Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 03:36:21 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: εκτιμηση χαρτονομισματος  (Αναγνώστηκε 9391 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
kostas1
Επισκέπτης
« στις: Δεκέμβριος 25, 2013, 05:43:16 μμ »

πως το βλεπετε το καινουργιο μου αποκτημα? περιμενω σχολια απο ολους τους πολυπληθεις και αναριθμητους φιλους του χαρτονομισματος του στεκιου.....
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 25, 2013, 08:00:01 μμ »

Χρονια πολλα και καλοριζικο Κωστα μου!!!

πανεμορφο και δυσκολο κομματι! γενικα σαν χωρα ειναι δυσκολη! αν και ο κραους το εχει 55$ σε ακυκλοφορητο... πιστευω οτι κανε παραπανω! δεν ειναι ευκολο να βρεις απο εκει! πρεπει να το πληρωσεις καλα!! το ξερω γιατι... δεν εχω απο εκει.. φανταστειτε οτι αυτο ειναι απο τα σχετικα φτηνα της χωρας! χαχαχαχα

σαν σχεδιο ειναι πανεμορφο!! παλ χρωματα και τυπικο γαλλικο.... μεταξωτο! Χαμόγελο πολυ καλη προσθηκη στην συλλογη σου  Κωστα! Χαμόγελο

το κοβω για ακρως ακυκλοφορητο! τυχον πραγματα που φαινονται δεν ειναι αποχρωματισμος αλλα παιχνιδια του φωτος και της σκιασης... με την φωτογραφιση! τετοια.. ακομα κι αν εχουν ενα μικρο κυματακι στο χαρτι.. ειναι λογο ευαισθητου χαρτιου και του δυνατου τυπωματος, οποτε δεν χαλαει η κατασταση του με τυχον τετοιο! δεν λεω οτι το δικο σου εχει... απλα το αναφερω για να εξηγησω καποια πραγματακια για τα γαλλικου τυπου.... μεταξωτα! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
kostas1
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 25, 2013, 08:13:41 μμ »

Χρονια πολλα και καλοριζικο Κωστα μου!!!

πανεμορφο και δυσκολο κομματι! γενικα σαν χωρα ειναι δυσκολη! αν και ο κραους το εχει 55$ σε ακυκλοφορητο... πιστευω οτι κανε παραπανω! δεν ειναι ευκολο να βρεις απο εκει! πρεπει να το πληρωσεις καλα!! το ξερω γιατι... δεν εχω απο εκει.. φανταστειτε οτι αυτο ειναι απο τα σχετικα φτηνα της χωρας! χαχαχαχα

σαν σχεδιο ειναι πανεμορφο!! παλ χρωματα και τυπικο γαλλικο.... μεταξωτο! Χαμόγελο πολυ καλη προσθηκη στην συλλογη σου  Κωστα! Χαμόγελο

το κοβω για ακρως ακυκλοφορητο! τυχον πραγματα που φαινονται δεν ειναι αποχρωματισμος αλλα παιχνιδια του φωτος και της σκιασης... με την φωτογραφιση! τετοια.. ακομα κι αν εχουν ενα μικρο κυματακι στο χαρτι.. ειναι λογο ευαισθητου χαρτιου και του δυνατου τυπωματος, οποτε δεν χαλαει η κατασταση του με τυχον τετοιο! δεν λεω οτι το δικο σου εχει... απλα το αναφερω για να εξηγησω καποια πραγματακια για τα γαλλικου τυπου.... μεταξωτα! Χαμόγελο


ναι νικο ακυκλοφορτητο ειναι. 55$ ο κραους ε? θυμαμαι το ειχα δει σε καποιον αλλο καταλογο στα 80$,καταφερα να το βρω με κανα 13 ευρω απο καποιον που μαλλον πουλουσε τη συλλογη του στο εξωτερικο.προσπαθεια θελει  και .. τυχη ...

 ασχετο αλλα πιστευω οτι εισαι και ο μονος που θα απαντησει σε αυτο το μυνημα... απο τους αναριθμητους  Σαρκασμός Σαρκασμός παμε τωρα για τα υπολοιπα φθηνα... Σαρκασμός
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 03:01:40 πμ »

τι ομορφια ειναι αυτη;;; πωπω....

και σκεψου να υπηρχαν παραπλησια τωρα και να ελεγαν ξαφνικα να το γυρισουν το ασχημο ευρω... ααχχχ...

χαχαχαχαχα τα υπολοιπα φτηνα;; χαχαχαχαχα

αυτα ειναι με την επισημανση σε νεα φραγκα... και τα 20 νεα φραγκα (πρωην 1000), ακυκλοφορητο το εχει ο κραους 700$, τα 10νεα φραγκα (πρωην 500), το εχει 425$, και το 100 νεα φραγκα (πρωην 5000) το εχει.... 2000 !!!!

ο κραους σε καποια παιζει περιεργα τις τιμες...  σε καποια δεν ειναι σωστος! μιας και εχει τιμες απο την αγορα της αμερικης.. καποια ευκολα για εμας τα εχει με υψιλες τιμες και καποια που εμεις τα βρισκουμε δυσκολα, τα εχει με χαμηλες...

13 ευρω το πηρες το αλλο ακυκλοφορητο;;;; ΤΖΑΠΑ!!!! πολυ καλη αγορα φιλε μου!!!! Μπραβο!!!

αληθεια.. τα αλλα ποσο πηγαν;; ή δεν τα πηρες; Χαμόγελο γιατι ειναι.... φαρμακι!!! προσωπικα θα ειμαι ευτυχης αν βρω απο τετοιες χωρες και σε αθλια κατασταση αλλα φτηνα μιας και η τζεπη.. αστα... χαχαχαχα
Καταγράφηκε
kostas1
Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 26, 2013, 11:31:55 πμ »

χα χα  νικο μου ,εχεις δικιο ειναι πανακριβα τα εβαλα μονο  και μονο για να παρουμε ματι τα... μεγαλα των γαλλικων αποικιων και δεν ειναι ευκολο να τα βρουμε φθηνα δυστυχως διοτι ειναι δυσευρετα.

 ο συγκεκριμενος δεν ειχε αλλο απο αυτα τα νησια ,ειχε απο διαφορες χωρες ,καποια απο τα οποια τα ειχε βαλει σε τιμες παραπανω του κανονικου και καποια αρκετα χαμηλοτερα οπως το 10 φραγκο. να σκεφτεις οτι το ειχε σε δημοπρασια απο 8 ευρω με buy it now στα 13... ,μιας και ημουν τυχερος το πηρα αμεσως.

ειχε και καποια αλλα λοτακια νικο... ασε σου βαζω φωτο 4 απο αυτα
Καταγράφηκε
zafeiris1988
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 599



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 30, 2015, 12:21:22 πμ »

γεια σας κι από μένα! Πραγματικά πανέμορφα χαρτονομίσματα αυτά τα γαλλικά! τι χρονολογίας είναι? Παρατηρώντας τα συνηδειτοποίησα κάτι! Αν και έχω από 70 κράτη χαρτονομίσματα δεν έχει πέσει ποτέ στα χέρια μου Γαλλικό! Γιατί όμως? Με παραξενεύει αυτό
Καταγράφηκε

τοις τολμώσιν η τύχη ξύμφορος
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 30, 2015, 09:50:58 πμ »

ασχετο αλλα πιστευω οτι εισαι και ο μονος που θα απαντησει σε αυτο το μυνημα... απο τους αναριθμητους  Σαρκασμός Σαρκασμός παμε τωρα για τα υπολοιπα φθηνα... Σαρκασμός

Αυτό σηκώνει παρεξήγηση, χεχε :-) Υπάρχουν κι άλλοι σοβαροί άνθρωποι εδώ μέσα και όχι μόνο "χρυσουλιάρηδες".

Η γαλλική σχολή είναι πράγματι θεαματική και τη χαίρεσαι. Ακόμα και από τα Ελληνικά χαρτονομίσματα τα τρία "Γαλλικά" είναι σαν... το γάλα μεσ' τις μύγες!

Είναι γεγονός ότι οι τιμές τους είναι θέμα τύχης. Τα δύσκολα αρχίζουν όταν προσπαθείς να κλείσεις τρύπες. Το ένα που σου λείπει μπορεί να σου κοστίσει όσο όλα τα υπόλοιπα. Ακριβώς επειδή την τύχη δεν μπορείς να την "παραγγείλεις".

Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1056



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 30, 2015, 10:46:05 πμ »

Αυτο το τελευταιο το Κουβανεζικο ειναι πανεμορφο, το ειχα κι εγω, τωρα ειναι σε καλο σπιτι. Βγηκαν σε στριπ των 5 η των 3 σε προηγουμενη ακριβοτερη εκδοση, καθετα, οπως τα δικα μας τα μικρα. Πουλιεται τωρα ενα πενταπλο στο Heritage, που θα φυγει φτηνα κι ειναι και πιστοποιημενο. Υπαρχει κι ενα τριπλο, αυτο PMG 65EPQ που θαταν κοσμημα σε καθε συλλογη. Αυτο θα παει πολυ ψηλα και ξεκιναει και κοντα στα 750.

Απο καταστασεις πως ειναι; Πολυ ομορφα κομματια, εχεις ωραιο γουστο.
Καταγράφηκε
Βασιλης Φοφικος
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 64



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 03, 2015, 09:11:24 πμ »

Ευγε Κωστας1, τα τρια των γαλλικων ειναι ομορφα.  Ευτυχως, τα εχω - μεγαλη τυχη.  Μπορει να κανω λαθος αλλα τα 3 ελληνικα του 1935 ειναι επισης Γαλλικα-τυπωμενα.  Βασιλης
Καταγράφηκε

Αει Ο Θεος Ο Μεγας Γεωμετρει
giotaz
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 24


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 15, 2015, 11:07:05 μμ »

gia sas kai pali,ta xartonomismata pou exo gia yin ektimisi sas.
Καταγράφηκε
giotaz
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 24


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 15, 2015, 11:09:49 μμ »

perimeno sxolia
Καταγράφηκε
giotaz
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 24


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 15, 2015, 11:12:38 μμ »

mesixorite pou sas zalizo.
Καταγράφηκε
giotaz
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 24


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 15, 2015, 11:17:49 μμ »

iparxoun kai ala.
Καταγράφηκε
giotaz
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 24


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 15, 2015, 11:21:08 μμ »

tha ektimo poli.
Καταγράφηκε
kostas1
Επισκέπτης
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 15, 2015, 11:37:56 μμ »

εισαι οντως γιωτας.. Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences