggelosid)
Πολλοι το καταλαβαν αυτο και μου εστειλαν πριβε μηνυματα εκφραζωντας την ευχαριστηση τους που ημουν αμεροληπτος!!
Στο θεμα τς δικαιης μεταχειρισης δεν βαζω ουτε φιλιες , ουτε γνωριμιες πανω απο αυτο που πρεπει να γινει!!
Ολοι θελω να αισθανωντε ισοι εδω μεσα και ολοι να εχουν το δικαιωμα να εκφρασουν ελευθερα τις σκεψεις τους ή το τι πιστευουν για καποια ζητηματα!!
Κανενας δεν πρεπει να κοροιδευει τον αλλον αν εχει λαθος εκτιμηση η μη ξερωντας καποια πραγματα κανει λαθος εκτιμησεις!!
Οταν βλεπουμε καποιον να κανει λαθος του δειχνουμε το σωστο , ουτε κοροιδευουμε ουτε επιτεθομαστε φραστικα!!
ΑΝΤΙΛΟΓΟΣ μπορει να υπαρχει!! Δεν γινετε να συμβαδιζουν 100 διαφορετικων ατομων οι εκτιμησεις!!
Αλλα αυτος ο αντιλογος να εκφραζετε κοσμια διχως να προσβαλει τους υπολοιπους συνομηλιτες μας!!
Ευχομε να εφαρμοστουν τα παραπανω και να μην ειμαστε ενα φορουμ 500 ατομων εγεγραμμενων και να μιλανε μονο οι 50 !!
Να εχουμε παλιους συλλεκτες οπως ο Μιμμης και να λενε <δεν γραφω διοτι φοβαμε οτι θα τα ακουσω!!>
Με εκτιμηση
herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάιος 31, 2011, 09:09:57 μμ »

Οσοι φιλοι θελουν να μιλησουν για τα σλαμπ γενικα υπαρχουν τρια τουλαχιστον διαφορετικα ποστ
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=465.0
και
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=342.0
και αυτο
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=268.30
γραφωντας μεσα σε αλλα θεματα , καποιοι που θα ψαχνουν απαντησεις σε ερωτηματα για τα σλαμπ γενικα
δεν θα βρουν αυτες τις πληροφοριες αν ειναι γραμμενες σε ασχετο θεμα!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 02, 2011, 07:09:36 μμ »

σημερα βλεποντας στο ebay διαφορα επεσα πανω στον ykorom,τον συγγραφεα αυτου του θεματος, και απο οτι ειδα ο ανθρωπος ξερει πολυ καλα τι ειναι slab αφου πουλαει πιστοποιημενα κερματα.Αρα τα περι  συμβουλης σε νεους που ειχαν γραψει ολοι δεν στεκει.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 02, 2011, 08:52:14 μμ »

σημερα βλεποντας στο ebay διαφορα επεσα πανω στον ykorom,τον συγγραφεα αυτου του θεματος, και απο οτι ειδα ο ανθρωπος ξερει πολυ καλα τι ειναι slab αφου πουλαει πιστοποιημενα κερματα.Αρα τα περι  συμβουλης σε νεους που ειχαν γραψει ολοι δεν στεκει.
σιγουρα εχεις δικιο ,αλλα αντε να μαντεψεις? τι κομπλεξ εχει ο καθενας,για να ασχολειται με τετοια θεματα,ισως (βαζω στο μυαλο, μου μια δευτερη σκεψη ),ηθελε να γινει θεμα,(για διαφορους λογους).ανευξευρευνηται αι βουλαι του υψιστου,καλο βραδυ σε ολους,και μη χειροτερα,γιαννηςτ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 02, 2011, 09:07:23 μμ από giannist » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 02, 2011, 09:19:13 μμ »

Αναργυρε αυτο ειναι μια δικη σου προσωπικη εκτιμηση!!
Τον εν λογω χρηστη και μελος του φορουμ και εγω τον εχω παρατηρηση και εχω εντελως διαφορετικη αποψη απο την δικη σου!!
Στις ενεργες του δημοπρασιες το μελος μας εχει ΕΝΑ πιστοποιημενο νομισμα!!
Τι σημαινει αυτο?? Οτι ειναι παντογνωστης??
Υπαρχουν πολλα σεναρια στο γιατι καποιος θελει να πουληση ενα νομισμα πιστοποιημενο!!
Δεν σημαινει οτι ειναι και αυθεντια πανω στα σλαμπ!!
Και μηπως το μελος εκανε τιποτα το πονηρο?? Μια γνωμη ζητησε!!
Μηπως ΟΛΟΙ εμεις δεν ζηταμε γνωμες απο φιλους??
Εγω προσωπικα σε καθε αγορα που κανω σοβαρη την δειχνω σε τρια τεσσερα ατομα να ακουσω τρεις τεσσερεις γνωμες!! Πιστευω οτι με το ιδιο σκεπτικο ενεργει και ο φιλος μας!!

Υ.Γ Απλα εγω ρωταω πριν αγορασω!!  Χαμόγελο

Υ.Γ 2 Καλο ειναι να μην γινομαστε κριτες με το παραμικρο!!
Σκοπος μας ειναι να βοηθησουμε τους νεους συλλεκτες και οχι να τους κανουμε να οπισθοχωρησουν με τα σχολια μας!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 02, 2011, 09:39:39 μμ »

Δεν καταλαβες Γιωργο.Εγω δεν ειπα οτι ο χρηστης εκανε κατι εκ του πονηρου μια γνωμη-εκτιμηση ζητησε.Το μεμπτο ειναι σε εσας τους υπολοιπους που θελατε να του κανετε μαθημα περι σλαμπ και οτι ειναι καλυτερα τα χαρτονακια, και πολυ κακα τα σλαμπ.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 02, 2011, 09:40:53 μμ »

Δεν κανατε κριση πανω στα νομισματα οπως ζητησε.Αλλα ειπατε τις προσωπικες σας αποψεις περι πιστοποιησης.Εκτος θεματος δηλαδη ολοι.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 02, 2011, 09:48:08 μμ »

Καταρχην αν διαβασεις απο την αρχη το θεμα ο φιλος ζητουσε να μαθει ΑΝ ΤΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ ΑΥΤΑ αξιζαν να σλαμπαριστουν και ειδικα η δραχμη του 33!!
Και αν διαβασεις εξ αρχης εγω για την δραχμη του απαντησα!!
Τωρα αν το θεμα γυρισε προς τα σλαμπ γενικα αυτο ειναι ενα εργο που το εχουμε δει και θα το ξαναδουμε πολλες φορες!!
Παντως ρωτωντας οι νεοι εχουν πολλα να μαθουν και πολλα διδακτρα να γλυτωσουν Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences