Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 02:36:45 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 20 δρχ ΧΟΥΝΤΑ απο Κινα...  (Αναγνώστηκε 23352 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 03:18:25 μμ »

Ο ξεφτιλας ο forever (τρομαρα του), την ξαναβαζει τωρα στο buy it now..
http://www.ebay.com/itm/Greece-20-Drachmai-1970-Gold-UNC-Revolution-Scarce-coin/271377170896?_trksid=p2047675.m1850&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D11%26meid%3D4366424433282772835%26pid%3D100011%26prg%3D1005%26rk%3D1%26rkt%3D5%26sd%3D370968261094%26
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 04:21:13 μμ »

Έκανα το 1ο report... ας κάνουν κι άλλοι φίλοι, μπας και 'πέσει' η πώληση.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 04:42:50 μμ »

Έκανα το 2ο
Νομίζω ότι θέλει 5 για να πέσει.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 06:19:23 μμ »

του την εχωσα και εγω.
Βαλτε χερι ωρε παιδες, ολο και καποιος ταλαιπωρος θα την πατησει και ειναι κριμα.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 06:24:20 μμ »

reported!!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 07:10:34 μμ »

 Φιλί
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 07:29:44 μμ »

Του έστειλα και εγώ ένα ραβασάκι  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 08:22:28 μμ »

 Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 08:46:00 μμ »

Παιδια γεια σας,

Δεν θα εκφερω γνωμη για το 20δρχμο ο,τι πειτε ο,τι νομιζετε αλλα μηπως αξιζε καλυτερης ανιμετωπισης ο ανθρωπος? Δηλαδη με feedback score 3659 και μαλιστα 100% γιατι και προς τι αυτο το  ο "ξεφτιλας" και "του την εχωσα" και δεν ξερω τι αλλο.

Ισως θα ηταν πιο ευγενικο αν καποιος αμφισβητει την γνησιοτητα του νομισματος να του το πει με πμ παρα με τον τροπο που επιλεγετε.

Δεν φαινεται εκ πρωτης αυτο που λεμε λαμογιο. Και αν εχει κανει λαθος οκ ανθρωπινο, ας τον βοηθησουμε να το διορθωσει, μην τον χαντακωνουμε.

Ιδιαιτερα χωρις στοιχεια για δολο.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 08:55:48 μμ »

Παιδια γεια σας,

Δεν θα εκφερω γνωμη για το 20δρχμο ο,τι πειτε ο,τι νομιζετε αλλα μηπως αξιζε καλυτερης ανιμετωπισης ο ανθρωπος? Δηλαδη με feedback score 3659 και μαλιστα 100% γιατι και προς τι αυτο το  ο "ξεφτιλας" και "του την εχωσα" και δεν ξερω τι αλλο.

Ισως θα ηταν πιο ευγενικο αν καποιος αμφισβητει την γνησιοτητα του νομισματος να του το πει με πμ παρα με τον τροπο που επιλεγετε.

Δεν φαινεται εκ πρωτης αυτο που λεμε λαμογιο. Και αν εχει κανει λαθος οκ ανθρωπινο, ας τον βοηθησουμε να το διορθωσει, μην τον χαντακωνουμε.

Ιδιαιτερα χωρις στοιχεια για δολο.
Δεν έχεις άδικο σε αυτά που λες.
Εγώ report στο αντικείμενο έκανα, όχι στον πωλητή. Τουλάχιστον αυτό νόμιζα, αν ισχύει άλλο έκανα λάθος
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 09:00:10 μμ »

Το ίδιο και εγώ. Το αντικείμενο κάνουμε report. 'Ολα τα άλλα, χαρακτηρισμοί κτλ είναι μεταξύ μας.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 09:06:07 μμ »

Συμφωνοι αλλα αυτα μενουν και αν παρει δυο τρια τετοια το ebay μπορει να αναθεωρησει το λογαριασμο του.

Πισω απο τον καθενα μας στο ebay υπαρχει καποιος και κανεις μας δεν ξερει ακριβως τι ειναι. Για αυτο υπαρχει και το feedback. Καλυτερα κατα την αποψη μου να αθωωσουμε εναν ενοχο παρα να καταδικασουμε εναν αθωο!
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 25, 2014, 10:23:16 μμ »

Συμφωνοι αλλα αυτα μενουν και αν παρει δυο τρια τετοια το ebay μπορει να αναθεωρησει το λογαριασμο του.

Πισω απο τον καθενα μας στο ebay υπαρχει καποιος και κανεις μας δεν ξερει ακριβως τι ειναι. Για αυτο υπαρχει και το feedback. Καλυτερα κατα την αποψη μου να αθωωσουμε εναν ενοχο παρα να καταδικασουμε εναν αθωο!

Ο συγκεκριμένος πωλητής, δεν είναι η πρώτη φορά που ανεβάζει το ίδιο νόμισμα... κι αν θυμάμαι καλά, πρέπει να έχει πουλήσει ακόμη ένα. Είχα συζήτηση μαζί του στο παρελθόν, του έστειλα links και φωτογραφίες, του εξήγησα πως μπορεί να δει ότι είναι πλαστό... και συνεχίζει να επιμένει να πουλάει.

Το δις εξαμαρτείν, ουκ ανδρός σοφού.

Σε αντίστοιχη δημοπρασία, (Τούρκος πωλητής, κάτοικος Ελβετίας), έκλεισε τη δημοπρασία και ακυρώνοντας τα bids, ενημέρωνε και όσους συμμετείχαν. Επίσης ενημέρωσε τον κάτοχο του νομίσματος και μου έστειλε και ευχαριστήριο email, που τον ενημέρωσα. Πιστεύω ότι αυτή ήταν σωστή, επαγγελματική κίνηση.

Σε τελική ανάλυση, το report είναι μία διαδικασία που έχει το eBay για να ελέγχει και όχι για να τιμωρεί. Είναι στο χέρι του το τι θα επιλέξει.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
strataras
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 334


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 26, 2014, 03:05:35 πμ »

Θα συμφωνήσω με τον Αρχηγό πιο πάνω!
Αφού είσαι αξιόπιστος ρε μάγκα,με 10.000% θετικές και 3.659.659 συναλλαγές,δεν θα έπρεπε να σου ιδρώσει το αυτάκι σου από τα μηνύματα που σου στέλνουν,ότι είναι μαιμουδιάρικο το νόμισμα;Αλλά εσύ το ξανανεβάζεις.Εκεί το χαβά σου.
Μιας και το 70% των νομισμάτων σου είναι σλαμπαρισμένα,γιατί δεν σλαμπάρεις και αυτό για να σου φύγει η απορία,και να το πουλήσεις ήσυχα και ωραία;
Ή το έστειλες για πιστοποίηση,και σου ήρθε μπανανάτο και είπες να το ξεφορτωθείς σε κανένα κορόιδο,για ΔΙΔΑΚΤΡΑ!!!
Βρε,όποτε τον βλέπετε,βαράτε τον στα αυτιά με ρεπόρτ!
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 27, 2014, 02:37:08 μμ »

Το ebay απαγορευει την δημοσιευση  ψευτικων (αντιγραφων) και οχι μονο στα νομισματα φυσικα.
Το απαγορευει ακομα και αν ο πωλητης το αναγραφει στην λιστα του οτι προκειται για αντιγραφο.

Το ιδιο ισχυει πχ με το ΒΝΤΑ (British Numismatic Trade Association) η εππαγγελματικη πλατφορμα των εμπορων Αγγλιας της οποιας ειμαι μελος. Αυτο φυσικα ουτως ωστε να προστατευτει ο καταναλωτης απο διαφορους τυχοδιωκτες (επαγγελματιες και μη) που ενδεχομενως να το (ξανα)πλασαρουν ως γνησιο με καταστρεπτικα αποτελεσματα για την συλλεκτικη κοινοτητα. Μαλιστα αν πεσει στα χερια μου (μας) ωφειλουμε να το καταστρεψουμε και οχι να το μεταπουλησουμε ακομα και ως πλαστο οπως προανεφερα. Δηλαδη η ευθυνη για την διαδοση πλαστου νομισματος δεν σταματα με την εν γνωση και των δυο μερων πωληση (και αποδοχη) ως τετοιου αλλα επεκτεινεται πληρως και την σταματα παντελως.

Αυτα ισως να ειναι γνωστα ισως και οχι, αλλα απολυτα σωστα δεοντολογικα.

Ξερει κανεις να μου πει τι ισχυει στη χωρα μας?

Mπορει δηλαδη επαγγελματιας  να προωθησει (εν γνωση του) νομισμα πλαστο κανοντας το γνωστο στον επιδοξο αγοραστη? Η ΠΝΕ  ας πουμε εχει καποια πολιτικη στο θεμα?

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2014, 07:31:01 μμ από gkounto » Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences